Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Bezpieczeństwo energetyczne to fikcja

Jakimczyk: Bezpieczeństwo energetyczne to fikcja

skomentuj
Wyświetlaj:
Orłowski Zygmunt / 46.112.89.* / 2011-01-13 22:41
Ponizej podaję nazwy uczelni i instytutów

zawodowo zajmujących się fizyką, do których zwracałem się listownie z propozycją zajęcia się

moim odkryciem w celu wykorzystania go do ochrony naszego klimatu. Instytut Fizyki Słupsk,

wpłynęło 2010-20-08.Polska Akademia Nauk wpłynęło 2010-20-08. Instytut Fizyki Doświadczalnej

wpłynęło 2010-23-08. Politechnika Krakowska wpłynęło 2010-25-08.Instytut Inżynierii

Mechanicznej wpłynęło 2010-31-08.Politechnika Radomska wpłynęło 2010-31-08.Politechnika

Poznańska wpłynęło 2010-31-08. W w/w instytucjach są zatrunieni ludzie w podeszłym wieku,

którzy przez całe aktywne życie naukowe głosili publicznie, że energii nie można tworzyć. Będąc

starym trudno zmienić swoje poglądy na diametralnie przeciwne. Nie otrzymałem ani jednego

słowa odpowiedzi.
wiesiek@neostrada.pl / 2007-07-27 20:44
Czyli osągnięo to co miało być. Dostarczają zaufani ludzie Kremla. Kupują zaufani ludzie PIS. Tak musi być w firmach państwowych. Chyba nikt się nie dziwi. Może to poprawi stosunki międzypaństwowe.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-07-26 20:33
Nowy temat... Z dzisiejszych pierwszych stron. Teraz wg pismaków groszi nam niebezpieczeństwo braku prądu, gazu, oleju. Zapewne jutro napiszą, że także wszystkie drzewa, mogace stanowić rezerwowe źródło pozyskania energii zostanie wyesportowane do Rosji....
Pacynjki w rękach chorych polityków i tych, którym wydaje się, że nimi są...
Goscio / 82.166.62.* / 2007-07-26 22:44
Cokolwiek nie poczynilby obecny rzad, bedzie krytykowane przez lewackich pismakow. Jezeli Kaczynski wstanie lewa noga, to bedzie zle a jezeli prawa noga to tez bedzie zle. Ba, jezeli wstanie obiema nogami to dopiero bedzie afera. Jest taki kraj na Bliskim Wschodzie, ktory zwie sie Izraelem i ktory zyje w pokoju z tylko dwoma krajami arabskimi: Egiptem i Jordania. I nikomu nie przeszkadza, ze kupuje rope m. in. z Arabii Saudyjskiej przez np. spolki wloskie. I nikt nie widzi zadnego problemu czy zagrozenia energetycznego. Ludzie; nie dajcie sie oglupic podrzednym pismakom!!!
Abu Hassan / 85.219.240.* / 2007-07-27 13:50
Izrael tradycyjnie przez lata utrzymywał znakomite stosunki z Marokiem.
Goscio / 82.166.79.* / 2007-07-27 17:35
Dokladnie, i nikomu to nie przeszkadza a nawet pasuje i nikt nie szczeka o zagrozeniu energetycznym. Tylko takie podrzedne pismaki wymyslaja i rozdmuchuja byle gow...any temat ku uciesze wszystkich nastawionych na "nie".
jliber / 212.180.147.* / 2007-07-26 12:22
Bezpieczenstwo energetyczne moze zapewnic tylko sprywatyzowany i zliberalizowany rynek, gdzie politycy nie moga juz ubijac wlasnych prywatnych interesow. Spoleczenstwo jednak dalo sobie wmowic ze jest to obszar tak wazny dla gospodarki, ze politycy musza w nim grzebac. Prawda jest zaś taka, ze jest to obszar tak wazny dla gospodarki, ze politycy NIE POWINNI w nim grzebac. Zreszta podobnie jak w ochronie zdrowia czy edukacji. Dopoki beda to panstwowe przedsiebiorstwa, dopoty wszyscy beda niezalodowoleni, z wyjatkiem oczywiscie samych politykow czerpiacych korzysci z synekur i powiazan z biznesem.
Floyd / 2007-07-26 12:38 / Tysiącznik na forum
Była by to prawda gdyby zasady zliberalizowanego rynku obowiązywały na całym świecie ale jeżeli w państwach dostawcach ropy o wielu rzeczach decydują politycy to nie jest już to takie proste.
leberał / 213.77.49.* / 2007-07-27 12:50
Powiedz to Putinowi...
jliber / 212.180.147.* / 2007-07-26 14:24
Jest. Nie ma znaczenia co sie dzieje za granica. Jezeli rosjanie zakreca nam kurek, prosze bardzo, dzieki temu tylko na wolnym rynku wybudowano by gazoporty itp. Sami by sobie zaszkodzili. I oni to wiedza, wiec nigdy kurka nie zakreca, ale politycy ten nieracjonalny strach wykorzystuja aby utrzymywac swoje wplywy w tym sektorze, bo jest on niezwykle dochodowy dla nich, dla ich rodzin i znajomych.
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-02-06 22:48
To można zrealizować posługując się rozumem a nie wiarą.
Ogólnoludzkie kłopoty energetyczne można zlikwidować. Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich i nie tylko polskich naukowców , w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia
http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html

i zapoznać się z kilkoma bardzo wyraźnymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego prostego doświadczenia, gdyż pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /
Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez odpowiedniego adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie ze starociami. Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.
Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Jeżeli doświadczenie wzbudzi jego zainteresowanie, należy podać mu mój adres i zaproponować nawiązanie kontaktu z moją osobą. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html

Zygmunt Orłowski
metoz@wp.pl

Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.
Prawdopodobnie nieudolność naukowców jest wspierana finansowo przez osoby usiłujące utrzymać wysokie ceny na surowce energetyczne.
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-02-15 20:02
Proponuję zapoznać naukowców z:
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
, który jest pogardzany z powodu niezgodności
z t.zw. " prawem zachowania energii."
Następnie należy zapytać tych doktorow nauk
technicznych w jaki sposób oni i cała ludzkość
hamuje samochody przy pomocy hamulca
hydraulicznego. W całym procesie hamowania przy
pomocy hamulca hydraulicznego nie występuje
to cudowne "prawo zachowania energii "
a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać
jedną słabą kobiecą nóżką.
Nie należy martwić się o gaz. Energię można
tworzyć posługując się rozumem.
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-04-12 23:05
Fundamentalny dogmat fizyki o nazwie ” prawo zachowania energii ”jest w takim samym stopniu prawdziwy jak opisany poniżej inny dogmat dotyczący także energii.
Wg E.M.Rogers'a , autora pięciu tomów " Fizyka dla dociekliwych" /przetłumaczone i podane dla polskiego czytelnika w sposób doskonały / w części nr 3 p.t."Cząsteczki i energia" na str. 87 , jest zdanie, cytuję dosłownie:
W wielu zwykłych mechanicznych procesach ( spadanie głazów, rozkręcanie sprężyny, ruch układu ciężarów i bloków) suma energii kinetycznej (E. K ) i energii potencjalnej ( E.P.) pozostaje stała. To zachowanie energii ( E.K. + E.P. ) = constans, nie jest niczym zaskakującym, skoro, jak zobaczymy później , E.K i E.P są tak zdefiniowane i dobrane, aby równanie uczynić prawdziwym.
Twierdzenie: energia potencjalna + energia kinetyczna = constans, nie można potwierdzić doświadczalnie.
Twierdzenie : maszyna METOZ może tworzyć energię przy pomocy prawa Pascal’a. można potwierdzić doświadczalnie.
Dlaczego naukowcy boją się tego potwierdzenia???
*******************************************************************
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-04-13 22:32
Podaję poniżej nazwiska ODWAŻNYCH N I E U K Ó W i jednocześnie twórców cudów gospodarczych Stanów Zjednoczonych:
****************************************************************************************************
1/ Wright Orwille i jego brat Wright Willbur / zawód : NAPRAWIACZE ROWERÓW / ZBUDOWALI PIERWSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT / i udowodnili w 1903 r , że możliwym jest kontrolowane latanie w powietrzu przy pomocy urządzenia cięższego od powietrza. W tamtych czasach obowiązywał naukowy dogmat , że w powietrzu może unosić się tylko konstrukcja lżejsza od powietrza.
***************************************************************************************************
2/ Samuel Morse /1791 – 1872 / zawód : ARTYSTA / . Budowniczy pierwszego na świecie APARATU I SYSTEMU TELEGRAFICZNEGO , który w 1843 r umożliwił graficzny kontakt pomiędzy Baltimore i Washington.
***************************************************************************************************
3/ Edison Thomas, Alva / 1847 – 1931 / zawód : SPRZEDAWCA GAZET /, wynalazca ELEKTRYCZNEJ LAMPY i wielu innych ELEKTRYCZNYCH URZĄDZEŃ .
***************************************************************************************************
4/ Disney Walt /1901- 1966 / zawód : KIEROWCA AMBULANSU / Twórca FIMÓW RYSUNKOWYCH DLA DZIECI. Budowniczy Disneyland w Kaliforni i DisneyWorld na Floridzie.
****************************************************************************************************
5/ Henry Ford / 1863 – 1947 / / zawód : ROLNIK I MECHANIK / Wykonał w 1893 r PIERWSZY SAMOCHÓD NAPĘDZANY BENZYNĄ / w tamtych czasach benzyna była produktem ubocznym/ i PIERWSZY TRAKTOR DLA ROLNICTWA W 1915 . Twórca ‘’ Ford Motor Company ‘’ w Detroit gdzie zastosował pierwszą na świecie TAŚMOWĄ PRODUKCJĘ SAMOCHODÓW.
****************************************************************************************************
6/ Aleksander Graham Bell Aleksander / 1847 – 1922 / zawód : NAUCZYCIEL MUZYKI / WYNALAZCA TELEFONU.
TWÓRCA ” Bell System of Telefon Company. ”
****************************************************************************************************
To oni, JEDNOSTKI ODWAŻNE , zbudowali potęgę gospodarczą i militarną o nazwie:
STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ.
Orłowski Zy7gmunt / 81.190.80.* / 2008-06-22 22:58
Zapytano pewnego razu Einsteina, w jaki sposób pojawiają się odkrycia, które przeobrażają świat. Wielki fizyk odpowiedział:
- Bardzo prosto. Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie.
Floyd / 2007-07-26 15:13 / Tysiącznik na forum
Nie jestem do końca przekonany. Jeżeli prywatny rynek to wchodzi też "prywatny kapitał" ale delikatnie sterowany np. z Iranu i tu: Można snuć różne scenariusze, nie zawsze optymistyczne.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-07-26 14:06
najpierw trzeba zdefiniować to bezpieczeństwo, bo bez tego nie wiadomo o czym mówimy. Nawet szejk "siedzący okrakiem" na polu naftowym nie jest w 100% bezpieczny. Każdy % bezpieczeństwa kosztuje i to zapewnie rośnie on nieliniowo. I nie ma co narzekać na ORLEN - utworzono państwowego molocha więc tak się też zachowuje.
jliber / 212.180.147.* / 2007-07-26 14:26
Gdy polityk mowi "bezpieczenstwo energetyczne, zdrowotne, edukacyjne itp", czytaj "panstwowy interwencjonizm dzieki czemu rosnie moje konto w szwajcarii i wypasione domy dla moich dzieci".
Marqus / 212.244.191.* / 2007-07-26 15:17
też tak myślę , ale autor artykułu jakoś prześliznął się po temacie. Najgorsze jest to, że "bezpieczeństwo" dobrze się ludziom kojarzy i można wcisnąć każdy kit. Nadmienię, że właśnie utworznie państwowego kolosa miało nam zapewnić bezpieczeństwo paliwowe .
KKW / 213.158.196.* / 2007-07-26 12:21
Panie Redaktorze, pozwolę sobie się z Panem niezgodzić. Przede wszystkim jaką Pan widzi alternatywę do zawartych kontraktów? Bo od tego chyba trzeba by zacząć. Dostawy statkami? Do Orlenu? To jeszcze większe "gusło", niż te, o którym Pan pisze. W krótkim okresie nie ma alternatywy dla rosyjskiej ropy REBCO dostarczanej Przyjaźnia, zwłaszcza w sytuacji gdy wcześniej Lotos zawarł kontrakty na dostawy rurą. Pytanie od kogo? Kontrakt trzeba zawierać z tymi, którzy decydują o dostawach ropy, w tym grafiku dostaw (a to ustala nie tylko Transnieft, ale i rosyjskie ministerstwa energetyki oraz paliw) oraz którzy mają korzyść z tego, że ropa jest do nas dostarczana. Nie wchodząc w szczegóły są to ludzie z Kremla. Przy dostawach z J&S oraz Petraco nie mieli interesu, dlatego tych firm już nie ma. A Petraco i Petrotrade to ich firmy - one organizują rozdział prowizji pomiędzy ludzi Kremla. I to jest gwarancja dostaw. Czy jest to solidna gwarancja. Oczywiście, że nie bo jeśli polityka każe im chwycić Polskę za gardło, to chwycą. Czy nasi politycy biorą udział w tych prowizjach, tak ja wcześniej w przypadku J&S i Petraco? Tego to nie wiem i w razie czego nie ja powiedziałem. Pozdrawiam.
KKW / 213.158.196.* / 2007-07-26 12:22
Drobna korekta - notable z Kremla nie mieli interesu, gdy ropa dostarczał i dostarcza J&S oraz Petroval, nie Petraco. Petraco to jedna z bardziej zaufanych firm Kremla. Korekta autora.
skomentuj

Najnowsze wpisy