Forum Forum podatkowePIT

Jaki podatek przyjdzie mi zaplacic jesli ...

Jaki podatek przyjdzie mi zaplacic jesli ...

omilka / 2007-09-15 20:35
Prosze o pomoc w nastepujacej sprawie w tym roku pracowalam w Irlandii Poludniowej 6 miesiecy (styczen -czerwiec) wrocilam do kraju teraz podejme studia zaoczne i dostalam propozycje pracy .Jak wysoki podatek przyjdzie mi zaplacic w takiej sytuacji? Czy ktos moglby udzielic mi odpowiedzi ????w urzedzie skarbowym powiedziano mi ze wszystkiego w zasadzie dowiem sie na poczatku roku rozliczeniowego a chcialabym wiedziec juz cos teraz o oplacalnosci podjecia pracy po przyjezdzie do kraju!!!! dziekuje bardzo za odpowiedzi
Marmota / 212.76.37.* / 2007-09-21 19:15
W rozliczaniu dochodu osiągniętego w Irlandii stposuje się metodę wyłączenia z progresją. Oznacza to tyle, że dochód z Irlandii jest zwolniony z podatku, ale ten osiągnięty w Polsce będzie opodatkowany wg stawki obliczonej dla sumy dochodów z Irlandii i Polski. Może się więc zdarzyć (a biorąc pod uwagę jak niski jest pierwszy przedział skali podatkowej w Polsce i jak wysokie dochody osiąga się w Irlandii - to pewnie się zdarzy), że każda zarobiona przez ciebie w Polsce będzie opodatkowana nie 19% podatkiem a wyższym, np. 24, 26, 28 itd. (wszystko zależy od tego jak duży byl twoj dochod w Irlandii). Tak czy inaczej oplaca Ci sie podjąć pracę w Polsce - zaplacisz poprostu troche wiecej podatku a i tak cos dla ciebie zostanie. Jak nie podejmiesz pracy to nic nie zarobisz. Logiczne....

Najnowsze wpisy