Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jakie spółki na początek?

Jakie spółki na początek?

(L)ookson / 195.225.121.* / 2007-07-19 00:12
Witam!

Od jakiegoś czasu interesuje się inwestowaniem zarobionych pieniędzy, a nie tylko wydawaniem ich. Niedługo będę posiadał ok. 40k i chciałbym te pieniążki trochę pomnożyć. Jako, że nie mam dużego doświadczenia na początek planuje wsadzić 3/4 z tego w jakiś TFI akcji i na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad Legiem. Za resztę kasy czyli ok 10k chciałbym powalczyć coś na giełdzie. Na razie stoję z boku i przyglądam się kilku wybranym spółkom na giełdzie miedzy innymi ELEKTROTIM, SWARZĘDZ itd. Prosiłbym o podanie kilku spółek, które waszym zdaniem są ciekawe przynajmniej żeby na jakiś czas bliżej im się przyjrzeć. Oczywiście nie kupie od razu tego co mi wypiszecie itp jednak chciałbym korzystając z waszej wiedzy przyjrzeć się kilku przez jakiś czas i ewentualnie w późniejszym terminie zainwestować. Jakieś porady na początek? Lega planuje zakupić z SFI mBanku, a akcjami obracać przy wykorzystaniu eMaklera.
Wyświetlaj:
ArekNY / 2007-07-20 02:58
Wybierz cos pewnego, cos co bedzie ci przynosilo systematyczny zysk przez wiele lat . Wiekszosc szuka dwu cyfrowych wzrostow wywindowanych w pare dni ...(roznie sie to konczy) lub staraja sie nasladowac poczynania "znanych nazwisk powtarzajacych sie w swiecie GPW "- oczywiscie, ze po zajeciu pozycji beda rozglasniac, ze "weszli" w dany walor , jednak gdy "tlum" sie dowiaduje , ze z niego wyszedl jest czesto za pozno. Ja szukalbym stabilnej pewnej inwestycji. Postawilbym na PBG - ostatnio wskoczyla do WIG-u 20. Przejela pakiet kontrolny Hydrobudowy, jest najwieksza polska spolka zajmujaca sie ochrona srodowiska...
Czy dzis i co wazniejsze jutro bedzie brakowalo na to zapotrzebowania? Zreszta wejdz na stronke tej firmy i zobacz sam czym sie zajmuja.. gaz, ropa, ,kopalnie , developerka itd itd....
Mam ja od 20 miesiecy w swoim portfelu, przyniosla mi ponad 150 % zysku i nie zamierzam sie jej pozbyc przez nastepne 2 , 5 lub 10 lat. (tak na marginesie jestem w twoim wieku).
Przemysl przynajmniej 2 razy swoje przyszle decyzje.
Zycze powodzenia.
ugrego23 / 213.202.174.* / 2009-10-17 17:51
PBG na dzień dzisiejszy stoi 215 zł / nie każdego stać na zakup owych akcji, należy uwzględnić ryzyko spadku, akcji ,ja osobiście polecam co tańszego i większą ilość.
de / 85.89.170.* / 2007-07-19 15:36
Regulamin forum
EDiS / 2007-07-19 11:59 / Tysiącznik na forum
Po pierwsze" primo": zrób założenie, że nie będzie tragedii jak stracisz 50% zainwestowanego kapitału tzn przyjmij generalną zasadę, że na giełdzie panuje również bessa. Jest najgorzej wtedy , gdy najpierw pojawiają się zyski i w swojej prózności uwierzysz w to,że jesteś cudownym dzieckie giełdy tylko nikt na Tobie się nie poznał do tej pory.
Po drugie: nikt powtarzam nikt nie ma patentu na to w jakie papiery zainwestować dzisiaj a w jakie jutro, giełda a szczególnie GPW jest nieprzewidywalna. Generalnie rzecz ujmując należy kiapitał rozdrobnić na kilka walorów, dużo czytać, analizować i wyciągać własne wnioski i co jest jeszcze bardzo ważne to posiadać tzw iskrę Bożą, co niektórzy nazywają łutem szcęścia albo przeczuciem.
Kto nie ryzykuje to............
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2007-07-19 10:35
Na początek zauważ że nagle wszyscy zaczęli interesować się giełdą kiedy bite są kolejne rekordy. I myślą że tak będzie dalej. Zadaj to pytanie jak będzie duży spadek. Kiedy idziesz po zakupy do sklepu to kiedy ? Kiedy ceny rosną czy jak jest promocja ? Akcje to taki sam towar jak każdy inny i nie należy go kupować drogo tylko tanio, a sprzedawać drogo.
(L)ookson / 81.210.48.* / 2007-07-19 11:43
Na pewno masz rację, ale nie napisałem że od razu chcę kupować. Bardziej zależy mi na tym żeby załóżmy stworzyć sobie koszyk kilku lub kilkunastu spółek które chciałbym monitorować i przy ewentualnych spadkach tych spółek właśnie w nie zainwestować.
Komiago / 195.116.32.* / 2007-07-19 09:07
Jeżeli niemasz większego pojęcia o gieldzie to nie baw się w to !
Lepiej weź fundusze i to najlepiej jakiś parasolowy. I tradycyjnie DYWESYFIKACJA ! Nie laduj wszystkiego w akcje (może np. 70 % ?)
Polecam także nowe produkty: ubezpieczenia kapitalowe - dzialają praktycznie jak fundusz parasolowy , prowizje mają zbliżone a jest pare plusów dodatnich ;-)
Jak chcesz to napisz na priva to coś ci podeśle na ten temat, nie chcę tu robić reklamy żadnej firmie !
(L)ookson / 81.210.48.* / 2007-07-19 11:44
Tak jak wspomniałem wcześniej nie chcę na pałę wejść na giełdę, na zasadzie wy mi polecicie jakieś spółki ja właduje kasę i za miesiąc będzie płacz. Po prostu chcę trochę poobserwować ciekawe spółeczki i zobaczyć jak sobie radzą zarówno gdy jest dobrze jak i źle na giełdzie poczytać trochę o nich, zebrać jakieś informacje itp Co do funduszy to chcę zainwestować długoterminowo, czyli powiedzmy 7 lat minimum jeśli chodzi o te 30k. Chcę również z miesiąca na miesiąc wrzucać swoje pieniądze, które zdobywam dodatkowo czyli jakieś nadgodziny, premie, dodatki itp. w fundusze akcji i trzymać to przynajmniej do momentu kiedy nie skończę 55 lat (mam 26). Co do dywersyfikacji to zastanawia mnie czy jest to konieczne skoro chcę ładować w TFI akcji? Czy ma sens dywersyfikacja na 4 różne TFI akcji? Te 30k chcę wsadzić, albo w Legga albo jeszcze zastanawiam się nad TFI INVESTORS.
ugrego23 / 213.202.174.* / 2009-10-17 17:56
nie warto jest inwestować w żadne papiery, długoterminowe. Moim zdaniem lepszy byłby zakup ziemi.
jaro67 / 2007-07-19 07:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam!
Też mam emakrelę i jestem zadowolony inne też się wieszają i nawet czasami częściej.
Proponuję przyjrzeć się Kopexowi
ta firma to potęga a teraz szykuje się na podbój świata.
Zanotuj sobie gdzieś dzisiejszy kurs i wróć za kilka miesięcy.
Chociaż tego nie lubię to inwestycję w ten walor śmiało można potraktować jako lokatę z wielokrotnie większymi odsetkami.
Pozdrawiam i życzę sukcesów
TELAS / 2007-07-19 09:39
KOPEX - to znakomity model biznesowy z gegraficznie silnymi żródłami przychodów. Pytanie jaka będzie geograficzna struktura kosztu uzyskania 1 - ego zł przychodu.
Gegraficzna dywersyfikacja żródeł przychodów umożliwia manewrowanie efektywnością operacyjną firmy.
goodwill.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy