Forum Forum emerytalneOFE

Janusz Korwin-Mikke o rentach WAŻNE!

Janusz Korwin-Mikke o rentach WAŻNE!

Shambler / 62.21.88.* / 2010-05-26 08:39
Emerytury spadna o połowę

OPZZ alarmuje, że za pół wieku średnia emerytura będzie wynosiła tylko 25% ostatniej pensji – a nie ok. połowy, jak w tej chwili. I co proponuje ta znakomita, komunistyczna instytucja? Czy może likwidację ZUSu? Ależ skąd: wręcz przeciwnie! Chce przenieść pieniądze z OFE do ZUS-u – do tego ZUSu, który zmarnował połowę ich pieniędzy!!!

Inna sprawa, że OFE nie są wiele lepsze. Jednak OPZZ ucieka się do demagogii mówiąc, że emerytury z OFE wynoszą 25 zł. Tak – ale to emerytury tych, co płacili do OFE tylko przez rok, i tylko 7%, a nie 22% zarobków.

Co nie zmienia faktu, że OFE i KRUS też trzeba zlikwidować. A tych, co tworzyli ZUS, KRUS i OFE posłać na długie lata za kratki. Z paragrafu: „Kto przemocą lub podstępem skłania inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia się własnym lub cudzym mieniem – podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 5 lat”.

Bo przecież dobrowolnie-śmy tych składek (29,5 % pensji!!!) tym łajdakom nie oddawali!

I wsadzę ICH – tak mi dopomóż Bóg!
Wyświetlaj:
Realista_111 / 77.255.34.* / 2010-05-31 23:18
Oczywiście to bardzo nośne hasło. Niech każdy się martwi o swoją emeryturę-ile odłoży to tyle ma, nie odłoży-nie ma nic. Wprowadzenie tego systemu teraz, byłoby bardzo trudne-z czegoś by trzeba utrzymać aktualnych emerytów oraz tych którym do emerytury zostało niewiele czasu. Ale zakładając że wprowadziliśmy ten system w 1989r.(wtedy był majątek w rękach Skarbu Państwa którym można było sfinansować ten pośredni okres) to teraz zaczynaliby przechodzić na emerytury pierwsi "samodzielni" emeryci. Ale znając Polaków, podejrzewam że 30-40% z nich miałoby nic nie odłożone albo bardzo niewielkie kwoty. Powodów by było wiele: miałem ważniejsze wydatki, myślałem że nie dożyję do tego wieku itd. W efekcie mielibyśmy na każdym rogu żebraków którym autentycznie brakuje na życie. Pomijając już komfort życia w takim społeczeństwie, łatwo sobie wyobrazić jak by się to skończyło. Ponieważ mamy demokrację więc powstała by partia "Emeryci bez emerytur" która przy takiej liczbie uczestników uchwaliłaby ustawę w której pozostali obywatele zostaliby odpowiednio opodatkowani aby utrzymywać tych mniej przewidujących. Dlatego nigdzie na świecie nie ma całkowicie dobrowolnego systemu odkładania na emeryturę. A pewne namiastki tego mamy już teraz. Przecież KRUS jest utrzymywany tylko dlatego że politycy nie chcą się narazić wiejskiemu elektoratorowi. Więc cała reszta do tego dopłaca i praktycznie nie ma nic do gadania.
squun / 95.40.38.* / 2010-05-31 19:00
100 razy lepszy jest ZUS niż OFE(co oczywiście nie oznacza że zus jest dobry)
hamulec postępu / 83.27.30.* / 2010-05-28 21:33
Na "wybory nie chodzę od zawsze. Teraz zrobię wyjątek. Pójdę i JKM ma mój głos.
uczestnik-ofiara / 84.195.123.* / 2010-05-28 00:18
Wsadź!!! Przyjdziemy z pomocą !! Tylko daj znać jak zaczniesz działać.
Shambler / 62.21.88.* / 2010-05-28 10:27
Działa od 20 lat, ale potrzebuje poparcia aby zdziałać coś "konkretnego" bo słowami nikogo nie wsadzi ....

Najnowsze wpisy