Forum Forum emerytalneInne

jak zostac rentierem?

jak zostac rentierem?

chief +IIII / 194.217.6.* / 2010-12-04 02:03
Witam wszystkich.

Mam taki hipotetyczny problem. Moj tata prosil mnie o rade zwiazana z inwestycja oszczednosci. Tata oszczedzal i inwestowal dlugie lata az odlozyl okolo 500 000 zlotych. Jest na emeryturze i nie chce mu sie juz sledzic informacji biznesowych i ma dosyc odkladania. Teraz chcialby te pol miliona tak zainwestowac, albo ulokowac, zeby kapital nie spadal [pomijam inflacje], a odsetki regularnie przychodzily mu na konto jako ekstra dodatek do emerytury. Tata kombinowal, zeby pol miliona gdzies bezpiecznie pracowalo i przynosilo minimum, ale to na bank, 5% rocznie netto, co by mu dalo okolo 2000 zlotych ekstra miesiecznie. Mysle, ze sa sposoby, zeby taka kwote zainwestowac na lepszy procent, ale nie wiem jak, bo, szczerze mowiac, jeszcze sie nad takim planem nie zastanawialem. Czy Panie i Panowie maja pomysly albo juz sprawdzone rozwiazania, ktore mogliby mi podsunac? Bardzo bylbym wdzieczny. Wszystkie pomysly mile widziane. Jesli znacie jakies pomocne witryny internetowe traktujace o podobnych problemach, to bardzo bym prosil o linki.

Warunki tej inwestycji, ktorych nie mozna pominac, to:
1. kapital zostaje nienaruszony i jest bezpieczny, rowniez od grabiezy przez panstwo, czyli rozne OFE i IKE odpadaja;
2. dochod z kapitalu musi byc rowny lub wiekszy od 5% netto, czyli na reke po podatkach;
3. wyplata dochodu musi byc czesciej niz raz na rok, co najmniej raz na kwartal a najlepiej co miesiac;
4. kapital jest zdeponowany w instytucji, ktora nie zniknie bez sladu i ktora ma jakies gwarancje, albo jest pilnowana przez jakis urzad badz obwarowana przepisami.

Szczerze mowiac, to i mnie ta wiedza sie przyda, moze nie jutro, ale za lat kilkadziesiat, ha ha, chyba ze umre pracujac, na co sie zanosi przy dzisiejszym kryzysie demograficznym.

Pozdrawiam wszystkich i licze na mnostwo wskazowek.
Wyświetlaj:
piryan / 2010-12-09 23:37
jeśli masz problem HIPOTETYCZNY - to polecam zakup dobrej książki, uczestnictwo w jakimś kursie, albo chociaż darmowej konferencji czy prelekcji.
jeśli masz taką sytuację faktyczną - to musisz rozeznać się po rynku bieżących ofert - i pamiętaj, że ta wiedza za kilkadziesiąt lat, ha ha, będzie kompletnie nieprzydatna, bo rynek będzie wówczas oferował zupełnie coś innego...
W KAŻDYM PRZYPADKU NAJWAŻNIEJSZE JEST POZYSKANIE WŁAŚCIWEJ (CHOĆBY PODSTAWOWEJ) WIEDZY - no chyba, że wolisz nie mieć żadnej kontroli nad swoimi (tatowymi) pieniędzmi, wtedy zgłoś się do doradcy, który uruchomi Ci co będzie chciał i jeszcze wmówi Ci, że kontrolujesz wszystko, bo możesz się zalogować do swojej inwestycji i samodzielnie dokonywać zmian, a na pytanie czy sam jest rentierem zacznie się czerwienić i coś tam dukać pod nosem :-)))
wiem co mówię - sam inwestuję od lat - korzystam z moich inwestycji w sposób rentierski i chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc nieodpłatne szkolenia :-)
jak chcesz więcej informacji to pisz na priv - tutaj nie będę podawał konkretów, bo albo zaraz ktoś mi przypnie łatkę spamera, albo zwyzywa od reklamiarza :-| pozdruffka!
l.s / 95.108.81.* / 2010-12-05 00:27
witam. Jestem doradcą finansowym Doradcy 24 S.A. W naszej ofercie mamy programy systematycznego oszczędzania: AXA, Aegon, Skandia, Generali.

Posiadam dużą wiedzę inwestycyjną i specjalne programy które mogą policzyć przyszłą emeryturę w zależności od wieku klienta, wysokości składki, indeksacji co rocznej składki o wartość inflacji oraz przewidywanej rocznej stopy zwrotu.
Jeśli Państwo chcieliby zacząć oszczędzać systematycznie na swoją emeryturę (z ZUS-u to będą grosze), możemy porozmawiać na spotkaniu.

Osobiście uważam, że AXA jest lepszym rozwiązaniem niż SKANDIA --> dlaczego? możemy porozmawiać. Różnica jest dosyć spora.


Doradca Finansowy Łukasz Szymański tel. 602-398-222 (woj. wielkopolskie) e-mail: lukasz.szymanski@doradcy24.pl
chief +IIII / 194.217.6.* / 2010-12-05 01:39
Jak wyzej pisalem, oszczedzanie juz zakonczone, teraz tata chce zyc jak rentier.

Najnowsze wpisy