Jaki PIT?

Patryk82 / 77.252.80.* / 2009-01-29 17:35
Szukam informacji na temat założenia własnej firmy. Wiem już prawie wszystko poza tym, jaki pit muszę wypełniać przy rozliczeniu miesięcznym na warunkach podatku liniowego 19% i jaki na rozliczenie roczne. Dodam, że zamierzam być VAT'owcem, więc do tego dochodzi jeszcze VAT-7
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-01-29 17:40 / Tysiącznik profesjonalny
Miesięcznych PIT już nie ma. W roku wpłacasz jedynie zaliczki (miesięczne do 20 następnego miesiąca, a kwartalne do 20 po kwartale). Zeznanie roczne to PIT-36L plus PIT/B do końca kwietnia. Aha.... w tym roku do 20 grudnia nie będzie się już wpłacało podwójnej zaliczki za listopad. Tylko za sam listopad, a za grudzień albo zaliczka do 20 stycznia 2010 gdy ktoś się chce rozliczyć później, albo bez zaliczki jak zeznanie się złoży do 20 stycznia 2010 :-))
No i liniowy jak najbardziej 19%, bo niektórzy mylnie myślą, że 18% skoro w skali 1 próg to 18% :-))
belladonna / 2009-01-29 17:42 / Tysiącznik profesjonalny
Aha, a VAT-7 składasz, albo miesięcznie albo kwartalnie (ale kwartalne należy zgłosić). Chociaż z tego co wiem, to składanie kwartalnych deklaracji nie powoduje wpłat kwartalnych (to zmienili z tego co słyszałam... bo wpłaty miesięczne bez względu czy deklaracje miesięczne, czy kwartalne) :-))

Najnowsze wpisy