Forum Forum finansoweKredyty

Jaki czas rozpatrywania wniosku i uruchomienia kredytu hipo?

Jaki czas rozpatrywania wniosku i uruchomienia kredytu hipo?

bazylio / 170.252.72.* / 2007-10-05 11:34
Witajcie :)

Właśnie zacząłem interesować się zakupem mieszkania na kredyt i dopiero poznaję procedury itd. Przejrzałem właśnie strony wiodących banków, ale praktycznie na żadnym nie znalazłem dość istotnej, wydaje mi się, informacji. Mianowicie:

ile czasu upływa zwykle od złożenia wniosku kredytowego z kompletem dokumentu do podjęcia decyzji kredytowje przez bank i ile czasu od decyzji upływa do momentu uruchomienia kredytu?

Dzwoniłem do kilku banków na infolinię, gdzie z reguly dowiaduję się to zależy,a w najlepszym przypadku, ze rozpatrywanie decyzji to kilka-kilkanaście dni. Ale nawet jakbym uzyskał konkretną informację, to przecież wiadomo, że mogą mówić różne rzeczy, a w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Stąd moje pytanie do Was:

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii. Podajcie proszę w jakim banku braliście kredyt i ile czasu zajęły wszystkie formalności? Ile trwało rozpatrywanie wniosku, a ile uruchomienie?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

mz

ps. Wiem, że pojawiają się tu od czasu do czasu wątki jadące po jakimś banku np. ślamazarności GE, ale chciałbym w tym jednym wątku zebrać możliwie jak najwięcej opinii w tej kwestii.
przewodnick / 2007-10-06 01:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Decyzja - w ciagu miesiąca (o ile wszystko jest w porządku)
2. Decyzja o uruchomieniu kredytu następuje zazwyczaj do trzech dni od daty dostarczenia aktu notarialnego

Multibank

Najnowsze wpisy