jaki fundusz ?

prywatny / 195.34.211.* / 2007-09-28 18:22
prosze o rade, chciałbym zainwestować 20000 na rok w fundusze
powiedzcie, ile max (szacunkowo ) moge zarobić i jakie fund powinienem zakupić ?
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-09-28 19:34 / Tysiącznik na forum
dlaczego nie zapytasz, ile możesz stracic? Zbyt pazerne podejscie może przynieść spory zysk, jak również dużą stratę. Jeżeli nie masz większego doswiadczenia, lepiej zainwestuj bezpiecznie w np. obligacje lub jakieś fundusze mieszane i zajmij sie wlasną edukacją. To zawsze sie przyda, a w miarę zdobywania wiedzy i doswiadczenia próbuj inwestować bardziej agresywnie. Aby inwestowac w fundusze nie wystarczy śledzenie notowań funduszy czy gieldy. Tu potrzebna jest szersza wiedza z zakresu ekonomii, gospodarki, a nawet psychologii.
Proponuję zacząć np. od arki obligacji (jeden z najlepszych w tej kategorii i bez kosztów) lub innego np. z ochroną kapitału. Powodzenia,.
przewodnick / 2007-09-28 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zależy od tego jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść.
Zalecam kilka funduszy z kilku TFI

P.S. Nikt się nie odważy podania szacunkówych zysków - dla przykładu różnica pomiędzy najlepszym a najgorszym funduszem akcyjnym w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 80% !!!
prywatny32 / 2007-09-28 18:34
zauważyłem to właśnie przeglądając wyniki funduszy,
nie mam doświadczenia, więc postanowiłem popytać,
przewodnick / 2007-09-28 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podzielić portfel 50/50. Pierwszą połowę wrzucić na dobrą lokatę 4,5-4,8%.
Drugą część proszę zainwestować w:
fundusz akcyjny- WIG20+MiŚSp+Azja+Nowa Europa. Jesli cos zostanie to prosze zwrócić uwagę na Bałkany i Rosję...
przewodnick / 2007-09-28 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I najważniejesze - prosze to zrobic dopiero w połowie października (po analizie stanu giełd)
prywatny / 195.34.211.* / 2007-09-28 18:29
Może ktoś zechce zaproponowac jakiś portfelik ?
przewodnick / 2007-09-28 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Doradcy za to pieniądze biorą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy