Forum Forum finansoweBanki

Jaki bank polecacie?

Jaki bank polecacie?

mlemanczyk / 2008-07-01 10:23
Witam,

Ciekawy jestem, jaki bank moglibyście polecić. Interesuje mnie, wg ważności:
1) darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w kraju
2) darmowe przelewy
3) transakcje potwierdzane kodami sms
4) oprocentowanie rachunku może być niskie/zerowe, ale żeby było wtedy konto oszczędnościowe
5) zagraniczne płatności kartą bez ubzduranych opłat za przewalutowanie
6) większość spraw załatwianych zdalnie i przez Internet (w tym zmiany PINów)
7) darmowe stałe zlecenia
8) przelewy pomiędzy własnymi rachunkami realizowane w dowolny dzień i o dowolnej porze
9) najlepiej, jeśli będą również tanie przelewy europejskie

Jeśli jeszcze bank oferuje integrację online (lub przynajmniej eksport danych) do programów typu MS Money lub KMyMoney, to będzie cudownie.

Przeniosłem się z Pekao S.A. do BPH. Po połączeniu zostałem przeniesiony z powrotem do Pekao S.A. I znów odszedłem z Pekao S.A., tym razem do ING.

Bank zapowiadał się obiecująco, ale...

Nie wszystkie transakcje wymagają kodów bezpieczeństwa (infolinia twierdzi, że stosując ich zalecenia nie ma możliwości, żeby ktoś uzyskał dostęp do naszego konta. Mhm...).

Dodatkowo, od początku maja nie mam do konta sprawnej karty Maestro. Pierwsza (+ PIN) przyszła jakoś po 3 tyg., ale PIN nie działał. Prawdopodobnie z naszej winy, ponieważ w tym samym czasie przychodziły 3 różne PINy od nich i mogliśmy je pomylić. Zamknąłem więc starą kartę i wystąpiłem o nową - 13-ego czerwca. Do dzisiaj nie przyszła ani karta, ani PIN. Na reklamację odpowiedzieli, że mają na to 14 dni i to wszystko przez Pocztę Polską - ING wysyła kartę i PIN jako zwykłe, osobne listy. Aż ciśnie się na usta - A co mnie to obchodzi...

Nie można też zmienić PINu do karty Visa Przedpłaconej, przelewy wewnętrzne realizowane są jako zwykłe przelewy, więc np. w weekend nie można zasilić karty przedpłaconej. Jak na razie, jedyny plus ING na tle innych banków to dla mnie tanie przelewy europejskie. Inne rzeczy raczej poniżej przeciętnej. Zaczynam zauważać podobne "skostnienie", jak w Pekao S.A.

Mam również konto w WBK. Za czasów studenckich miałem konto w Inteligo i mBanku, później również w Multibanku. Mniej więcej znam więc ich ofertę. IMHO BPH biło dla mnie wszystkich na głowę.

Czy usłyszę "Takie rzeczy to tylko w Erze"? Mam nadzieję, że nie :-D
Wyświetlaj:
CześćTUSławomir / 81.219.96.* / 2018-08-16 16:46
Cześć!

Jeśli jeszcze nie ukończyliście 26 lat to idealnym rozwiązaniem będzie konto w EnveloBanku (0 zł za prowadzenie, 0 za kartę, 0 za wypłaty ze wszystkich bankomatów, 0 za wpłaty w euronecie i na poczcie) za założenie którego można dostać 50zł - po wejściu na stronę www.envelobank.pl/konto-edycja2 wypełnić wniosek i wpisać kod promocyjny PA086177892 (więcej po wejściu w link). Natomiast jeśli już macie skończone 26 lat to moim zdaniem najlepszą ofertę na ten moment ma NestBank i IdeaBank (prowadzenie, wypłaty z bankomatów i karta debetowa za friko)
Gość 5252718 / 176.111.121.* / 2018-08-12 23:46
mBank najlepszy!https://www.mbank.pl/mgm/konta-ekonto.html?numer=0000polecam
Konto za darmo
Łatwa w obsłudze aplikacja
Karta za darmo jezeli wykonasz pare transakcji w miesiącu
Super mokazje czyli rabaty z ktorych mogą korzystać tylko klienci mBanku
Różne promocje
Możliwość wzięcia kredytu bez prowizji dla banku
Polecam! https://www.mbank.pl/mgm/konta-ekonto.html?numer=0000polecam
lelekanna / 2018-08-04 17:54
W Nest Banku wszystko jest za darmo !

* Prowadzenie konta
* Wydanie i używanie karty płatniczej Visa
* Wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir
* Wypłaty gotówki w dowolnej kwocie z każdego
bankomatu w Polsce
* Wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet

Po goo proszę usunąć spację
Link do wniosu : goo .gl/KpeXjM
marta963 / 2018-05-21 14:46
Ja ostatnio postanowiłam zamknąć swoje stare konto i poszukać takiego, w którym będę miała lepsze warunki. W wyborze pomagała mi ta porównywarka https://www.comperia.pl/konta_osobiste. Przyznam szczerze, że łatwiej było mi się na coś zdecydować i też jestem zadowolona z obecnego konta.
gliwik / 88.199.144.* / 2018-05-06 21:45
Sprawdź co oferuje Toyota Bank. Ja korzystam z ich usług, mam konto osobiste i konto oszczędnościowe, oba sprawują się na medal.
opiekunfinansow / 2018-02-10 15:29
Normalnie poleciłbym mBank ale właśnie przenoszę się do NestBank:
0zł - konto osobiste i firmowe
0zł - wszystkie przelewy
0zł - karta do konta
Dobre konto oszczędnościowe i lokaty
Paweł Zalewski / 95.41.23.* / 2018-11-08 21:06
Jestem w mBanku już od wielu lat, a w międzyczasie korzystałem już z wielu baków, i wciąż muszę przyznać, że mBank może pochwalić się najlepszą ofertą na rynku. Jeśli jesteś obecnym klientem możesz spać spokojnie i nigdy nic złego się nie dzieje, żadnych głupich zmian warunków konta jak gdzieniegdzie.

Jeśli jesteś nowym klientem? MBank oferuje nie tylko korzystne warunki, ale również ciekawe bonusy.

Podsumujmy:
- 0zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
- 0zł za wypłaty kartą, korzystanie z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronet (duża dostępność)
- 0zł za przelewy internetowe
- 0zł za kartę przy paru transakcjach w miesiącu

Czego chcieć więcej? No ale nowy klient zawsze ma lepiej więc jeśli założy dziś konto… to skorzysta z promocji i zyska nawet 150 zł. Miesięcznie można otrzymać do 30 zł premii, a wszystko co wystarczy zrobić to używać aplikacji mobilnej czy płacić kartą. Łatwizna, racja? Promocja obowiązuje tylko przez 5 miesięcy, no ale zawsze pojawiają się kolejne, tego typu. Nie chce mi się rezygnować z konta i zakładać na bliskich tylko po to, by skorzystać, no ale to też jest opcja :P Ogólnie zostaje z mBankiem bo go cenię. Także MOCNO polecam mBank, prosty interfejs konta i przejrzyste w obsłudze. Osobiście zraziły mnie inne banki. Na przykład interfejs od PKO jest straszny według mnie.
MBank = najlepszy polski bank, moim zdaniem.
Macie inne opinie?

PS: Jeśli ktoś jest zainteresowany wspomnianą przez mnie promocją mBanku, poniżej link ze szczegółami.

http://bit.do/mbank-promocja-150
Fana999 / 193.192.177.* / 2018-02-09 11:58
A ja polecam milenium
Oathkeeper / 94.254.133.* / 2018-02-04 10:52
Milenium 360 wszystko darmowe do 27 roku życia
Plus małe nagrody za wydanie 360 zł gdy rejestrujesz się przez kod poleceń
Cześć!
Chcesz wygrywać ze mną nagrody? Załóż konto w Banku Millennium, ja już mam i polecam!
Kliknij w link poniżej i załóż konto.

https://www.bankmillennium.pl/lubietopolecam?id=23044508
Adam1990 / 37.47.40.* / 2018-01-30 23:01
Ja polecam mBank. Mam tam konto chyba 10 lat i nie narzekam. Przelewy bezpłatne, wypłaty z bankomatów również (Euronet i WBK na pewno, i chyba jeszcze eCard z tego co pamiętam). Posiadałem również konto firmowe u nich, ale zlikwidowałem działalność. Była super wygodna opcja działania na dwóch kontach bez potrzeby przelogowywania się co chwilę.

konto osobiste eKonto - http://festyy.com/wjp6lu
konto firmowe mBiznes Start - http://festyy.com/wjijOF
Anonimowy / 37.47.40.* / 2018-01-30 22:06
mBiznes konto Start

0 zł za otwarcie i prowadzenie
0 zł za wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronetu i BZ WBK s.A
100 zł zwracane na konto za pierwszy przelew do ZUS w wysokości min. 250 zł

http://festyy.com/wjijOF
Sdggfgfd / 37.47.160.* / 2018-01-14 19:20
Ja polecam mbank korzystam już od paru lat i nigdy mnie nie zawiódł tutaj link http://ebizo.produktyfinansowe.pl/e/sp/form/1/label=poitulo/
Davidss / 109.243.149.* / 2015-05-08 12:44
Ja nie narzekam w pko bp. Kont mam już dwa lata i dla mnie wszystko sie zgadza.
MateuszKruk / 77.112.27.* / 2015-03-12 09:06
Krótko i na temat : Teraz opłaca się bardzo założenie konta w Raiffeisen Polbank korzystając z promocji Comperia Bonus, możemy otrzymać minimum gwarantowanego bonusu 65 zł aż do ponad 160 zł wykorzystując dodatkowo lokatę w tym banku.
Szczegóły tutaj: cbc1.pl/4plyi
Zenek865 / 178.42.33.* / 2017-12-12 00:12
Wszystko tylko nie polbank!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
seniorCEO / 84.38.216.* / 2013-02-28 14:49
korzystam z uslug banku Kasy Stefczyka i nie mam powodow do narzekan wiec Tobie tez polecam
mocca / 31.61.138.* / 2014-06-13 21:52
NTELIGO - ma teraz promocję "mam inteligo"
Jeśli założycie konto z polecenia do to można otrzymać od banku
100 zł.
Warunki bardzo proste do spełnienia - zapłacić kartą łącznie
200 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.
Brak opłat za konto jeśłi miesięcznie zapłącisz kartą 100 pln .
Regulamin promocji na: maminteligo.pl

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
mob56 / 79.98.151.* / 2013-02-26 13:31
Ja polecam tobie konto bez granic w PKO. Korzystam z niego.Za konto miesięcznie płace 15zł. Ale za to bankomaty w kraju i zagranica mam za free.Z konta jestem zadowolona bo często wyjeźdzam na zagraniczne wyjazdy służbowe.
lucjan120 / 195.164.254.* / 2013-02-28 14:55
Ja tez polecam PKO BP, dla posiadaczy jest później przewidzianych wiele dodatkowych usług, które można zamówić przez iPKO.
Cukierek11 / 2013-02-26 14:57
Ja osobisćie odradzam ING, obsługa klienta fatalna, otatnio jak tam wszedłem to nikogo nie było przy stanowisakchg dla klientów indywidualnych...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: