Forum Forum finansoweBanki

Jaki bank polecacie?

Jaki bank polecacie?

mlemanczyk / 2008-07-01 10:23
Witam,

Ciekawy jestem, jaki bank moglibyście polecić. Interesuje mnie, wg ważności:
1) darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w kraju
2) darmowe przelewy
3) transakcje potwierdzane kodami sms
4) oprocentowanie rachunku może być niskie/zerowe, ale żeby było wtedy konto oszczędnościowe
5) zagraniczne płatności kartą bez ubzduranych opłat za przewalutowanie
6) większość spraw załatwianych zdalnie i przez Internet (w tym zmiany PINów)
7) darmowe stałe zlecenia
8) przelewy pomiędzy własnymi rachunkami realizowane w dowolny dzień i o dowolnej porze
9) najlepiej, jeśli będą również tanie przelewy europejskie

Jeśli jeszcze bank oferuje integrację online (lub przynajmniej eksport danych) do programów typu MS Money lub KMyMoney, to będzie cudownie.

Przeniosłem się z Pekao S.A. do BPH. Po połączeniu zostałem przeniesiony z powrotem do Pekao S.A. I znów odszedłem z Pekao S.A., tym razem do ING.

Bank zapowiadał się obiecująco, ale...

Nie wszystkie transakcje wymagają kodów bezpieczeństwa (infolinia twierdzi, że stosując ich zalecenia nie ma możliwości, żeby ktoś uzyskał dostęp do naszego konta. Mhm...).

Dodatkowo, od początku maja nie mam do konta sprawnej karty Maestro. Pierwsza (+ PIN) przyszła jakoś po 3 tyg., ale PIN nie działał. Prawdopodobnie z naszej winy, ponieważ w tym samym czasie przychodziły 3 różne PINy od nich i mogliśmy je pomylić. Zamknąłem więc starą kartę i wystąpiłem o nową - 13-ego czerwca. Do dzisiaj nie przyszła ani karta, ani PIN. Na reklamację odpowiedzieli, że mają na to 14 dni i to wszystko przez Pocztę Polską - ING wysyła kartę i PIN jako zwykłe, osobne listy. Aż ciśnie się na usta - A co mnie to obchodzi...

Nie można też zmienić PINu do karty Visa Przedpłaconej, przelewy wewnętrzne realizowane są jako zwykłe przelewy, więc np. w weekend nie można zasilić karty przedpłaconej. Jak na razie, jedyny plus ING na tle innych banków to dla mnie tanie przelewy europejskie. Inne rzeczy raczej poniżej przeciętnej. Zaczynam zauważać podobne "skostnienie", jak w Pekao S.A.

Mam również konto w WBK. Za czasów studenckich miałem konto w Inteligo i mBanku, później również w Multibanku. Mniej więcej znam więc ich ofertę. IMHO BPH biło dla mnie wszystkich na głowę.

Czy usłyszę "Takie rzeczy to tylko w Erze"? Mam nadzieję, że nie :-D
Wyświetlaj:
Witam,

Warto zapoznać się z porównywarką kont osobistych, którą znajdzie Pan an stronie:
http://marketmoney.pl/konta-osobiste/&reff=7_468
Będzie mógł Pan porównać konta osobiste według własnych potrzeb i kryteriów.

Pozdrawiam,
Anna Kwacz MarketMoney.pl
konsultanci@money.pl

Masz pytania? Zapytaj na czacie:
http://bok.money.pl/chat/?referrer=forum&idDistributor=716&reff=7_468
janusz269 / 83.16.245.* / 2014-10-08 23:39
W dzisiejszych czasach od opłat ważniejsze jest podejście pracowników banku do klienta. Co z tego, że wszystko mam za darmo, kiedy nie ma do kogo zwrócić się z reklamacją. Wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze, ale w większości banków przy najmniejszym problemie (nie mówiąc już o większych) nie ma się do kogo zwrócić. Albo czeka się w nieskończoność na infolinii, albo jak już uda się połączyć z konsultantem, to za każdym razem z innym, a każdy obiecuje, że sprawę załatwi i przeważnie bez odzewu.
Dla mnie zdecydowanie najważniejszym kryterium jest siedziba banku, a w niej kompetentni i uczciwi pracownicy banku, którzy pomogą nie tylko przy zakładaniu konta, ale także, a może przede wszystkim, jak jest jakiś problem.
Gagatka002 / 93.180.172.* / 2012-10-31 13:09
Polecam Getin Bank - Konto Skarbonkowe:
http://konto.wbanku.info/Getin.html
Innocenty / 2012-10-31 14:26
Ja osobiscie mam mieszane uczucia do Getin Banku... Aliro mam sprawdzony, dlatego mam tam konto no i ostatnio wzięłam tam kredyt!! I dlatego własnie polecam ten bank!
polecam mbank / 87.205.167.* / 2012-03-25 15:13
Ja zajmuję się polecaniem mBanku. Mógłbym polecać inne banki, które dawały za to więcej pieniędzy, ale sam dużo czasu spędziłem porównując je wszystkie, gdy sam zakładałem konto dlatego nie ma sensu żeby ktoś musiał marnować czas na tym samym. W mBanku w eKoncie są darmowe przelewy wszędzie ponad 6000 bankomatów w całej Polsce, błyskawiczne przelewy i przede wszystkim interfejs sprzyjający internautom.

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony:
www.ekonto-darmowe.pl

lub po prostu napisanie na maila:
ekonto-darmowe@o2.pl

Odpowiem na każde pytanie, zapraszam :)
logslay / 164.127.118.* / 2012-07-23 19:51
.......bo jak otworzy konto z twego polecenia to skasujesz za polecenie ?
norman66 / 77.65.84.* / 2012-01-09 11:34
PKO BP - to jednak solidny bank. Chyba najpewniesze w tej chwili konto, duża liczba "okienek" i bankomatów. Duża oferta kart i lokat.
alama / 2012-01-09 13:11
to samo można powiedzieć o banku Pekao SA, a mają dobre eurokonto net, właśnie chyba sobie tam otworzę
norman66 / 77.65.84.* / 2012-01-25 12:57
Niby racja, ale ostatnio BP zyskuje klientów, a na SA wszyscy narzekają.
mumin232 / 83.24.109.* / 2012-01-08 12:41
Polecam tanie banki internetowe:
- Volkswagen Bank
- mBank
- Deutsche Bank konto dbNET
Dobre konto internetowe jest też w Raiffeisen Banku:
konto-internetowe.xn.pl
kilka lub 1 / 85.222.8.* / 2011-12-12 01:25
a ja polecam Ci takie rozwiazanie jakie mam

1. alior jako bank glowny, bez karty, koszt 0 pln, wszystko w oddziale podstawowego zalatwisz za darmo, nie ma kolejek zbyt czesto, chyba ze jakis punkt typu centrum Warszawy, ale zawsze masz swojego obslugujacego z ktorym umowisz sie na konkretny dzien i godxzine bez kolejek. Gratis dzieki glownemu bankowi - assistance nie tylko samochodowe, sprawdzone osobiscie - dziala.

2. robisz przelew na konto w citihandlowym, tu masz karte, z ktorej (konto direct) musisz zrobic ruch 100 pln / miesiac zeby nie policzyli za karte nic, masz wszystkie bankomaty za free i jeszcze znizke na bilety mzk w wielu duzych miastach, dzieki temu zamiast zaplacic 220pln za 3 miesieczny bilet w Warszawie, place 198pln... ;).

3.mbank do platnosci przez net. i niezlego procenta na oszczednosciowych emaxach plus i ewentualnie dobre lokaty, ale z tego nie korzstam.

Mozesz jeszcze jesli nie chcesz sie bawic w kilka bankow zdecydowac sie na 1 i tu polecilbym po ofertach ktore przegladalem Citibank jesli mieszkasz w duzym miescie, Alior ale z karta to 5 zeta miesiecznie nie da sie zrobic tak, zeby nie bylo lub ING, fajna oferta moze byc chyba nawet bez zadnych kosztów (konto z lwem direct).
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-09-01 00:18
Najlepsze są zużyte kalosze na strychu.Żadnych kosztów , dostęp do gotówki w każdej chwili.
klientt / 81.167.13.* / 2014-06-13 15:03
I to jest odpowiedż dla wszystkich pytających.
Mw8 / 82.177.194.* / 2011-12-02 14:44
Polecaj produkty dla firm i zarabiaj!!! Czy próbował ktoś z was ‘Premie za Polecenie’ w Getin Banku? Dają 100zł za rachunek i do 25% prowizji kredytowej. Co najlepsze nie trzeba być klientem banku, żeby zarobić pieniądze. Dla zainteresowanych wklejam link: www.rekomendacja.getinbank.pl
Naprawdę warto:)
mjyuhb / 178.42.33.* / 2017-12-12 00:19
Wszystko byle ni polbank - banda nieodpowiedzalnych idiotów!!!!!!!!!!!!!!!!!
andrz / 213.108.117.* / 2011-08-31 23:51
Na pewno nie ING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestem rozczarowany tym bankiem totalna pomyłka!!!
veecky / 109.243.180.* / 2011-06-14 12:19
Ja polecam mBank http://www.mbank.net.pl/16993. Naprawde wszystko za darmo. Bardzo lubie wszystko co mogę zrobić przez internet :)
Icek333 / 89.238.29.* / 2012-01-08 10:39
A spróbuj zamknąc konto w mBanku. Mnie udało się po 6 latach i niezliczonej ilości reklamacji. Za każde zaśwaidczenie musisz bulić. mBank to syf !!!!!!!!!!. i nie ma z kim spraw załatwiać bo nieliczne punkty zatrudniają młodych kompletnie niedoświadczonych i niedouczonych ludzi.
Papasmok / 89.66.142.* / 2018-01-29 10:57
Wszystko się zgadza! Potwierdzam w 100%
Wykonując trzy telefony otrzymasz trzy różne odpowiedzi i w dodatku trzy błędne!! Ten bank to kompromitacja i brak wykwalifikowanego personelu!!
Odradzam !!
shajba / 89.231.98.* / 2011-09-05 19:44
A tajemnicze opłaty za "kartę" 39 pln z konta znika...
zbigniew_les / 2011-01-31 13:21
Witam.
Ja również posiadam konto w Deutsche Banku. Główne atuty to bezpłatne przelewy internetowe, których dość dużo wykonuję oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów. Jest to dość wygodne dla kogoś, kto często wyjeżdża i nie zawsze ma dostęp do swojego banku.

pozdrawiam
florra / 2011-09-01 11:06
właśnie zastanawiałam się nad wyborem konta, gdyż do tej pory miałam studenckie, a był już czas najwyższy żeby je zmienić, także już wiem do jakiego banku się wybiorę, na pewno sprawdzę ofertę Deutsche Banku konta dbNET bo brzmi kusząco
prawiemama23 / 2011-09-01 11:22
ja polecam konto w banku ING, jestem z nich bardzo zadowolona
korek23 / 2010-12-13 20:54
Niestety w obecnych czasach wybór banku to ciężki orzech do zgryzienia. Każdy bank w ofercie ma kilka opcji, mnożąc to razy ilość banków wychodzi spora oferta, w której łatwo popełnić błąd przy samym wyborze. Nie ma możliwości sprawdzenia każdej oferty oddzielnie, dlatego dobry rozwiązaniem jest zajrzenie na portal eBroker.pl i wypróbowanie porównywarki kont osobistych. W przystępny sposób przedstawione są oferty poszczególnych banków. Porównywarka pomorze ominąć ci te oferty gdzie banki celowo ukrywają opłaty w niezrozumiałych dla nas tabelach.
modry dunaj / 178.37.103.* / 2010-11-29 18:41
Tylko nie Alior Bank Kredytobiorca w tym banku jest karany kwotą 8 zł jeśli nie ma czasu iść osobiście do banku i zapłacić raty pobranego kredytu tylko prosi znajomego lub siostrę lub syna aby uiściła należność w placówce banku w którym kredyt był pobrany.
roniu / 79.162.84.* / 2010-01-26 22:40
a ja nie mam nigdzie konta i zastanawiams ie gdzie najlepiej założyć, mysle raczejo e-koncie??
rodzynek2 / 2010-01-26 23:22
Polecam jedną z czterech opcji
MBank- prowadzenie, przelewy, karta i prawie wszystkie bankomaty gratis. duże możliwości płacenia w internecie. Dwa poważne minusy- mała liczba wpłatomatów i mKiosków co bardzo utrudnia darmową wpłatę na konto. Część korespondencji (samo podpisanie umowy o konto i wiele innych oświadczeń, które wymagają podpisu na papierze) prowadzona przez kuriera lub pocztę co wydłuża procedury.

Lukas- Token 2 złote + karta 2 złote (transakcje bezgotówkowe za 300 zł upoważniają do zwrotu 2 zł), ale 5 zł wypłata pieniędzy w okienku i wypłata z bankomatu obcego 5 zł

ING- niektóre SMS płatne i 2 zł za kartę (transakcje bezgotówkowe za 100 zł powodują niepobranie opłaty), ale wszystkie operacje przy okienku 9,00 (ale są darmowe wpłatomaty i bankomaty w oddziałach), bankomaty obce 4 złote.

Alior- 5 lub 9 złotych za kartę, ale prowadzenie, przelewy, bankomaty w całej Polsce i obsługa w "okienku" za darmo.

Jeżeli należysz do tzw. młodzieży (niektóre banki mają różne ograniczenia wiekowe (np. w WBK nawet do 30 roku życia) lub jesteś studentem, są specjalne konta z niższymi opłatami.
WBK
pietons / 2010-12-01 15:08
dobry wybór z mojej strony, skoro tyle osób wspomina dobrze ten mbank, mam nadzieję, że się nie przejadę, jak już kurier mnie odwiedzi...
zof / 91.94.178.* / 2011-06-11 13:55
skok ślask ma wszystko
Mitch Hunter / 89.230.203.* / 2010-01-26 23:59
Mam dwa bezpłatne konta MBank e-konto i WV Bank- e-direct- ze względu na dobrą laokate i konto za darmo- przelewy. Wydaje mi sie że lepiej jest chronine moje konto w WV banku token + własne hasło do wszystkiego: zalogowani, przelewy itd...
DominicHutton / 83.24.101.* / 2010-01-27 00:19
Zarowno Mbank i WV Bank nie sa takie do konca bezplatne - Mbank to przyklad utartej opinii, ale zarowno karty platnicze/kredytowe sa tam odplatne podobnie jak korzystanie z wiekszosci bankomatow ( poza cash4you, euronet) nie mowiac o wplatach pieniedzy na swoje konto gdy mieszka sie w malym miescie bez wplatomatow.
Ostatnio z dobrym RORem internetowym wystartowal SKOK, ktory w tym roku na skutek rozwoju finansowego ma stac sie bankiem.
jestem_juz_duza / 2010-01-26 22:25
Witaj, z tego co piszesz, to chcesz wszystko za darmo. Wydawałoby się, że takich banków nie ma. I nie ma, ale za to są kasy typu SKOK, które mają bardzo dobre opcje i prawie wszystko za free. Sprawdź ich ofertę na własną rękę.
rodzynek2 / 2010-01-26 23:08
Raczej, prawie za wszystko trzeba płacić. Za stroną cenami SKOK Stefczyka (plik do ściągnięcia z http://www.skokstefczyka.pl/rachunek_osobisty/81_iks.html), prowadzenie od 5 PLN do 10 PLN- ING (2 zł za kartę), Lukas (Token 2 zł + 2 zł= 4) Alior (5 zł za kartę), mBank (0 zł) wygrywają lub remisują (Alior) już na starcie, Z tym, że Alior resztę podstawowych usług do konta ma gratis, a w skoku Stefczyka należy doliczyć opłatę za wypłatę pieniędzy z bankomatów obcych.
SKOK Śląsk ma taką ofertę, że szczegółowych kosztów prowadzenia nie publikuje na stronie WWW. Ogranicza się jedynie do sformułowań typu "niższe opłaty za prowadzenie konta" i "niższe opłaty i prowizje przy realizacji zleceń płatniczych", więc prawdopodobnie nie ma się czy, chwalić.
SKOK Piast prowadzenie konta 4,00 zł, a przelew 3,50 zł, bankomat obcy 2,50. Pliki z cennikami do ściągnięcia z http://www.skokpiast.pl/SKOKPiast/Plikidopobrania/tabid/105/language/en-US/Default.aspx
SKOK Kopernik - brak cennika. Jedynie ci pisze na stronie to przelew za 2 zł, a resztą się nie chwalą
nokryd / 2010-01-26 22:47
Skoki jako jeden z niewielu zauważ biorą za prowadzenia e-konta opłatę !!!
gini / 2010-01-27 14:07 / Bywalec forum
Z tego co się orientuję to do 25 roku życia wszyscy mają dostęp do konta przez Internet i telefon za darmo, a konto można już mieć od 13 roku to wychodzi 12 lat za darmo.
rodzynek2 / 2010-01-26 18:46
Mogę polecić mBank lub Alior
MBank- Nie płacisz za konto, przelewy, kartę i prawie wszystkie bankomaty w kraju. Ale niestety płacisz za bankomaty za granicą, ale istnieje możliwość założenia konta w euro i można wyciągać kasę za darmo w bankomatach co wydają euro.
Alior- Nie płacisz za konto, przelewy i wszystkie bankomaty na całym świecie, ale przewalutowanie mają na poziomie innych banków. Płacisz tylko za kartę 5-9 zł. Można też założyć konto w jednej ze sporej ilości walut, ale prowizja za wypłatę z bankomatu wynosi równowartość 5 zł + karta równowartość 5 zł/ miesiąc.
Co do integracji lub transferu danych, to nie wiem, czy w tych bankach to działa,
gavii04 / 109.243.170.* / 2013-02-26 12:58
Witam. Ja osobiście polecam http://www.mbank.net.pl/25060

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: