Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum W wolnym czasieLifestyle

jaki kierunek studiów wybrać, aby później nie żałować?

jaki kierunek studiów wybrać, aby później nie żałować?

skomentuj
Munciek / 2011-04-21 13:11
Witam!! Jestem totalnei umysłem humanistycznym, ale wiem że zazwyczaj po skończeniu takich kierunków nie ma pracy!! Czy nie lepiej trochę przecierpieć i iść na studia inżynierskie?!
Wyświetlaj:
pawelnowakowski1209 / 2017-08-17 15:17
Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz robić w życiu i w jakich przedmiotach czujesz się najlepiej. Warto wybrać Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na uczelni Vistula. Wybierając ten kierunek poszerzysz swoje zainteresowanie i będziesz mógł/mogła nauczyć się bardzo dużo i zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznasz fajnych ludzi. Natomiast jeśli bardziej ciągnie Cię w kierunku literek i masz umysł ścisły, to polecam Finanse i Rachunkowość. Po tym kierunku będzie można chociażby otworzyć własną firmę, co w dzisiejszych czasach bardzo się opłaca :)
Renia12 / 2017-08-10 13:25
Sądzę, że Międzynarodowe Studium Dziewulskich, to także godne polecenia miejsce. Możecie zapoznać się z ich ofertą na http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/ . Dostępne są u nich wydziały charakteryzacji i wizażu, które moim zdaniem są naprawdę ciekawe i kreatywne.
Gracjannn / 79.191.85.* / 2017-08-01 10:41
Kierunki humanistyczne mogą być mega przyszłościowe - np. marketing :) Chociaż to prawda, że ścisłe to jednak scisłe :D Zastanów się nad np. grafiką na Vistuli (Warszawska uczelnia) dobry poziom, a grafika to taki artyzm przecież :DD
rowerowa / 2017-06-19 15:31
W czasach, kiedy studia licencjackie nie robią już na nikim wrażenia dobrze jest wybrać jakiś kierunek z przyszłością, a nie uprawiac sztukę dla sztuki. Myślę o turystyce, bo wypoczynek staje się dla ludzi coraz ważniejszy, nie jedzie się pod namiot na mazury jak kiedyś… Interesuje mnie też organizowanie wyjazdów dla firm. Zależy mi na uczelni, w której będzie też sporo praktyki, jakichś możliwości wyjazdu, bo tak się człowiek uczy najszybciej. Teorie to sobie z książki przeczytam…
wwwronek / 94.254.233.* / 2017-05-19 17:21
To nie jest łatwy wybór w tych czasach. Mi siostra, która siedzi w consultingu (McKinsey!) polecała Akademię Vistula. Ludzie od niej z pracy tam sie ucyzli. Z tego co widziałem to nawet tanio, a poziom wysoki
marty_nna / 89.68.86.* / 2013-06-18 22:49
mi w wyborze kierunku pomógł portal http://www.kierunki.net/lupa - znajdują się tam dokładne opisy wszystkich kierunków na różnych uczelniach - warto poczytać i zorientować się co jaka uczelnia wymaga i jaki jest program studiów
Borik / 83.10.134.* / 2013-02-10 10:58
Musisz celować w to co cię interesuje i to co tak naprawdę jest przeznaczone dla ciebie. Ja powiem ci szczerze, że wykonałem sobie testy predyspozycji zawodowych na stronie tomastest, który pomógł mi wybrać kierunek studiów dla mnie, więc może to też będzie dobry początek dla ciebie.
StudentkaWAW / 87.105.187.* / 2012-06-28 10:15
Według mnie najważniejsze jest to, aby robić to co Cię na prawdę interesuje. Co z tego, że pójdziesz na studia na kierunek ścisły, jeżeli rzucisz go po dwóch latach albo będziesz tego później żałować:) Jeżeli jesteś typowym humanistą, a nie chcesz iść na coś, z czym będziesz miał problem póxniej na rynku pracy, moze pomysl np. o kierunkach związanych z PR, komunikacją społeczną lub reklamą... Polecam WSFiZ w Warszawie, mają duży wybór kierunków i ciekawy system ksztalcenia, sporo praktyk i przydatnej wiedzy w tych dziedzinach;) Mysle, że w tej dziedzinie znajdziesz cos dla siebie, a pracy jesli chodzi o reklamę itp. coraz wieęcej.
wwwronek / 94.254.233.* / 2017-07-03 10:07
Masz rację, że zainteresowanie plus predyzpozycje są ważne, ale też przydatność tego, czego się uczymy! Uczelnia vistula ma prawdziwych specjalistów - aktywnych zawodowo i medialnie, nie samych teoretyków i to jest warte podkreślenia.
gość_gość / 212.76.49.* / 2012-01-18 17:58
Ja na pewno stawiałabym na nauke jezków obcych.Nie poszłam na anglistyke to teraz kończe kursy w Speak'up. Ale własnie najlepiej wybrac to co bedzie nam potrzebne niemal przez całe życie.
stomat / 77.236.7.* / 2012-01-02 18:08
Decyzja o kierunku studiów jest bardzo ważna, nie warto się tutaj kierować modą...musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - co Cię interesuje? Jak widzisz swoją przyszłość? Gdybym miał wybierać jeszcze raz, zdecydowałbym się na jakiś oryginalny, mniej popularny kierunek, wtedy masz mniejszą konkurencję w przyszłości;) Może jakaś oryginalna filologia? Nie bój się też szkół niepublicznych, to właśnie tam możesz trafić na nietypowy kierunek, np. w Apeironie w KrK (moja koleżanka tam studiuje)jest administracja samorządowa, albo penitencjarna. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
jacex / 212.160.106.* / 2011-12-20 13:01
mozesz szukac tez czegos posredniego. jakies zarzadzanie, czy ekonomia. de facto to tez studia humanistyczne. sam studiuje ekonomie na almamer. choc matma to dla mnie koszmar to sobie radze z cala reszta i jest ok. wydaje mi sie, ze po skonczeniu studiow nie bedzie problemu z praca.
Yoanna111 / 83.28.252.* / 2017-08-18 09:41
lepiej wybrac chyba jakas konkretna podyplomowke.. ja sie waham nad kontrolerem finansowym na vistuli, fajny, dobrze platny zawod.
Franciszek12 / 77.65.78.* / 2011-04-25 00:37
Mozesz sprobowac kierunku w klimacie zarzadzania, marketingu, ksiegowosci. Na WSB masz taki wybor, na pewno wiecej Ci to da niz humanistyczne p********
Kaska11 / 2011-04-21 20:46
najlepiej zdefiniować, co naprawdę w życiu Cię pasjonuje i to robić :) potem będziesz żałować, że nie wykorzystałeś swojej szansy. To Twoje życie!
suzin / 148.81.199.* / 2017-08-02 16:17
Humaniści mają węższe pole manewru niż umysły ścisłe, ale są jeszcze studia, po których można znaleźć dobrą pracę. Ja bym wybrał kierunek, który nie jest modny i oblegany, bo po tych najpopularniejszych perspektywy są mizerne. Rynek już dawno się nasycił psychologami czy prawnikami, ale nadal brak jest np. specjalistów od polityki społecznej, a zwracam uwagę, że ta dziedzina staje się w Polsce priorytetowa. I taki absolwent polityki społecznej jakiejś specjalizującej się w tym temacie uczelni, np. Uczelni Korczaka, będzie w znacznie lepszej sytuacji na rynku pracy niż kolejny absolwent prawa.
skomentuj

Najnowsze wpisy