Forum Forum inwestycyjneFundusze

jaki fundusz inwestycyjny wybrać? co da największy zysk?

jaki fundusz inwestycyjny wybrać? co da największy zysk?

testerr / 2011-10-13 10:35
Chcę zacząć inwestować moje oszczędności w coś opłacalnego a nie w lokatę, gdzie po prostu by leżały bez zysków, myślę o funduszach inwestycyjnych, rozważam Allianz, co o nim sądzicie? czy moglibyście się podzielić ze mną swoją opinią?Jaki fundusz da największy zysk?
Wyświetlaj:
Kamil B / 2012-02-14 23:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobra rada z własnego doświadczenia,
jak to pisał jeden z forumowiczów nie kupuje się tego czego się nie rozumie,

nie napalaj się na szybki zysk na giełdzie, na początku nawet sporo możesz zarobić kilkanaście do kilkudziesięciu procent tzw. fart nowicjusza ale po tym wpieprzysz to w jakieś gniotowe spółki i poniesiesz straty + psychika jak widzisz topniejący kapitał

jak chcesz już inwestować na gpw zainteresuj się wigiem 20 ewentualnie spółkami co płacą stabilną dywidendę od jakiegoś czasu (można czasami trafić na spółki gdzie cena akcji do dywidendy to jakieś ok. 10% czyli lepiej niż lokata) na początek to zakup sobie jakieś książki o analizie fundamentalnej spółek i poczytaj na co wracać uwagę w raportach

fundusze to bym omijał za dużo zdzierają w swoich opłatach, to już bardziej opłaca się kupić jakiś etf na indeks
chelcho / 193.111.166.* / 2011-10-13 10:40
Załóż lokatę i zapomnij o funduszach bo zamiast braku zysków zanotujesz tylko straty.
A najlepiej poobserwuj giełdę i inwestuj na własny rachunek.
nnn / 95.48.95.* / 2012-02-14 23:24
zauważcie, że w przypadku spadku, spadkobierca otrzyma w przypadku likwidacji TFI 19% mniej. Wiadomo, że nikt się nie wybiera na drugą stronę, ale warto wiedzieć
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy