Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Ostrożniej z wycofywaniem wojsk z Iraku!

Jakimczyk: Ostrożniej z wycofywaniem wojsk z Iraku!

Wyświetlaj:
Heniutek 99 / 213.158.196.* / 2007-08-17 02:27
Żałosne jak to można sobie dopasować każdy artykuł do odpowiednich czasów. Wyzwoleńców -najeźdzców zaprosił w imieniu narodu jakiś kacyk plemienny mieniący się oswobodzicielem. Teraz dla przypomnienia jakiś redaktorzyna w tysiącletniej rzeszy pisał: Lewicowi i żydowscy populiści , zanim jak sępy zaczną się prześcigać w zbieraniu profitów politycznych po tragicznej śmierci Hansa Franka , powinni najpierw zastanowić się jaki wpływ miałoby wycofanie się Wermachtu z Polski i Rosji na destabilizację całego regionu o newralgicznym znaczeniu dla przestrzeni życiowej niemców . A także jak przełożyłoby się to na ceny surowców oraz braki siły roboczej, a w dalszej kolejności o ile wzrosłyby koszty produkcji i jak odbiłoby się to na poziomie życia Niemców.
Tamten reżim już padł nasz skłania sie ku schyłkowi.
To takie małe porównanie pismaki piszą dużo bo płacą im od kolumny ale nie piątej.
skuterek / 213.156.106.* / 2007-08-16 18:20
Jakimczyk to w tej chwili największy, zdaje się, spec od terroryzmu w Afganistanie. Można zapytać go, dlaczego sam nie weźmie karabinu i nie wyruszy powalczyć, skoro nawoływania za wycofaniem wojsk z państwa, któe zostało bezprawnie i bezpodstawnie napadnięte przez rozwścieczałą bandę zachodnich faszystów, uznaje za komunistyczną propagandę przedwyborczą.
Autor felietonu / 85.219.240.* / 2007-08-16 20:11
Uprzejmie informuję, że kwiecień poświęciłem na wędrówkę po Afganistanie, podczas której objeżdżałem polskie bazy. Wybieram się tam ponownie. Być może za miesiąc. Tyle w tej kwestii, Panie skuterek.
Wezyr / 62.121.118.* / 2007-08-16 16:45
Tego co napisali w pisowskim szmatławcu "wprosT' nie ma nawet co komentować. To jest pisuarowa propaganda. Pan Jakimczyk wydaje się, że został zatrudniony w ministerstwie proagandy pisu.Ministerstwo to jest kierowane przez niejakiego jacusia kurskiego. Speca od pomówień i insynuacji.
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-16 14:08
Prawidlowa analiza, jednakze wycofanie wojsk nie jest prosta sprawa chociazby z prostego powodu przynaleznosci Polski do NATO, ktora dajac pewne przywileje, naklada tez pewne obowiazki. I smierc jednego oficera nic w tym nie zmieni, chociazby byla naglasniana czy komentowana przez prawa czy lewa strone w politycznym teatrze.
Sabre / 2007-08-16 08:31 / Tysiącznik na forum
Afgańczycy w swojej historii potrafili dać łupnia ordom Czyngis-Chana, wygrać trzy wojny z Imperium Brytyjskim, dokopać specnazowi i jankesom. Są od dziecka oswojeni ze śmiercią w walce, uważają to za zaszczyt. Na ich własnym terenie nawet bez wojny bardzo trudno przetrwać. To na pewno nie będzie miła wojenka.
I to właśnie o to chodzi - wracające do kraju worki z naszymi żołnierzami to niezbyt miła perspektywa dla każdego rządu. PO, jako że liczy na wygraną w wyborach (jesli będą), chce sobie tego oszczędzić. Chce jedynie wykazać że są przeciwni tej wojnie. Wojsk raczej nie wycofają.
P.S.
A teza, że zwiększoną agresję talibów wobec naszych żołnierzy wywoła opozycja w kraju, jest co najmniej ... dziwna.
załamanie / 83.24.218.* / 2007-08-16 13:18
teza jak najbardziej prawidłowa, bowiem wywołuje nerwową reakcję u czerwonej hołoty. Pan Jakimczyk trafił celnie. Komuchy uznają go zapewne za terrorystę.
Sabre / 2007-08-16 13:59 / Tysiącznik na forum
Żeby ta "teza" zachowała choć pozory logiki, o terroryzm należałoby oskarżyć opozycję.
Pan Jakimczyk powinien stanowczo używać prostszego języka, jego zwolennicy się gubią.
Joenson / 195.85.249.* / 2007-08-16 10:51
Autor może podać dłoń innemu „obiektywnemu kreatorowi” opinii publicznych, co się bodajże Rafał Ziemkiewicz zowie. Zarzucać komuś polityczną hipokryzje w zestawieniu takich faktów jak choćby pełna domysłów akcja CBA, czy handel stanowiskami posła Lipińskiego to już szczyt bezczelności. Ale takie dyrdymały mogły wypłynąć tylko obiektywnego Wprost. Wypocinom "obiektywnego" Wprost, nie można nigdy nic zarzucić. Gazeta ta to bardzo interesujące zjawisko na rynku mediów, któremu jak tylko wiatr polityczny zawieje to nada kierunek ich chorągiewce. Daje się to odczuć zwłaszcza teraz, kiedy to po wykopaniu Kaczmarka ze stanowiska nastąpiło poszukiwanie ewidentnych dowodów na jego „szpiegowską działalność”. I co ? Znaleźli ! Pan premier będzie zadowolony. Pan premier zawsze będzie zadowolony. Były, obecny i przyszły.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-08-16 10:59 / NiePOsPOlity Intelekt
Lubię takie niedwuznaczne "bodajże" mające swój łatwy do odgadnięcia GWniany zamysł. Niestety Ziemkiewicz jest już zbyt znaną, szanowaną za rozsądek personą, aby takie proste chwyty zadziałały.

"Wprost (...) to bardzo interesujące zjawisko na rynku mediów, któremu jak tylko wiatr polityczny zawieje to nada kierunek ich chorągiewce."

To akurat prawda. Co jednak nic nie zmienia w ocenie sensowności powyższego felietonu.
Hoop / 83.238.1.* / 2007-08-16 12:23
Ziemkiewicz i Michnikowszczyzna. Jak zdarta płyta. To jedyna książka jaka przeczytałeś?
P.S.
A propo. Wciąż podpisujesz się jako ŁowcaWykształciuchów, choć niedawno tłumaczono ci, że ten termin był i jest używany przez komunistów i faszystów wobec wstrętnych demokratów, którzy najpierw doprowadzili do upadku carat, następnie, wiele lat później, zniszczyli "wspaniały" Związek Radziecki. Jak dotąd nie określiłeś się, czy jesteś faszystą czy komunistą ... .

Skoro lubisz cytować naszych mędrców z rządu, mam dla ciebie propozycję na nowy nick: "PogromcaFilipik".
Podoba się?
ŁowcaWykształciuchów / 2007-08-16 13:07 / NiePOsPOlity Intelekt
Ależ jak przystało na umiarkowanego sympatyka UPR - uważam, iż demokracja to żenujący ustrój, gdzie trzech meneli spod budki z piwem potrafi przegłosować mądry postulat mądrego profesora.

Jeśli ktoś twierdzi, że tyle wystarcza, by zakwalifikować kogoś do faszystów - to nie ma sprawy. Dla jego tępego móżdżka mogę mu zrobić przysługę i nie interweniować na łatkę "faszysty", którą z uporem maniaka próbuje mi wlepić.
;-)
Floyd / 2007-08-16 15:38 / Tysiącznik na forum
Nie odkryłeś Ameryki. Wiadomo od dawna, że demokracja jest zła tyle tylko, że nie wymyślono nic lepszego.
Problem polega na tym, że tych trzech meneli może z łatwością posłać cię do piekła jeżeli za bardzo będziesz się szarogęsił.
Wynika z tego, że z tymi menelami trzeba się liczyć jeśli nie chce się skończyć jak Maria Antonina czy pewien Mikołaj.
Hoop / 83.238.1.* / 2007-08-16 13:24
Nikt cię nie kwalifikuje do faszystów, czy komunistów, ty sam to zrobiłeś (nieświadomie).
"Madrości" marszałka Dorna to kiepski wzór do naśladowania, bardzo kiepski.
Ale to już twój problem. Podobnie jak twój jest ten idiotyczny nick, Łowco ... .:)
ŁowcaWykształciuchów / 2007-08-16 14:12 / NiePOsPOlity Intelekt
"Nikt cię nie kwalifikuje do faszystów (...) ty sam to zrobiłeś (nieświadomie)"
vs
"MOGĘ mu zrobić przysługę i NIE INTERWENIOWAĆ na łatkę "faszysty", którą z uporem maniaka próbuje mi wlepić"

Nie pierwszy raz moi interlokutorzy mają problem ze zrozumieniem tekstu. Mój nick jest zatem jak najbardziej na miejscu, niestety...

;-)
Hoop / 83.238.1.* / 2007-08-16 14:25
Rany, człowieku! Nic cie nie przekona że czarne jest czarne? Jeśli przyczepiam ci łatkę, to naprawdę nie faszysty:)
Dobrałeś sobie nick, który cię ośmiesza, którego nie rozumiesz i jeszcze z uporem maniaka go "usprawiedliwiasz".
Wiem że Sołżenicyn to nie Ziemkiewicz, ale czasem warto poczytać coś innego.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-08-16 14:37 / NiePOsPOlity Intelekt
"Jak dotąd nie określiłeś się, czy jesteś faszystą czy
komunistą ..."
i
"Jeśli przyczepiam ci łatkę, to naprawdę nie faszysty"

Zatem zostaje komunista? No pasaran!
PS: I nie chce mi się z głąbami gadać - więc EOT.
Hoop / 83.238.1.* / 2007-08-16 14:42
Naprawdę udowadniasz swoją inteligencję:)
Tłumaczę, bo sam sobie nie poradzisz:
Przyczepiłem ci łatkę, a raczej ją odkryłem (bo ty sam ją sobie przyczepiłeś) nieuka i głupka ... .

PogromcaFilipik będzie dla ciebie wprost idealny.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-08-16 14:51 / NiePOsPOlity Intelekt
""Jak dotąd nie określiłeś się, czy jesteś faszystą czy
komunistą ..."

nieuk i głupek to wg ciebie synonimy faszysty lub komunisty? - bo jak każdy może sprawdzić, ja tylko tę kwestię poruszałem.

PS: wyłamałem się z EOT, ale w obliczu tak żenującego nieuctwa i głupoty - nie sposób się nie wyłamać... hahaha!!!
Hoop / 83.238.1.* / 2007-08-16 15:21
Ty potrzebujesz naprawdę jeszcze większej pomocy, nie do wiary!
Więc tłumaczę jeszcze raz: Nie mam ciebie ani za faszystę, ani za komunistę. Twój nick może to sugerować - jednak ty terminu wykształciuchy kompletnie nie rozumiesz.
Dlatego właśnie uważam że jesteś jedynie pompatycznym głupkiem, bo używasz zwrotów których nie łapiesz.

Już bardziej jasno wytłumaczyć się tego nie da, przynajmniej ja się poddaję. Przemyśl to powoli, może po jakimś czasie zrozumiesz ... .
colonel / 83.19.116.* / 2007-08-17 12:46
Jeżeli autor tak lubi spacerować po Afganistanie i rozsiewać wśród Talibów cudowną receptę Kaczyńskich na sprawiedliwe, kościelne państwo to spokojnie mogę odliczać te ostatnie chwile tych niepowtarzalnych przeżyć.
Obecny najazd na Afganistan to kolejny zwariowany pomysł grupy cwaniaków na czele z Buschem na pokonanie dzielnego narodu a przy okazji na wystrzelanie zleżałych zapasów amunicji i nakręcenie aktywności zdychającej amerykańskiej gosodarki. Pan Redaktor jako człowiej napewno wykształcony powinien o tym wiedzieć ( chyba, że pisać trzeba pod PIS jak kiedyś " Wprost" pisał tylko pod dyktando SLD - Pana były szef to przecież stary komuch , tow.Król ) - mam nadzieję, że dziennikarz to nie maszynka na usługach partii rządzacej a uczciwy, rzetelny przedstawiciel IV władzy, którego zadaniem jest pisać prawdę a nie głupoty o spacerach w Afganistanie. Zal mi Pana - jednocześnie proszę powoli przestawiać się na krytykę obecnego rządu co ułatwi Panu ( nie po ra pierwszy )przestawić się na gloryfikację nowej ,jedynie słusznej partii.

Najnowsze wpisy