Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jakie macie osiągi na giełdzie wirtualnej??

jakie macie osiągi na giełdzie wirtualnej??

hubcio_k / 2007-09-21 14:57
od tygodnia inwestuję wirtualnie,nie mam spadków,ale mój zysk jest powolny,mój portfel składa się głównie ze spółek bankowych,większych,co doradzacie,jak zdywersyfikować portfel tak aby zyski były szybsze,nie znając zbytnio zasad analizy technicznej.Lubię inwestować długoterminowo bo krótko jakoś mi nie wychodzi,wszystko zżerają prowizje.Proszę o rady
Wyświetlaj:
aaro76 / 81.190.245.* / 2007-09-24 08:34
radze 1 rok inwestować ok 10.000, zł , oczywiście dywersyfikuj swoje inwestycje.
Ja gram od kilku lat i nauczyłem się ( zresztą przwie każda lektura inw. tak radzi ) kupuj gdy spada sprzedawaj gdy mocno urosło, nie kupuj na górkach.
I nie licz że gra wirtualna to to samo co rzeczywiste inwestowanie ( stres to prawdziwa szkoła ) ale po klkuanast miesiącach przyjdą efekty ( tylko czy będziesz miał czas bo wg . mnie i nie tylko czasy łatwych pieniędzy na giełdzie się skończyły.
Powodzenia
cnekkk / 83.9.198.* / 2007-09-23 14:09
ja grając na wirtualu korzystam jedynie z tej tabelki
http://www.margin-call.net/statystyki/wskazniki-spolek.php
a konkretnie z C/WK i nic mi nie jest poza tym wskaźnikiem potrzebne

ps. ktoś ma akcje ECARD C/WK = 54,07 :)))) czyli 54-krotne przewartościowanie
ecart / 149.254.200.* / 2007-10-01 17:25
ja mam Ecard. dobra spolka, naprawde dobra, wszyscy kupuja przez ecard teraz ,jeszcze pokaze co potrafi...
przewodnick / 2007-09-23 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim zdaniem korzystanie tylko z C/WK jest błędne. Równie ważne są C/Z, prognozy itp.
ZZZZZZC / 83.26.160.* / 2007-09-21 23:31

jak zdywersyfikować portfel
tak aby zyski były szybsze,nie znając zbytnio zasad analizy technicznej


W tym wypadku proponuje zakryć oczy i metodą 'na lotto', moze akurat sie trafi dobra spółka.



Lubię inwestować
długoterminowo


Ale zyski chciałby mieć szybko...

Wirtualna to jest pikuś na resorach. Zacznij grać w realu, wtedy dopiero przekonasz się co to są marzenia o szybkim zysku w pierwszym tygodniu gry na giełdzie. W ogóle same szybkie zyski będziesz miał.
przewodnick / 2007-09-22 02:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"dobry inwestor to taki, który zbankrutował w życiu minimum dwa razy"
Inwestuj swoje pieniądze, ale ostrożnie - nie łopatą a łyżeczką. Wirtualne inwestycje to jak pływanie na sucho i nauka jazdy na symulatorze......

Dla przykładu - konkurs wirtualny trwający 6 tygodni (kapitał początkowy 10tyś)
http://www.xtb.pl/strona.php?t=0&c=7077
Prosze sobie wyobrazić ile mógłby zarobić ten inwestor przez 60 tygodni. Dlaczego nikt nie słyszał o takich osiągnięciach w "realu" ?
dla hubcia / 149.254.200.* / 2007-10-01 17:51
dlatego, ze co bys zrobil z taka iloscia gotowki? Ludzie nie sa chciwi, dlatego mniej zarabiaja. Niektorzy nawet traca, filantropijnie... zeby dac hubciowi zarobic...
Inwestor X / 2007-09-22 13:09
Decyzje realne i wirtualne to DWA światy.
Jak będziesz podpisywał realne zlecenie to musisz być pewny swojej decyzji, to nie gra to inwestycja twoich pieniędzy więc jak się nie uda to zapłacisz za to DROGO.
Pomyśl ile musiał byś pracować (miesiąc, kwartał, rok) by zarobić na wartość twojego zlecenia potem pomyśl czy jestaś w 100% pewny tej inwestycji jeśli tak to podpisz to zlecenie.
Inwestowanie długoterminowe to minimum ROK a nie tydzień;)
Vava / 83.29.105.* / 2007-09-22 16:23
Różnica między wirtualem a realem polega na tym, że w realu 500 razy zastanowisz się nad decyzją, w wirtualnej giełdzie całość opiera sie zazwyczaj na kliknięciu - uda sie to sie uda, nie to nie. Więc nie ma co tu mówić o osiągnięciach na wirtualnych giełdach, a co dopiero wybierać sie na realną giełde z myślą ze 'jak tam mi dobrze szło, to dobrze będzie i teraz'
zafajdany / 149.254.200.* / 2007-10-01 17:23
Na wirtualnej mialem zysk 345% w ciagu miesiaca a w realu jak mi Elek spadl o 16% to sie ze.sralem... pozdrowki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy