Forum Polityka, aktualnościKraj

Janusz Palikot może być wyrzucony z PO

Janusz Palikot może być wyrzucony z PO

Money.pl / 2010-03-03 08:37
Komentarze do wiadomości: Janusz Palikot może być wyrzucony z PO.
Wyświetlaj:
Pompium / 195.238.227.* / 2010-03-03 09:29
PORTIA STRACI CENNĄ WIZERUNKOWĄ TWARZ...
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-03 09:04
Yhhmmmm! Idol POmidorków. Jaki fryz, te spojrzenie filozofa , miłośc zawarta w kształcie ust ... garnitur za moje kilka pensji pewnie. Bozyszcze i wzór najiteligentniejszej, tej najlepszej części społeczeństwa polskiego. Pomidorki? Czy ogarnia was rozkosz na jego widok? Proponuje go na waszego prezydenta. Komentować jakichkolwiek słów miszcza nie ma co - tutaj kompletna pustka wyziera, ale chociaż otoczke mozna POpodziwiać (bo na ten przykład, efektów prac komisji "przyjazne państwo" to juz raczej wstydliwie jest przytaczać)...
WACŁAWA / 83.21.137.* / 2010-03-03 10:15
Brawo Panie Palikot! jest pan facetem odwaznym chociaż nieprzyzwoicie wulgarnym. Dał pan ta wypowiedza o Komorowskim dowód, ze jest pan z jajami. Trzeba mówic prawdę o kolegach. BRAWO!................ALGA
arch / 2010-03-03 09:01 / Tysiącznik na forum
Plastikowego wyrzucić ? Odwalić się od Plastikowego !
POmylone wybory / 2010-03-03 08:37
Ciekawe, ze były lider PO Jan M. Rokita zapytywany przez rozmówców (M. Karnowskiego i P. Zarembe),skąd wywodzi się stereotyp Donalda Tuska jako "nieco leniwego birbanta", odpowiedział: "Ten stereotyp wywodzi się z radosnej, nieco ludycznej atmosfery dawnego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Sam
Tusk wzmocnił go cokolwiek nieostrożnymi wywiadami, w których mówił na przykład o tym, ze ’kupuje drogie garnitury". Rokita tłumaczył zarzuty leniuchowania, padające pod adresem Donalda Tuska nawet z szeregów Unii Wolności, m.in. tym, ze Tusk jako "dysydent w Unii Wolności został zahibernowany na całe cztery lata na stanowisku marszałka Senatu [był wicemarszałkiem] - J.R.N.]. To była funkcja demoralizująca. Marszałek Senatu nie robi nic. Wicemarszałek Senatu nie robi podwójnie nic" ("Alfabet Rokity...", op. cit., s.285).
Niezbyt obfitujący w dokonania był również kolejny występ Donalda Tuska w roli wicemarszałka, tym razem Sejmu. Jego wystąpienia sejmowe "można było policzyć na palcach jednej ręki" (wg "Gazety Wyborczej" z 15-16 października 2005 r.). Do jakiego stopnia "pracuś" Tusk lekceważył swoją funkcję, możemy przekonać
się choćby z tekstu Piotra Jakuckiego w "Naszej Polsce": "(...) Wróćmy do pewnej sytuacji z sierpnia 2003 r., gdy Tusk był wicemarszałkiem Sejmu. Jak informował 'Głos Wybrzeża' (8-10 sierpnia 2003 r.) w czasie, gdy posłowie dyskutowali o sprawach istotnych dla kraju, Tusk - prowadzący obrady - znudzony, udając, ze
czuwa nad przebiegiem dyskusji, oglądał na monitorze mecz Interu Mediolan z VB Stuttgart". Piotr Jakucki tak komentował to zachowanie Tuska: "Wyobraźmy sobie teraz sytuację, gdy Rosja odcina nam gaz, a Niemcy wyłączają prąd w przejętych przez nich elektrowniach. Jak reaguje prezydent Tusk? Mówi: 'Nie przeszkadzajcie, jeszcze dwadzieścia minut do końca meczu'" (por. P. Jakucki: Wybierzmy Polskę!, "Nasza Polska" z 18 października 2005 r.).

W wywiadzie dla magazynu "Viva" Tusk powiedział m.in.: "Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci.(...) Mam dość naturalną skłonność - może nawet zbyt perfekcyjnie ja wyszlifowałem - unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem (...)" (cyt. za: P. Smoleński: Garnitury marszałka, "Gazeta Wyborcza" z 10 września 2001 r.). Współautor "Krakowskiego Przedmieścia 27" Tomasz Skory przypomniał rozmówcy z "Wyborczej", iż o Tusku powiedziano kiedyś, "ze to takie polityczne dziecię, kobietę uwiedzie ,faceta rozbroi" (por. tamze).
JanuszPOlikot / 2010-03-03 09:03 / Tysiącznik na forum
Platforma Obywatelska /PO/ jest polską partią polityczną założoną 24 stycznia 2001 /zarejestrowana
5
marca 2002 jako PLATFORMA OBYWATELSKA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ /przez ANDRZEJA OLECHOWSKIEGO,
MACIEJA PŁAZYŃSKIEGO Z AWS, DONALDA TUSKA Z UNII WOLNOŚCI I GROMOSŁAWA CZEMPIŃSKIEGO. Gromosław
Czempiński na temat swojego zaangażowania w założenie PO wypowiada się jednoznacznie, bardzo
zdecydowanie w mediach publicznych i w wywiadach: mówi, że to on sformułował koncepcję powołania
Platformy Obywatelskiej,

Zaangażowanie służb specjalnych w powstanie Platformy Obywatelskiej nie jest znane szerszej opinii
publicznej, pomimo podania tej informacji w kanale ogólnopolskim stacji Polsat News,. Okazało się,
że były szef UOP nie mógł się z nią przebić publicznie /inne media nawet nie skomentowały jego
wypowiedzi/. Gromosław Czempiński nazywany jest czwartym lub nieznanym tenorem


PO, partia polityczna powstała także z inspiracji byłych funkcjonariuszy SB według oceny
niezależnych publicystów stanowi jej moralną kompromitację, a w wymiarze politycznym jest to
katastrofalne dla Polski. W rozmowie z Niezależną. pl Czempiński potwierdził, że był tą osobą,
która
dała początek partii. Jak stwierdził, PO powstała dzięki jego rozmowom z politykami i długim
przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. Rozmawiał z wieloma z nich,
również z trójką tych, których później nazwano ojcami założycielami, trzema tenorami - Olechowskim,
Płażyńskim, Tuskiem. Goszcząc na antenie Polsat News Czempiński odpowiadając na pytanie Doroty
Gawryluk, czy to prawda, że namawiał Piskorskiego i Olechowskiego, by założyli Platformę
Obywatelska
- odpowiedział: " Miałem dość duży udział w tym, że powstała Platforma Obywatelska, że odbyłem
wtedy
olbrzymią ilość rozmów, a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do
pewnej
koncepcji, którą oni później świetnie realizowali".

POzdrawiam .........
JanuszPOlikot / 2010-03-03 09:10 / Tysiącznik na forum
Jako ciekawostkę mogę POdać ze Olechowski ......
W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był kontaktem operacyjnym Gromosława Czempińskiego o pseudonimie "Must", wcześniej pseudonim "Tenor", nr ewidencyjny 9606[3].
Tak że panowie współtwórcy PO dobrze się znali z okresu PRL.......
lplp / 83.12.23.* / 2010-03-03 09:47
niestworzone rzeczy wypisujesz... dziwię się że Ci się chce, a mi że to czytam... Czytam chyba tylko jako przerywnik podczas jedzenia drugiego śniadania...
JanuszPOlikot / 2010-03-03 09:55 / Tysiącznik na forum
Jak widać byle co jesz to i byle co piszesz..........heheheh
B_7 / 195.35.80.* / 2010-03-03 10:44
i byle co czytasz zapomniałeś dodać...
JanuszPOlikot / 2010-03-03 10:48 / Tysiącznik na forum
A ty POtrafisz czytać czy tylko słuchasz oPowieści z TVN ,Tok FM ....o GW nie wspomnę bo tam trzeba umieć czytać miedzy wierszami....
Widocznie dla ciebie to zbyt trudna lektura!

Najnowsze wpisy