Forum Forum dla firmDotacje

Janusz Lewandowski będzie decydował o unijnym budżecie

Janusz Lewandowski będzie decydował o unijnym budżecie

Wyświetlaj:
topór 21 / 89.76.235.* / 2009-11-28 21:49
nareszcie będzie mógł tam wszystko spaprać.cieszę się.jako minister przekształceń własnosciowych spaprał wszystko. poczytajcie o swiadectwach udziałowych i prywatyzacji za jego ministrowania. to prawdziwy nieudacznik
SB / 195.116.34.* / 2009-11-28 20:25
ha ha! no to wpuścili lisa do kurnika!
babcia alina / 81.190.0.* / 2009-11-28 10:15
i ogolnie oderwal Polske od morza? chyba ten sam, szczur paskudny. teraz sie popasie przy europejskim korycie.
TIN / 89.72.188.* / 2009-11-28 06:49
Już widzę jak będzie decydował a Niemcy i Francuzi będą posłusznie słuchać i potakiwać !
Wacuś Młody Demokrata / 83.29.234.* / 2009-11-27 22:54
Wyycprzone lemingi - Lewandowski w Brukseli a Bielecki na miejscu w kolonii, zrobia teraz takie LODY, że w te pędy poćwiartują nie tylko wybrzęze, ale i obszary leśne z geozasobami, kolejom tez nie przepuszczą i wszyściuteńko wycyprzą, żeby żyło sie godnie i zasobnie. Aż zloty dostał świńskiej grypy z tego wszystkiego
repciu / 95.49.180.* / 2009-11-27 22:01
Komisarz d/s budżetu UE to żaden sukces dla Polski - A ja skromnie pytam - pokażcie mi posła z PiSu na jakimkolwiek stanowisku w UE.Patrząc na zdjęcia sali to chyba zajmują miejsca w ostatnich rzędach.
maruda2 / 2009-11-28 05:53
Te stanowiska to takie świecidełka , może i ciekawa sprawa kto dostał i t d , ale mnie bardziej interesuje co z tego wynika dla społeczeństwa bo słyszałem ,że trzeba podnieść akcyzę na paliwa z uwagi na osłabienie złotego ,
ale nikt nie wyga ,żeby podnieść nasze płacę itd Politycy nie dbają o dobro kraju tylko bawią się dziwne rzeczy jak Pan Chlebowski . , Kolejnym przykładem takiego dziwnego prawa jest podatek belki, który jest wykorzystywany dzięki swojej konstrukcji do okradania obywateli na lokatach belki tych anty-podatkowych na których oprocentowanie spadło poniżej inflacji Prawodawca uniemożliwia mi wyjście z takiej lokaty bo musiał bym zapłacić podatek za cały okres lokaty , a bank to wykorzystuje i mówi ,że to nie jego wina. A jaki interes ma minister finansów J Rostkowi ,żeby uniemożliwić mi przejdźcie na inną lokatę czy na obligacje tego nie wiem .Ale może pan Chlebowski i jego kolesie mogli by mi to wytłumaczyć , Rozumiem natomiast ,że banki zabiegały o podobny kształt prawa i by go nie zmieniono bo zarobiły na tym miliardy i dalej zarabiają , a budżet Państwa traci. bo uniemożliwiając mi wyjście z takiej lokaty nie tylko pozbawia się podatku belki , ale i powoduje że moje oszczędności na emeryturę topnieją. i być może będzie mi mi musiał w przyszłości dokładać z pomocy społecznej..Dlatego nie interesuje mnie który poseł dostanie jaką posadkę ,. jeśli ma tam tak dbać o polski sprawy jak tu w kraju . BANK ZARABIA , A traci obywatel i budżet W tym kontekście nie dziwi mnie że płacili Bieleckiemu tyle kasy.
yamcito / 77.65.1.* / 2009-11-28 07:11
ale mnie bardziej interesuje co z tego wynika
Zdaje się, że nikt na to nie ma zamiaru odpowiedzieć.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-11-27 22:22
UE wynagradza ludzi którzy im dobrze służą. Niestety ci co dobrze służą UE to ludzie którzy źle służą naszemu krajowi. Pan Lewandowski, Buzek bardzo mocno się zasłużyli UE. Gdyby choć w 50% tak jak UE przysłużyli się Polsce to by życie w naszym kraju było o wiele łatwiejsze.
Rob Roy / 194.169.228.* / 2009-11-29 18:35
To już znamy.
Pani Bufetowa dobrze "służyła" w EBORze biorac sowiteą kasę za figuranctwo - nie ma pojecia o ekonomii i o to kolesiom zchodziło.
Teraz odwdziecza się protegujacym zadłuzając Warszawę na ponad 30 lat vide chojna nadpłata ponad 240 mln EUR dla Warbudu - właściciel francuski koncern Vinci, za rozbudowę ciagu ściekowego oczyszczalni Czajka ponad to co się należy (łącznie 564 mln EUR - za tą kasę można było by dwie takie oczyszczalnie zbudować łącznie ze spalarniami (180 mln EUR).....
JX / 91.193.160.* / 2009-11-27 19:52
A dobrze im tak! :-)))
Jeśli jeszcze u nich zastosuje dotychczasowy pogląd:
"Janusz Lewandowski - Aaron Langman:
Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk", zmodyfikowany do wersji:
"Niemcy (Francuzi, Włosi) nie muszą posiadać zakładów pracy...",
to Lewandowskiego tzw. ciupasem odstawią z powrotem nie czekając, aż zorganizuje im kibuce.
Piotr, Dublin / 89.100.42.* / 2009-11-27 20:54
Myślałem, że związkowcy palą opony a nie komentują na forum Money.pl
Akurat Janusz Lewadowski zrobił najlepsze prywatyzacje. Stocznie mamy i jaka z tego korzyść?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-11-27 22:07
Pan Lewandowski przyczynił się częściowo do kolonizacji naszego kraju. Dlatego w nagrodę dostaje stanowisko w UE. Niemcy mają stocznie i ratują je po przez zamawianie statków dla swojego wojska w swoich stoczniach. My mamy stocznie a nasz rząd kupuje statki w chinach. A nasze stocznie sprzedaje po kawałku. Co oznacza całkowitą likwidację przemysłu stoczniowego. Czy to są te wspaniałe prywatyzacje kolegów Lewandowskiego obecnie rządzących w naszym kraju...

Kraj bez własności to nie wolny kraj to kolonia. Co zostawimy naszym wnukom w spadku. Jeśli Donald wszystko sprzeda? Jak długo jeszcze będziemy naiwni, dając mandat do rządzenia cwaniakom z PO, PSL i SLD?
JX / 91.193.160.* / 2009-11-27 21:49
Piotr, Dublin, Twoje myślenie jest całkowicie odmienne od obiektywnej oceny rzeczywistości, co zresztą sam przyznałeś...
Nie jestem związkowcem, a stoczni już nie mamy.
Prywatyzacje dokonywane przez Janusza Lewandowskiego tubylczy naród ocenił jako "złodziejskie" choć, z jego punktu widzenia to faktycznie był "cymes".

Spróbuj ocenić sytuację obiektywnie i przeczytaj książkę Henryka Pająka pt.: "Piąty rozbiór Polski".
Zajrzyj też na stronę polonica.net
Piotr, Dubllin / 89.100.42.* / 2009-11-28 00:05
I jeszcze jedno. Mozesz mnie nazwać żydem. Dla mie chrzescijanina to byłby zaszczyt. W końcu Jezus to Żyd. Fajne masz argumenty, jakie radio tacy sluchacze...
Piotr, Dublin / 89.100.42.* / 2009-11-28 00:00
Niestety nadajemy na innych falach bo wiekszość argumentów to złodziejstwo (jak sie kupuje to nie jest kradziez) - kolonizacja (?). Zpewniam Cię, firmy nie po to inwestuja, zeby cos ukrasc tylko mieć zysk. Ja wiem, to pojęcie nie funkcjonowalo w PRLu i ciezko niektorym je pojąć. Jeżeli w Polsce jest drogo, to pójdą gdzie inndziej. Jeżeli staki szybciej i taniej robi sie w Korei to po co placic wiecej w Polsce?
No to parę faktów dla miłośników komuny odnośnie prywatyzacji. Nie zauwazyliscie jeszcze, ze wiekszosc sprywatyzowanych zakladow przetrwala i daje miejsca pracy u siebie jak i firmom wokół.
Kilka przykladów na plus:
Thomson w Piasecznie
Gillette w Łodzi (dawniej Polsilver)
Polpharmy
zakłady z dawnego Zjedoczenia Pollena
Eaton SA w Tczewie(dawniej FPS)
Sektor bankowy - bardzo dobra prywatyzacja, zauważ, że nasze banki mocno się trzymają w odróźnieniu od ich zachodnich właścicieli
Na minus:
Wszystkie państwowe firmy. Bo nawet jeśli jest zysk, to zeruje na tym aparat panstwa a nie obywatele, nie mówiąc o związkowcach i ich firmach przyczepionych do zakładu.
Tam, gdzie dotąd jest własność państwowa w wielu przypadkach firmy ledwo dyszą lub padły
- stocznie - brak właściciela, związki rozpasane, kupa ludzi chodząca z kąta w kąt udających że pacują. (jestem z Trójmiasta i widziałem te zabytki) Zauważ, że mniejsze stocznie wokól mają zamówienia dorze prosperują.
- grupa PKP z Przewozami Regionalnymi na czele
- Poczta Polska
- PKSy
Mógłbym wyliczać i wyliczać.
I co Ci ten piąty rozbiór zabrał? Ktoś koparkami wywozi ziemię do Niemiec? Rozbiór to był za komuny, zabrali ludziom wolność i rozum. Ja w komunie miałem szare dzieciństwo i tego komuchom nie zapomne. Na szczęście czuje się teraz jak Europejczyk, mogę pracować w Europie i swobodnie przekraczac granice, czerpac z doswiadczenia innych. I przestań słuchać RM i innych szarlatanów.
Rob Roy / 194.169.228.* / 2009-11-30 08:09
Masz nieco nieaktualne wiadomosci:
Kilka przykladów na plus:
Thomson w Piasecznie - już upadł zostawiając 1,5 tys ludzi z firmy i firm zależnych na lodzie; przykład prywatyzacji poprzez biznesy kolesiów, którzy z nadania cos tam ułatwiali vide podatki i strefy wolnocłowe itp, załatwiali - TW Józek itp. Efekt brak realnych podstaw dla rozwoju, brak planu - nachapać się póki nie ma podatków i spiep. z kasą zostawiając smród po sobie. Kolesie MF i Gminy swoją dolę wzięli a teraz udają ekonomów.
Gillette w Łodzi (dawniej Polsilver) - to jw. w wydaniu ekipy Kropiwnickiego, zaradnych chłoptasi, którzy wleźli franuzom w ....... za drobne gratyfikację typu bawarski domek na działce w Wiśle, (b. minister transp. w rządzie Buska) czy wypasiona willa w Łodzi kol. od spraw kulturalnych.
Polpharmy - prawie nie istnieją i nie są już polskie;
zakłady z dawnego Zjedoczenia Pollena - cha, cha kto słyszał o ich wyrobach Made in Poland;
Eaton SA w Tczewie(dawniej FPS)
Sektor bankowy - bardzo dobra prywatyzacja, zauważ, że
nasze banki mocno się trzymają w odróźnieniu od ich
zachodnich właścicieli; tak się mocno trzymają stołków, ze oderwać ich trudno do normalnej pracy; nie dostrzegają, że bankowośc polega na prowadzeniu biznesu z wkładów pienieznych klienta a nie z opłat za prowadzenie kont; te paranoiczne struktury - odskocznie dla partyjnych koleśów i lewa kasa - vide osocze, doprowadzają w dobie realnej konkurencji do upadku PKP BP; PKO SA już przejęła włoska mafia i pierze aż bąble i Bieleckie lecą....
SB / 195.116.34.* / 2009-11-28 20:17
człowieku o czym ty mówisz? za jakiej komuny?ciesz się że u nas nigdy komunizmu nie było,jedynie socjalizm i to nie w pełnej formie -widać że w tamtych czasach byłeś srulem i faktycznie mogłeś widzieć wszystko na szaro.
antygłupocie / 216.224.124.* / 2009-11-28 07:06
Tam, gdzie dotąd jest własność państwowa w wielu
przypadkach firmy ledwo dyszą lub padły

Człowiek ślepo podatny na slogany, w stylu wyborcy PO, ani nie zauważy, że firmy prywatne też padają i często na Zachodzie w czasie kryzysu droga jest odwrotna - padające firmy prywatne się upaństwawia, żeby je ratować - ani też nie zauważy, że odpowiednia polityka tzw. "państwa" może bardzo łatwo doprowadzić do upadłości firmy w celu ideologicznej realizacji programu tzw. "prywatyzacji".
profesor / 83.5.24.* / 2009-11-27 19:48
Fajnie -teraz i unijny budżet rozwali i tyle po całej unij.
Piotr, Dublin / 89.100.42.* / 2009-11-27 19:41
Tu chodzi o finanse Europy a nie Polski i przestancie sie kierowac tylko tym co najlepsze dla Polski. Jezeli chodzi tylko o to, zeby wyrwac jak najwiecej dla Polski to jest to gruba pomylka. Dla mnie moze to byc Francuz, Anglik czy Rumun byle kwalifikacje mial.
andowc / 83.5.9.* / 2009-11-27 16:37
Gdzie anioł nie może, tam Polaka pośle (lub Żyda).
Gdzie diabeł nie może, tam Babę pośle.
Cieszę się że jest z Polski i gratuluję.
Rossi / 91.189.73.* / 2009-11-27 16:26
Źle to wróży finansom UE. Pamietamy, sukcesy lewandowskiego z czasów gdy był ministrem.
chłop pańszczyżniany / 83.238.19.* / 2009-11-27 15:02
Jaki to milowy dystans(do tych bogatych), pokonały kraje nowo przyjęte żeby im ciąć i tak już bardziej wirtualne niż rzeczywiste wsparcie finansowe?
No chyba że stajemy sie powoli kolonią.
philiphe / 213.25.164.* / 2009-11-27 15:42
Większość dużych inwestycji infrastrukturalnych nie powstałoby, gdyby nie wsparcie ze środków unijnych
sdfsdfsdf / 83.11.53.* / 2009-11-27 17:47
Unia oddaje małą część tego co zrabowała w naszym kraju a żeby zamknąć umysł takim jak ty bębną ze dofinasowanie jest od nich. Unia nic nie może dofinansować bo nie ma dochodu jak go komuś nie zabierze. Unia pilnuje aby to co jest nie zostało za bardzo zmarnowane żeby ludzie widzieli że unia dała. Podatki unii to cła i wprowadzane opłaty ekologiczne.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-11-27 16:40
Więcej wpłacamy niż bierzemy jak na razie. a jak tak dalej pójdzie to tych dużych inwestycji za własną kasę która oddajemy do UE było by dwa razy więcej. Pod warunkiem jednak że złodziejaszki z PO, PSL i SLD oraz inne pokrewne partyjki powstałe z tych powyżej wymienionych i udające inność będą odsunięte od rządzenia naszym krajem. A Pan Lewandowski to łobuz który naszą gospodarkę za czasów jak rządził szabrował bardzo skutecznie. Winien teraz za kratkami siedzieć za sabotowanie Polski.
SB / 195.116.34.* / 2009-11-28 20:24
popieram-i jeszcze powinien zabrać z sobą byłego ministra-kolesia ,niejakiego Wąsacza.
asdfghkjlo908 / 195.116.98.* / 2009-11-27 14:31
Kolejny sukces rządu Tuska który opozycja będzie pewnie chciała zdyskredytowac
...
www.tnij.org/fresh2010
Ajwaj / 85.17.6.* / 2009-11-27 15:43
To nie jest żaden sukces Tuska, tylko nadzieje na sfinansowanie kampanii wyborczej PO pieniędzmi unijnymi. Ci ludzie nie potrafią myśleć innymi kategoriami niż "posiadanie kolesia we właściwym miejscu".
O korzyściach dla Polski mówi się wyłącznie jako pusty slogan, bo nikt nawet nie próbuje konkretnie wyartykułować co niby Lewandowski teraz dla Polski zrobi.
Dlatego należy się od PO domagać jasnego wyartykułowania czego oczekiwać będzie od Lewandowskiego dla Polski, a nie dla PO.
cxvbxfgc / 83.11.53.* / 2009-11-27 17:48
I co z tego że coś obieca jak PO słynie z tego że tylko obiecuje
SB / 195.116.34.* / 2009-11-28 20:19
a kto do tej pory wywiązał się z obiecanek?- chyba tylko Bolek mówiąc o puszczaniu w skarpetach.
yetiatp / 69.71.222.* / 2009-11-27 17:59
Pusty slogan: "to dobrze dla Polski" nie mówi kompletnie nic. Nawet nie jest obietnicą, z której można potem kogokolwiek rozliczać, jeśli się nie spełni.
nickt / 213.227.94.* / 2009-11-27 14:22
Jak się zna na tym tak jak na TFI to miej nas Boże w swojej opiece.

Najnowsze wpisy