Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jaki fundusz gwarantuje ok 20%

Jaki fundusz gwarantuje ok 20%

paul1234 / 194.165.54.* / 2007-03-06 07:43
Witam, mam do zainwestowania 100 tys zł, jestem troche laikiem wśród funduszy, powiedcie mi czy jest jakiś fundusz inwestycyjny stabilnego wzrostu czy jakiś inny co zagwarantuje mi ze te 20% będe miał po roku? W jaki fundusz najlepiej wsadzić te 100 tys zł?Myśle o PKO Pioneer, BPH, Kredyt Bank
Wyświetlaj:
moniae / 2007-03-22 17:13 / portfel
ja radziłabym Ci fundusze tzw. parasolowe, gdzie możesz dokonywać konwersji jednostek bez dodatkowych kosztów, mi tego nikt nie powiedział zarobiłam na konwersji, ale mniej niż mogłabym, ja obecnie zainwestowałam f. zrównoważony ING budownictwo..., ponieważ w tym roku akcje tych firm mają sporo zarabiać, a mam za mało pięniędzy, żeby wchodzić z nimi na giełdę i móc obracać, za pośrednictwem brokera za mało, sama nie znam się na tym. Temu osobiście preferuję fundusze, ponieważ to inni, którzy się znają inwestują na giełdzie i mogą pozwolić sobie na większą dywersyfikację. Pamiętaj o jednym fundusze działają z pewnym opóźnieniem, zlecasz dzisiaj zakup czy sprzedaż, a tak faktycznie Twoje jednostki uczestnicta zastaną zakupione lub sprzedane, dobrze jak dnia następnego. Ale żeby zarobić 20%, to jednak musisz podjąć jakieś ryzyko, i podzielić kwotę na różne formy oszczędzania. Ja opróćz tego zdecydowałam się jeszcze na plan systematycznego oszczędzania dynamiczny w BPH, naprawdę tego teraz jest sporo różne banki mają różne oferty, tak samo fundusze. Jeśli zastanawiasz się nad giełdą to mogę Ci powiedzieć co mi powiedział znajomy: "pieniądze. które inwestujesz na giełdzie, musi Ciebie być stać je stracić, możesz wygrać, ale możesz przegrać"
gdama / 2007-03-12 11:16
ja też mam duża kwote( 60.000 zł.) nie wiem co z nią zrobić.
DODOS / 2007-03-12 10:44
możesz skontaktować sie ze mna, chciałbym porozmawiać z TOBĄ jzpm@wp.pl
jertom / 2007-03-07 13:37 / portfel / Bywalec forum
WITAM
szkoda że moi przedmówcy są tak sceptycznie nastawieni do inwestowania lub tak nie kulturalni każdy kiedyś uczył się chodzić i nie chodzi oto żeby sie śmiać z upadków ale udzielić pomocy w szybkim opanowaniu tematu
każda inwestycja nawet w obligacje niesie za sobą jakieś ryzyko inwestycyjne a gwarancje czy to lokata czy też fundusze gwarantowane oferuje niską stopę zwrotu rzędu 2-4% również fundusze stabilnego wzrostu nie zagwarantują zwrotu 20% w ciągu roku
tylko fundusze akcyjne mogą taką stopę osiągnąć ale na pewno nie zagwarantować
wszystko zależy od tego na jak długo chcesz zainwestować swoje pieniądze pamietaj że im dłużej to będzie tym szybciej ryzyko inwestycyjne będzie mniejsze a przy odpowiedniej strategi inwestycyjnej będzie to osiągalne bez względu na to będzie bessa czy hossa bo na bessie też mozna zarobić gdy się wie jak to zrobić każdy czas na inwestycje jest dobry trzeba tylko określić sobie cel i czas inwestycji
yacabo / 2007-03-07 12:33
Paul. Zastanow się razem ze mną. Dlaczego istnieja lokaty bankowe, f.obligacji, stabilne , zrownowazone, akcyjne. Poniewaz daja mozliwosc dywersyfikacji ryzyka. Stopa zwrotu w wysokosci 20% to bardzo dobry wynik. I nie sluchaj tych co mowia ze 20% to nic, i ze sami zarabiaja 200%. Mam 40 lat i przezylem juz jedna besse na GPW. Ale zycie toczy sie dalej i w kółko powtarza ten sam schemat. Na tym m.in opiera sie analiza techniczna czyli na emocjach ludzi. Rzecz kapitalna dla psychologów, dlaczego niedoswiadczeni gracze nie sluchaja tych doswiadczinych. Nie mam pojecia. Mlodzi nie sluchaja starych, robia bledy, starzy umieraja a mlodzi staja sie starymi i doswiadczonymi graczami i znow klaruja mlodym i ci znowu nie sluchaja. I to kreci sie w kolko. Od roku moze dwoch, pisze sie bardzo duzo o GPW i o f akcyjnych. Stopy zwrotu 80% !!! Szok. Ale faktycznie tak bylo... tylko ze sie skonczylo. Ci co mieli zarobic juz zarobili i wychodza czekaja na korekte a moze poczatek bessy. Teraz graja tylko leszcze, przykro mi to mowic ale ja tez :-) Nie mniej jednak ponad 80% kapitalu mam od 3 tygodni na lokacie. Te pozostale kilka tysiecy faktycznie mam na gpw, chyba bardziej dla rozrywki niz dla pieniedzy. Jesli dla ciebie 100 tys to duza kwota, albo oszczednosci calego zycia to pod zadnym pozorem nie inwestuj tych pieniedzy teraz w ryzykowne instrumenty. Zapomnij o akcjach, f akcyjnych, zapomnij o zrownowazonych. Nie licz na to że nawet doswiadczony i markowy fundusz uchroni cie przed stratami. Jesli kupisz akcyjny, ktory ma w swoim statucie napisane ze inwestuje 90% w akcje na GPW to nic nie da sie zrobic. NIe zawsze jest dobry okres na inwestycje i teraz tak wlasnie jest. Jesli jestes madrym czlowiekiem to poczekaj powiedzmy do maja. Wielkie ryby sprzdaja akcje teraz a forse trzymaja na pozniej. Osobiscie nie sadze ze mamy doczynienia z bessa. Bessa dla mnie oznacza wieloletnie spadki. Nie mniej jednak, szykuja sie duze spadki. Jesli nie teraz to za miesiac a moze dwa. Nikt nie wie kiedy. Poki co GPW warkneła groznie. Czy warto rozpoczynac od strat? Co z tego ze moze zarobisz teraz powiedzmy 4 %, ale za miesiac stracisz 25% i po roku bedzie w tyl. Jak sie bedziesz czul? Jesli juz nie mozesz oprzec sie inwestycjom i koniecznie chcesz kupic inst. ryzykowne to zainwestuj 10% reszte...hm no wlasnie ja nie widze fajnej inwestycji teraz. Poprostu czekac. Nie wiem od jakiego poziomu mozna probowac wchodzic. To zalezy. Jak dla mnie to grubo!!! ponizej 3000 na wig20. Polowa marca to wazny okres. Poczekaj przynajmniej do 16 marca
mr82 / 2007-03-22 11:52
Widac ze wypowiedz w pelni powazna i profesjonalna.... i dzieki tego typu tekstom czlowiek ktory chce juz inwestowac 10 czy 20 tys oszczednosci swojego zycia moze sie jeszcze raz dokladnie zastanowic! ja wlasnie uznalem ze masz racje.. a juz mialem kupic znow jednostki uczestnictwa Arki akcyjnej... a co by bylo gdybym po dwoch dniach wzrostow nagle doswiadczyl 20% spadku ciagnacego sie kolejne tygodnie?? zapewne wielkie rozczarowanie.. Pozdrawiam.. oby wiecej takich wypowiedzi...
Paul1234 / 194.165.54.* / 2007-03-08 08:51
Dziękuje bardzo za wypowiedź, wstrzymam się tak jak radziś
t56 / 193.238.200.* / 2007-03-07 19:42
WITAM - SUPER WYPOWIEDZ WRTESZCIE KTOS MADRY CI TO JASNO I PROSTO WYTLUMACZYL kieruj sie wlasnia tym artykulem dzieki ci bardzo bo wlasnie tak zrobilam czyli myslimy podobnie tylko ja z mniejszym kapitalem i mniej doswiadczona chociaz starsza wiekowo DZIEKI CI BARDZO czy byles we wroclawiu /???POZDRAWIAM
jertom / 2007-03-07 13:47 / portfel / Bywalec forum
jestem starszy od ciebie gram zawodowo na giełdzie tworzę portfele na bazie funduszy inwestycyjnych od dawna przeżyłem już wiele na rynku i wierz mi gdy nie pochłoną cie emocje(strach przed utratą kapitału lub pazerność w chwilach szczytowy) to zawsze będziesz na plusie i nie będziesz popełniał błędów tz leszczy mówisz że nie widać fajnych inwestycji w tej chwili przecież jest dołek 10% czy nie warto kupować w tej chwili -warto może nie za całość kasy ale warto po to są różne fundusze żeby z nich korzystać z jednych w dołkach i w momentach wzrostowych z drugich w okresie szczytu i w okresie korekt a chwilowe spadki czy też wzrosty rachunku są wpisane w inwestycje najważniejsze aby osiągną cel w określonym czasie
:) / 60.231.12.* / 2007-03-06 12:53
zaden fundusz nie zagwarantuje 20%.a juz napewno nie stabilnego wzrostu.gdybys chociaz choc troche potrafil korzystac internetu to bys wiedzila dyletancie ze to jest ryzyko.mniejsze od akcji ale ryzyko.won takim badziewiakom jak ty z TFI
slaweks24 / 83.27.242.* / 2007-03-12 14:52
Człowieku to ty jesteś żałosnym badziewiakiem bez kultury.
jertom / 2007-03-07 13:49 / portfel / Bywalec forum
trochę kultury człowieku każdy kiedyś był na początku drogi
a jak wiesz trochę więcej do doradż a nie obrażaj bo geniuszem nie jesteś
mruwa / 213.17.199.* / 2007-03-19 03:19
oby więcej takich ludzi na forum jak ty Yacabo !! Dzięki takim wypowiedziom mozna się czegos ciekawego dowiedzieć. A kultura to podstawa - dzięki niej daleko się zajdzie. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy