Forum Forum dla firmDotacje

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Wyświetlaj:
LadyMothmouth / 178.36.50.* / 2010-10-30 22:56
Chciałabym otworzyć własną knajpkę, na początek coś niedużego - przytulną kawiarenkę. Czy mam szansę na dotacje?
martusia519 / 2010-09-28 19:26
witam serdecznie. Chcemy z mezem wziac kredyt na budowe domu nad morzem,gdzie parter byłby mieszkalny a pietro i poddasze typowo usługowe(pensjonat itp).I tu mam pytania:czy zakładajac działalnośc gospodarcza(pierwsza)moge liczyc na jakies dotacje z UE? Jeżeli tak to z którego? Jezeli ktos sie orientuje i moze odpowiedziec na moje pytania z góry dziekuje za pomoc..pozdrawiam
qwerty4312 / 194.88.245.* / 2010-10-08 11:15
Może warto zainteresować się prywatnymi inwestorami?
Czasami bardzo ciężko zdobyć dofinansowanie z Unii, by otworzyć własny biznes
Gdy mamy dobry pomysł na biznes, warto go zrealizować, a inwestorzy mogą być ostatnią deską ratunku.
buczdbr / 80.4.253.* / 2010-09-24 19:50
Witam.Mam pytanie.Czy jezeli chcialbym zarejstrowac firme za granica a sprzet do jej prowadzenia zakupic w Polsce to czy jest jakas mozliwosc na dostanie dotacji z Unii??
Ewelina68 / 2010-09-04 21:00
witam,
mam pytanie czy zakładając jednoosobową firmę budowlaną muszę posiadać badania lekarskie i szkolenie bhp? z góry dziękuję za odpowiedź
ania-księgowa / 83.12.42.* / 2010-09-23 07:57
Zakładając jednoosobową firmę nie musisz robić badań lekarskich i szkoleń bhp. Ale jeśli zatrudnisz pracownika to ty musisz mieć szkolenie bhp jako przedsiębiorca i pracownik szkolenia bhp oraz badania lekarskie wstępne a póxniej okresowe.
mirkos123 / 2010-09-02 11:23
witam wszystkich.
jeśli chodzi o dotację unijne to mam duże doświadczenie,bo już w 7 uczestniczyłem z programu 6.2. Starałem się o dotację na remont istniejących już pokoi gościnnych(to nie jest działalność gospodarcza)i prawie za każdym razem nie kwalifikowałem się ,bo albo nie było miejsca i to po staniu prawie czterech dni w kolejce,albo po absurdalnych argumentach,które przy ocenie merytorycznej zostawałem odrzucany. Na szczęście po kilku próbach udało mi się w końcu załapać i po przejściu pierwszego etapu zostałem umówiony na spotkanie z doradcą biznesowym.Na spotkaniu było bardzo przyjemnie;) i miło. Doradca zadawał mi mnóstwo pytań dotyczących mojej przyszłem działalność,a ja bez wahania odpowiadałem nawet na te podchytliwe;). Po rozmowie wyszedłem w bardzo dobrym nastroju będąc przekonanym że poszło jak po maśle,ale wtedy nie wiedziałem jak bardzo się myliłem...:(. PO około tygodniu czekania z niecierpliwością dostałem informację że.......................no i zgadnijcie co? Jak myślicie ? Oczywiście że tak! Okazało się że nie zostałem zakwalifikowany do następnego etapu z powodu......tak naprawdę do dzisiaj tego nie wiem?!!? W argumentacji decyzji podano powód,że nie przedstawiono z mojej strony wszystkich potrzebnych informacji o które pytał doradca,ale zapewniam was tu i teraz "na życie naszego cesarza"!!,że wszystko o co mnie zapytano na wszystko odpowiadałem ze szczególną dokładnością ,ba nawet profesjonalizmem!!! Postanowiłem się odwołać i nie miałem zamiaru odpuścić, ponieważ przysługiwało mi takie prawo do trzech dni roboczych(więc skorzystałem). Na decyzję odwoławczą czekałem aż 7 dni,a planowo jest góra do 5 dni,która i tak w rezultacie była taka sama jak w pierwszym przypadku czyli "nie zakwalifikował się pan do kolejnego etapu rekrutacji" Reasumując zaczynam w to wszystko powoli wątpić tym bardziej po spotkaniu pewnej osoby,która powiedziała mi że jeśli chcę te pieniądze to muszę sam dać zaliczkę do odpowiednich rąk....pewnie wiecie o co mi chodzi;). Nie wiem jak wy,ale ja miałem taka cichą nadzieje,że jeśli unia europejska trzyma nad tym miłosierną rękę to wszystko,ale wszystko będzie przebiegało uczciwie!a tu takie rozczarowanie. Życzę wszystkim cierpliwości i zapału w dążeniu do celu i przede wszystkim nie poddawania się,bo ja mam zamiar dalej walczyć!:).

Podrawiam
julia19823 / 78.88.233.* / 2010-09-18 19:25
Witam Mirkos123. mam pytanie. Jakie pytania zadawał Tobie doradca biznesowy? właśnie staram sie o dotacje, i szczerze obawiam sie tej rozmowy.
jesli Mozesz napisz mi na e-maila : piotrekbartenz@interia.pl
Jerry123456 / 188.33.213.* / 2010-09-12 16:45
Witam,
Tak się składa że również startowałem z programu 6.2 i też na otwarcie pokoi gościnnych.
Dotację dostałem za drugim razem z UP w małym mieście, w Elblągu niestety za pierwszym razem mi się nie udało. Miałem zastrzeżenia co do kompetencji Pań siedzących z nogami na stole w dresach i ogólnie bałaganu w Urzędzie - terminy konkursowe wszystkie zostały przekroczone także rok zmarnowałem a odwoływać się nie było sensu, bo Pani z UP stwierdziła, że niestety na otwarcie burdelu to oni pieniędzy nie dają. Nie mniej jednak próbować trzeba, pieniądze są - jednak na remont może być przeznaczona jedynie niewielka część środków do 20% reszta musi iść na zakup maszyn i urządzeń kolejność dotacji to produkcja, usługi, handel i reszta.
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam i powodzenia.
sratatata / 83.22.156.* / 2010-09-27 23:39
z UP dostałbym bez problemu. Pieniadze żadne, ale lepsze to niz nic. Napisałem biznes plan wszystko elegancko. Panie zadowlolone że profesjonalna robota no nagle pojawił sięproblem.... trzeba miec poręczyciela który zarabia min 1500zł netto. Niestety u mnie w rodzinie nie zarabiali najlepiej więc powiedizalem otwarcie że nie ma opcji. Chciałem nawet samochód zastawić ale sie nie zgodzili. Genreralnie można powiedzieć - KIBEL! Pani zaproponowała mi żeby poszukał w rodzinie górnika bo oni mająwyskokie emerytury... i TAK SIĘSKOŃCZYŁA MOJA KARIERA BIZNESMENA. fA^Q&#EQ&#... Dziadostwo i tyle!
DOLNY ŚLĄSK / 78.8.52.* / 2010-11-19 22:59
1500 ALE NIE NAPISAŁEŚ ŻE TO JEST NETTO .BRUTTO MA BYĆ PONAD 1900 ZŁ.BO WŁAŚNIE JESTEM W TRAKCIE ZAŁATWIANIA. Nie przesadzaj ,tak ludzie teraz zarabiają .
milosz_kowalski / 2010-11-18 18:43
Przy dotacjach z UP nie podobało mi się to, że żądali aktu notarialnego. Na szczęście zauważyłem to zanim zacząłem wypełniać jakeikolwiek wnioski, ale dodzwonić się do tych Pań z UP i zachować cierpliwość, kiedy jedna odsyła do drugiej...
Emilowa / 83.3.122.* / 2010-09-14 20:56
Mogłabym poznać Twojego maila, bo miałabym kilka pytań. Albo lepiej odezwij się do mnie aleksandrapawlikowska@interia.pl pozdrawiam
khgf / 212.76.37.* / 2010-09-04 23:19
6.2 jeśli chodzi o w-wę, to mam podobne odczucia
Barabara ma / 109.243.29.* / 2010-07-11 21:27
Witam planuję otworzyć prywatne przedszkole..czy moge liczyć na dofinansowanie z UE
mmkojot / 2010-07-06 17:30
Planuję rozpocząć działalność usługową w zakresie fotografii ślubnej, okolicznościowej itp.
Taka praca jest całkiem nieźle wynagradzana, w dodatku wiąże się z moją pasją fotograficzną.
Aktualnie pracuję na stacji paliw, czyli jak sądzę nie ma mowy o UP.
Jestem ciekaw gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy i jakie są szanse powodzenia?
MariaFija / 83.15.35.* / 2010-07-05 15:46
proszę o podpowiedź w sprawie dofinansowania z UP .Ile w biznesplanie należy wyliczyć obrotu,ażeby przewidywany zysk do ręki po potrąceniu ZUS i 18% podatku,wyniósŁ 1800,- zŁ ?
Fajter / 79.163.253.* / 2010-06-24 11:14
Mam ponad 6 ha ziemi rolniczej, w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, do tej pory była ona wykorzystywana klasycznie, chciałbym to zmienic tylko nie wiem do końca jak.... Myslałem nad polem dla quadów ale nie wiem co na to nadleśnictwo by powiedziało poniewaz pole sasiaduje z terenami leśnymi. Nie wiem tak naprawde jak do tego sie zabrać, od czego zacząć o jakie fundusze sie starać. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o prace mam 26 lat, nie prowadziłem do tej pory działalności. Chetnie wysłucham wszelkich sugestii, podpowiedzi co z tą ziemia zrobić (poza agroturystką bo o niej każdy mi mówi....)
kkejt / 83.5.58.* / 2010-12-22 19:34
sprzedac a pieniadze zainwestowac
;) / 95.41.80.* / 2010-06-18 18:36
Witam mam 21 lat chciałbym założyć linię produkcyjną bloczki betonowe itp. , czy może ktoś mi powiedzieć gdzie mam się zgłosić z moim projektem aby starać się, o Unijne dotacje?

Pozdrawiam!
Łukasz
dotacom / 87.105.201.* / 2010-06-09 09:55
Jak uzyskać dotację na założenie własnego sklepu internetowego?

Rozpoczęcie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami, szczególnie w początkowym okresie. Chociaż sklep internetowy nie jest drogim przedsięwzięciem, to jednak dobrze jest mieć środki na jego założenie. Oprócz kosztów związanych ze stałymi opłatami, takimi jak ZUS czy też Podatek Dochodowy, trzeba mieć jeszcze pieniądze na dzierżawienie oprogramowania, zakup towaru i opłacanie przesyłek. Przydadzą się też fundusze na reklamę i promocję, dzięki czemu sklep będzie lepiej widoczny w wyszukiwarkach internetowych i znajdzie go wielu potencjalnych klientów. Na rynku istnieją też skuteczne rozwiązania, jak np. liczne integracje z hurtowniami z różnych branż. Dzięki takiej integracji sprzedawca nie musi przechowywać towaru, lecz zamawia go dopiero wtedy, gdy zostanie on zakupiony przez klienta w sklepie.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji unijnych. Jeśli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnego e-biznesu kolejnym krokiem będzie udanie się do najbliższego Urzędu Pracy lub tez instytucji zajmującej się przyznawaniem dotacji unijnych. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy realizowane tam projekty odpowiadają profilowi naszej działalności. Mimo tego, że obecnie dotacje stały się powszechne, może okazać się, że musimy poczekać na realizację odpowiedniego projektu.

W tych miejscach zasięgniemy też niezbędnych informacji dotyczących kwoty, jaka może nam zostać przyznana, ilości dokumentów koniecznych do uzyskania dotacji oraz sposobu wypełnienia i złożenia wniosku. W każdym przypadku musimy też przygotować biznesplan. W zależności od miejsca zamieszkania mogą nam zostać przyznane dotacje w różnych kwotach, a każda z instytucji sama określa, na co można wydać przyznane pieniądze. Dotacje unijne są bezzwrotne, ale firma musi działać przez minimum rok. Z Unii Europejskiej możemy uzyskać do 40.000 zł. Tą kwotę można przeznaczyć nie tylko na zakup towaru czy bieżące opłaty, ale również na pensje, gdy zatrudnimy pracownika. Zatrudniona osoba musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna.

Dużą zaletą dotacji unijnych jest fakt, iż nie trzeba być bezrobotnym, aby je otrzymać. Ten warunek musi być spełniony tylko w przypadku starania się o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych oraz projektów realizowanych w różnych województwach znajdziemy na stronie rządowej.
Ania K / 91.149.206.* / 2010-05-19 11:11
Mam 22 lata i chciałabym otworzyć działalność gospodarczą związaną ze szkoleniem psów. czy na coś takiego mogę dostać dotacje z uni. jaki program obejmuje taką dziedzinę? gdzie mam się udać aby uzyskać szczegółowe informacje i co mi jest potrzebne. czy jest możliwość jednoczesnego prowadzenia swojej działalności i praca w innej firmie na umowę o pracę? proszę o szybką odpowiedź
darenka1214 / 2010-06-08 17:15
Witam :) Ja tez mam 22 lata i myśle o założeniu własnej firmy i dokładnie mam takie same pytania jak ty :) A najbardziej mnie interesuje czy mogę jednocześnie prowadzić własną działalność i pracować w innej firmie na umowę???
Pozdrawiam :)
Joanna_2010 / 87.206.159.* / 2010-06-16 13:41
Możesz prowadzić własna działalność i pracować na umowę o ile Twój pracodawca wyrazi na to zgodę. Zwykle wtedy gdy Twoja działalność nie jest konkurencyjna do pracy świadczonej w ramach umowy o pracę i nie jest prowadzona kosztem pracy u pracodawcy (czas pracy, sprzęt itp.). Pamiętaj też, że jeśli prowadzisz własna działalność i jesteś na umowie dzięki której mam opłacany ZUS to i tak musisz odprowadzać z tytułu prowadzenia działalności składki zdrowotne.
daugg / 109.243.63.* / 2010-04-27 11:21
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić i skąd to skontaktuj się z biurem CKD Hetman. POmagają znaleźć dogodne źródła finansowania dla firm i to za bardzo niskie prowizje. Zobacz sobie na ich stronie internetowej www.ckdhetman.pl
mnjkugvc / 195.205.173.* / 2010-04-24 14:13
posiadam 1,84ha ziemi w malym miasteczku lipno byc moze istnieje mozliwosc zagospodorowania tego terenu lub dofinansowania po przez dotacje?a ziemia lezy odlogiem byc moze zalesienie to jakis pomysl?
Justyna Bugalska / 188.33.28.* / 2010-04-25 11:30
Nie uważam, żeby dobrym pomysłem było zalesianie gruntu na terenie miasta. Lepiej zrób parking, pomyśl o jakichś usługach, wybuduj magazyn, albo otwórz skład materiałów budowlanych... O sposobie zagospodarowania dowiesz się z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy z decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Powodzenia!
Ronnie / 83.10.73.* / 2010-02-20 15:56
Witam,
Jestem studentem 2 roku stodiow dziennych, chcialbym zalozyc swoja firme - grafika, fotografia - nie chce do konca zdradzac pomyslu, ale jest to pomysl bardzo jak na polske innowacyjny, nie wiem tylko czy przysluguje mi jako studentowi w trybie stacjonarnym jakies dofinansowanie.

Prosilbym o jakies informacje.
chlorum / 109.243.69.* / 2010-04-06 07:43
AIP moze byc rozwiązaniem
Justyna Bugalska / 188.33.28.* / 2010-04-25 11:26
proponuję PROW 312, w tym działaniu nie musisz mieć status osoby bezrobotnej czy nieaktywnej zawodowo. Będzie się to mieścić w kodzie 74.20.Z?

Najnowsze wpisy