Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jan Rokita: Lepper i Giertych psują rząd

Jan Rokita: Lepper i Giertych psują rząd

Money.pl / 2006-07-05 07:33
Komentarze do wiadomości: Jan Rokita: Lepper i Giertych psują rząd.
Wyświetlaj:
DA / 195.225.71.* / 2006-07-06 12:03
O czym ten człowieczek mówi? Poprzewracało się tym wszystkim pseudo politykom i pseudo liberałom w głowach. Jaka dominacja Giertycha i Leppera nad Marcinkiewiczem?? A gdyby tak było, to po co Platforma apeliuje do Marcinkewicza, aby ten wsparł działania na arenie międzynarodowej, bo Lechu podobno nie potrafi. To niech się zwrócą do Leppera i Giertycha. Szianie fermentu i demagogia w szeregach PO, a przy tym niekonsekwencja i niespójnośc wśród jej liderów i tych, którzy liderami zostać by chcieli. To bardzo dobrze, że tym oszołomom nie udało im się wygrać ostatnich wyborów. Tusk i Rokita w swych działaniach przypominają mi Leppera, tylko kierują swoje działania do innego elektoratu. Takie samo draństwo. I wyborów samorządowych też nie wygrają, bo polacy widzą na czym ma polegać ich wkład dla Polski - in gorzej tym leppiej....
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-07-06 09:03
Był czas kiedy mógł Pan realizować swoje poglądy ten czas to przeszłość i nigdy nie wróci, był czas kiedy Pan też opowiadał bzdury typu Nicea albo śmierć, kogo chciał Pan usmiercić. Byłem Pana gorącym zwolennikiem ale ten rok pozwolił mi przejrzeć na oczy nie ma racji ten kogo nie ma a Pana nie ma, wszystko co Pan mówił skończyło się na słowach nie widzę żadnego działania nie jest to typowe dla człowieka czynu, nie będzie moim zdaniem już kariery i awansu politycznego nawet w PO a co dopiero w kraju
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 11:25
Nigdy nie mówi się : "nigdy". Jeden Rokita kasuje obu braci, Gosiewskiego i obu koalicjantów. Czy czas Rokity jeszcze nadejdzie? Pewnie tak,ponieważ dzisiejsi włodarze nie są w stanie zafundować nam lepszych czasów. Zawsze należy wybierać mniejsze zło. Może więc Rokita i jego partia okazać się mniejszym złem.
Lp / 83.135.169.* / 2006-07-05 20:43
"Wicepremierzy to ludzie, którzy powinni słuchać premiera, a nie prowadzić swoją własną politykę. Wicepremier, który składa publicznie tego typu oświadczenia narusza w sposób bardzo istotny pewną wewnętrzną lojalność Rady Ministrów. Do tej pory w Polsce nigdy tak się nie pracowało i tak się chyba nawet nie pracuje w żadnym koalicyjnym gabinecie na zachodzie. "
Panie Rokita -czego spodziewa się Pan o Pana Marcinkiewicza, który jak wykryła prasa nie są oficjalnie zporządzone DOKUMENTY KOALICYJNE.
Pańska Partia też nie pokwapiła się sprawdzić jak i co jest zawarte w UMOWACH KOALICJI /z formalności prawnych/
teraz Pan " AMERYKE otkrył " że to co jest stworzone "oficjalnie legalnie "to tylko wielka improwizacji bez poszanowania Prawa konstytucji którego nawet Pan jako wyuczony PRAWNIK nie wie jak zabardzo INTERPRETOWAć.
To wszystko jest śmiechu warte.
Czego i od kogo Spodziewa się Pan jakiej Reakcji i zrozumiena.
Z poważaniem
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 11:31
Może i byłoby to śmiechu warte,gdyby nie było praktykowane na żywym organizmie ,jakim jest naród.
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-07-05 15:28
Droga (i) Mario! Powiedziałbym że Ty też nie naprawiłeś!
orn / 83.23.153.* / 2006-07-05 20:49
posiedzenia rządu zaczynają się jak bandyckie narady:kogo by tu okraść bo trzeba rzucić ochlapy moherom i biednym żebrakom wiejskim.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-06 12:06
A jak okradano mocherów i żebraków wiejskich w ostatnich prawie 20 latach to PO nie protestowało...
hellwar / 83.8.255.* / 2006-07-05 10:48
Lux ta koalicja i nic jej nie brak.
j-23 / 141.76.1.* / 2006-07-05 15:28
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Potrzebny jest jeszcze rządowy kapelan w osobie Ojca Dyrektora. Powinien być również wicepremierem, a właściwie nadpremierem? superpremierem?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-05 09:35
Wreszcie zamieszczono wypowiedź, która jest rzeczowa i na poziomie. Już myslałem, że jedyni politycy w Polsce to obiecankiewicz, Lepper i Giertych, którzy albo bajki albo głupoty mają w repertuarze.

Oby PO częściej było widoczne w mediach. Już czas panowi zrobić porządek po PiS.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-05 10:15
he, he PO ma nowego patrona Bolka - czyli gwóźdź do trumny , mógłby jeszcze rzeczowo napisać co Franco zrobił złego , bo jak chce potępiać dyktatorów to i królów też musi. Chyba jesteś nieco zaślepiony nienawiścią do PiS, który jest kiepski ale PO to meduza bez kręgosłupa.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 11:34
Lepszy Bolek z PO niż Jarcio z PiS-u.
saul / 2006-07-05 21:59 / portfel / Pan Owca
Info specjalnie dla Pana Marqus:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Francisco_Franco
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-06 09:59
och dzięki , nie chce mi się szukać informacji o milionach ofiar socjalistów - komunistów - ale równie łatwo dostępne
Parasol / 83.17.135.* / 2006-07-05 18:15
O jakim kręgosłupie tu mowa, może chciałbyś kręgosłup Łukaszenki?
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-05 10:42
Kręgosłup to ma PiS tylko w gadaniu oraz wymianach urzędasów na swoich, poza tym wszystko stoi.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-05 11:34
nie ma sensu takie przekomarzanie - komentujemy wypowiedź Rokity , która choć wygląda górnolotnie znaczy tyle co nic. Gdyby powiedział że PO chce prywatyzacji TVP w celu zabezpieczenia przed upolitycznieniem to uznałbym to za inną jakość ale widać że TKM to podstawa działania.
jliber / 82.210.134.* / 2006-07-05 13:12
To prawda że PO nie chce prywatyzacji TVP, jednak na pewno chce sprywatyzować dużo więcej niż PiS. Program PO wymienia przynajmniej 13 konkretnych firm i elementów infrastruktury które pozostaną państwowe, reszta zostałaby szybko sprywatyzowana. Przy PiSie prywatyzacja została całkowicie zatrzymana. http://www.po.org.pl/_files_/dokumenty/program/program.pdf
zx / 83.16.202.* / 2006-07-05 15:02
Tylko, że to jest program, który jak wiemy z autopsji po wygranych wyborach staje się tylko zbyteczną makulaturą podobnie, jak tanie państwo, przywróćmy normalność, 3 mln mieszkań, mieszkania dla młodych małżeństw oraz 100000 zł dla każdego. Celowo wymieszałem hasła różnych ekip bo w gruncie rzeczy one są warte tyle samo czyli nic. Nie ma żadnej gwarancji, że z PO byłoby inaczej. Powiem więcej istnieje przekonanie zahaczające o pewnośc, że byłoby tak samo. Nasza scena polityczna to banda zgranych kolesi, którzy nie reprezentują nikogo poza sobą i interesami swoich rodzin i znajomych. PO nie jest żadną alternatywą dla PiS podobnie jak PiS nie jest żadnym rozwiazaniem. Co ci ludzie potrafią wiemy i wiemy, że nie ma tego wiele. Podobnie jak żadną alternatywą jest SLD czy SDPL. Jeżeli chcemy żeby się coś zmieniło na scenie politycznej muszą zaistnieć nowi ludzie, z innego pokolenia. Warto o tym pamiętać przy najbliższych wyborach jesienią.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-05 15:31
100% racji a najbardziej mnie śmieszą licytacje kto jest demokratą a kto populistą a wystarczy słownik .....żeby wiedzieć że to to samo. Tak naprawdę nowi ludzie muszą zliwidować koryto.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 11:41
Demokracja i populizm,to wcale nie to samo. Właśnie wystarczy wziąć do ręki słownik i przeczytać,a nie trzymać tylko...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-05 16:40
Każdy szanujący się demokrata to populista ;-)
"Bo każdy pijak to złodziej!"
Tylko UPR
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-05 17:59
chciałeś chyba napisać "szanujący"
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-05 14:54
no widzisz - PO jest tylko trochę mniej socjalistyczna i to na razie "w programie" bo w praktyce może ( musi ) się okazać gorzej. Pewne są tylko podatki i śmierć. Bez odcięcia państwa i polityki od gospodarki grozi nam krach i przy PO byłby najwyżej nieco później. Pytanie : Czy późniejszy krach nie będzie silniejszy? Dlaczego PO nie chce prywatyzacji TVP ??? Czytałem 1 program PO - nie wiem czy uległ zmianie, ale był to czystej wody socjalizm.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-05 09:24
Bez przesady z tym psuciem rządu, a co takiego w PiSie można popsuć? Jeżeli są jakieś różnice między PiS, LPR i SO na korzyść PiSu to są to raczej drobne fluktuacje, wszyscy to moherowe ignoranty ekonomiczne. Już nawet SLD ma lepsze pojęcie o gospodarce. Obecna koalicja jest idealna.
R. / 83.21.85.* / 2006-07-05 12:04
jak twierdzidsz że sld ma lepsze pojęcie o gospodarce to w głowie masz gnojowice , a może bys tak zapłacił ten szmal co oni ukradli ??
paseo / 2006-07-05 15:03 / Bywalec forum
ukradli,zgoda.A mimo to wszystko co mamy:stan gospodarki i to ze Polska jest najbogatsza w swej historii to wlasnie ich zasluga.Wszystko biegnie rozpedem po nich,bo PIS zajety rozbiorem stanowisk nie zrobil jeszcze NIC.Wszystko to sa tylko obietnice na kiedys.
manolo / 83.22.186.* / 2006-07-05 12:22
Operowanie gnojowicą jest całkiem niezłym argumentem. Podobnym zresztą jak złodziejstwo. Zawsze posałem : masz dowody na przestępstwo ( w tym przypadku złodziejstwo) to ganiaj do prokuratury ,nie masz - nie mów byle czego. Nie chce w tym przypadku bronić SLD. Wyrok na tej formacji wydali wyborcy w zeszłym roku. Wnerwia mnie jednak takie gadanie. Jakiś polityk coś powie zaś ciemny lud to kupuje.
Co do pojęcia o gospodarce- faktycznie. PiS nie ma żadnego pojęcia na ten temat. Rząd Belki ( mimo ,że z założenia miał jedynie administrować) na tle rządu Marcinkiewicza wypada pod tym względem o niebo korzystniej. No ale cóż ;jeżeli ktoś uważa ,że rozliczenia z " układem" zastąpią nieodzowne reformy gospodarcze to nic się nie poradzi. Niestety za takie myślenie Polska zapłaci wysoką cenę.
rom / 83.23.153.* / 2006-07-05 20:39
co pis pławi się w gnojowicy,to nic dziwnego,że im prezydent zachorował.
jliber / 82.210.134.* / 2006-07-05 12:57
To nie jest tak że coś jest za coś. PiS nie zrobi żadnego rozliczenia z układem, tylko stworzy na miejsce istniejącego swój własny. Dowód? Lustracja jak stała tak stoi. PiS jest tylko dobry w gadaniu, a jak trzeba coś zrobić to dostaje sraczki i opala się na Helu.
obserwator / 83.20.242.* / 2006-07-05 07:33
Bardzo dużo w publikatorach jest posła Rokity, jest on w nich od zawsze jak pamięć sięga, dziennikarze go preferują , ale czy ma to swoje przełożenie w czynach a prawda zawarta w mądrości ludzkiej mówi że po uczynkach ich poznacie. Można brać dużą kasę, siedzieć sobie w cieple opozycji, zamiast pracować całym jestestwem dla dobra obywateli, ale po co , można przecież opgraniczyć się do języka, bo nawet w największym upale zmęczenie nie zaszkodzi. Przed wyborami złotoustni politycy winni mieć swje okno w internecie gdzie dopisywano by ich złote myśli wyrażane na prawo i lewo. Książka która by powstawała byłaby świadectwem prawdy, nikt przed prawdą by się nie uchronił, a prawo i sprawiedliwość by zatriumfowała. Ja sądzę że z chwilą założenia emeryckiego kapelusza winien polityk wypalony zrezygnować z mandatu posła i dać szansę innym dynamicznym polakom chcącym coś w sejmie zrobić a nie tylko siedzieć na ławach poselskich, gdyż kanapy partyjne to nie jest dobra zdobycz demokracji.
manolo / 83.22.186.* / 2006-07-05 12:40
Ładnie to wszystko napisane ,tylko do czego zmierza? Obarczasz opozycję o brak działań a przecież to nie ten adres. Rozliczajmy rządzących. Czy winą opozycji jest ,że jak twierdzi Rokita ,Sejm przyjął zaledwie 35% koniecznych ustaw? Za takie coś winę ponosi z pewnością rząd ( gdyż nie tworzy projektów ustaw) a także ( ewentualnie) marszałek Sejmu ,który ustala harmonogram pracy tej izby. Rolą opozycji jest właśnie bić na alarm gdy takie coś się dzieje. Jeżeli większość ustaw przyjętych przez Sejm to projekty poprzedniego gabinetu ( w większości zresztą są to ustawy dostosowujące polskie prawo do prawa unijnego) to coś nie jest tak. Jak pracują poszczególne resorty widać zresztą wyrażnie. Fatalne działania ministerstwa skarbu opisywane były wielokrotnie. Wicepremier Giertych co chwila rzuca efektowne pomysły ( rozdział historii ,zwiększenie ilości godzin historii kosztem wf, itp) które po jakimś czasie umierają śmiercią naturalną . W ministerstwie finansów karuzela stanowisk ( statystycznie ministrem jest się tam trzy miesiące!!!) . O innych resortach ( w tym zdrowia czy tym od morza ) też nie wiele dobrego da się powiedzieć. Może więc takie "działania " w pierwszej kolejności należy krytykować. Przecież ci ludzie ( w ministerstwach ) biorą ciężkie pieniądze za ,niejednokrotnie wątpliwej jakości ,pracę.
No chyba ,że przyjmiemy za dogmat ,że wszystkiemu złu w Polsce winna jest Platforma oraz Balcerowicz.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-05 09:21
Za to obserwator swoj subiektywizm stawia jako obiektywizm. Stary wez to swoje moralizatorstwo i jedz na Bialorus, tam dziennikarze to nie ludzie tylko roboty na uslugach rządu, nie maja wlasnych preferencji.
obserwator / 83.20.242.* / 2006-07-05 10:53
jliber napisałeś, że mam udać sie na Białoruś, rzeczywiście podróże kształcą, każdemu ta terapia jest potrzebna ,bo okres wakacyjny wlaśnie sie rozpoczął, ale wybór pozostaw mnie, bo każdy lubi co lubi, swój gust zaprezentowałeś nader jasno. Byłem na Białorusi, byłem na Ukrainie, bylem w Rosji, żal mi prostych ludzi bo są super serdeczni i mili, tak ich odbieralem , myślę że ich zachowania były szczere. Bardzo im sie podobały nasze dziewczeta , ale tu maja racje, bo Polki sa super i niech tak zostanie. Obserwuje życie jakie ono jest naprawdę, zarzucasz mi subiektywizm, nie masz racji, nie trafiłeś, tyle w życiu widziałem, że worek wiedzy i doświadczenia mnie przygina do ziemi i każe sie pokłonić rodzinnej ziemi i robić wszystko żeby wysilek obywateli nie był marnowany. Dam przykład: jedno ziarenko wiedzy łatwo zagubić a nawet kilka ziarenek ,ale worek wiedzy czytaj tysiące ziarenek trudno udźwigać, zagospodarować, wybrać co najlepsze, to zaświadcza że człowiek nawet posiadający dużą wiedzę wiele nie może, bo wiedza ma także swój ciężar. Przejrzyj materiały źródłowe , przetrzyj oczy, zobaczysz wiele sprzeczności w ludziach , najwięcaj ja ich widzę w opozycji a w tej największej opozycj posiadającej ponad 150 posłów szczegolnie dużo złych przywar. Łatwo jest krytykować wszystko i wszystkich ale tchórzliwej natury i wodo-wstrętu do odpowiedzialności za obywateli tak prawdziwie , wyraziscie zbyt wielu wielu posłów opanowało do perfekcji dla swojej wygody i nieróbstwa. Przemyśl sprawę internauto zanim zarzucisz mi moralizatorstwo, wszystkie moje wypowiedzi na temat krzywdy wyrzadzanej palestyńczykom, szczególnie ich dzieciom i matkom znikają jakby po lączach hulal huragan, dlaczego tak się dzieje?
jliber / 82.210.134.* / 2006-07-05 13:18
Che Guevara też dużo podróżował i co z tego. Choćbyś przejechał cały świat wzdłuż i wszerz to i tak nie zastąpi ci logiki aby poprawnie interpretować rzeczywistość. Jak przy rozpoczęciu podróży będziesz wierzył że światem rządzi żydowski spisek to po jej zakończeniu tylko się w tym utwierdzisz, co nie zmieni faktu że te przekonania wynikają z twoich wewnetrznych psychologicznych zaburzen.
obserwator / 83.20.242.* / 2006-07-05 14:36
nic nie pisałem o żydowskim spisku, to Ty piszesz, zatem masz to w podświadomości zapisane w korze mózgowej, ja pisze o haniebnych niegodziwych zachowaniach ludzi w konfliktach narodowościowych a z takim mamy do czynienia na ziemiach palestynskich , gdzie co krok są buldożery, czolgi, posterunki, helikoptery, samoloty bezzałogowe, satalitarny przekaz wszystkiego co żyje oraz mur hańby. Za tym murem kobiety i dzieci gina z glodu i pragnienia a w telewizji pokazuje się ojca żolnieża porwanego dla okupu za wydanie którego mają być zwolnione z więzień matki i dzieci zamknięte w więzieniach dla bilogicznego wyniszczenia narodu palestyńskiego, bo z etyką w czasie wojny dzialania żolnierzy wykonujących rozkazy nic nie mają. Ojciec tego porwanego żolnieża podlewal obficie trawę wokół pięknej nieruchomości a jego syn na rozkaz byl w armii ktora niszcząc jedyną elektrownię, mosty , budynki publiczne chce zagrabić wszystko ,jakby najeźcom było wszystkiego za mało, to chciwośc zbrodnicza. Nie dawaj mi przykładu z Che Guevera bo to byl urodzony rewolucjonista gorszy jak bolszewik, zatem on podróżowal żeby zdobyć wiedzę niszczącą co w człowieku najlepsze, ten świat czeka jeszcze niejedna niespodzianka.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-05 11:41
Tytułem sprostowania: "obiektywnych" - tzn. nie zainfekowanych wpływem lektury różnych mniej lub bardziej stronniczych gazet.
mor / 87.207.198.* / 2006-07-06 10:53
No i uczestnikom forum udało się nawzajem poobrażać. Brakowało tylko odniesień do profesji mamuś i przeszłości dziadków. A opinie p. Rokity są tak oczywiste, że aż banalne. Gdyby SLD pozwoliłosobie na odrobinę bezczelności, niekompetencji i nadużyć obecnego rządu, PO pierwsza rozniosłaby rząd na szablach, powołała kilka komisji, złożyła wnioski do prokuratury, Trybunałów i gdzie tam jeszcze. P. Rokita byłby pierwszy w kolejce do roli śledczego, prokuratora, sędziego i kata w jednej osobie. Tymi umiejętnościami już się wykazał. Może i teraz wymyśli, jak uchronić nas przed pisowskimi popisami w kraju i skandalicznymi popisami na arenie międzynarodowej.Szkoda też, że pp. Kaczyńscy nie oglądają telewizji. Tam pewna pani złożona rano "niedyspozycją przewodu pokarmowego" zażywa lek o nazwie (chyba)Stoperan i za chwilę raźno udaje się do pracy. Moja babcia radziła przy takich niedyspozycjach kieliczek bardzo mocnej esencji herbacianej lub piołunu. Radzę p. Kaczyńskiej przetestować te metody.

Najnowsze wpisy