Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zarobić na mieszkaniu kupionym na kredyt?

Jak zarobić na mieszkaniu kupionym na kredyt?

Money.pl / 2005-12-13 20:33
Wyświetlaj:
WładekZA / 195.189.88.* / 2018-11-17 13:47
No oczywiście można wynająć, ew. ładować kolejne pieniądze w zakup kolejnego mieszkania przy pomocy np. kredytu hipotecznego. Tylko banki do takiego fluktuacyjnego inwestowania się nie nadają - lepiej szukać firm jak Financial Home. Oni dają pożyczkę trochę łatwiej, chociaż każdego kandydata też przetrzepią, nie ma się co łudzić, żeby było jasne.
arwen22 / 178.183.6.* / 2023-03-14 14:21
Sprawdź http://www.spade.pl/niedrogie-mieszkania-w-poznaniu/ najlepsza oferta na rynku.
ArFeN8 / 46.77.154.* / 2018-10-08 01:03
Na kredycie można zarabiać na różne sposoby
http://ekonomiczny-wojownik.pl/finanse/jak-rozbic-bank-jak-wziac-kredyt/
Daro1 / 87.96.22.* / 2008-12-08 12:11
Ludzie nauczcie się liczyć i nie chodźcie do pseudo doradców finansowych. Przeliczcie dokładnie wszystkie koszty zwiazane z zakupem mieszkania i rozliczeniami podatkowymi.
W chwili obecnej nie opłaca się kupować mieszkania na kredyt i wynajmować. Można zaryzykować jesli ktoś ma gotówkę pod ręką. Jednak nie spodziwajcie się kokosów.
Do deweloperów, naganiaczy i pseudodoradców
Prawda jest taka, że wasze eldorado się skończyło, ceny osiągnęły maksimum. Nie obniżycie cen to nic nie sprzedacie i ciekawe za co będziecie prowadzili działalność.
Na pewno środki które mieliście już skonsumowaliście także życzę powodzenia, dla mnie możecie sadzić pyry na tych waszych ziemiach. Nikt za wami płakac nie będzie, ludzie sami mogą sobie wybudować porządne domy a nie taki shit jaki wy sprzedajecie naciągając ludzi (zaliczm się do tego grona).
Life / 2008-12-08 02:27 / Tysiącznik na forum
Wynajmij go.
Niech się samo spłaca
kkjghjfugf / 89.79.57.* / 2008-12-07 23:18
policzcie sobie czy się opłaca:
1. zwrot z najmu mieszkania czynsz roczny / ceny zakupu = 20 lat czyli stopa 5%
2. oprocentowanie kredytu 8%
I mówimy o przychodach z najmu a nie dochodach.
Więc jak kupimy mieszkanie z kredytu dokładamy 3% rocznie do interesu.
Jak zrobimy remont po np 5 latach to dokładamy znowu.

Do tego niech jeszcze spadną ceny mieszkań.
I mamy zysk że hohho.

Można oczywiście kupić za gotówkę (jak ktoś ma) tylko po co jak na lokatach dzisiaj daja więcej niż 5%.

Jak ktoś nie ma gotówki a nie pyli się w PLN to bierze kredyt w CHF, tylko nie ma nic za darmo więc ponosi ryzyko kursowe.

Jak ktoś mówi że kupił mieszkanie na kredyt (100%), po cenie rynkowej (na górce cenowej) i zarabia na najmie to:
1. kłamie bo chce się dowartościowac
2. jest pośrednikiem nieruchomości
3. jest pośrednikiem finansowym

A jak kupił w 2005 to i tak nie ma o czym gadać czego by wtedy nie kupił to jeest 250% do przodu.
Szakal/Jackal / 79.185.52.* / 2008-11-23 23:53
Przeczytałem ten tekst i powiem jedno z autopsji.Dysponuję mieszkaniem 50 m2 ,które wynajmuję od roku.Faktem jest że można zarobić na wynajmie mieszkania ale - jeśli dysponujemy jednym mieszkaniem kokosów z tego zbytnich nie będzie 500- 1500 miesięcznie w zależności od połóżenia mieszkania,wielkości,etc,etc. Autor tekstu zapomniał napisać,że: za wynajmowanie mieszkania trzeba odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego (!), oraz mieszkanie od czasu do czasu trzeba wyremontować, nikt z najemców nie zrobi remontu w mieszkaniu,które wynajmuje,nie oszukujmy się,a kto z nas chciałby mieszkać w pokoju np z odpadajacą ze starości farbą z sufitu ...? chyba nikt. Morał jest taki: kilka mieszkań po 40m2 każde i spokojnie miesięcznie mozna zainkasować około 3000-4500 tyś zł.
P.M. / 83.19.8.* / 2008-12-06 10:57
Fakt podatek trzeba zapłacić do urzędu skarbowego, ale w przypadku kredytowania zakupu mamy do czynienia z płaceniem odsetek od udzielonego kredytu. W tym przypadku stanowią one koszt uzyskania przychodu z najmu i co za tym idzie powodują obniżenie podstawy opodatkowania.
Life / 2008-12-08 02:29 / Tysiącznik na forum
dokładnie.
a co do remontów wszystko kwestia zapisów w umowie.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoli sobie na odbiór mieszkania od najemcy w stanie pogorszonym....itd...
PaCe / 62.111.173.* / 2007-08-07 11:59
Przykro mi stwierdzić, ale obecnie nie opłaca się kupować mieszkania na kredyt, ponieważ ceny w naszym kraju osiągnęły szczyt europejski, a szczególnie w lokalizacjach bardzo atrakcyjnych, co przy naszych niskich zarobkach i tak jest fenomenem. Poza tym ci co było ich stać na wynajem czy zakup to juz kupili, pozostali wyjechali lub zamierzają wyjechać, zbiża się niż demograficzny. A na potwierdzenie mojej wypowiedzi podam, że kiedyś nie było tyle targów mieszkań jak dzisiaj, po co w to inwestują developerzy? Bo mają nadwyżke mieszkań, gdyż sa za drogie na nasze dochody. To po pierwsze. A po drugie ceny W kilku wiekszych miastach właśnie spadly o 5-8%. Co na razie nie widac tak dobrze, ale często cena wywolawcza jest 30-40 tys wyższa od płaconej. Po trzecie obecne załamanie na rynku nieruchomości w USA i Hiszpanii ktore potrwa min do następnej wiosny i spowodowana przez to bessa na giełdach oraz wzrost stóp procentowcych powoduje, że brak już ludzi do brania wysokich kredytów na nowe gołe mieszkania.
agata_w_L / 2007-08-13 01:00
Moim zdaniem nie jest to fenomenem biorac pod uwage, ze Ci ktorzy kupuja nie zarabiaja w Polsce tylko zagranica. Polska nadal uwazana jest za najlepsze miejse do inwestowania w nieruchomosci i nie brak zagranicznych inwestorow.
Owszem ceny chwilowo stanely co morze byc zwiazane z okresem wakacyjnym, a nic nie stoi na przeszkodzie zeby na jesieni znowu zaczely rosnac, choc w nieco zwolnionym tempie. Kredyty mamy bardzo tanie, wiec wlasnie oplaca sie kupic mieszkanie na kredyt oprocentowany nisko, wynajac mieszkanie a gotowke zainwestowac w fundusze na przyklad..
Zenobiusz kolo L / 149.254.192.* / 2008-12-05 20:19
Dawno nie czytalem tak ciekawego postu...ceny stanely? a ja myslalem ze spadaja... morze? pisze sie przez "z" chyba ze ceny nad morzem...13.08 to okres wakacyjny? a ja myslelem ze to juz jesien...kredyty bardzo tanie? 8% w porownaniu z Europa 4_6% a o Stanach to juz nie mowie ani o nadmuchanej zlotowce...
250 000 minimum zeby uciulac 12 000 rocznie brutto (to 9%), minus remonty (1%), podatek(1,8%), koszt kredytu(8%) i Pażdziochy donoszace za s***********)... ho ho...bedzie zysk jak stad do L...Fundusze 20-60% strat...
PS: kupilas na gorce, trudno. Pociesze Cie ze nie Ty jedna
nie wiem kto / 62.121.133.* / 2008-12-08 12:14
Nieźle się ubawiłem. Człowieku, popatrz z kiedy jest post na którego odpowiadasz, podpowiem: 2007-08-13, powtórzę rok: 2007. Już wiesz dlaczego się uśmiałem czytając twój post? :-) Napisałeś się, napisałeś i trafiłeś kulą w płot. A 13.08 to okres wakacyjny jak najbardziej. Może podpowiem: 08 to sierpień :-)
Demon rynkow / 2008-01-30 15:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
polska nadal uważana jest za najlepsze miejsce do inwestowania w nieruchomości?
no chyba kpisz to po co wybieraja sie polscy deweloperzy do Rosji, Rumuni i Bułgarii skoro w Polsce maja najlepsze rozeznanie
zastanow sie ile mieszkanie w Warszawie 12 tys za metr ma jeszcze zdrozec?
widzisz perspektywe 200% ? 300% wzrostu ? a ceny sa zblizone do europejskich
ja widze jakas przestrzen do wzrostow w ciagu 5-10 lat ale nie jest to wcale duzo
co do kredytow to w styczniu znow podniesiono stopy procentowe i podniesione zostana nie raz w najblizszych 2 latach.
w hiszapni takie myslenie ze cos moze rosnac w nieskonczonosc doprowadzilo do załamania gospdarki - warto zobaczyc index gieldowy na stooq
zobacz co w stanach sie dzieje przez takie myslenie
Teraz jest szczyt koniunktrury a teraz bedzie spowolnienie, zwiekszenie oprocentowania kredytow, i pozytywne myslenie sie skonczy raz dwa
myslisz ze kto teraz kupuje mieszkania srednia klasa (bogaci juz maja) i jak widza ze kredyty drozeja z kwartalu na kwartal, jedzenie drozjeje w oczach i bedzie drozało to czy maja oni ochote brac kredyt na 20 lat ?
a czesc osob mysli ze dzieki unii to nie odczujemy spowolnienia gospodarczego to prosze spojrzec na wegry z niklym wzrostem gospodarczym i wysokiej inflacji. Pewnie ze bycie w Unii to duzy plus i łagodniejsze spowolnienie ale cudów nie ma Usa prawie pewna recesja, japonia prawdopodobna, Europa zwolni to my tez.
trzeba wiedziec kiedy sprzedac i kiedy kupic i robic to na przekor wiekszosci, kupowac mieszkanie 5 lat temu jak za pół darmo oddawali a sprzedawac jak kazdy mysli ze namiszkaniach mozna zarobic (najelpiej pewnie bylo pol roku temu bo teraz zaczyna rozum ludziom wracac)
ja bym strzelał ze na kupno mieszkania bedzie czas za jakies 2-3 lata, mozna bedzie wyczyc ten moment, ale dużych obnizek nie bedzie choc w pewnosci nigdy nie mozna miec.
D. Bekasiewicz / 83.15.217.* / 2006-07-28 22:20
Stabilizację w dochodach z takiej inwestycji osiagnąc można po nabraniu doświadczenia w kalkulowaniu płynności tego dochodu. Aspekty wzrostu ceny wynajmu, wzrostu atrakcyjności miejsca, polecenia przez opuszczającego najemcę należą do głównych trendów, które należy na bieżąco śledzic. Należy nie zapomniec jednej jeszcze kwestii, że jedno mieszkanie jeden dochód i słaba stabilizacja.
Demon rynkow / 2008-01-30 15:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w tej chwili zrobił sie ryzykowny bizes to ie to co było 4 lata temu w ciemno mozna bylo kupic, a jak renownosc sie obnizy? i na glupiej lokacie bedzie mozna wiecej zarobic?
ceny mieszkań spadna, odsetki urosna i nagle na minusie człowiek zostaje a mieszkanie to nie akcje, jak nie ma chetnych to się szybko nie sprzeda ani gwarancji po jakiej cenie.
Biznes był dobry przed przystapeniem do unii bo prawie pewny, każdy mógł zarobic teraz to moim zdaniem dla zawodowców i to tych z głęboką kieszenia.
Anna Purna / 2007-09-04 21:04
Ponadto kupno mieszkania w Polsce wiaze sie z zobowiazaniami podatkowymi wobec panstwa polskiego. Kiedy osoby ktore wpuscily sie w te maliny zaczna byc scigane przez urzad sakrbowy skoncza sie nawet klienci zagraniczni. Polska zdolnosc kredytowa jest juz fikcja (nie wiem jakim cudem mozna osiagnac rate miesieczna w wysokosci 650 zl), fundusze nie beda juz mialy takich krociowych zyskow, mieszkan wybudowanych drogo bedzie przybywac, kupionych spekulacyjnie rowniez, koszt wynajmu zalezy (i nadal bedzie, niestety) od zarobkow polskich - bo zwyczajnie nie bedzie ludzi na niego stac i nie zaplaca takich cen jak za kupno mieszkania... cos mi mowi ze to wierzcholek gory lodowej, moze sie myle i to dalej bedzie zyla zlota dla deweloperow i spekulantow?
smooth / 2008-01-29 22:18 / portfel / Tysiącznik na forum

Ponadto kupno mieszkania w Polsce wiaze sie z zobowiazaniami podatkowymi wobec panstwa
polskiego. Kiedy osoby ktore wpuscily sie w te maliny zaczna byc scigane przez urzad
sakrbowy skoncza sie nawet klienci zagraniczni.


bzdura
Anna Purna starsza / 149.254.192.* / 2008-12-05 20:26
No to powodzenia kolego w udowadnianiu rezydentury podatkowejza granica ze swiezym aktem notarialnym kupna mieszkania w Pl :)
gomis / 217.153.161.* / 2005-12-13 20:33
Myśle, że założenie iż znajdziemy osoby "bardziej ustabilizowanym życiowo" jest błędne. Skoro w przypadku artykuły miesięczne obciążenie kredytu wynosi 650 a wynajm 800-1000 pln, to te w/w osoby same mogą kupić miszkanie na kredyt. Ja tak zrobiłem.
Anna Purna starsza / 149.254.192.* / 2008-12-05 20:32
no ale jakim cudem ci wychodzi 650 zlotych? 250 tysiecy na 30 lat to 694 zlote samego kapitalu. A odsetki? No przeciez z 250 tysiecy 8% rocznie to na dzien dobry 20 tysiecy czyli 1666 zlotych miesiecznie a k... o czynszu nikt nie wspomni? I tak przez cale zycie? Chyba ze kupuje sie calosc za gotowke to wtedy placisz tylko prowizje i te oplaty bankowe :)
iro / 83.7.36.* / 2006-11-23 19:11
no tak ale są osoby które nigdy takiej pozyczki niewezmą bo się boją
Romano / 213.17.169.* / 2006-01-13 00:53
O.K mimo to wynajmują bo kredytu wbrew pozorom nie jest tak łatwo dostać szczególnie przez umowy kontraktowe lub okresowelub brak umów na faktyczne dochody które ggraniczają zdolność kredytową, ok 20 % ludzi dostaje więkrze wynagrodzenie niż w umowie pracy, jest to związane z kosztami i niechęcią do wpłacania jkasy do wspolnej dziurawej kasy państwa
marcol / 81.15.148.* / 2006-06-01 20:47
niemam tego20procent udzialu wlasnego zeby dostac kredyt
Kamil00000 / 83.24.21.* / 2006-12-17 17:31
A ktoma temu dobrze ...
!a jesli jest młody to takiego kredytu nie dostanie nawetjeżeli ma dochody rzędu 1500 netto w umowie o prace i nieuregulowaną służbę wojskową(ja npsie ucze i pracuje)
free / 86.42.34.* / 2007-05-29 18:52
można taki kredyt dostac ale wiąże się to z wyjazdem za granicę :) półtora roku siedzę już poza Polską i kredyt dostałem ale też nie bez problemów pomimo że mam spore zarobki i zabezpieczenie w postaci nieruchomości cóż mogę powiedzieć .....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy