Forum Forum dla firmDotacje

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Wyświetlaj:
kkkkkkasia / 195.189.76.* / 2009-08-01 20:48
Szczegoly sa tutaj FunduszeUE.info ladnie wytlumaczone jak je zdobyc
jacekn65 / 78.133.208.* / 2009-07-31 10:18
to wszystko lipa, generalnie zarabiaja te twory które dzielą te pieniadze wg. swoich idiotycznych kryteriów. Byłem na takim spotkaniu jakis profesorek z Koźmińskiego gadał dyrdymały, prawdopodobnie sam nigdy nie prowadził działalności gospodarczej, a na konkretne pytania odpowiadał anegdotami ..... zakładam działalność, ciężko popracuję i jałmużny z tego eurokołchzu nie chcę !!!
to wszystko lipa
m_____ / 83.9.149.* / 2009-07-23 15:48
Prosze zwrócić uwage na dotacje ze środków unijnych - dz. 6.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki - dotacje w wysokości do 40 tys. zł - nie tylko dla bezrobotnych, dla pracujących również !
krokowskamaria / 83.31.245.* / 2009-10-22 17:02
w razie watpliwości - proszę zajrzec na www.wkmconsulting.pl
marzencia24 / 2009-08-19 23:20
no właśnie tylko gdzie mam uzyskać jakiekolwiek informacje na temat tego programu bo już tracę siły prosze o pomoc marzenciaf@wp.pl
555555 / 83.9.14.* / 2009-10-30 09:24
W całej Polsce powstała sieć Punktóe Konsultacyjnych, gdzie można BEZPŁATNIE uzyskac informację nt. dotacji - lista PK - http://ksu.parp.gov.pl/pl/pk/lista_pk
aaaga / 212.180.168.* / 2009-07-24 00:09
czy ten program bedzie jeszcze odbywal sie w tym roku?
kafarekx / 80.48.130.* / 2009-07-10 21:55
Na podkarpaciu UP nie jest taki jak piszecie - miesiąc dreptania, buszowania po sieci, planowania i bez żadnych załączników i bez znajomości dotacje na rozpoczęcie mojej działalności przyznano - mam nadzieje że mi się uda utrzymac firmę w kryzysie - to moja szansa, za co dziekuję. Czego i Wam życzę - nie poddawajcie się.
ps. darimag zahacz kogoś wyżej z tym problemem - masz pomysł i kwalifikacje to się należy...
annniulaaa / 77.65.42.* / 2009-07-16 13:10
nalezy przyjśc do odpowiednich firm które zajmuja sie pisaniem takich wniosków i pomagaja z cała dokumentacją . zapraszam pozyskanie dotacji wcale nie jest takie trudne
dam / 79.162.55.* / 2009-11-19 20:23
Witam proszę mi napisać jaki jest kontakt do tych firm które łatwią wnioski z pełną dokumentacją
marzencia24 / 2009-08-19 23:22
jeśli można wiedzieć jak sie nazywa ta odpowiednia firma i gdzie ja znajduje żeby pozyskiwanie dotacji nie było tak trudne pozdrawiam i prosze o pomoc
damsey / 2009-07-10 12:55 / portfel / Bywalec forum
W UP większość to darmozjady którzy boją się o czymś zadecydować - oczywiście nie wszyscy ale większośc. Każdy tam siedzi po znajomości a to siostrzenica a to najlepszej koleżanki córka chociaż tępa to się mondrzy a w dodatku na prawie się zna jak rolnik na szulerce.
darimag / 81.190.40.* / 2009-07-01 09:27
Witam. Nie uwierzycie, bo sama nie wierzę...złożylam wniosek tak jak sobie tego życzyli w UP kawe na ławe włącznie z ofertą która przygotowana była do potencjalnego klienta, listy intencyjne z innych firm chcących ze mną współpracować itd...pieniędzy potrzeba Mi było tylko na sprzęd do pracy bo bez niego nie mam zleceń, a z nim dość dużo bez problemu - jestem po wielu rozmowach w tej sprawie. Ludzie do mnie dzwonią jako do byłego konferansjera i pytają czy już zakupiłam sprzęt bo z chęcią skorzystaliby z moich usług...jakaś paranoja. A Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie wydał opinię cytuję: Pani Kwaifikacje są za wysokie i wiemy, że Pani sobie poradzi ze swoim doświadczeniem, pieniądze z funduszu należą się bardziej potrzebującym (dla osób bezrobotnych do 25 roku życia, powyżej 45 roku życia czy też matkom samotnie wychowującym dzieci do 18 roku życia...) jestem tak wkur....bo czegoś tu nie rozumiem - mam nadzieję, że nikogo nie obrażę, ale przepraszam musze być tempa, prosta i bez doświadczenia żeby dostać pieniądze z UP??? A podałam im idealny biznes plan, moi znajomi nie mogą uwierzyć, że chcę otworzyć agencję artystyczną mam nawet ludzi, których moglam zatrudnić z wysokimi umiejętnościami artystycznymi w różych dziedzinach na dodatek nie ma u nas takiej agencji...długo pracowałam w tv więc się na tym znam, w agencjach artystycznych również swego czasu, a tu proszę....odmowa na mój wniosek - MASAKRA ktoś chyba powinien zrobić porządek z bezmuzgowcami w UP - złodzieje
Jo.Landi / 87.206.162.* / 2010-12-03 10:09
Łączę się z Tobą w bólu. Ja od 3 miesięcy bezskutecznie staram się o dotację z PUP w Gdyni na otwarcie szkoły językowej i firmy tłumaczeniowej. 3 listy intencyjne od zainteresowanych szkół, deklaracja wynajmu sali na preferencyjnych warunkach, duże doświadczenie i dobrze sporządzony biznesplan. Działalność ma wszelkie szanse powodzenia, a jednak - co rusz wniosek jest odrzucany. Wymieniane przyczyny są coraz bardziej absurdalne. Np. w jednym z przedłożonych przeze mnie listów intencyjnych oprócz jak wół napisanej formy rozliczenia na zasadzie umowy zlecenia padło sformułowanie o przyszłym zatrudnieniu w znaczeniu - współpracy. Pani z dotacji potraktowała to jako deklarację zatrudnienia na umowę o pracę. Wniosek odrzucono. Innym razem przyczepili się do braku własnego lokalu, mimo że napisałam, że zajęcia prowadzone będą na terenie zainteresowanych firm (norma w przypadku zajęć Business English) i szkół językowych jako podwykonawca. Wygląda na to, że zanim rozpocznę działalność, powinnam mieć nie tylko conajmniej 4 różnych klientów cierpiwie czekających nawet 6 miesięcy aż wreszcie otworzę tą działalność i będziemy mogli rozpocząć współpracę, oraz własny lokal lub lokal wynajęty jeszcze przed przyznaniem dotacji, który będzie stał pusty i cierpliwie czekał aż łaskawa komisja przyzna mi te kilkanaście tysięcy na laptopa, tablicę, podręczniki itp. Zastanawiam się kto w takim razie dostaje te dotacje?
koolo / 217.153.158.* / 2010-03-04 20:51
up w szczecinie, szkoda słów, mi równiez odmówiono mimo wielu listów intencyjnych o przyszłej współpracy, odwołam sie bezpośrednio do brukseli. tak robia ludzie w uk badz irlandii ( w razie problemow tylko bruksela)
borys86 / 83.9.210.* / 2010-01-29 08:20
w moim przypadku odpowiedź była przeciwna mam 24 lata i odmówiono mi przyznania dotacji ze względu na brak doświadczenia ;)
++++++++++++++++++++ / 83.9.14.* / 2009-10-30 09:28
proszę spróbować sięgnąć po dotacje (do 40 tys.) z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
dam / 79.162.55.* / 2009-11-19 20:27
Prosze mi napisac w jaki sposób mam to zrobić od a do z żeby ściagnąc dotacje z programu operacyjnego kapitał ludzki. tymes0011@wp.pl czekam cierpliwie
kawi_2008 / 89.77.198.* / 2009-07-12 19:01
Prosze sie nie poddawać. Na UP w szczecinie nic nie napisze bo tego nikt nie opubkiluje. Na dzień dzisiejszy moge tylko zaproponować by zbużyć ten budynek i postawić pomnik bezrobotnego, który jeszcze długo bedzie w naszym kraju liczną społecznością.
Pan Zenek / 82.210.157.* / 2009-07-03 12:08
Skoro Pani ma tak doskonałe warunki do rozpoczęcie biznesu to dlaczego nie weźmie Pani kredytu bankowego? UP ma rację twierdząc, że są bardziej potrzebujący, a pula pieniędzy przeznaczonych na dotacje nie jest bez dna.
aaa111 / 94.40.112.* / 2009-07-03 12:53
a widzial pan Zenek żeby bezrobotny dostal kredyt , od kiedy w UP sa mniej i bardziej potrzebujacy chyba wszyscy sa bez pracy , myslenie typowe dla komunistycznego urzedasa temu nie pomozemy bo jeszcze mu sie uda i biznes rozkreci
aaa111 / 94.40.112.* / 2009-07-03 08:18
a załącznik tez złożyłaś , to jest Polska i jeszcze w wielu urzedach bez tego albo znajomosci nic nie załatwisz , Ziobro chcial z tym zrobic porzadek to malo za morderstwo na laptopie go nie zamkli .
asa / 2009-06-02 16:58
Witam. Też starałam się o dotację w UP( wielkopolska). Przez miesiąc woziłam papiery bo zawsze czegoś brakowało. Po złożeniu dokumentów pan z urzędu zaczął wymyślać ,że jeszcze brakuje. Nastepny miesiąc mu dowoziłam jakieś dziwne dokumenty ,które chciał.( chyba to były jakieś jego widzimisie, bo w dotacji nie było mowy o takich dokumentach jakie on chciał) Póżniej test psychologiczny( zaliczony). Po jakimś czasie zwykłym listem dostałam odmowę. Nie dostałam dotacji, bo miałam już skończone 30 lat, ale nie ukończone 45, no i nie zostałam zwolniona z pracy.To jest jakaś paranoja. Tyle biegania, załatwiani, a on maja cię gdzieś. A co to Pana w UP to takiego nie życzę nikomu. Wielki gbór, nic mu nigdy nie pasowało. Z tym człowiekiem nie dało sie normalnie porozmawiać. Chcę się starać o inne pieniądze unijne na otwarcie działalności, ale nie wiem gdzie ich mam szukać. PROSZE O POMOC
marta31 / 2009-09-13 17:37
Witam.Ja właśnie planuję rozpoczącie własnej działalności i chcę starać się o dotację.Trochę zbiło mnie z tropu to co piszesz,że dostałaś odmowę bo masz skończone 30 lat.Ja też jestem po 30-ce czy jestem bez szans?
odys_79 / 83.30.210.* / 2009-06-25 22:04
Witam,
ASA to co piszesz to wygląda bardzo źle. Podeśli opis na maila a postaram się Tobie pomóć.
adres kontaktowy to: dotacja@inter-bit.com

Ja załatwiałem sobie dotacje, a teraz pomagam innym na terenie woj śląskiego i jeszcze nikomu nie odmówiono dotacji na otwarcie działalności.
Czekam na info na mailu.

Pozdrawiam
odys
marzencia24 / 2009-08-19 23:27
czy mi też możesz pomóc swoja sytuacje opisałam wyżej marzencia 24 BARDZO PROSZE O POMOC i udzielenie jakichkolwiek informacji
POZDRAWIAM
ooo / 83.4.198.* / 2009-02-17 12:10
u nas ludzie w ogole maja do wszystkiego fatalistyczne podejscie, chyba nasza narodowa cecha :( ja sie dowiedzialam o dotacji z jakiegos artykulu w internecie. postanowilam zlozyc wniosek, sama pisalam biznes plan, liczylam (prognoza finansowa), wypelnialam papiery itd. mialam 23 lata i tylko mature, zadnego doswiadczenia w tym, co chcialam robic i zadnych znajomosci w UP. warto sie bylo pomeczyc, dostalam 13000, nie duzo, ale na poczatek wystarczylo. teraz mam 25 lat, stale rozwijajaca sie firme, duzo stresow, ale za dobre pieniadze i satysfakcje. teraz jestem w trakcie otwierania sklepu, bo jeszcze mi malo. jesli ktos ma samozaparcie i dobry pomysl, to zdecydowanie warto zaryzykowac. powodzenia!
coRnyy / 83.238.68.* / 2009-07-10 22:00
Ja dostałem na prowadzenie usług DJ, Wodziej 30 tys. Chcieć to móc. Zaangażowanie na 100% i trochę szczęścia.
Marekxxl1 / 77.254.20.* / 2009-11-18 17:40
proszę o info na maila i Tobie, też chcę utworzyć firmę z usługami muzycznymi (doświadczenie 11 lat), marekxxl@wp.pl dziękuję
Gonia. / 83.20.254.* / 2009-03-19 20:25
jak zdobyc dotacje na rozpoczecie dzialalnosci
zgadzam sie z opinia pani, ja mam 34 lata i chce otworzyc swoja dzialalnosc ale po przeczytaniu wielu opinii w internecie boję się czy to wogóle jest możliwe.Mam troje dzieci i dla mnie jest ważne aby wybrać dobrze, ale jak to w
Polsce bywa nikt nie umie nam doradzić jakie korzyści możemy wyciągnąć z dotacji dla osób , które nie mają obowiązków związanych z rodziną jest to łatwiejsze tak więc mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto doradzi jak najlepiej uzykać dotację.Dodam że niektóre wypowiedzi na różnych forach internetowych co do dotacji przyprawiają o zawrót głowy, dlaczego nie wypowiadają się osoby, które naprawdę mają coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie tak jak pani.Gratuluję!
sion / 2009-02-17 10:34
Zdobycie dotacji nie jest tak nieosiągalne, jak piszą komentujący ten tekst internauci. Kilka tygodni trafiłam na portal cafebiz.pl, gdzie dokładnie wytłumaczono w jaki sposób powinno się ubiegać o dotacje. Mnie się udało. Życzę Wam powodzenia!
asia22 / 194.116.130.* / 2010-01-23 20:27
witam mam 22 l i chciala bym otworzyc wlasna firme nie moge pozyskac dotacji z pup gdzie wiec moge ubiegać sie o takie dotacje
ja123445 / 212.106.30.* / 2008-06-17 14:25
blablabla jak masz kase to dostaniesz dotacje jak nie masz to dalej pracuj za 1300 zl po cholere mamic ludzi darmowym pieniadzem jak ktos ma to nie potrzebuje brac
arab / 83.14.144.* / 2008-09-15 20:07
wszystko ładnie pisze,ale jak w praktyce,już raz starałemsie odotację i wszystko psu na bude!!!!!!!!!!!
Sokrates 1 / 83.10.34.* / 2009-02-16 06:14
Ładne opakowanie a w środku gówno jak za komuny
Katia89 / 2009-07-01 11:12
Polecam kurs na specjalistę ds. funduszy unijnych (www.bi.org.pl).

Bez problemu po kursie napisałam wniosek i załączniki i przeszłam ocenę formalną. Wiszę teraz na liście rankingowej. Wkrótce wyniki i sądzę, że powinny być dobre.

Z dotacjami jest ciężko ale warto próbować!
ja26 / 188.33.48.* / 2009-07-29 22:29
mam pytanie ktora z osob ktora dosala dotacje byla powyzej 45 roku zycia albo ponizej 25. oni wiedza jak ustalic zasady zeby ladnie wygladalo ale naprawde potrzebujacy nie dostali nic .mam 26 lat i nie moge liczyc na zadna pomoc ,kasy nie mam bo: starzy biedni jak myszy koscielne (kredytow maja nabrane wiecej niz dostaja wyplaty),ja nie pracuje wiec kredytu mi nikt nie da na dotacje jestem za stara albo jak kto woli za mloda:)mąz pracuje ale kokosow nie zarabia dodatkowo ma umowe na pol roku to tez wiadomo ze w banku nie dostanie chcemy zalozyc firme ale nie mamy za co. oczywiscie na wychowaniu mamy prawie 4 letnia corke i zadnych perspektyw do ukonczenia 45 roku zycia;) taki kraj . jak mialam 20 lat nie myslalam o zalozeniu firmy ani nawet o pracy. myslalam o nauce a poniewaz na utrzymaniu rodzicow to w przerwach o zabawie. jak nadszedl czas zeby zaczac sie samodzielnie utrzymywac, to jak to ZAWSZE bywa pierwsza praca kop w dupe (brak wyplaty albo jej polowa itp) potem druga z nadzieja ze bedzie lepiej -to samo, trzecia powiedzialam sobie ze juz nie bede taka glupia i zgadnijcie co corka zachorowala poszlam na l4(po 4miesiacach pracyna 4 dni) i oczywiscie uslyszalam :PANI JUZ PODZIEKUJEMY . teraz postanowilam sobie ze juz nie bede na nikogo j**..c(sory) za grosze wole za grosze ale na siebie ale jak juz wczesniej wspomnialam oni wiedza ze tak jest w co drugim przypadku i dlatego ustsawili tak ten przedzial wiekowy- albo za mlody i za glupi albo w takim wieku co kazdy jest juz ustatkowany i nawet jak straci prace to sie boi ryzyka ze sie moze nie udac i po dwudziestu latach zapier.....nia za grosze na kogos nie ma juz nawet sily (ani oszczednosci za to sto kredytow na karku) zeby myslec o firmie a tu trzeba sie wnukiem zajac bo corka studiow nie skonczyla;) takie czasy tacy ludzie. dopoki te geby w telewizji sie nie zmienia, co juz od 20 lat pokazuja i nie zaczna w koncu rzadzic ludzie tworczy ,uczciwi i dopoki chociaz co drugi z nich nie bedzie mial chociaz jednego projekt , jednego ale konkretnego opracowanego od poczatku do konca dotad sie nic nie zmieni i dotad ludzie normalni (takie zwykle szaraczki z pomyslem na zycie jak ja i jakich jest tysiace ) nie beda miec szansy na lepsze zycie ,na normalne zycie .to tyle co mam do powiedzenia:)buziaki dla wszystkich z ambicjami
twoje-dotacje.pl / 77.253.255.* / 2009-08-05 01:14
przeczytałem cały wątek i podzielam zdanie osób, które twierdzą chcieć to móc..

Jeśli chodzi o dostarczanie dodatkowych załączników - tylko to co jest zawarte w regulaminie danej dotacji z UP; jeśli ktoś chce więcej niż jest to wskazane - trzeba przejść się do jego zwierzchnika i spytać czy to normalne jest ??

na codzień pracując przy takich dotacjach - owszem są programy, które wspieraja osoby poniżej 25. roku życia np. ale zawsze trzeba szukać takiego rozwiazania, które satysfakcjonuje klienta
syska / 2009-09-17 20:29
Też jestem zdania, że gdzie wola tam i sposób. Moim rodzicom już dwa razy udało się pozyskać środki z UE na rozpoczęcie nowej działalności (branża motoryzacyjna). Trzeba tylko dobrej chęci, siły działania i cierpliwości w załatwianiu wszelkich papierkowych spraw. Jest naprawdę wiele dotacji, o których nawet nie wiemy, a które mogłyby niejednemu pomóc. Nie dalej jak wczoraj w wiadomościach apelowano, że z przeznaczonych na rozwój naszego kraju pieniędzy wykorzystaliśmy dopiero jakieś 2%, a 1/3 czasu na wykorzystanie już za nami...trzeba walczyć i sie dowiadywać. Daleko przykładu szukać nie muszę - nas np. babka z Urzędu Pracy uraczyła telefonem z uwagą, dlaczego nie złożyliśmy wniosku o dofinansowanie na wyposażenie nowego miejsca pracy i że mamy na to jeszcze tylko tydzień.
Nie wiem dlaczego, ale informacje o środkach a UE są słabo reklamowane...
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy