Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Janina Paradowska: Mamy IV RP, ale ma ona kształt karykaturalny

Janina Paradowska: Mamy IV RP, ale ma ona kształt karykaturalny

Wyświetlaj:
Kajtek / 83.31.34.* / 2006-05-09 22:56
Gdyby PO się nie dąsao na Polskę i wzięło odpowiedzialność za kraj w koalicji to nie byłoby problemu. Nieprawda?
A tej Pani wychylającej się jako "expert" z każdej dziury,
tak że boję się podnieść deskę klozetową, to już dziękujemy.
mar / 83.23.136.* / 2006-05-10 06:25
zostawcie PO w spokoju pisowskie kretyny.To wy po wygraniu wyborów dwu procentową przewagą darliscie japy na cały świat,że będziecie rządzić jak wam się spodoba ,no to rządzcie i nie skomlijcie jak obite szczeniaki,że wam nie wychodzi .Ponadto jak wam sie zdaje dobraliście właściwych koalicjantów no to co wam przeszkadza-do roboty łachudry.
lecher / 81.190.137.* / 2006-05-16 07:43
poradzcie mi, jak tu zmieniać rządzących, kiedy głosuje się nie na osoby, a na partie,. Osoby pozostają stale te same, zmieniają się tylko nazwy partii.
Witold-Donat / 80.48.211.* / 2006-05-09 20:49
Ze wszystkich stron narzekamy na bezrobocie,służbę zdrowia , oświatę , budownictwo itd.O co chodzi.Przecież wybrańcy narodu budują kapitalizm.Przecież sami tego chcieliśmy wymodlilśmy ten raj razem z papieżem Polakiem.Już od czasu strajków Solidarności oddaliśmy kraj w nieład niełaskę Bożą sami w świecie nic nie znaczymy z naszymi surowcami , przemysłem zawsze będziemy postrzegani jako Polaczkowie nie umiejący sie rządzić robić powstania krucjaty na zachód a i tak z dwóch stron nas oleją.
Izaak / 217.67.201.* / 2006-05-09 15:48
Motłoch wybrał, więc mamy. Społeczeństwo polskie(zgraja) niedouków i złodziejaszków wybiera więc do sejmu ludzi podobnego sobie pokroju.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-05-09 15:38
O, a to coś nowego, Pani Janina się pojawiła. To już dorabia Pani po godzinach pracy w "Polityce". Nie wie o czym Pani pisze w tym artykule i nie chcę mi się jego czytać.
Bartix / 80.68.236.* / 2006-05-09 12:38
A ja sie cieszę, że powstala ta koalicja. Zawarcie koalicji PiS, LPR z postkomunistami z SO otwiera drogę dla przyszłej koalicji z PO i PD z postkomunistami z SLD i SDPl. Tak jak PO popchneło Kaczyńskiego w objęcia Leppera tak SLD popycha Tuska w objęcia Kwaśniewskiegio. Pytanie tylko komu jaki postkomunista bardziej pasuje: Lepper czy Kwaśniewski? Proszę wybierać!
zx / 83.16.202.* / 2006-05-09 12:56
"...na cholerę było obalać komunę skoro i tak bez niej rządzić się nie da..." R. Ziemkiewicz
kompletnie zawiedziony / 80.55.45.* / 2006-05-09 11:00
Myslalem, ze w ciągu roku założę własną firmę, ale to co sie dzieje, przeraza mnie. Kaczyńscy odgrywają na scenie politycznej jakies upiorne przedstawienie, koszmarny kabaret. Sytuacja rodem z Ubu Króla. Wicepremier ma wyrok. Minister edukacji jest skrajnym nacjonalistą. Kluczowe pozycje w panstwie zajmuja bliźniacy bez kręgosłupa moralnego, których partyjni kolesie obsadzają swoimi kumplami rady nadzorcze spółek z udziałem Skarbu Państwa. Tubę propagandową rządu stanowi pseudokatolickie radio, którego angażowanie się w politykę potępił papież, a przywódca rządzącego w Polsce ugrupowania wystąpił z prymitywnym apelem w obronie tej rozgłośni. Podobnie należy traktować wypowiedzi biskupów i działanie, a raczej jego brak, Episkopatu Polski. W dodatku pisowcom wcale nie spada popularność (co pokazują sondaże). Moja cierpliwość się wyczerpała. Załatwię kilka spraw i za parę miesięcy wyjeżdżam. Nie chcę żyć w państwie zamieszkiwanym przez społeczeństwo, które akceptuje podobne praktyki. Gdzie ludzie pokroju Kaczynskich, Leppera i Giertycha sprawują najwyższe funkcje w Państwie. Gdzie muszę non stop oglądać Marcinkiewicza i Gosiewskiego, którzy jak katarynki powtarzają: \
waz(usa) / 64.21.104.* / 2006-05-15 01:07
KZ - masz racje. Ja po 36 latach pobytu na Zachodzie chcialem zlikwidowac mieszkanie w NY i przeniesc sie z powrotem do Krakowa. Ale jak obserwuje ta bande polskich nieukow przy wladzy, to mnie mdli. Zrezygnowalem z powrotu do Polski!

Najnowsze wpisy