Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jaka minimalna kwota proponujecie zainwestowac w fundusz akcji?

Jaka minimalna kwota proponujecie zainwestowac w fundusz akcji?

hev / 2007-01-05 04:08
Witam.

Jaka minimalna kwota proponujecie zainwestowac w fundusz akcji?

pozdrawiam
Wyświetlaj:
jertom / 83.5.46.* / 2007-01-06 18:36
sorry może zle się wyraziłem ale pytanie jest konkretne i dotyczy czasu realnego a nawet gdyby nie dotyczyło to zawsze wejście na rynek jest obarczone tym że na początku można stracić tym bardziej że większość inwestuje wtedy dopiero gdy są szczyty a potem korekta zabierają kasę i jest płacz że stracili
mnie chodziło o to że mamy górkę i będzie a właściwie już jest korekta i w jakim stopniu emocje pozwolą patrzeć jak na ten moment znika kasa czy to wytrzyma czy nie by pózniej dopiero zarabiać
zawsze twierdziłłem i twierdzę że fundusze dają zarobić w dłuższym terminie ale można również zarabiać i w krótszy pod warunkiem akceptacji ryzyka i doborze odpowiedniej strategii inwestycyjnej co więcej można również zarobić na bessie gdy wie się jak to zrobić a takiej prawdziwej bessy to my jeszcze nie mieliśmy
dla kogoś kto ma max 10000 i straci na dzień dobry 30% to będzie płacz
dla kogoś kto taką kase ma na drobne wydatki to będzie tylko gra i tylko dlatego w ten a nie inny sposób sie wyraziłem
we mnie też się gotuje jeżeli ktoś mówi że można stracić wszystko ale czasami można stracić wiele zarządzam porfelani ludzi którzy chcą zarobić max w bardzo krótkim czasie 2-3 miesięcy i gdyby nie akceptowali ryzyka z tym związanego to nie byłoby szans na taką grę
tigerous / 2007-01-05 17:48
jestem zdania, ze , w odpowiedzi na slowa analityka, od takich czasookresów w ktorych kasa topnieje o 30%, nalezy trzymac sie z daleka, a dystans nalezy zwiekszyc tym bardziej, im bardziej nasz czasokres bedzie oddalal sie od linii 30% w kierunku, w ktorym nie chcemy aby podążał, no chyba ze jest to zabawa za 1000pln, to sie da przeżyc, przy kwocie 100000pln robi sie mniej zabawnie, bo na takim czekaniu tracimy z ubolewaniem wartosc dobrej marki (choc uzywanej) samochodu. nie wspominam juz jaki poziom bolu osiaga sie gdy obraca sie wieksza od wspomnianych kwot sumą. pozdrawiam
jertom / 83.5.103.* / 2007-01-05 12:38
maxmalną jaką możesz ewentalnie stracić i nie będziesz po niej płakać
analityk / 2007-01-05 17:40 / portfel / Bywalec forum
no nie , stracić to może max 30% ale nie wszystko, bez pprzesady,
jednakże czas pozwoli odrobić stratę. uogólniając strata w funduszach jest płynna i zależy od czasu na jaki inwestujemy, równie dobrze można przyjąć że strata nigdy nie wystąpi w zależności od widełek czasookresu inwestycji
Johny / 2007-01-05 18:57
Moim zdaniem zainwestuj w fundusz akcji 90% twoich oszczędności. Minimalna kwota? Biorąc pod uwage całokształt kosztów nie powinna być to suma niższa niż 2000zł. W komentarzach wyrażono opinię na temat ryzyka inwestowania w fundusze. Według mnie ryzyko takiej inwestycji nie polega na stracie środków. Powiem więcej - na fuduszu się nie traci jeśli inwestuje się długoterminowo. Np 2, 3 lata.Ryzyko dotyczy niepewności zysku jaki osiągniesz. Chcesz mieć przyzwoity zysk po kilku latach - kupuj. Bądź wytrwały I nie przejmuj się chwilowymi spadkami na giełdzie. Powodzenia
analityk / 2007-01-05 20:12 / portfel / Bywalec forum
bardzo trafna porada,
jak czytam że w funduszach można stracić wszystko to aż mnie gotuje, no cóż każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii
borys / 2007-01-06 20:03
Gratuluje podejscia do inwestycji w fundusze,moje sa podobne.Inwestuje dosc sporo jedynie w fundusze akcji i caly czas szukam czegos nowego.Mam dosc spory kapital inwestycyjny.Masz moze jakies rekomendacje odnosnie inwestowania duzej gotowki i szybkich zyskow.Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy