Forum Forum dla firmKsięgowość

jaką formę opodatkowania wybrać

jaką formę opodatkowania wybrać

marcel_71 / 2012-01-04 09:33
Do 20 stycznia muszę podjąć decyzję co do formy opodatkowania mojej działalności gospodarczej, firma ta działać będzie w branży budowlanej, czy możecie mi podpowiedzieć jaka forma opodatkowania byłaby najbardziej optymalna?
Wyświetlaj:
OloWeb / 2012-01-15 18:39
Witam

Podbije temat......... bo mam podobny problem+ pytanka dotyczące podatków:

Planuje założyć DG, dzięki w/w pytaniom i odpowiedziom sporo się dowiedziałem, jednak wole dopytać kilka spraw: (DG prowadzone + praca na etacie w gre wchodzi opłacanie składki zdrowotnych jedynie)
- czy ryczałt + vat czy zasady ogólne będą lepsze przy założeniu że miesięcznie dochód będzie na poziomie 2500zł brutto ???
- co jeśli w danym miesiącu koszty(mowa o VATcie z fak zakupowych) przekroczy dochód? VAT przechodzi na kolejny miesiąc?? i zmniejszy mi VAT w kolejnym miesiącu?
- przy ryczałcie potrącam sobie składki zdrowotne, czyli przy założeniu 8,5% ryczałt od kwoty 2000zł będą miał co miesiąc stratę ? czy to mi US skarbowy na koniec roku zwróci ? etc... ???


Pozdrawiam i czekam na odp.
Kazik wiecie skad / 2012-01-04 15:54 / Tysiącznik na forum
Zajżyj na tę stronkę:

http://malybiznes.pl/zakladanie_dzialalnosci_gospodarczej/forma_opodatkowania.htm
szklarek / 2012-01-04 11:24
Nie możemy- bo każdy przypadek jest inny. I tę wiedzę będziesz posiadał jedynie Ty po przynajmniej jednym roku podatkowym.

Ps. Skoro firma jeszcze nie działa, to nie stosuje się do niej termin 20 stycznia,lecz - "do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu" bo tako rzecze ustawa.

Najnowsze wpisy