Forum W wolnym czasieLifestyle

Jaki kierunek studiów wybrać?

Jaki kierunek studiów wybrać?

Nemo11 / 2013-02-01 13:30
Jaki kierunek studiów wybrać? Chcę mieć pewność że po skończeniu studiów wyższych w końcu znajdę jakąś porządną pracę? Co mozecie mi polecić?
Wyświetlaj:
Tajiaaa / 95.40.136.* / 2014-06-24 11:34
Ja to jestem humanistką, ale studiowałam na przekór matematykę. Teraz się wybieram na nowe media, uważam, że to przyszłościowe bardzo, o wiele bardziej niż te wszystkie marketingi razem wzięte: http://www.wf.ignatianum.eu/o-instytucie-filozofii - tu idę
AleksandraSam / 91.150.183.* / 2014-05-22 15:43
Kierunek techniczny - zdecydowanie taki wybór przyniesie porządną pracę w przyszłości. Przyszłościową ofertę kształcenia posiada Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Uczelnia stawia na praktykę co jest dodatkowym plusem jeśli chodzi o poruszanie się po rynku pracy.
Maksymilian Małek / 193.239.62.* / 2014-04-11 15:52
Postawiłbym na jakiś niekonwencjonalny i przyszłościowy zarazem kierunek - jak bezpieczeństwo narodowe lub zdrowotne, a takie są na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, która ma wydziały w całej Polsce!
feler / 176.221.121.* / 2014-03-24 18:41
Moim zdaniem bardzo przyszłościowa jest informatyka - tak jak wcześniej ktoś wspomniał. Niemniej aby mieć dobrą pracę po tym kierunku warto jest zdecydować się na dobrą specjalizację.
Moim zdaniem ciekawe opcje oferuje Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Można tam zrobić takie specjalizacje jak:
aplikacje i systemy mobilne
technologie internetowe
game design
A jak wiadomo wszystkie te działy są obecnie bardzo na topie.
Basiencja / 2019-12-07 02:08
Masz rację, no i Informatyka to bardzo szerokie pojecie.Na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym można studiować informatykę on line.Przedmioty i specjalizacja skupione są na zdobywaniu umiejętności programistycznych w zakresie tworzenia aplikacji desktopowych (typowych aplikacji komputerowych), webowych (aplikacji internetowych) i aplikacji mobilnych.
ania34 / 79.141.160.* / 2013-10-27 15:41
Dzisiaj to chyba najlepiej iść na medycyna, tylko nie są to studia dla każdego http://jestemcukrzykiem.pl/studia-medyczne-nie-dla-kazdego/
Marek796 / 193.239.62.* / 2014-03-20 18:49
Najlepiej taki, po którym dostanie się wymarzoną pracę. Ja wybrałem studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i pracę dostałem bez problemu.
tweety531 / 83.142.186.* / 2013-10-09 08:55
nie ma reguły, ale na pewno najlepsze są te kierunki ścisłe, bo dzięki temu masz jakiś zawód wyuczony, ale też wiem, że kierunki humanistyczne mają ten plus, że w żaden sposób nie jesteś ograniczona.
mazi99 / 83.7.111.* / 2013-09-30 12:34
a co jest wymagane na logistyce?? Dużo matematyki??
kamilal21 / 89.229.101.* / 2013-09-28 21:02
Wie ktoś może gdzie jeszcze można zapisać się na studia I stopnia na kierunku finase i rachunkowość, najlepiej centralna Polska lub Kraków.
magdal1500 / 2013-08-30 14:47
Niestety pewności nigdy nie ma, że po studiach znajdziesz pracę. Ja skończyłam pedagogikę i pracuję , ale nie w zawodzie. Najlepsze kierunki to kierunki techniczne! Ale z tego też co ostatnio słyszałam bardzo dobrym kierunkiem jest Logistyka i jest spore zapotrzebowanie w tej dziedzinie.
eklerka / 83.26.39.* / 2013-09-18 13:36
Też właśnie słyszałam, że jest zapotrzebowanie w logistyce, dlatego się cieszę, że studiuję ją na Ziętku w Katowicach :) Póki co robię inżyniera, ale jak tylko skończę to zamierzam pójść do pracy. Magistra mam nadzieję, że uda mi się zrobić pracując :)
Yosh / 89.76.169.* / 2013-09-10 10:51
Ja taż jestem za Logistyką. Zbieram chętnych do utworzenia podypolówki z Logistyki w Opolu. Podobno wystarczy 5-6 osób.
Jak ktoś chętny proszę pisać na maila :D
mwieczorek81 / 2013-09-25 17:54
Witam! Jeżeli szukasz studiów podyplomowych z zakresu logistyki, to takie studia znajdują się w ofercie WSB Wrocław. Ze swojej strony zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą na naszej stronie internetowej:

http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
________________________
Online Ekspert WSB
gregor1988 / 67.106.134.* / 2013-08-30 13:36
No i właśnie mi się wydaje, że informatyka za kilka lat wcale nie będzie taka super. Pokończą się projekty unijne i po rynku pracy zacznie się pałętać mnóstwo phpowców, którzy nic innego nie potrafią... Ja jestem akurat po licencjacie z informatyki i na magistra wolałem iść na zarządzanie - chcę w przyszłości zarządzać projektami, tak więc to jest dla mnie sensowniejsza droga :) Tym bardziej że ten kierunek na SWSZ w katowicach jest prowadzony tak mocno technicznie, więc spodziewam się, że będę zadowolony i jakoś się o przyszłą pracę nie boję...
Merel / 5.184.186.* / 2014-05-19 23:40
Po Zarządzaniu też rynek pracy będzie zapełniony fachowcami, właściwie już jest ich za dużo w tej dziedzinie... Słyszałem, że Informatyka jednak jest super, pod warunkiem gdy się studiuje jakąś konkretną specjalizację, np. na Akademii Morskiej w Szczecinie jest prowadzona Informatyka na Wydziale Nawigacyjnym, po której można zostać programistą - projektantem systemów wykorzystywanych w branży morskiej. Warto więc przejrzeć strony internetowe wybranych uczelni i poczytać o kierunkach, przejrzeć specjalizacje, zapoznać się z planami zajęć.
znakomity123 / 2013-08-30 11:27
Ja polecam dietetyke, i supelmentację Ultra Slim
Władysłąw01 / 2013-06-24 13:31
Ze studiami jest taki problem , że nie wiadomo do końca czy na coś w ogóle Ci się przydadzą. Moim Zdaniem równolegle wraz ze studami lepiej robić jakies kursy. Kolega który skończył prawo twierdzi że lepiej iść do zawdówki niż iść na studia wyższe, więc może cos w tym jest. Najlepiej mieć jakieś doświadczenie zawodowe, niż poświęcić całe pieć lat na studiowanie po to tylko żeby miec papier i nic nie potrafić. Choć za granica bardzo chetnei przyjmują ludzi z wyższym wykształceniem...
Zapor / 78.8.226.* / 2013-06-30 22:10
Racja. Dodałabym tylko, że w czasie studiów warto pracować. Wtedy szybciej zweryfikujesz, czy wybrane studia są warte zachodu. Ja studiowałam na AHE w Łodzi, to prywatna uczelnia, ale przynajmniej nie było kłopotu, żeby jednocześnie mieć etat...
ruda13 / 2013-09-09 21:29
Popieram. Ciężko znaleźć pracę po studiach. Polecam takie, które od razu dadzą Ci zawód. Może coś na Politechnikach, medyczne?
słiti / 178.56.46.* / 2013-03-23 13:29
Pewności nigdy nie będziesz miał, bo koniunktura na rynku może się zmienić przez te 5 lat. Wiadomo jednak, że lepiej postawić na kierunki studiów, po których zawsze jest praca, związane z medycyną, informatyką, mechatroniką, nowymi technologiami, itp. Warto też się rozejrzeć za niszowymi studiami - często po nich pracodawcy szukają specjalistów. Np. znajomy studiował Nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie i jeszcze w trakcie studiów rozpoczął współpracę z pracodawcą. Nie napisałeś też, czym się interesujesz, w jakich przedmiotach jesteś dobry, bo jeśli jesteś kiepski np. z biologii , to nie ma sensu zdawać przykładowo na medycynę.
Mriola22 / 89.77.50.* / 2020-01-25 04:28
Zgadzam się, choć warto powiedzieć, że kształcenie nie kończy się na skończeniu studiów. Trzeba się stale dokształcać. Warto obserwować oferty wyższych uczelni, bo można dobrze trafić na ciekawe kierunki dofinansowane z funduszy europejskich.Aktualnie trwa rekrutacja na transport, informatykę, grafikę, zarządzanie... dofinansowane, czyli za darmo na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy