Forum Forum dla firmOprogramowanie

Jaki program antywirusowy na 20 komputerów?

Jaki program antywirusowy na 20 komputerów?

Jan Marcu / 85.222.86.* / 2009-12-01 20:56
Witam, potrzebuję soft ochronny na 50 komputerów w firmie. Sprzęt jest nowy, ale nie najwyższej klasy, typowe biurowe pcty Della. Koniecznie musi być możliwość blokowania stron, oraz jak najmniejsze zużycie zasobów. Co możecie polecić?
Wyświetlaj:
De_Iete / 2017-11-02 14:57
Jeżeli zależy Tobie na dobrych zaporach i spokojnym śnie to w tej chwili liczą się praktycznie 2. G DATA i BitDefender. O Kaspersky nie wspominam z powodu powiązań z rządem Pana P i wglądu w nasze dane.
marekkmiecik / 2017-10-31 16:03
całe życie używam AVG, a komputery mam sprawne przez kilkanaście lat
niezorientowny / 149.156.157.* / 2009-12-02 15:57
Ja bym polecił tylko i wyłącznie NOD32. Jeżeli chodzi o zużycie zasobów to ten antywirus w ogóle nie zwalnia kompa. Tylko co do blokowania stron to nie wiem czy posiada taką opcje:/ Być może wersja Enterprise dla Firm będzie takie coś miała. Albo kompletny system od firmy eset do ochrony kompa.
hudyini / 2009-12-02 19:35
My mamy polskiego MKS'a i bardzo dobrze się sprawdza na starszym sprzęcie, nie przeszkadza w pracy i nie przepuszcza wirusów. Nowa wersja ma też dodatkowe moduły ochronne, więc zastępuje wszystkie inne firewalle i programy antyrobakowe. Wcześniej na firmowych komputerach był Sophos, ale nie czyścił do końca i nawet w domu na pendrivie miałem trojany przyniesione z pracy :/
empote / 62.121.125.* / 2009-12-03 12:16
Sophos? Szczerze to pierwsze słyszę o tym programie. W domu korzystam z Noda a w pracy z MKS i nie narzekam na żaden. Nod tylko denerwuje mnie ciągłymi komunikatami o aktualizacji itp, które, pomimo że je wyłącze wywalają dalej.
G Man / 83.7.165.* / 2009-12-10 13:23
Spotkałem się nie raz ze stwierdzeniem, że pakiety antywirusowe dla firm są:

a) Trudne w obsłudze
b) Drogie

Niejako przełamując ten trend myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie G Data dla Biznesu. Nowe aplikacje pozwalają przede wszystkim na szybie, bezinwazyjne działanie systemu, a także zarządzanie nim za pomocą modułu Administratora. Całość, w zalezności od preferencji pozwala na zdalna modyfikację ustawień ochrony antywirusowej.

Mechanizmy w pakietach zabezpieczają komputer przed spamem, niebezpiecznymi programami, hackerami, stronami wykradającymi prywatne dane. Dzięki modułom heurystyki oraz behawioralnym metodom blokowania zapobiega wykradaniu prywatnych danych, haseł, nr kont bankowych. Umożliwia bezpieczne korzystanie z usług on-line: zakupy, płatności, poczta e-mail. Myślę, że to wszystko, co najważniejsze i co na pewno warto wiedzieć.
Jan Marcu / 85.222.86.* / 2009-12-13 13:30
Dziękuję za propozycje programów, wprowadziłem pewną nieścisłość w temacie wątku. Liczba komputerów miała być 50. Pierwsze pytanie o Gdatę, słyszałem opinie że ten program obciąża system, czy biurowe pecety z małą ilością ramu sobie poradzą? Jak wygląda porównanie cenowe Noda i mks z licencją na 50 komputerów?
eseciarz / 217.172.232.* / 2010-01-08 15:51
Nie wiem jak Mks ale NOD32 Antivirus BEC kosztuje 2887,50 netto (cena SRP).
Co ciekawsze, jak znajdziesz dobrego dystrybutora, Kupisz go o wiele wiele taniej. Co ciekawsze - G Data jest jeszcze tańsza! ;)
Pytanie - na czego potrzebujesz antywira? Na same stacje robocze, czy na serwery?
I ostatnie, ale najciekawsze - znam takiego dystrybutora ;)
Jakby coś to pisz ma @

Najnowsze wpisy