Forum Forum prawneCywilne

Jak zwrócić towar?

Jak zwrócić towar?

Gienek45 / 2012-09-28 14:01
Zamówiłem ostatnio z Allegro buty. Nie doczytałem że buty te są sprowadzane z Chin... szły do mnie ponad miesiąc. Niestety , po tygodniu się rozleciały... czy mogę taki towar zwrócić? Czy mogę rządać zwrotu pieniędzy zamiast wymiany towaru? Nie chcę czekać kolejny miesiąc, a może nawet więcej aż mi przyjdą nowe buty....
T. / 81.190.61.* / 2012-10-01 00:10
W takim przypadku w każdej chwili możesz odesłać wadliwy towar do sprzedawcy ! Art 141. Dz.U. z 2002r.
Tylko kupując na Allegro nie licz ,że sprzedawca zwróci Tobie pieniądze.Jeśli już trafisz na uczciwego ,możesz otrzymać jedynie zwrot pieniędzy za same wadliwe buty. Za przesyłkę pieniędzy nie zwróci Tobie.
No, chyba że stanie się cud na Allegro, wtedy otrzymasz od sprzedawcy wszelkie koszty poniesione z nieudaną transakcją.
Jest jeszcze inne wyjście z odzyskaniem swoich pieniędzy.
Należy zwrócić się do miejscowego Urzędu Ochrony Konsumentów z prośbą o interwencję.Poszukaj w necie.
Musisz pobrać odpowiedni druk ze strony UOK, wypełnić go opisując całą sytuację, korespondencje też jeśli takowa była i wysłać mailem do tegoż.
Trochę to potrwa ,ale na pewno odzyskasz wszystkie poniesione koszty. Radzę tak postąpić w przypadku nieuczciwego sprzedawcy.

Najnowsze wpisy