Forum Forum emerytalneOFE

Jakie OFE wybrać?

Jakie OFE wybrać?

KInia-p / 213.134.176.* / 2008-12-13 18:17
zastanawiam się miedzy AXA a AEGON?
co sądzicie i tych OFE??
Wyświetlaj:
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 16:31
Idź do doradcy finansowego (nie agenta ubezpieczeniowego!!), który siądzie i Ci rzetelnie powie co i jak z OFE, a nie będzie chciał tylko zgarnąć za Ciebie prowizję. Dodatkowo dowiesz się czegoś ciekawego o emeryturze i ogólnie planowaniu swoich finansów osobistych, czy np o kredycie hipotecznym lub inwestycyjnym, gdybyś chciała rozkręcić własną działalność. Pamiętaj też o jednym, że doradca doradcy nie jest równy i najlepiej sprawdź najpierw 2,3 zanim wybierzesz tego, na którego usługę się zdecydujesz.

Przy wyborze OFE należy przede wszystkim pamiętać, że nie są to narzędzia do pomnażania kapitału czy instytucje, które zapewnią nam emeryturę pod palmami. Błędem jest kierowanie się wynikami historycznymi np jedno lub 2 letnimi. Nie mają one znaczenia, bo dobry portfel, zbudowany przez specjalistę od dużych portfolio (nie za dużo jest ich w Polsce jeszcze) będzie procentował dopiero po kilku latach. Firmy, które chwalą się krótkimi wynikami, raczej sztucznie je pompują, starając się w ten sposób przyciągnąć klienta i na nim zarobić, a nie efektywnie pomnażać odkładane przez niego pieniądze. Jest to dosyć droga zabawa i preferowana niestety przez większość naszych towarzystw, czego najlepszym dowodem są złe opinie pojawiające się często w gazetach. Dobrze jest spojrzeć też na wykresy i zobaczyć jak OFE radziły sobie w okresach przesileń, czy odpowiednio z wyprzedzeniem reagowały na zmiany, czy kompletnie załamywały one ich strategie i powodowały spadek np z 3miejsca do ogona, jeżeli chodzi o zwroty. Warto łączyć konkretne przypadki z nazwiskami zarządzających a nie towarzystw, dlatego że to oni są odpowiedzialni za nasze pieniądze, a nie brand towarzystwa czy twarz z reklamy. W przypadku OFE: duży nie znaczy wcale lepszy, starsza instytucja nie ma większego doświadczenia, nie ma znaczenia co wyłoży wam agent, dlatego że często nie ma on pojęcia o czym mówi, a wiedza jego jest oparta w 95% na sloganach marketingowych a tylko 5% jest faktycznie warte wysłuchania. Ulotki informacyjne przygotowywane są przez specjalistów od PR-u, marketingu i reklamy, analityk nawet kolo nich nie siedział i nie wie jak one wyglądają. Na twoim miejscu, w ogóle bym ich nie oglądał, żeby się głupio nie zasugerować.

Nie przejmuj się, w obecnej sytuacji w Polsce panuje wolna amerykanka i jeżeli chodzi o OFE wszędzie jest bez sensu. Moja sugestia, aby oszczędzić kosztów pozyskania klienta i myśląc o swojej przyszłej emeryturze (licząc, że zainwestuje je w know-how, a nie marketing) daj się wylosować albo zakup coś przez internet.

pozdrawiam doradca finansowy

ps. mam mało czasu ale gdybyś chciała porozmawiać napisz mi swój kontakt w odpowiedzi
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-04-06 13:59
napewno nie ING kiepskie wyniki, wysokie prowizje..
Generali dobre wyniki
wysokie prowizje.
ale np. Allianz:) dobre wyniki najniższa prowizja.....
BWPortal.pl / 83.3.248.* / 2009-04-07 09:16
ING ma kiepskie wyniki? Jaki okres porównujesz? W długim okresie - od początku działalności - ING ma 151%, Allianz 125%.
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-04-13 11:28
I co ztego, że Ing OFE ma 151, ale na koncie klienta OFE Allianz jest więcej pieniędzy niż w OFE ING. Popatrz sobie na www,analizy.pl konta hipotetyczne Marzec 2009.

Generali od poczatku też ma mniejszy zysk a na kontach Generali jest największy kapital.
ING ofe mial bardzo duży zysk w pierwszym roku, gdy na kontach emerytalnych bylo po pareset zl.

Teraz gdy na kontach sa średnie kaptaly po okolo 20 tys, to wyniki ma kiepskie.

Zobacz również ile na koncie ma klient OFE CU, pomomo,że pobierali od drugiegi roku tylko 4% oplaty wstepnej. Jest piąty,ale od końca.( marne zyski w ostatnich latach,kiedy to na kontach bylo najwicej przekazanych pieniędzy z ZUS

Poprzednik Generali- Zurich bral 9%. Obecnie Generali pobiera 7% a mimo to na kontach największy kapital.
W inwestowaniu wieloletnim w funduszach najwazniejszym czynnikiem jest zysk, a nie wielkość oplaty wstepnej. Ta oplata jest pobierana,gdy wplata wplywa na konto, natomiast zysk jest naliczany w calym okresie.

Im dlużej pieniądze są w funduszu tym mniejszy wplyw ma oplata wstępna, a wiekszy wplyw ma zysk.
Z tąd takie wyniki na kontach emerytalnych klientów w poszczególnych OFE.
BWPortal.pl / 83.3.248.* / 2009-04-06 12:32
Wybierz Generali lub ING. A przed wyborem poczytaj sobie rankingi, które sa dostępne nawet w internecie (np. Rzeczpospolita, Gazeta, i in.)
Zef / 83.16.102.* / 2009-04-06 12:03
a jakie to ma znaczenie skoro sąd najwyższy stwierdzilł, że pieniądze na OFE nie są prywatne tylko państwowe. OFE to taki drugi ZUS który pobiera za to że nic nie robi. Tylko ma nasze pieniądze...
lezdrub / 79.185.111.* / 2009-04-19 00:31
Zef. ty dokladnie przeczytaj co ustali Sąd Najwyższy.
Pózniej dopiero pisz.
Chyba,że nie umiesz czytać zezrozumieniem.
hub hubbus / 86.63.85.* / 2009-04-03 19:08
Prawda jest taka, że obojętnie w jakim 2 filarze bedziemy i tak otrzymamy niskie emerytury. Dopiero oszczedzanie w 3 moze dac przyzwoite świadczenie emerytalne i tu faktycznie można wybierac ten najkorzystniejszy.

Ja wybrałem dawno temu aig i mimo wielkiego kryzysu i problemów tej instytucji nie zamierzam sie przenosic.
milusia / 78.88.163.* / 2009-04-06 19:58
Faktycznie racja a najgorzej kiedy wybierają OFE 2filar i zajmują się tym firmy ubezpieczeniowe.To jest nie prawda bo AIG nie ma banku więc skąd niby zabezpieczy przyszłą emeryturę chyba,że z ubezpieczeń nie wypłaconych
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 22:15
Ale ty masz wiedzę milusia.

Twierdzisz,że aig nie ma banku w Polsce.
Ale ta twoja wiedza jest marna,bardzo marna.

faktem jest, że jest wystawiony na licytacje, jak zreszto cala grupa AIG w Polsce, ale na chwilę obecną AIG ma bank w Polsce.

Nawet w telewizji lecą reklamy tego banku.

Z kąd ty jesteś milusia.
Obywatel Polak / 84.38.91.* / 2009-04-05 21:18
co jest lepsze: komora gazowa, czy od razu krematorium ?

proponuje 9filar, jest naprawdę korzystny...
lezdrub / 79.185.108.* / 2009-04-03 23:49
Tak.
Zwlaszcza, jak wykupi sobie III F w CU - Nową Perspektywę z kosztami obslugi sięgajacymi ponad 80%.przez pierwsze dwa lata.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:19
a co chcesz mieć ubezpieczenie za darmo?? Najlepiej, żeby produkt był bez kosztów i w 1 roku dawał bonus w postaci 20% do zainwestowanego kapitału. :)

Nowa Perspektywa ma swoje plusy, w porównaniu do innych produktów, o których nawet nie wiesz, bo nie zadałeś sobie trudu, żeby się z nią dobrze zapoznać. I nie zrozum mnie źle, wcale jej nie bronię ale nie lubię takich wypowiedzi jak twoje. W tej chwili, jeżeli chodzi o hybrydy, jest ona jedną z tańszych i daje spore możliwości skonfigurowania produktu odpowiednio dla potrzeb klienta. Niektórzy z nich chcą mieć ubezpieczenie na życie z możliwością zwrotu kapitału zainwestowanego w nie przez okres ubezpieczenia i dla takich ludzi jest to produkt, a że jest drogi to spowodowane jest niestety rynkiem i słabą świadomością sprzedających jak i kupujących. Jednym zdaniem - na całym świecie są takie produkty, tylko w Polsce są drogie, nikt z nimi nie planuje emerytury (ew. traktuje je jako uzupełnienie), w dobrym guście jest zaproponowanie klientowi alternatywy i od tego jesteśmy - nie od obrzucania błotem tego czego za bardzo nie rozumiemy.

pozdrawiam
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 10:36
Popo. zajrzyj na stronę Nordei.
Popatrz na produkt Multi ochrona .Tam za koszty obslugi, które klient pokrywa w Nowej perspektywie CU, mozna wykupić dobra polisę z opcjami,a w Noweej Perspektywie trzeba jeszcze za wszystko zaplacić.

Po drugie Popo. warunki Nowej perspektywy przeczytalem dokladnie.
I nie znalazlem w nich zapisu do jakiego okresu życia trwają opcje ; ciezkie zchorowanie i inne pozostale.
Jezeli Popo wiesz, gdzie to jest zapisane.
Pod jakim paragrafem to napisz tu na tym forum.

Po drugie w ubezpieczeniu " : Na wypadek- Klient może wykupić uszczerbek na zdrowiu ,pobyt szpitalny,rechabilitację.
Ale w warunkach tych jest zapis, że wyplata odszkodowania nie może być wieksza od 100% SU z tytulu uszczerbku na zdrowiu. To po co klient ma dkupywać pozostale, jak i tak mu nie wyplacą

Czyli chociaz klient zaplacil za pobyt szpitalny rechabilitację, to i tak mu się odszkodowanie ztego tytulu nie należy ( i ty POpo uważasz, że to są dobre warunki dla kilenta. Ty najpierw poczytaj dokladnie te warunki, a pózniej pogadamy)

Ja sie dziwię,ze z takimi zapisami OWU, KNF dopuścil, to ubezpieczenie do sprzedaży.

Powiedz mi popo,dlaczego CU i wiele firm ubezpieczeniowych nie ma czystoochronego ubezpieczenia.

Ja ci odpowiem bo na chybrydach mają lepsze korzyści dla siebie.( świadczenia się wykluczją)
Klient ponosi większe koszty i jeszcze placi podatek od zysku.
ppoo / 84.38.92.* / 2009-04-11 01:07
Odpowiem Ci dokładnie po świętach, z paragrafami, bo nie jestem specjalistą ubezpieczeniowym i nie czuje się aż tak mocno w tym temacie. Stricte ubezpieczeń na życie to sprzedaje z 10 na rok i zazwyczaj innych, więc super nie znam jeszcze tego produktu.

Chociaż inteligencie wiem jedno, jak nie pisze na ile coś jest, to zazwyczaj trwa to do końca trwania umowy, chyba że jakieś inne przepisy mówią inaczej.

Co rozumiesz pod pojęciem "czystoochronne" (cokolwiek to znaczy). Zresztą i tak mam to w nosie, bo co mnie obchodzi czy CU coś ma czy tego nie ma, zawsze można znaleźć inne bardziej odpowiadające ubezpieczenie w innej firmie. No ale napisz co to "czystoochronne"

Różne triki stosują ubezpieczyciele i nie zawsze się świadczenia wykluczają - czasem się uzupełniają, tak są pomyślane i za to się płaci. Tak jak z samochodami, dlaczego niektóre mają pełną elektrykę a inne nie? Zdarza się, że ktoś nie będzie patrzył na elektrykę tylko na silnik i weźmie, mimo starań producenta, inne auto.

Jakbyś się doczytał w tym OWU(czytał ze zrozumieniem) to w CU chodzi o wyłączenia i okres w jakim ubezpieczenie zaczyna działać, to jest coś co ich wyróżnia na rynku w tym momencie i segmencie produktowym - a właściwie może stanowić argument za.

lezdrub, a nikt nie twierdzi, że nowa perspektywa jest tania, zresztą Multiochrona to standardowa życiówka, z której nie wyciągniesz kasy po 15 latach, a z NP teoretycznie tak. Dla niektórych klientów to będzie kluczowe dla podjęcie decyzji i będą woleli zapłacić trochę więcej, żeby coś z tego ubezpieczenia jeszcze mieć. Nie odbierz mnie źle ja też nie jestem fanem hybryd ale rozumiem ludzi, którzy je świadomie nabywają.

Na resztę po świętach ;)
lezdrub / 79.185.73.* / 2009-04-17 01:28
Popo. jeżeli za czystoochronne ubezpieczenie placi mniej, to z nadwyżki może sobie wplacać na IKE i też budować kapital i jeszcze nie zaplaci podatku od zysku.

natomiast w razie śmierci spadkobiercy otrzymują pieniądze z ubezpieczenia + kapital z IKE.
Natomiast z hybrydy dostaną albo pieniądze z ubezpieczenia,albo zbudowany kapital.

To powiedz popo, dlaczego jesteś fanem hybryd??????

Ja wole,aby spadkobiercy moich klientów otrzymywali i za ubezpieczenie i zbudowany kapital.

Ty widać wolisz, aby otrzymywali mniej.

Ubezpieczenie czystoochronne, to typowa życiówka. Mozna i tak określać.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-18 23:21
No chyba jakbyś czytać umiał to byś się dowiedział, że napisałem "nie jestem fanem hybryd".

Przede wszystkim, żeby kasę z IKE bez podatku wypłacić to trzeba przejść na emeryturę, w innym wypadku płacisz standardowo belkę. Wiele osób ubezpiecza się do czasu jak dzieci wyfruną na studia, wtedy to też dają im kasę żeby je spokojnie skończyli, a sami nie pakują w bezsensowne ubezpieczenie, które zaczyn być drogie, tylko np w swoją emeryturę jak była zaniedbana lub podróże. Wiedziałbyś to i nie pisał głupot, gdybyś choć liznął planowania finansowego.

Wiele hybryd zbudowanych jest w oparciu o IKE, problem w tym że o tego też nie wiesz. Wtedy dokładnie jest tak jak piszesz. ubezpieczony dostaje kasę z ubezpieczenia i ze zbudowanego kapitału w IKE (od niego zależy jaką będzie miał sumę ubezpieczenia i jak zostanie rozparcelowana składka). Kontynuując, odkładając kapitał zmniejszasz sumę na jaką jesteś ubezpieczony, np masz 30 000, ubezpieczenie na 50 000 - płacisz tylko za 20 000 sumy ubezpieczenia - więc to co piszesz znowu nie jest zasadne i pokazuje, że kiepsko się znasz. W teorii jest to bardzo dobry zabieg, bo wraz ze wzrostem wieku rośnie ryzyko (czytaj składka). Mało tego takie ubezpieczenie można zgrać sobie tak, że w 1 okresie, gdzie ryzyko jest niewielkie to składkę się nadpłaca i generuje ona zyski, a w 2 okresie składki się nie dopłaca i jest ona uzupełniana z nagromadzonego kapitału. Wtedy nic z ubezpieczenia się nie wyciąga ale teoretycznie powinno być ono tańsze od standardowego, dlatego że poniosło się dodatkowe ryzyko związane z inwestycją. Praktyka jest jaka jest, agenci są jacy są, konstrukcje są jakie są i w końcu nasz rynek jest jaki jest. Gdyby ludzie pracujący w tych korporacjach nie myśleli jak wycyckać klientów tylko zbudować porządny biznes nie pisałbyś teraz takich rzeczy. No ale Polak Polaka zawsze u*****... Od tego jest doradca żeby rozpatrzyć z kalkulatorem w ręku co jest pod dany model lepsze a nie powtarzać utarte schematy, które ktoś mu nałożył do głowy nie wiadomo po co. Tylko, że jak masz problemy z czytaniem, to z liczeniem jeszcze gorzej u Ciebie jest.

Inną rzeczą jest prowadzenie ubezpieczenia a inną gromadzenie kapitału, gdybyś się znał trochę na fachu, który wykonujesz to byś nie pisał pod publiczkę, że wolisz żeby Twój klient dostawał z tego i z tego. Ja nie jestem głupkiem i mnie na takie tanie zagrywki nie złapiesz, nie uronię łzy wzruszenia wybazcz ;) (btw współczuje Twoim klientom, ale z tego widzę jak się łapią na takie rzeczy to po prostu są ofiarami Twojej nieudaczności i własnej chciwości ;) )

Zapewniam Cię, że moi otrzymają więcej niż Twoi, dlatego że pomiędzy nami jest ogromna przepaść przede wszystkim wiedzy i możliwości jakie mamy. Ja jestem profesjonalistą mającym do dyspozycji nowoczesne narzędzia, a Twoja praca sprowadza się do sprzedaży ubezpieczeń i produktów ubezpieczeniowo inwestycyjnych, tudzież może jednostek funduszy inwestycyjny (szeroko dostępnych) - że tak nazwę jest to piaskownica w porównaniu do tego co ja robię. ;) Takie doradztwo prawdopodobnie każdy bardziej rozgarnięty Kowalski będzie w stanie sam kiedyś sobie zrobić. Do czasu gdy to się nie zmieni, niestety doradztwo w Polsce będzie kojarzone z takimi znachorami jak ty.

Ubezpieczenie czysto - ochronne czy jak to zwał a co ono chroni?? jeszcze mi napiszesz że życie :) bueeheheh a co przyjeżdża koleś z CU i wynajmuje ci anioła stróża, który cie podtrzyma jak się pośliźniesz myjąc okno. Kolejna zagrywka agentów, przemycona do ogólnej nomenklatury. Życiówka nie chroni życia tylko daje możliwość bezbolesnego uporządkowania finansów rodzinnych po śmierci głównego żywiciela, lub dostatniego życia ubezpieczonych gdy ubezpieczonego na to stać.
lezdrub / 79.185.89.* / 2009-04-19 22:38
Popo. jeszcze raz zadaje pytanie.
Co wyplacane jest z polisy hybrydowej?????

Jesteś poprostu ciemny,jak noc listopadowa.

Ja sprzedaje polisy czystoochronne, gdzie klient ma taka sama skladkę, pomimo że jest coraz starszy.

A ty twierdzisz,ze jesteś takim fachowcem, ale nie masz takiej oferty dla klienta, tylko beda mu koszty ochrony rosly.

Piszesz,ze firmy maja hybrydy polaczone z IKE.
Ja o tym doskonale wiem. Np strategia lwa i inne.
W CU gdzie klient w IKE ma dwa fundusze do dyspozycji: stabilnego wzrostu i dynamiczny. Powiedz, gdzie on mógl przeniesć swój kapital w czasie bessy???

Drugą glupotę piszesz w sprawie terminu wyplaty z IKE, że bez podatku mozna wybrać kapital dopiero na emeryturze. (widać,że geniuszu nie znasz ustawy.
Otóż z IKE kobiety mogą pobierać kapital bez podatku już w wieku 55 lat, męszczyżni w wieku 60.
W mlodszym wieku też nie zaplacą, gdy nabędą praw do emerytury.( zawodu uprz.

I ty geniuszu chcesz mnie poluczać.
Najpierw siebie podlucz.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-19 00:50
oczywiście chodzi o uposażonych gdy ubezpieczonego było na to stać (chociaż uposażeni też mogą być ubezpieczonymi dla ścisłości)
realista / 62.121.76.* / 2009-04-03 13:43
TYLKO POLSKI ,TE O OBCYCH NAZWACH MAJĄCE FIRMY "MATKI" POZA POLSKĄ -NIE POLECAM
bimberr / 83.24.172.* / 2009-04-03 17:20
zadzwoń do mnie to Ci doradzę i będę doradzał do końca emerytury. 502866124.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 19:36
a po dziewczynę też do Ciebie można zadzwonić?? bo podobnie się reklamujesz... :)
bimberr / 83.28.56.* / 2009-04-06 21:25
też i po chłopaka też
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 21:35
no to fajnie bo przecież do emerytury upodobania takiego potencjalnego klienta się mogą pozmieniać. Widzę usługa full-service ;)
Patriota11 / 83.238.4.* / 2009-04-03 16:00
Ja polecam Pocztylion. Większość udziałów ma polska firma a i z inwestycjami jest bardzo dobrze.
agentj / 93.105.17.* / 2009-04-03 19:04
jajcarz jedno z większych badziew
lezdrub / 79.185.108.* / 2009-04-03 23:43
Agent j.
Nie jesteś w temacie. ża ostatnie pieć lat Pocztylion ma dużo wieksze zyski, niż ten wychwalany CU OFE BPH CU WBK. Pocztylion mial kiepskie wyniki w pierwszych latach dzialalności OFE. W ostatnich latach ma zyski po wyżaej sredniej wszystkich OFE.
Agenciej .Poparzr wcześniej na wyniki, a dopiero pózniej pisz opinie
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:23
no ja znam wyniki i co z tego?? Co one mi mają powiedzieć, używasz takich samych argumentów jak agentj.

lezdrub poczytaj trochę książek na temat i potem innych pouczaj, bo na pewno wyniki mają tu drugorzędne znaczenie.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 11:16
Ty popo przelicz sobie jak 1 % róznicy w zyskach miedzy dwoma funduszami wplywa na kapital końcowy w wieloletnim inwestowaniu. przykladowo 30 lat.

Od wplaty 100zl/m róznice na kapitale po 30 latach ida w dziesiatki tysięcy zl.

Popo. Zapamiętaj raz na zawsze. w funduszach inwestycyjnych, funduszach emerytalnych,
Zysk funduszu jest glównym piorytetem w doborze funduszu do wieloletniej inwestycji.
.
A ty popo piszesz tu banaly,że zysk jest nie ważny i każesz mi czytać jakieś p*******.
Mysle,że to po czytaniu tych p****** masz takie wywody, które mnie poprostu śmieszą.
ppoo / 84.38.92.* / 2009-04-11 00:31
bueheheh a to dobre zakrztusiłem się to czytając i muszę odpowiedzieć (na to z ubezpieczeniem mi się nie chce, bo po 1 musisz się nauczyć czytać ze zrozumieniem a ja nie czuje się na tyle mądry, żeby Ci powiedzieć jak to zrobić).

Po 2 jak jesteś w stanie ocenić w którą stronę ten 1% pójdzie i na korzyść, którego funduszu będzie on przemawiał? Wiesz czytając dane historyczne to takich mądrych ekspertów w swojej pracy spotykam na pęczki, problem w tym że jak i ty gówno się znają ;).

Głupota poparta prawdziwym stwierdzeniem (od wplaty 100zl/m (..)) nie powoduje, że głupota staje się prawdą (przynajmniej dla mnie ;))

lezdrub zapamiętaj raz na zawsze guzik wiesz o konstrukcji narzędzi finansowych i o tym o co chodzi na rynku, historyczne dane nigdy nie są priorytetem przy wyborze czegokolwiek. Mogą być jedynie jakimś 2-rzędnym argumentem za lub przeciw. Gdyby było tak jak piszesz to zazwyczaj wszyscy by mieli wybrane fundusze najlepsze (tak z 90% populacji), a tak nie jest, dlatego Twoja teoria jest nieścisła i taka moja prosta sugestia już miesza ją z błotem.

Jakbyś się znał na czymś więcej niż moneypl to by Cie nie śmieszyły i podjąłbyś rzeczową dyskusję ;)

A tak na marginesie, książki z których ja to wiem są ogólnie dostępne, więc zamiast może obrażać ludzi na forum i zbijać bąki przeszedłbyś się do biblioteki i douczył.
lezdrub / 79.185.106.* / 2009-05-01 19:32
Ale ty popo malo wiesz. W tym jest sedno sprawy.
Nie wiem jakie książki czytaleś.

Ja spotykam magistrów ekonomi i w wielu sprawach dotyczacych tematów funduszy i gieldy nie mają zielonego pojęcia.

Raz nawet spotkalem dyrektora banku, który jak się okazalo nie wiedzial, co to są fundusze inwestycyjne.

Piszesz, że gdyby dane historyczne wyników się potwierdzaly, to by klienci wiedzieli jaki fundusz wybrać.
Popatrz jak caly czas potwierdzają się dobre wyniki OFE Generali.
A wiesz jaki fundusz OFE wybierali Absolwenci wyższych uczelni- OFE CU.
Fundusz, który od sześciu lat zarabia po niżej średniej.
Powiedz popo, jakie kwsiązki czytali ci studenci.
Ty popo pewno czytasz takie same.
agentgen / 93.105.17.* / 2009-05-02 06:57
CU to nieźli ściemniacze. Byłem świadkiem jak -uwaga- w październiku pokazywali gazetę ze stycznia!!!!! gdzie był rank za 2007, oczywiście byli najlepsi ale tylko w 2007. W innych okresach w najlepszym razie średniacy. Sam jestem przedstawicielem Generali i wiem, że proponuję dobrą firmę nie tylko jako OFE. Co do OFE patrz - www.analizy.pl
Nie sam przyrost jednostki, ważne co zostaje na koncie po odliczeniu opłat się liczy. CO do skarg na ubezpieczycieli - Gazeta Ubezpieczeniowa. Nie twierdzę że Generali jest najlepsza we wszystkim, ale jest baaaardzo dobra
Genek72 / 2009-04-01 20:19
ale przeciez jak wybierze sie jeden fundusz to nie musi on byc na cale zycie. Jezeli jestem w jakims jednym funduszu przez 40 lat to zarabiam tak naprawde tylko przez polowe tego czasu, poniewaz wszystkie fundusze maja okrezy wzrostow i zahamowań, ktore trwaja mniej wiecej tyle samo czasu (ok 1,5-3 lat). Cala sztuka polega na tym, aby przenosic sie z takiego ktory przechodzi w faze zahamowania do takiego, ktory jest na poczatku fazy wzrostowej ;) Na dzien dzisiejszy polecam AEGON :)
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:26
a to dobre się uśmiałem, swoją drogą ciekawe kto takie mongolskie teorie puszcza =) powiedz jesteś agentem genek72?? Bo to coś w stylu ceny jednostki i ich różnicy w poszczególnych OFE. :D
Fistek / 89.74.203.* / 2009-04-02 00:31
Fazy to ty masz , ale na drugi dzień przepiciu w głowie
y masz , ale na drugi dzień przepiciu w głowie
emptyman / 217.113.228.* / 2009-03-18 07:42
Chyba niema znaczenia. W skali 30 lat, w perspektywie wzrostów i spadków powinny miec podobne wyniki.
konrado25 / 83.243.32.* / 2009-05-27 23:49

Chyba niema znaczenia. W skali 30 lat, w perspektywie wzrostów i spadków powinny miec
podobne wyniki.

I to się z Tobą zgodze. Siadczą o tym statystyki..... http://mojeofe.net/index.php?option=com_content&view=article&id=78:procentowa-zmiana-wartoci-jednostki&catid=37:nowoci&Itemid=66
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-05-28 20:59
Popieram Konrado. Niektórzy nam próbują wcisnąć że za 30 lat z jednego funduszu będziemy mieli kilka stów co miesiąc więcej niż z innego. Pewien czarodziej (ksywki nie zdradzę) twierdzi, że wybór Generali zapewni mi świetlaną przyszłośc...
eme / 83.22.32.* / 2009-05-30 08:34
Mikkeon :) zgadza sie, to nasz forumowy Nicolae Caucescu:) wschodzace słońce Karpat:):)
Wiemy doskonale kto zacz:)
zodjak / 77.114.14.* / 2009-03-18 16:56
Najlepszym OFE obecnie na rynku jest Allianz. Z dwóch powodów po pierwsze jako jedyny fundusz na rynku pobiera 4% prowizji za wpłaty a nie jak inni 7% oraz obecnie jego wyniki za okres ostatnich miesięcy są najlepsze a jeżeli doda się 3% różnicy na prowizji to zysk na inwestycji jest dużo większy niż w innych funduszach
mania11 / 77.114.71.* / 2009-04-07 10:42
Bzdura totalna. Allianz ma dobry wynik za 3 lata bo bardzo mało inwestuje w akcje. Dlatego teraz jak na giełdzie jest bessa to on wcale nie zarobił najwięcej ale najmniej stracił. Jak na giełdzie była wiele lat hossa , gdy wszyscy zarabiali on zarabiał najmniej - drugie miejsce od końca od początku reformy.To tylko wiedza finansowa a nie marketing.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 11:20
Mania. Bessa juz sie skonczyla.
To juz sa początki chossy. I Allianz już za ostatni miesiąc grzeje tyly.
ppoo / 84.38.92.* / 2009-04-11 00:37
BTW, wydaje mi się że jesteś po prostu frustratem, który wyżywa się na forum i tylko w swoim mniemaniu jest super specjalistą (nikt chyba nie podziela Twojego optymizmu w tym względzie - ja na pewno). No i napisać hossa przez "ch" to chyba trzeba być maklerem co najmniej, zwłaszcza ze słownikiem ;)

ps. a skąd ta pewność o hossie?? masz jakąś czarodziejską kulę czy znowu będziesz mądry za rok i się będziesz chwalił: "a nie mówiłem" lub jak nie trafisz to przemilczysz ten fakt.

heheh a to mam rozrywkę wieczorem no
a_st / 2009-03-21 16:55
zainteresowani sprawdzcie CU
jako jedyny
fundusz na rynku pobiera 4% prowizji za wpłaty
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-03-19 02:20
Jak rozpcznie się hossa na gieldzie to znów bedzie ostatnio w tabeli zysków. Fakty lubią się powtarzać.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:42
Widzę, że oprócz tego że jesteś jasnowidzem to jeszcze historykiem :) i pewno przy okazji pałasz się pseudo doradztwem finansowym.

Chłopie: doktorant jest zawsze pewny, doktor habilitowany czasem się zastanowi, bo nie zawsze jest pewny, profesor nadzwyczajny ma sporo wątpliwości chociaż zazwyczaj jest pewny, a profesor zwyczajny zawsze ma milion pytań i nigdy nie jest pewien tego co mówi. Weź sobie to do serca, bo współczuje ludziom, którzy do Ciebie przychodzą widzą alfę i omegę finansów i wierzą jej bezgranicznie, a ty tylko pewnością siebie ukrywasz niekompetencje. Moim zdaniem nie łapiesz się nawet na studenta ;)

Jakbyś nie wiedział o czym mówię to poczytaj jaki charakter ma OFE Allianz, dowiedz się jak wyglądają wykresy i wreszcie, że informują klientów uczciwie, że ich celem jest zabezpieczanie pieniędzy klienta, a nie maksymalizacja zysków, bo do tego służą inne narzędzia. Dlatego też podczas spadków mieli najlepsze wyniki. Zdaniem zarządzającego to jest sposób na zbudowanie portfela - maksymalizacja zysków w długim okresie czasu, poprzez dywersyfikację i unikanie nadmiernego ryzyka. Przy naszym młodym i chwiejnym rynku, oraz ograniczeniach jakie OFE mają przy inwestowaniu pieniędzy, wcale ta taktyka nie musi okazać się zła. Jakoś jest to jeden z niewielu funduszy, którego nadwyżka nie obróciła się w perzynę po spadkach.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 11:28
Popo. Jest miesiąc wzrostów na gieldzie i popatrz sobie ile w tym czasie zarobil Allianż OFE, a ile zarobil polsat i Generali.

Ja jestem tego pewny co napisalem, a ten miesiąc jest na to dowodem.
ppoo / 84.38.92.* / 2009-04-11 00:42
no ale jak się to ma do tego co ja napisałem i do czego to ma być?? przecież to wygląda jakbyś znowu ze zrozumieniem nie przeczytał mojego postu tylko walił na oślep swoje mądrości. Chłopie ja bym się opatentował na Twoim miejscu, bo takich oryginałów mało na tym świecie jest ;)

zastanawiasz się czasem, dlaczego każdy tu Twierdzi, że gadasz głupoty.. wiem bo nikt oprócz Ciebie nie zna prawdy o złych rynkach finansowych... a to sorry że się w ogóle odzywam ;)
eme / 83.22.49.* / 2009-03-18 21:15
zodjak poczytaj troche i sprawdz czy "inni" takze nie maja 4 %. Nauka nie boli.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-03-18 11:22
Dla idiotów żadne fakty nie maja znaczenia.
Po 10 latach róznice miedzy najlepszym, a najgorzym funduszem OFE to ponad 25%.

Takie informacje jak pisze eptyman może zamieszczać idiota, który nie śledzi wyników i pisze glupoty, po to aby tylko wprowadzać innych w bląd.
bimberr / 83.28.56.* / 2009-04-06 21:39
różnica w cenie jednostki między pierwszym i ostatnim funduszem nie wynosi 25% tylko dokładnie 3,12 PLN a to oznacza, że jednostka pierwszego funduszu jest droższa od ostatniego o 13,93 %, lezdrub tego uczą już w szkole podstawowej.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 11:32
Bimber powiem wprost z glupcami nie dyskutuję.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:47
To jeszcze sprawdź sobie kogo są to zasługi i jak zmieniały się ekipy, kto jakie wyniki wypracował i jakie różnice były na wzrostach a jakie na spadkach. Nóż mi się otwiera jak widzę takich ignorantów obrażających innych, nie mając pojęcia o czym się mówi. Ja mam wrażenie, że mógłbyś zarządzać ze swoją wiedzą jednym z funduszów i byłby on najlepszy, ze 100% zwrotem co rok. Siądź i pograj na giełdzie albo na forexie, zobaczymy na ile Ci tych jaj starczy. ;)
rutyn / 77.65.61.* / 2009-03-18 07:20
najlepiej samemu poczytac i zdecydowac http://analizy.pl/analizy_online/download.php?d=(2009-03-03)FUNDskaner_fe_rankingi.pdf
el_johny / 89.167.33.* / 2009-03-17 21:00
hmm.... tak naprawdę to nie ma znaczenia jakie OFE wybierzesz ważne jest tylko to, żeby ZUS przeklęty ZUS odprowadzał składki na czas żeby twoje pieniądze mogły pracować a poz tym to z wszystkich OFE jest uśredniany zysk i te najgorsze fundusze które nie zdołają wyrobić średniego zysku to muszą dopłacić z własnej kieszeni.
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-03-19 02:32
el_johny . Jesteś w blędzie.
Za ostatnie 3 lata lepiej bedzie dla tych klientów, którym ZUS nie przekazal wplaty w terminie. Lepiej na tym wyjdą, bo za ostatnie 3 lata wszystkie funduswze OFE mają straty.

Skladka przez ZUS nie przekazana w terminie musi być naliczona z Odsetkami.

Biorąc to wszystko pod uwqagę,l jesteś w blędzie z twoją teorią.

Najbardziej bym prosil, aby osoby , które nie maa pojęcici o OFE i innych instrumentach finansowych nie zabieraly wogóle glosu na tym forum, bo tylko szkodzą innym osobom , które chca uzyskać wiarygodne informację.
krischeck / 89.174.61.* / 2009-03-17 20:11
jezeli chodzi o duze ofe czyli CU ING AIG i Generrali to polecam AIG a jezeli ogólnie to na poczatek Allianz lub AXA ale po kilku latach zmienić na jeden z dużych :)
fistek / 89.74.203.* / 2009-04-03 00:49
krischeck - jesteś ekspertem od siedmiu boleści , a nie od funduszy emerytalnych
krischeck - jesteś ekspertem od siedmiu boleści , a nie od funduszy emerytalnych
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-03-19 02:37
Jkischeck. Ja uważm, że takim idiotom powinien być wzbroniony wstęp na to forum.
Takich idiotów poprostu trzeba leczyć.
eme / 83.22.50.* / 2009-03-19 21:16
lezdrub kolejny raz obrazasz na forum. Straznik twojej cnoty Morpheo nawet nie reaguje ale ja ci powiem. najwieksi idioci sa w Wojkowie i Kębłowie
jegomoś / 83.13.19.* / 2009-03-17 20:38
Aig sie wyprowadza z polski chyba tylko PZU jest firmą która nie wyprowadza pieniedzy za granice a POLSAT tez zapomniałem
Dolores Di / 217.97.160.* / 2009-03-16 18:37
zdecydowanie AXA lepiej skonfigurowany portfel oceny maklerskie ma na 5 a to już coś znaczy
ppoo / 62.121.68.* / 2009-04-06 20:51
hehe a to jaja, no znaczy tylko ciekawe co :) wiesz czy ktoś Ci powiedział ty w to uwierzyłaś i powtarzasz głupoty. A co znaczą rekomendacje dla spółek dla ciebie, tychże biur maklerskich, skoro takie dobre to czego nie kupujesz akcji i nie żyjesz dostatnio. ;)
Fistek / 89.74.203.* / 2009-04-03 00:44
Axa niech zmieni szkoleniowców , ponieważ te dyrdymały już są niemodne
Axa niech zmieni szkoleniowców , ponieważ te dyrdymały już są niemodne
bimberr / 83.28.56.* / 2009-04-06 21:44
to dlaczego tylu ludzi się przepisuje do AXA??
zygal / 2009-04-27 11:27 / Bywalec forum
dlatego ze ma dobre wyniki, niedługo wejda nowe produkty bedzie to rewolucja na Polskim rynku. Jezeli chcesz porozmawiac napisz zygal@op.pl
lasse / 2009-03-03 15:17
myślę że ING jest najlepszy, w sumie ma najwyższą wartość jednostki, ci którzy wybrali ING na samym początku i nie zmienili decyzji są obecnie w najlepszej sytuacji.
krispi / 77.114.14.* / 2009-03-18 17:13
Jest to nieprawdo każdy matematyk to wie że nie na tym funduszu się najwięcej zarabia który ma najwyższą jednostkę tylko na tym który ma największe skoki góra - dół. Przez wahania możemy kupować taniej jednostki a przez to że kupujemy ich relatywnie więcej w przyszłości mamy większe zyski. Jeżeli byśmy zrobili porównanie od początku istnienia OFE będziemy na wszystkie wpłacać tą samą kwotę to okazało by się że największą stopę zwrotu będziemy mieć z Alliansu a on na dzień dzisiejszy ma najniższą wartość jednostki. A co do ING to aby załatać straty jakie mają w Holandii to należy się spodziewać że będą musieli wycofać się z Polski. I nie chciał bym aby moimi pieniędzmi zarządzały osoby które własną firmę rozłożyły na łopatki. Całe szczęście że OFE nie może inwestować za granicą gdyż pewnie pieniądze z OFE ING czy AIG przetransferowały by na ratowanie swoich spółek macieżystych.
BWPortal.pl / 83.3.248.* / 2009-04-06 12:30
Podziwiam ludz, którzy nie mając zielonego pojęcia wypowiadają się na jakies tematy.
Najwyższa cena jednostki znaczy właśnie to, że skok w górę był największy, bo w 1999 wszystkie OFE zaczynały z taką samą ceną jednostki. To, że kupiliśmy więcej tanich jednostek nie ma żadnego znaczenia. Nie liczy się ilość jednostek tylko ilość razy cena. Mając więc 2 jednostki o wartości 10zł i jedną jednostkę o wartości 25zł to w tym drugim przypadku mamy więcej. Możliwość inwestowania za granicą nie ma nic wspólnego z transferowaniem pieniędzy dla ratowania zagranicznych spółek! A pozwoliłoby uniezależnić się od lokalnego trendu.
kamilkaaaaa / 62.111.152.* / 2009-03-03 21:28
chyba jestes niepowazny, OFE nie liczy sie na konkretny dzien tylko od poczatku istnienia i niestety ING wypada blado przy innych OFE. sprawdz sowbie wyniki chociazby na money.pl. albo na stooq.pl/ofe
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-03-03 17:55
Wyniki zamieszaczane na money od poczatku ich dzialalności nie są do końca miarodajne, ponieważ nie wszystkie fundusze rozpoczęly dzialalność w jednym czasie.

I są ta.e przypadki, ze zanim ci ostatni zaczeli dzialalność, niektóre mialy już 10% zysku a nawet więcej.

Bardziej miarodajne wyniki są te, które podaje interia. Od 31-12 1999r.
Wówczas już wszystkie fundusze mialy licencję i czynnie dzialaly na rynku.

Podaje dwa wyniki ING OFE od poczatku dzialalności140,9 , a od 31-12-1999r 109,39.
Czyli fundusz w pare miesięcy zrobil 25% calego zysku.
Kwestia tylko tego,żę wówczas klienci na kontach mieli po paręset zl.

Najważniejsze są zyski za ostatnie 3, 5 i ostatni rok gdy tego kapitalu na kontach bylo średni już po 20 tys.

Sam zysk na calej przestrzeni nie oddaje faktu, że klient obecnie na końcie danego fundusz ma najwięcej pieniędzy z tych samych wplat.
lezdrub / 79.185.87.* / 2009-03-02 00:13
Obydwa te OFE sa zbyt krótko na rynku. Mówię tu o zmianie wlaściciela.
Jest to zbyt krótki czas, aby ich dokladnie ocenić.
Czas pokaże, czy będa mialy dobre i regularnie dobre wyniki.

Proponuję się przyjżeć Generali, który po przejęciu Zurich solidarni ma przez wiele lat wyniki na najwyższym poziomię i stabilne.
Nigdy nie mial wyniku poniżej średniej przez te wszystkie lata w podsumowaniach KNF.
L.S. / 90.156.56.* / 2009-03-05 11:34
zgadza się,
Morpheo78 / 2009-03-03 20:30
Nie zgodzę się. Zobacz na wyniki AXA jak również AEGONA. Oba fundusze poprawiły wyniki od kiedy zmienili się zarządzający. Wcześniejszy Winterthur (dziś AXA) i Hestia (AEGON) nie były gigantami. A obecnie jedne z lepszych OFE.
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-03-06 10:45
Morpheo. aby ocenić fundusz , trzeba przynajmniej 3lata.
Najlepiej tego typu fundusze ocenić na calym cyklu gieldowym.
To znaczy. Od początku hossy do końca besy, a to jest średnio 6-7 lat.
Wówczas poznaje się fachowców.
Gdy sobie dobrze radzą podczas hossy i podczas bessy.
Czyli podczas hossy mają zyski największe, a podczas bessy straty najmniejsze.

Bessa ma się już ku końcowi.
Jeżeli sprawdzimy ostatni caly taki cykl , to okazuje się, że najlepszy jest Generali.

Podczas hossy dobrze sobie radziy takie fundusze jak: ING, Polsat,Warta,
Ale podczas bessy poniosy najwieksze straty
Podczas bessy najlepiej radzil sobie Alianz, ale podczas hossy bylo dużo gorzej.

Największy Fundusz OFE CU w ostatnim cyklu gildowym kiepsko sobie radzil zarówno w okresię hossy jak i bessy. Zachowywal sie jak sloń w zakladzie porcelany.

Podczs ostatniego cyklu gieldowego Zysk Generali byl wiekszy o ponad 18% niż w CU.


Pomimo to agenci CU Jakimś cudem w ostatnim transferze przyciągneli do tego funduszu 16200 czlonków.
Jestem bardzo ciekawy z jakich funduszy te osoby zostaly zabrane i jakie bajki ci agenci stosowali aby takie osoby zlożyly podpis, że chcą być w funduszuOFE CU???????
Faktem jest tez, że w tym samym transferze od OFE CU odeszlo 14728 i myślę ,że ci pdjęli wlaściwą decyzję biorąc pod uwagę zyski.

Ja proponuję tylko Generali.
eme / 83.22.16.* / 2009-03-06 11:31
Lezdrub a w jaki sposob tylu klientow z AXA przeszlo do Generali?? Ja ci powiem . To akwizytorzy-dezerterzy z AXA przepisuja swoich klientów do Generali. Dla nich klient stal sie kura co znosi zlote jajka. Nie ma tutaj znaczenia pozycja OFE, a jedynie wysokosc prowizji.
Lezdrub / 79.185.94.* / 2009-03-06 13:35
Eme. Już ci powiem jasno jesteś typowy gląb i nie rozumiesz nic,jezeli twierdzisz, że ci z AXA pracują teraz dla Generali.

Po drugie w ING też dużo agenci zabrali z innych funduszy i też wątpię, aby im pokazywali wyniki swojego funduszu z podsumowania fuduszy OFE przez KNF z dnia 30-09-2008r.
Zbliża się następne podsumowanie i znów OFE ING nie będzie mial się czym chwalić.

Wielu klientów chetrnie przepisuję się do Generali, bo zobaczyli,że warto im powierzyć swoją kasę na emeryturę.
eme / 83.22.24.* / 2009-03-06 21:39
Lezdrub kolejny raz mnie obraziles i zapewne Morpheo rycerz twojego honoru zaraz mi cos napisze, ale leje na to. Głąby kapusciane znajdziesz wsrod najblizszej rodziny. Sa zapewne niewiele lepsi od ciebie dla ktorego podstawowe zasady ortografii stanowia bariere nie do przeskoczenia. Sam sie zastanawiam w jaki sposob budujesz zdania i jak sie wyslawiasz na spotkaniu z klientem. Jezeli to wyglada tak jak tutaj to tylko mozna współczuc.

Już ci powiem jasno jesteś typowy gląb i nie rozumiesz nic,jezeli twierdzisz, że ci
z AXA pracują teraz dla Generali.

Tak, to jest prawda, palancie z Koziej Wólki
lezdrub / 79.185.96.* / 2009-03-07 00:56
Jeszcze raz daleś dowód chamstwa.
Ja myślę, że tylko tyle potrafisz.

Nie mam ochoty dalej z tobą chamie rozmawiać.
grażka170 / 212.106.164.* / 2009-11-12 16:33
Poczytałam sobie z ciekawości,ponieważ tyle ostatnio mówi się o funduszach emerytalnych. Żenujące...Wasz sposób wypowiedzi,kultura języka,obrzucanie się błotem...
Nie szanujecie ani Waszych klientów,ani samych siebie.Nie życzyłabym sobie spotkania z żadnym z Was.To jak walka o przetrwanie w buszu.Za wszelką cenę.
Jestem na emeryturze zus-owskiej i narzekam,bo nie miałam możliwości wyboru.
Wy POMAGACIE ludziom dokonać tego wyboru ,aby mogli żyć godnie na emeryturze.
A w jaki sposób to robicie?Sami sobie odpowiedzcie.
Życzę sukcesów i odrobinę refleksji.
any / 2009-03-06 12:03 / portfel / Bywalec forum
eme - daj spokój, jak by był naprawdę ciekawy, to sprawdziłby sobie z jakich funduszy i gdzie ludzie poprzechodzili.
Jakby wiedział coś ponad standardowe plotki, to wiedziałby gdzie taką informacje znaleźć.
Nieszczęściem tego człowieka jest, że za jakiś czas koniunktura może się odmienić i co wtedy chłopisko będzie mówiło?
Na razie jest jak jest i musi szybko się zwijać, temu się prezentuje jako jedyny mądry i sprawiedliwy i tak agituje...
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-03-06 13:58
Any. Ja nigdy klientowi nie ściemniam. pokazuję zawsze wyniki wszystkich funduszy na calej przestrzeni czasowej.

Jeżeli ten fundusz który obecnie polecam zacznie miec slabe wyniki, to moi klienci będą o ty powiadomieni.

Ani ja, ani oni nie sa wlasnoscią funduszu.
Jeżli bedzie żle odejdziemy. Takie mamy prawo.
To fundusz musi się starać, aby mieć klientów (czlonków)
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-03-06 13:41
ANY, wlasnie napisalem, ile agenci CU OFE oszukali ludzi.
Podalem dokladna liczbę za ostatni transfer.

Obecnie spotykam tych oszukanych i pokazuje im wszystkie podsumowania KNF w calym okresie dzialalności OFE i ludzie oczy przecierają, że tak zostali przez waszych agentów oszukani. W sród nich są nawet lekarze. Jedyn z nich zacząl klonć przy mnie na tego waszego oszusta.
eme / 83.22.16.* / 2009-03-06 11:23
lezdrub pokaz jak to wyliczyles te 18%
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-03-06 13:44
eme. to takiego tu grasz mędraca, a takiej prostej rzeczy nie potrafisz policzyć.

Idź do jakiegoś analityka, to ci policzy.

Pozdrawiam
eme / 83.22.24.* / 2009-03-06 21:31
lezdrub zwracam sie do ciebie jako fachowca o wytlumaczenie skad wziąłes te 18 %
Podczs ostatniego cyklu gieldowego Zysk Generali byl wiekszy o ponad 18% niż w CU.

Jezeli nie sprawia ci to problemu to pokaz te wyliczenia.
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-03-06 21:45
eme. Nie ma synsu ci wyliczać.
Ja już wiele razy ci niektóre zeczy wyliczalem i się z nim nie chcialeś zgodzić.

Podpowiem tylko, abyś sprawdzil na wykresie gieldowym, kiedy zaczęla się chossa i jakie wówczas oba fundusze miay ceny jednostki i jakie mają obecnie.
eme / 83.22.24.* / 2009-03-06 22:11
lezdrub

"Nie ma synsu"
w ogole z toba dyskutowac.
a te " zeczy" ktore mi niby wyliczałes to masz chyba chorobliwe urojenia. Idz do lekarza synku póki jest jeszcze szansa aby cie wyleczyc.
Wracajac do tych 18 % to ssiesz synku z palca jak panienka.
AgnieszkaOso / 217.96.100.* / 2009-02-25 15:36
Ja wybrałam OFE POLSAT i jestem z tej decyzji bardzo zadowolona. Niskie koszty działalności oraz znaczne zyski. Ten Fundusz naprawde zarabia dla swoich Członków. Szczerze polecam!!!
Wiero / 83.29.16.* / 2009-03-05 18:11
OFE Polsat zarobił tak świetnie jak wszystkie spółki akcyjne pod czas tego kryzysu:) Pozazdrościc:) Pani Agnieszko... Żal!
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-25 16:26
to czemu przez ostatni rok najwięcej stracili skoro tak sobie radzą?? jakie niskie koszty?? takie same jak wszędzie - AGENCIE POLSATU

Najnowsze wpisy