Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Jakie Towarzystwo Ubezpieczeniowe wybrac !!!!

Jakie Towarzystwo Ubezpieczeniowe wybrac !!!!

KRYCH / 82.177.124.* / 2009-01-27 23:05
Mam problem chce sie dodatkowo ubezpieczyć indywidualnie tylko nie wiem za bardzo gdzie aby było najlepiej i mnie nie zrobili w konia myśle o Amplico life proszę o porady i info pozdrawiam
Wyświetlaj:
mariuszj64 / 193.93.204.* / 2010-02-18 14:34
Towarzystwo doświadczone, rzetelne i wypłacalne.
oborowy / 79.185.88.* / 2011-03-20 07:51
A konkretnie to jakie to TU?? przecież z tego co napisałeś nić nie wynika??

Klient , który tu prosi o porade dalej z tego nic nie wie?? Dalej nie wie, które z tych 35 wybrać???

Ja mówię jasno Nordea.
Marcin S. / 95.41.94.* / 2010-01-05 01:14
Witam,

widzę, że na forum najwięcej do powiedzenia mają agenci ubezpieczeniowi konkretnych towarzystw.
Tacy zawsze będą zachwalać swoją firmę i swój produkt. I nic w tym dziwnego, taką mają pracę i z tego żyją.
Niestety klient nie ma pewności, że dobrze wybrał no bo jak samemu sprawdzić wszystkie oferty i to jeszcze w sytuacji gdy każdy "ryczy" że jego jest "naj".
Trzeba się wręcz wyspecjalizować w dziedzinie ubezpieczeń aby dobrze wybrać.

Osobiście polecam dobrą firmę doradztwa ubezpieczeniowego, która nie będzie Ci wciskać jakiej konkretnej oferty tylko dokładnie zbada Twoje potrzeby i wybierze z całego "szumu" ofert te najciekawsze i najlepsze dla Ciebie.

Nie chcę tu reklamować konkretnej firmy ale jak ktoś chce to proszę pisać na mkroll@op.pl - podeślę namiary na firmę z której sam skorzystałem i nie żałuję.
jip_live / 2010-02-04 13:08
Nie ryczy tylko wyraża opinię, a doradcę to najlepiej mieć z konkretnej firmy ubezpieczeniowej bo taki to się przynajmniej zna na szczegółach i wielu kruczków pomoże uniknąć tłumacząc spraw jasno.
Agent 53354 / 83.22.178.* / 2009-08-24 23:26
664934163
chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
DM1988 / 213.158.196.* / 2009-05-27 20:55
Ja mam polise w CU. OStatnio 15 min w szpitalu- skręcenie kolana 1600zł po dwóch tygodniach na koncie W roku do wykorzystania na choroby 70000
godzilla 2012 / 91.94.8.* / 2009-09-13 20:15
czy wiecie ze na bydgoska liste ORA jest wpisany przestepca Slawomir Maciejewski szkoli aplikantow dobry bedzie nowy narybek adwokacki .Najpierw sie znecal w kancelari a potem na ulicy przed kancelaria na Nowym rynku 5 pobil do nie przytomnosci klientke .Potem sam sie zamknal w Swieciu w zakladzie psyhiatrycznym i udawal niepoczytalnego zeby nie isc siedziec kobieta stracila pamiec a on jest caly czas adwokatem moze robic wszystko
MultiAgent / 195.140.236.* / 2009-08-02 03:35
Informacja dla tych, którzy też się zastanawiają nad wyborem towarzystwa.
Trzeba wybrać, to które jest najlepsze, tylko które?
Nie ma towarzystw dobrych, czy złych, tylko mają inne OWU.
Wszystko zależny od klienta, co właściwie ma zabezpieczać polisa.
Życie, wypadek, chorobę albo wszystko.
Klienci właściwie to nie wiedzą czego chcą.
Zazwyczaj jest tak: dzwoni do mnie klient i mówi, ze chce ubezpieczenie na życie.
W rozmowie okazuje się, ze chce ubezpieczenie NNW albo ubezpieczenie dla siebie i jak umrą rodzice albo teściowie.
Służę pomocą w wyborze towarzystwa: aura@ent.pl
Megan2009 / 83.11.227.* / 2009-08-01 00:38
Dzień dobry. Proponuję kontakt. Proszę o wysłanie smsa na numer 698914246(w treść proszę wpisać " ubezpieczenia"). Oddzwonię. Doradzca Aviva CU. Pozdrawiam.
doradca_klienta / 2009-05-23 15:54
Jak już gdzieś pisałem,
nie na TU trzeba się skupiać a na właściwym doradcy.

Szukasz porady zapraszam na

www.teraztwojruch.pl

Pozdrawiam
DK
oborowy / 79.185.88.* / 2011-03-20 07:55
POtrafisz pieprzyc głuPOty??
Lech3 / 2009-01-30 18:35 / Bywalec forum
A ja zapytam tak :
- czego oczekujesz od polisy / Duża suma ubezpieczenia ? , świadczenia socjalne , typu zgon rodzica , współmałżonka ? , urodzenie dziecka ? świadczenia za uszczerbek na zdrowiu ? , pobyt w szpitalu ?/
- może kapitał na polisie ?
- ile chcesz/możesz zainwestować / miesięcznie/ ?
- ile masz lat ?

Może coś dobierzemy :)
lezdrub / 79.186.116.* / 2009-01-30 17:58
A jaki produkt ci zaoferowano w AIG.

Firma jest wystawiona na sprzedaż.
Poniosla duże straty w USA i musi splacić zaciągnięty dlug ( 70 mld.)
Radzę sie zastanowić.
politykapersonala.pl / 79.187.187.* / 2009-01-30 13:17
moze jednak Allianz:)
gid / 94.254.212.* / 2009-01-28 16:59
Sprwdź oferty kilku firm. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od ubezpieczenia. Czy chcesz jakieś opcje dodatkowe, co jest głównym powodem zakupu polisy itd. Tak to mi tłumaczyła moja agentka. Wybrałam polise Pramerica, bo ja np. uprawiam sport, który niesie ze sobą pewne ryzykoa, podróżuje w różne, dziwne rejony świata, a ta firma nie ma wyłączeń wiążących się z tymi rzeczami. Poza tym, oprócz śmierci umowa uwzględnia też inwalidztwo i chyba chorobę śmiertelną - pieniądze z polisy wypłacają za życia, czy jakoś tak. Ja porównywałam Amplico, ING, CU i Pramerica.

Pozdrawiam
rencista / 2009-01-28 17:44

Czy
chcesz jakieś opcje dodatkowe, co jest głównym powodem zakupu polisy itd. Tak to mi
tłumaczyła moja agentka.


i chyba chorobę śmiertelną - pieniądze z polisy wypłacają za życia, czy jakoś
tak.

Z Twojego postu wynika, że albo Twoja agentka coś Ci źle wytłumaczyła, albo Ty do końca nie wiesz co kupiłaś, porozmawiaj z agentką nim będzie za późno.
Pozdrawiam
gid / 94.254.196.* / 2009-01-28 20:14
Co masz na myśli? Co źle zrozumiałam?
rencista / 2009-01-28 22:18

Poza tym, oprócz śmierci umowa uwzględnia też
inwalidztwo i chyba chorobę śmiertelną - pieniądze z polisy wypłacają za życia, czy jakoś
tak.

Może jestem zbyt szczegółowy, ale dla mnie użycie słów "chyba" i "czy jakoś tak" może świadczyć o niedomówieniu lub niewiedzy, tzn. albo agentka coś Tobie źle wytłumaczyła, albo nie słuchałaś jej uważnie i teraz nie wiesz dokładnie co kupiłaś i za co płacisz. Dla własnego dobra ustal ze Swoją agentką za co dokładnie płacisz i w jakich sytuacjach zostanie wypłacone świadczenie Tobie lub osobie przez Ciebie uposażonej. Poza tym ustal jakie choroby obejmuje Twoja polisa, oraz jakie inwalidztwo tzn. czy jest to trwały czy też długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Przeczytaj również uważnie OWU Swojej polisy, czy nie ma wykluczeń na sporty, które uprawiasz. Lepiej to wszytko wiedzieć przed podpisaniem wniosku i wystawieniem polisy, a skoro już masz polisę, to dobrze by było abyś dokładnie wiedziała za co płacisz i czego możesz sie spodziewać w razie nieszczęścia, czego oczywiście Tobie nie życzę, niż później poczuć rozczarowanie w przypadku odmowy wypłaty świadczenia.
Pozdrawiam
gid / 94.254.196.* / 2009-01-28 22:38
tak myślałam, że o to może Ci chodzić. Masz rację, nie zabrzmiałam zbyt wiarygodnie, ale pisałam z pracy, gdzie nie miałam dostępu do swojej polisy kupionej ze dwa lata temu. Teraz już mam i wiem, że bazą umowy jest wypłata pieniędzy w przypadku mojej śmierci lub całkowitego i trwałego inwalidztwa (wg OWU niezależnie od przyczyny jaka je spowoduje), lub jakiejkolwiek choroby śmiertelnej (wg OWU stan, kiedy lekarz ocenia, że do końca życia zostało mi mniej niż pół roku). Tu mówimy o wypłacie z głównej sumy ubezpieczenia. Sytuacja częściowego i trwałego inwalidztwa zwalnia mnie natomiast z obowiązku opłacania składek - dożywotnio. Wykluczenia dwa: niemożność popełnienia samobójstwa i służba wojskowa.
rencista / 2009-01-28 23:34
Przejżałem na "szybko" OWU na stronie Pramerica, wykluczeń jest trochę wiecej, opłacanie składek nie do końca jest dożywotnie, nie znalazłem nic na temat choroby śmiertelnej i tego pół roku, o którym piszesz. Nie przeczytałem wszystkich warunków wszystkich umów, jeśli chcesz i znajdziesz czas to napisz dokładnie jakie masz umowy/nazwy/ to przy okazji je przeanalizuję i dam Ci znać jak znajdę coś niepokojącego lub coś o co powinnaś spytać Swoją agentkę.
Pozdrawiam
gid / 94.254.151.* / 2009-01-29 00:13
mam umowe ubezpieczenia terminowego na zycie ( pod kredyt) i wg zeszytu, w ktorego posiadaniu jestem, w pkt. 13 wymienione sa po dwa wykluczenia w odniesieniu do smierci i calkowitego i trwalego inwalidztwa. Umowe, ktora mam moge przedluzac do 75 roku zycia, wiec faktycznie nie dozywotnio w razie czego bylabym zwolniona z kosztu skladki (tfu tfu odpukac). Jakie wykluczenia znalazles? Czy powinnam sie niepokoic o moje podroze i zamilowanie latania (w roli pilota)?
rencista / 2009-01-29 10:34
Jeśli we wniosku o ubezpieczenie podałaś wszystkie szczegóły dotyczące Twoich "ekstremalnych" zajęć dodatkowych i firma Cię ubezpieczyła, to nie powinno być żadnych problemów - wiedzieli co robią. Co do wykluczeń to faktycznie w tej umowie są tylko w pkt.13, wcześniej przeglądałem warunki umów dodatkowych i tam jest więcej wykluczeń, jeśli masz tylko tą umowę bez umów dodatkowych to OK.
Niestety umowy terminowej nie możesz przedłużyć, wygasa zgodnie z rozdz.4 pkt.9 , możesz ją zmienić w całości lub w części, ale przed ukończeniem 60 roku życia i nie później niż 5 lat przed końcem obowiazywania Swojej umowy terminowej - oczywiście na warunkach zaproponowanych przez firmę.
Dla mnie definicja choroby śmiertelnej zawarta w OWU stanowi ogromną furtkę, tym bardziej, że decyzję podejmuje ich lekarz orzecznik(może mają jasnowidzów). Wypłata z tytułu choroby śmiertelnej jest pomniejszana o dyskonto oraz składki należne za 6 miesięcy.
Ponadto wypłata z tytułu choroby śmiertelnej lub całkowitego i trwałego inwalidztwa skutkuje rozwiazniem umowy głównej, krótko mówiąć "lądujesz" na wózku itp. (czego oczywiście Tobie nie życzę) dostajesz świadczenie i tracisz ubezpieczenie na życie, a w takiej sytuacji już raczej żadna firma nie ubezpieczy Cię nawet na wypadek zgonu naturalnego.
Każda umowa ubezpieczenia ma swoje plusy i minusy, to klient wybiera co jest dla niego najlepsze - najbardziej optymalne, bo nie spotkałem sie z umową idealną, a to z tego powodu, że firmy ubezpieczeniowe to nie są firmy charytatywne, tylko firmy nastawione na zysk z określonym stopniem ryzyka.
Pozdrawiam
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-29 10:21
niespecjalnie:)) jesi to podalas w umowie to bedzie wyplata swiadczenia, jesli..nei.. towarzystwo w przypadku 3 lat od podpisanai umowy ,moze odmówić wypłaty odszkodowania Zgodnie z KC, zatajenie informacji mającyhc wływ naocene ryzyka..etc.;))
gid / 83.31.133.* / 2009-01-29 11:29
Kontaktowałam się z agentką. Umowę mogę przedłużać i to jasno wynika z OWU. Wszelkie dane na temat moich pasji udostępniłam we wniosku, więc kodeksem się nie martwię. Definicja definicją, ale podobno wypłaty z tytułu 'choroby śmiertelnej' miały miejsce, więc pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że nie będę musiała z takowej skorzystać. Co do wypłaty z tytułu inwalidztwa:
Jak już wspomniałam, ubezpieczenie to kupiłam w konkretnym celu - jeśli coś mi się stanie, chcę mieć pewność, że kredyt zostanie spłacony i nikt mnie nie wywali z mieszkania, które z takim mozołem spłacam. Nadal jest we mnie głębokie przekonanie, że wybrałam najlepszą ofertę spośród tych, które sprawdziłam.

Dzięki za zaangażowanie :)

Pozdrawiam
rencista / 2009-01-29 18:17

Nadal jest we mnie głębokie przekonanie, że
wybrałam najlepszą ofertę spośród tych, które sprawdziłam.

Z Twoich postów wywnioskowałem, że to nie tylko przekonanie, a wybór konkretnego rozwiązania w konkretnie sprecyzowanym celu.
Pozdrawiam
Aviva / 94.254.235.* / 2009-11-06 16:04
Witam ! Jestem agentem ubezpieczeniowym Aviva CU. Moj numer telefonu to 507155467 . Zainteresowanych z Warszawy i okolic zapraszam do wspolpracy !
anita34 / 212.76.37.* / 2010-01-05 13:02
Ja tez sie dosyc powaznie zastanawiam. Tutaj jest naprawde duzo takich towarzystw na rynku ,ale coraz bardziej obstaje za PZU.
aaudytor / 2010-01-05 13:58 / Bywalec forum
Coś mi się obiło o uszy o pzu plan na życie, warto się z tym zapoznac dla porównania.
Margareth / 2010-01-19 23:20 / Bywalec forum
Ten plan to ciekawa propozycja, jak się szuka polisy na życie a dodatkowo chce się oszczędzać, a właściwie pewnie każdy potrzebuje jednego i drugiego:)
jip_live / 2010-01-20 09:56
No to fajne połączenie oszczędzania z ubezpieczeniem, nie powiem warte zainwestowania, na pewno nieco lepsze niż posagowa polisa bo i na emeryturę sobie można nazbierać :)
Margareth / 2010-01-24 16:12 / Bywalec forum
No to prawda. A z tego co zauważyłam, powoli wzrasta świadomość, że na emeryturę warto trochę odłożyć, bo inaczej może być krucho
jip_live / 2010-01-24 16:24
Oj warto, jak jest taka możliwość i jeszcze zainwestować w jakiś fundusz można, to nie ma co się zastanawiać, na starość będzie jak znalazł.
aaudytor / 2010-01-28 19:09 / Bywalec forum
Po niedawnej bardzo dobrej ofercie dla firm, kolejny ciekawy produkt ubezpieczeniowy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy