Forum Forum dla firmKsięgowość

Jak zdobyć klientów do biura rachunkowego

Jak zdobyć klientów do biura rachunkowego

AT2012 / 79.189.78.* / 2012-09-05 13:08
Prowadzę biuro rachunkowe we Wrocławiu. Jednak trudno jest zdobyć klientów. Ceny usług są stosunkowo niskie, fachowość wysoka. A jednak. Ma ktoś pomysł?
Wyświetlaj:
Pasacik1422 / 2018-08-06 08:50
Może warto skorzystać z agencji interaktywnej?
Pomoże ona Cię nieco wypromować i przyciągnąć większą liczbę osób.
Mój znajomy korzysta z usług firmy solv.
Myślę, że warto zapoznać się z ich ofertą, bo to nic nie kosztuje, a może właśnie tego szukasz.
Karolina443 / 37.47.227.* / 2018-07-29 17:41
Ja ze strony klienta biura rachunkowego powiem, że mi się wydaje, że dobre biuro rachunkowe nie musi się promować bo informacja sama się szybko rozchodzi. Fakt nowemu na rynku może na początku jest trudno, ale jak jest rzetelny i terminowy a przy tym zna się na rzeczy to mimo nawet wyższych cen klientów będzie miał. Jak zaczęłam korzystać z Tax Care to z polecenia koleżanki, ja współpracuję z nimi kilka lat a od tego czasu już kilku moich znajomych z mojego polecenia też korzystają z ich usług.
Karinka82 / 185.112.180.* / 2018-06-27 15:04
Przeczytaj sobie
https://intaxo.pl/blog/jak-zdobywac-klientow-biura-rachunkowego
stażystkagatka / 109.173.212.* / 2016-02-21 17:27
Hej, od paru tygodni jestem na (płatnym na szczęście :D) stażu w biurze rachunkowym, które stawia obecnie intensywnie na rozwój i poszerzanie działalności (stąd też mój staż) i mogę powiedzieć, jak to wygląda u nich. Zamiast tworzyć oddzielne stanowiska dla marketingowców firma wybrała firmę zewnętrzną (szefowa mówi, że jak ma kogoś zatrudnić, skoro się na tym nie zna - całkiem słusznie chyba). Zatem jakie działania podjęła ta firma?
- stworzyła profesjonalną stronkę dla firmy (wcześniej była taka wyglądająca jak kiepski blog rodem z początku XXI wieku)
- spozycjonowała odpowiednio tę stronę (jesteśmy teraz topem, jeśli ktoś szuka biura rachunkowego czy po prostu księgowej w naszym mieście)
- założyli fanpage naszej firmy na Facebooku (chociaż to ponoć stricte wizerunkowo, bo głupio nie mieć, a nie dla konkretnych efektów)
- stworzyli nam konta na wszelkich katalogach firm, ale przede wszystkim kazali nam pojawić się tutaj [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
milenaach / 188.121.19.* / 2015-09-21 08:56
ja polecam promowac się wsród tych co korzystają z księgowości online. Sama korzystałam z wfirma dość długo jednak firma mi się rozrosła i musiałam przejść do biura. Szukałam jakiegoś internetowego ale nie do końca biuro online jest faktycznie internetowym. Trafiłam jednak na taką strone m********** i tam prezentowane biura rachunkowe faktycznnie były online bo miały dobry system do kontaktu z klientami.Może więc taka promocja w takim miejscu jest sposobem na zdobycie klientów nie tylko ze swojego miasta i okolic ale też z całego regionyu a nawet kraju. mozna zawsze premyśleć.
ewasil / 2015-05-15 16:44
Duzo reklam, spamu na maile, może spróbuj podzwonic po firmach zaproponuj spotkania.
VVarszavviak / 189.174.62.* / 2012-11-19 18:52
Wrocław, masz Taxxo pod nosem jeden z najlepszych systemów do prowadzenia biura rachunkowego. Nie wiem dokładnie czy działają we Wrocławiu jakieś biura, ale firma jest na pewno. Widziałem prezentację na targach i to co oferują jest rzeczywiście nowatorskie.
Biuro_rachunkowe / 2012-11-20 18:21
Masz dwie opcje, albo zaczniesz automatyzować działania we własnym zakresie, albo wejdziesz w jakąś już dostępną aplikację i działający system. Samemu możesz się bawić w Excelu i stworzyć takie arkusze do analiz, ale to wymaga wiedzy w tabelkach msexcel i trochę programistycznej wiedzy. Poza tym jakiś stały komunikator, narzędzie do ogarnięcia projektów jak work i standard, dokumenty w chmurze, ale musisz mieć umowę z klientem na korzystanie z kopii dokumentów. Opcjonalnie wchodzisz w już w kompleksowe rozwiązania jak napisał Warszawiak, ale są jeszcze inne firmy. Musisz to sobie policzyć i zrobić takie badanie wśród obecnych klientów i potencjalnych. Czy są skorzy do zmiany i przejścia na pełen kontakt online, a spotkanie i tak możesz raz na miesiąc do 20ego zrobić, ale na kawkę i luźne spostrzeżenia w ramach konsultingu.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2012-11-15 10:44
To znak, gospodarka się zwija. Kiedyś znacznie więcej osób zakładało nowe firmy; jedne przetrwały, inne nie ale przez 2-3 lata funkcjonowały, próbowały.
Osobiście znam osoby, które prowadziły małe sklepiki lub handel obwożny, obnośny itp. i korzystały z usług biur rachunkowych.
Obecnie większośc zrezygnowało, dochody są małe a obciążenia finansowe i "papierkowe" dużo większe.
Najlepiej teraz prosperują duże korporacje, łączą się duże firmy np.kopalnie tworząc "kolosy", gdzie 1 człowiek decyduje o tysiącach pracowników.
Ostatnio w mieście średniej wielkości, prawie w centrum widziałam puste pomieszczenia ( po sklepach, warsztatach) do wynajęcia.To zły znak.
Mentohr / 193.24.206.* / 2012-11-13 16:28
Zastanawiałeś się nad czymś innowacyjnym ? Biuro rachunkowe to dokładnie taki sam biznes jak każdy inny i powiedzmy 3 piekarnie na jednej ulicy z tym samym asortymentem nie pociągną, ale już wprowadzając do jednej chleb z domieszką orkiszu tatarskiego obniżającego ciśnienie (przykład) pozwoli Ci ściągnąć do siebie wąski target nadciśnieniowców. Zastanów się zatem jak zdobyć klientów do biura rachunkowego oferując coś czego nie ma reszta biur we Wrocławiu.
Coraz mniej nowych klienów / 193.46.187.* / 2012-09-07 07:00
pracowałem z osobą, którego żona prowadzi biuro rachunkowe od lat. Powiedział ostatnio, że nie ma nowych klientów. Nikt nie zakłada nowych firm. Cieszył się, że żona za niedługo ma wiek emerytalny bo jest coraz gorzej.
chris133 / 83.142.203.* / 2012-09-06 13:29
Pomyśl co więcej możesz zaoferować klientowi niż inne biura rachunkowe. Może jakieś raporty miesięczne? Wbrew pozorom z kpir da się łatwo wyciągnąć ciekawe informacje, a prosta analiza trendów może małemu przedsiębiorcy dać dużo do myślenia.
Ciułacz / 2012-09-06 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
AT2012 witaj !
Obstawiaj miejsca gdzie powstają nowe biznesy, mam na myśli aby w jakiś tam sposób łapać nowych czyli może w miejscu gdzie są rejestrowane tz nowe biznesy ???
Rzemieślnicy ? a gdzie oni mieszkają ? przeważnie pod miastem.
W wielkim mieście się gubią , więc Ty do nich wpadaj np raz w tygodniu ?

Pozdrawiam
kajakson / 212.96.244.* / 2012-11-14 13:03
Nie ma znaczenia w jakiej branży działasz. Największe znaczenie w każdym przypadku będzie miało profesjonalne realizowanie swoich usług. Kolejnym krokiem będzie promocja - ja korzystam z pozycjonowania i działań w serwisach społecznościowych. Wszystko realizuje agencja Funkymedia. Póki co wszystkie działania są w 100% rentowne.
Ciułacz / 2012-09-07 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej pisałem aby łapać nowych biznesmenów bo razem z nimi latami będziesz się powiększał, a znając ich od dziecka to nie wiele będziesz tracił czasu na analizy.
Spółki już ustabilizowane to wiadomo że mają już jakieś biuro rachunkowe a jak chcą zmieniać to jest podejrzane, może chcą nowemu coś wcisnąć co inny nie akceptował bo za dużo widział ?

Najnowsze wpisy