Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jakie ryzyko nisa za soba fundusze inwestycyjne

Jakie ryzyko nisa za soba fundusze inwestycyjne

Madda.F / 83.10.247.* / 2007-02-06 13:08
Witam,
Mam do zainwestowania 20 tys zł (na okres 2-3 lat) a nie wiem za dużo o funduszach inwestycyjnych. Prosze o rade w co najlepiej włozyc pieniądze. Chciałabym tez wiedziec ile mogę stracić, tzn czy fundusz moze zbankrutowac? bo patrząc na wzrost np legg mason przez ostatni rok sprawa wygląda bardzo zachecajaco (wzrost ponad 50%) czy w rzeczywistosci jest tez tak różowo.
Wyświetlaj:
jertom / 2007-02-11 15:40 / portfel / Bywalec forum
każda inwestycja niesie ze sobą jakieś ryzyko
ryzyko maleje z czasem na jaki chcemy zainwestować swoje środki
inwestowanie to gra z emocjami i cierpliwością gdyż rynek finansowy jest cykliczny jest okres hossy ale też jest okres bessy
w jedny i w drugim przypadku można zarobić tylko czasami mniej a czasami więcej
biorąc pod uwagę prawną konstukcję TFI i FI to FI jako firma może zbankrutować ale nie oznacza to że ty stracisz pieniądze gdyż nie pozwala co na to prawna konstrukcja
Towasztstwa Funduszy Inwstycyjnych i Funduszu Inwestycyjnego i od tego jest aktuariusz
może się mylę ale nie było jeszcze przypadku bankructwa funuszu na świecie
oprócz bardzo ryzykownych funduszy prywatnych w USA
dlatego lepiej nie myśl w ten sposób jeśli chcesz inwestować tylko inwestuj określając ile chcesz na tym zarobić i odpowiednio do tego dobieraj swój portfel
:) / 83.6.132.* / 2007-02-11 16:49
2-3 lata to wystarczajacy okres zeby wsadzic pieniazki w fundusze akcyjne.moim zdaniem sytuacja w polscxe daje powody do optymizmu.sam mam zainwestowane 120.tys.rozbite na arke i legg masona akcyjne i jestem bardzo zadowolony z wzrostow:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy