Forum Forum inwestycyjneFundusze

jaki wybrac fundusz na 3. letnia inwestycje?

jaki wybrac fundusz na 3. letnia inwestycje?

aerobase / 2006-08-21 01:24
Witam,
Mam ok. 60 tys. zlotych do zainwestowania na okres 2-3 lat. Jestem zdecydowana na fundusze tylko nie wiem ktory wybrac. Jestem osoba dosc mloda wiec kusi mnie fundusz akcji. Z drugiej strony za kilka lat za te pieniazki chcialabym kupic sobie mieszkanko, wiec w oczywisty sposob obawiam sie utraty zainwestowanej kwoty. Jakie wlasciwie jest ryzko przy inwestycji w fundusze? Czytalam o tym na roznych stronach, ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na pytanie - czy wartosc jednostki moze spasc ponizej zera tj. tak, ze sie juz nie odbije i wszystko strace?
Bylabym wdzieczna za sugestie ws. wyboru funduszu. Z gory dziekuje za pomoc. M
Wyświetlaj:
Polignosis / 77.114.17.* / 2008-04-11 16:03
Ludzie co wy wszyscy mówicie o tych bankach ze tam dobrze doradzaja...?? Co..?? Z kaą w to wiecie pytam... jestem maklerem podmiotu zarzadającego akcjami...do zadnego banku ludzie zabiora wam podatek belki plus+ podatek dochodwy plus... kasa za prowadzenie...wiec nigdyw zyciu do banku...jest pewna mozliwosc... aby zachowac 24 procent swego zysku ,aby bank nie zabrał sobie tego prawnie...
Wszystkich "specjalistów cow banku" inwestuja zapraszam... a wyjasnie wszystko... Pozatym jako makler pewnego podmiotu mam wyłącznosc na pewien produkt ktoryw tamtym roku zrobił 380 zysku ... i jego nie dosatnieszw banku...a w sumie tylkow jednym jesli masz wiecej niz 300.000zł ... Gdby chcaił ktos porady zapraszam ... Chce pomagac ... bo wiemjak ..óprosze... ludzi którzy mało wiedza niech nie wypowiadaaja sie...!! bo mozna tylko zaszkodzic... a Po co /??
LordFury / 2008-04-11 18:57 / portfel
Uhuhu, archeologię stosowaną ktoś uprawia najwyraźniej. Zerknij na daty - odpowiadasz na temat sprzed prawie dwóch lat!

PS. I jeszcze taka drobna sugetia na przszłość - napisanie wiadomości w sposób spójny, uporządkowany, bez błędów, literówek itp.itd. zasadniczo zwiększa szansę, że ktoś faktycznie odezwie się do Ciebie... Pozdr.
racuch35 / 2006-08-29 10:01
Powiem tak fundusze zostaly utworzone dla ludzi po to aby zarabiac i jak sa spadki na gieldzie to zawsze sa i hossy i to przewaznie wyzsze niz przez bessa.jesli masz jakies pytania prosze o maila chetnie odpowiem na twoje pytania i powiem jak kupic mieszkanie nie wydajac wszystkich swoich pieniedzy.
pozdrawiam
Konsultant Money.pl / 2006-08-28 22:11 / Specjalista Money.pl
Proponuję inwestycję w fundusze stabilnego wzrostu.

Zapraszam do działu FUNDUSZE - http://www.money.pl/fundusze/ . Zamieściliśmy w nim
zarówno narzędzia umożliwiające porównanie wynikow funduszy jak i poradniki, które powinny pomóc w zapoznaniu się z ta formą inwestycji i wybór najodpowiedniejszej opcji.
pchelek / 83.31.204.* / 2006-08-22 21:58
idz po prostu do banku i wykup fundusze akcyjne - arka, dws, fortis, citi - ryzyko jest zawsze - ale jak obejrzysz sobie wykresy wzrostow to zobaczysz ze zaryzykowac warto - ja ryzykuje od kilku lat i praktycznie zysk z funduszy akcji daje mi roczne godziwe zarobki - jedna zasada - inwestuje sam i bez posrednikow [potrfia oskubac i zamataczyc tak ze strach] tobie zalecam to samo - inwestuj przez bank i z daleka od posrednikow bo mozesz kase stracic - ewentualnie rozpatrz mozliwosc zainwestowania w fundusze zagraniczne np Meryll Linch - ja tak zrobilem - sa to fundusze specjalistyczne inwestujace w okreslone sektory [np paliwowy, zlota, energetyczny, rynkow ameryki lacinskiej - itp itd - jest etgo duzo]
duch / 83.28.137.* / 2006-09-15 13:45
he he oskubią, kolegoa są takie oferty gdzie możesz kupić wszystkie wymienione przez ciebie fundusze i nie placić każdemu z osobna, dodatkowo nie bedziesz płacił za konwercje i podatku belki przy odsprzedaży jednostek.... ale jak wolisz tracić... TWóJ WYBóR:) ktoś musi być naiwny na tym świecie...
analityk / 2006-08-21 23:09 / portfel / Bywalec forum
przedstawię propozycję
analizy@tlen.pl
quick / 2006-08-21 15:46
Na pewno powinnaś inwestować sama a nie zdawać się na "fachową" pomoc. Proponuję zapoznać się z wynikami funduszy o różnych profilach inwestycyjnych na przestrzeni ostatnich 2-3 lat, takie przekrojowe porównania są przecież w necie. Dodatkowo kwotę należałoby zdywersyfikować pomiędzy co najmniej 3 fundusze o różnych profilach inwestycyjnych i najlepiej o różnych podmiotach zarządzających.
Co do wartości jednostki to matemetyka mówi, że nie może spaśc pniżej zera, ale w zasadzie spadek wartości inwestycji do zera teoretycznie jest możliwy... jednak niezmiernie mao prawdopodobny. Moje dziecialki mają pakiet funduszy zamiast polisy posagowej: skarbiec kasa, skarbiec akcja, skarbiec waga, citi zrównoważony środeuropejski, citi akcji, dws akcji i multibank agresywny.
SEB2 / 84.40.231.* / 2006-08-21 13:14
Proponuje ci ING parasol ,jest wybór pod względem ryzyka ,wejdz na ich strone tam sie wszystkiego dowiesz .
SEB2 / 84.40.231.* / 2006-08-21 13:21
Najlepiej idz do banku śląskiego tam ci poradzą doradcy ING ,ale przed pójściem wejdz na ich strone i sie zapoznaj z ofertą żeby sie zorientować i tak jak radzi pchełek daleko od naciągaczy , kupuj u żródła .
pchelek / 83.31.223.* / 2006-08-21 18:15
ING - fakt - oni maja dobre fundusze i atrakcyjne oferty
pchelek / 195.187.99.* / 2006-08-21 12:06
inwestuj sama - przez swoj bank najlepiej - czytaj money - tu sa wszystkie informacje
aerobase / 2006-08-21 19:43
Wielkie dzieki! Wlasnie myslalam o ING i Arce, tylko nie bylam pewna. Poczytam jeszcze na ich stronach. W razie watpliwosci bede pytac was o dalsze rady ;-)
pchelek / 195.187.99.* / 2006-08-23 14:55
jeszcze dws wez pod rozwage - maja miec jakis nowy fundusz
TESKA / 193.238.200.* / 2006-08-22 18:01
ING Parasol! troche sie spoznilas bo wlasnie bank slaski ing mila promocje funduszy inwestyc.
PARASOL i wlasnie bez prowizji i moglas przechodzic i wybrac kilka funduszy - promocja byla do 11.08 ale zawsze mozesz isc i zaoytac - moze przdluzyli promocje ? nie wiem ! sama skorzystalam z ING Parasol a jak bedzie czas okaze zycze sobie i Tobie szczecia / ja zainwestowalam nawet wiecej niz ty planujesz / pozdrawiem i odezwij sie czekam na dalsze komentarze
przezczuwajaca / 89.228.253.* / 2006-09-13 21:15
sama zainwestowalam duze pieniadze w ing parasol i co? Mam mieszane uczucia .Okres wzrostu byl szybki dla tych co kupili w czerwcu.Jak narazie raz zyskam raz trace juz tak dwa i pol miesiaca waha sie .Na koncie mialabym na dzien dzisiejszy duzo wiecej.Nieznam sie na tym nic a nic ale mysle ze jesli pojda stopy procentowe do gory i zwiekszaja sie zarobki
to fundusze spadna.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy