Forum Polityka, aktualnościKraj

Janusz Palikot wzywa Tuska do debaty

Janusz Palikot wzywa Tuska do debaty

Money.pl / 2010-08-24 08:12
Komentarze do wiadomości: Janusz Palikot wzywa Tuska do debaty.
Wyświetlaj:
wrocławianin / 83.27.20.* / 2010-08-24 18:02
Janusz Palikot ma rację
WZZW / 178.36.149.* / 2010-08-24 17:09
http://wzzw.wordpress.com/2010/07/06/krew-na-rekach-palikota/
wtg / 2010-08-24 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kiedy wreszcie ten nasz popaprany naród powie tym wszystkim oszołomom - "Panom już dziękujemy".
matros61 / 217.113.229.* / 2010-08-24 15:43
Wyraźnie widać że Palikot.Niesiołowski, Macierewicz ,Kaczyński to ludzie o takim samym stopniu zaawansowania, w stwarzanie kłopotów i bazowania na swoim, bez dopuszczenia innej opcji w rozumowaniu.Bez Nich w Polsce byłoby spokojniej i szybciej politycznie bezpieczniej co dałoby wieksze szanse na rozwój gospodarczy dlatego że Sejm i Senat sprawniej by pracowały dając Rządowi jasne decyzje popierane przez przytłaczającą większośc
Ci Panowie to wielcy wrogowie Naszego Państwa
ja72 / 83.27.115.* / 2010-08-30 12:52
taaa,
a może powiesz kto nie jest wrogiem??
bo wg mnie kazda partia ma swoich wyznawców i wszyscy są wrogami wszystkich - a wynika to z prostej przyczyny każdy w jakimś stopniu żyje z innego (a nie tylko z siebie).. i nikt tego nie umie uciąć..rolnicy, kolejarze, stoczniowcy, górnicy, itp.to mafie z kamieniami w rekach, ktorych wszelcy rządzący sie boją tknąć.. stąd mamy to wielkie G.. non stop i stąd się rządy zmieniają co chwile - bo ludzie jak chorągiewki nie umią się określić na dłużej, niestety.
jak ktoś w końcu zlikwiduje wygórowane dysproporcje we wszelkich Zusach, Krusach, sztucznych płacach i wjedzie na tory czystej gospodarki rynkowej to może będzie lepiej.. inaczej sie caly czas bedzie tarzac w ...
katik 555 / 194.72.165.* / 2010-08-24 15:24
Januszu, nie twórz nowej partii, pleeease. Załóżmy, że Platforma rozpadnie się na pół, to będą dwie mniejsze partie i trzeci zmobilizowany PiS. Czyli kto będzie nami rządził >>>> fanatyczny Kaczyński wraz z swoją zgrają Macierewiczów. Boże chroń Polskę. Januszu, rób to, co robisz w Platformie, reformuj ją, jeśli trzeba, ale dąż ku scalaniu, a nie rozbijaniu. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Rtx / 87.205.169.* / 2010-08-29 15:17
Ja myślę że to jest plan dalekosiężny.Po utworzeniu własnej partii Palikot chce odciągnąć trochę elektoratu od SLD, resztówka PO odciągnie trochę elektoratu PIS, a po wyborach parlamentarnych nastąpi scalenie i będzie jedna duża partia,która do rządzenia nie będzie potrzebować żadnych przybudówek:)
ja72 / 83.27.115.* / 2010-08-30 12:59
Tylko nie ma czasu na podzialy w PO.. na razie, ale na wziecie sie do roboty niezwiekszanie podatków ale na ciecia budzetowe i ograniczenie urzednikow!!! Jako jedni z nielicznych nie mielismy wiekszych problemow w kryzysie a teraz podwyzkami wszystko zalatwimy.. kto jest takim doradca?
W urzedach niech przestana sie czepiac, tylko wezma do roboty, bo takiego luzu w pracy jak urzednik to nie ma nikt w Polsce.. bo mają "władzę" i wiedzą ze trudno im podskoczyc..
sfera2 / 2010-08-24 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kiedy "król" robi za błazna to błazen może robić za króla. Kiedy paranoja ogarnęła polityków wszystkich opcji, a do tego kler zamiast ewangelizacją zajmuje się polityką, to większego błazeństwa nawet Gombrowicz nie wymyślił. Palikot na tym tle rośnie do miana jednego rozsądnego, który chociaż kontrowersyjnie przedstawiał błędy polityków to robił to bardzo trafnie. Krzyk jaki przy tym powstawał świadczył że trafiał za każdym razem w same setną.
unita / 80.50.238.* / 2010-08-24 19:05
Gdy się chłopu założy koronę, to będzie tylko chłop w koronie a nie król.
Gdy oszołom, robi za dobrego patriotę i uczy wszystkich prawości, to chce mieć, nie tylko temat do swych niecenzuralnych gadek.
Ale i zniżkę w podatku.
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:03
Bez przesadyzmu. Gdyby ja sponiewierał pamięć Jana Pawła II, albo stwierdził, że komory gazowe w Oświęcimiu służyły jedynie do wypiekania chleba, a nie Żydów też podniósłby się krzyk, ale czy by to znaczyło, że trafiałem w samo sedno? I jeszcze jedno: dlaczego niby Kościół nie ma zabierać głosu w sprawach polityki? Ja wiem, że niektórzy, np. ci, których Kościół i zasady moralności chrześcijańskiej szczególnie uwierają bo przeszkadzają w zbudowaniu nowego, cudnego, komunistycznego raju na ziemi, chcieliby, aby Kościół o politykach i polityce się nie wypowiadał, ale dlaczego niby Kościół ma postępować tak, jak im się podoba?
sfera2 / 2010-08-24 15:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jan Paweł II był wielkim człowiekiem i miał szacunek nawet u swoich przeciwników religijnych. Porównywanie do niego Lecha Kaczyńskiego to wielki nietakt.
To że Palikot obnażał pruderię naszych polityków i w sposób ekstrawagancki poruszał pewne sprawy aby zwrócono na nie większą uwagę, to je jego sposób.
Sławetna sprawa z penisem i pistoletem zabawką, była brakiem reakcji prokuratury na gwałt młodej dziewczyny na posterunku policji. Jak widać do dziś to pamiętamy, chociaż nie wszyscy zwrócili uwagę czego dotyczył.
Tak samo na denną głupotę jaką była plotka o porwaniu i przetrzymywaniu w ukryciu pasażerów samolotu prezydenckiego i po zażądaniu ekshumacji Gosiewskiego, zaoponował bardzo niesmacznym ale celnym doniesieniem o tym że widziano Gosiewskiego na peronie we Włoszczowej .
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:48
Ale dlaczego Palikot obnażał pruderię tylko niektórych polityków, a swoich jakoś nie ruszał? Niechby spróbował. Już bym starsi i mądrzejsi pokazali, skąd mu wyrastają nogi. A była w ogóle plotka o porwaniu pasażerów samolotu prezydenckiego? Ja nawet nie słyszałem. Pewnie stała się znana(?) dlatego, że Palikot wywlókł ją na światło dziennie. Ale cóż zrobić. Takie ma rozkazy.
jj72 / 83.27.115.* / 2010-08-30 13:04
a który polityk obnaża swoich?? nie znam takiego oszołoma, przynajmniej nie za jego kadencji.. a na wszelkie partie składają się nie tylko normalni ale i oszołomy i dorobczyki - jak wszedzie niestety
zaba 99 / 194.72.165.* / 2010-08-24 15:17
a dlatego, że jak człowiek idzie do kościoła, to chce się pomodlić, a nie brać udział w politycznym wiecu
unita / 80.50.238.* / 2010-08-24 19:09
Oj prawda prawda, święta prawda. Ale jak nasz kaznodzieja, zaczął nas na mszy politycznie agitować. To poszliśmy do innego kościoła, a ten filozof w sutannie,, przez kilka tygodni gadał a swym kościele z myszami.
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:29
Ale w kościołach ludzie i księża się modlą i nie uprawiają polityki. Jak ktoś chce, to się pomodli. Sęk w tym, że niektórzy politykę widzą wszędzie. Nawet gdy ksiądz wymieni nazwisko zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego i odprawi w jego intencji mszę, dla niektórych pajaców już uprawia politykę.
sfera2 / 2010-08-24 16:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oprócz tego zbierają podpisy na listach Jarosława Kaczyńskiego straszą kontrolą na spowiedzi jeśli nie zagłosują na Kaczyńskiego, odprawiają modły pod krzyżem Smoleńskim, Dalej wyliczać, jeszcze dużo tego ingerowania w politykę, nie interesowania, a ingerowania.
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-25 07:41
Ale to chyba margines i uogólnianie, że w kościołach się politycznie agituje jest co najmniej nadużyciem. To tak jakby powiedzieć, że ponieważ Palikot jest mądry inaczej, więc i wszyscy platformiarze też.
Observer. / 79.184.132.* / 2010-08-24 14:17
Zobaczcie sami, co zostało z Komisji "Przyjazne państwo"...
zuuza / 78.131.129.* / 2010-08-24 14:12
Popieram. Panie Januszu, wielu sympatyków PO czeka na zmiany. Mam wrażenie ( i nie tylko ja), że Polska weszła w zaklęty krąg z którego nie ma wyjścia.
katik 555 / 194.72.165.* / 2010-08-24 15:43
tylko, że jak PO by się rozpadło, to do władzy dojdzie Kaczyński z Macierwiczem, Brudzińskim i Kurskim. Zuza, wstąp do Platformy, wspieraj Palikota, działaj na rzecz reform, ale na pewno nie można rozbijać dużej organizacji PO, która jako JEDYNA może przeciwstawić się Kaczyńskiemu. Malutkie parte niewiele znaczą, a po rozłamie, obie partie, i PO i partia Palikota byłyby słabe.
Anna Cerdewska / 80.48.115.* / 2010-08-24 14:35
Oczywiście! Komisja majątkowa rozdziela dobra materialne hojną ręką, państwo płaci za wyznaniowe nauki, posługę w szpitalach, wojsku i emerytury kleru. To jakaś paranoja! Przecież miało być normalnie, a nie tak jak w Sudanie? Jak sobie katolicy chcą to niech płacą na swych guru! Państwo powinno to kontrolować, a nie rozdawać majątek narodowy, ani oddawać tego, czego Kościół nie dość, że nigdy nie miał, to jeszcze często pozyskał w sposób złodziejski. Należałoby przeprowadzić sekularyzację majątków kościelnych, jak to uczyniła Francja już w 1905 roku i oddzielić państwo od Kościoła wypowiadając konkordat. Co to za umowa międzypaństwowa, z której korzyści może mieć tylko Watykan? Mnie to szokuje! Wierzcie sobie w co chcecie, brońcie krzyży u siebie w domu i w kościołach, ale wara wam od państwa i przestrzeni publicznej! Co ma charakter zabytkowy pozostawić, resztę usunąć lub niech czas zrobi z tym porządek. Niedawno stare babsko wpadłoby mi rowerem pod koła, bo jej się zachciało jakieś tajemnicze gesty wykonywać przed przydrożnym krzyżem. Pielgrzymki (na szczęście coraz rzadsze) blokują ruch. Jak chcą cierpieć niech idą bezdrożami, a nie średniowiecze uskuteczniają na drogach! Wszystko na pokaz, chociaż chyba nie wiedzą, że to pokaz miernoty intelektualnej!
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:17
A niby dlaczego katolicy mają się pozamykać w piwnicach? Może powinni się tam pozamykać czytelnicy Wyborczej (bo to przecież wstyd czytać takie g...), albo wyborcy PO, bo przecież głosowali na partię zaprzaństwa i zdrady, a więc w jakiś sposób przyłożyli rękę do szykującego się końca naszej ojczyzny. A może powinno być też tak, że partie finansowane są tylko ze składek swoich zwolenników i wyborców, a nie np. z moich podatków? A co ze składkami na ZUS, publiczną służbę zdrowia i publiczną oświatę? Ja np. nie chcę bulić na to kasy. Chcę aby moje dzieci chodziły do prywatnych szkół, leczyły się w prywatnych placówkach zdrowia, a ja chcę żyć na emeryturze z tego, co sam zarobiłem, a nie bulić na zastępy darmozjadów i nierobów, nieudaczników, którzy nawet nie potrafią znaleźć sobie roboty, beneficjentów systemy opieki społecznej. A co z powodzianami? Dlaczego ubeckie komuchy z PO fundują powodzianom zapomogi, podczas gdy ci ostatni wykazali się szczególną nieodpowiedzialnością i nawet w większości nie ubezpieczyli swoich domów, nie mówiąc już o tym, że budowali je często w strefach zalewowych cieków wodnych? Może tak POpaprańcy i ich wyborcy sami złożą się na powodzian (hi, hi... już to widzę). Długo by tak wyliczać...
Greg__ / 78.154.68.* / 2010-08-24 14:54
Po co tyle gadania? Wystarczyło by ostatnie zdanie. Na pokaz to jest Wasza "tolerancja".
leberał / 159.245.16.* / 2010-08-24 14:35
Tak, dyskusja np. o aborcji to świetny pomysł na załatwienie problemu dziury budżetowej.
pirdnął znowu pakiukoy / 95.49.143.* / 2010-08-24 14:08
donald mu kazał to fika - aby z SLD za 6 mcy została plamka + kontrolowana lewica co bedzie odwznie walczyć z babciami 80 letnimi pod krzyżami . BUCE PEOWSKIE myslą ze lud głupi t kupi.
man13 / 2010-08-24 12:27 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co bardziej popycha Palikota do tej wizji? Jest jednak wiele racji przemawiających za takim szantażem w obronie idei wolnego od wpływu kleru kraju i społeczeństwa. Polityka uwolniona od wpływów Watykanu przyniosła każdemu wyzwalającemu się krajowi wiele korzyści.
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:24
Tak... Szczególnie w ZSRR, który tak doskonale wyzwolił się się spod wpływu Watykanu.
Na marginesie... Palikot to prostak i błazen, a nie wytrawny polityk. Swoje możliwości pokazał przewodnicząc komisji Przyjazne Państwo. Tak też skończy ruch Nowoczesna Polska. A co to w ogóle takiego ma być ta Nowoczesna Polska? Chyba chodzi o pedalskie parady w każdym mieście liczącym ponad 2 tys. mieszkańców.
acomitam / 83.11.93.* / 2010-08-24 15:24
Tak... Szczególnie w ZSRR, który tak doskonale wyzwolił się się spod wpływu Watykanu.
Na marginesie... Palikot to prostak i błazen, a nie wytrawny polityk. Swoje możliwości pokazał przewodnicząc komisji Przyjazne Państwo. Tak też skończy ruch Nowoczesna Polska. A co to w ogóle takiego ma być ta Nowoczesna Polska?
-+ / 79.163.32.* / 2010-08-24 12:00
Cha cha chaaa !
Miro, Zbycho i Rycho / 130.60.28.* / 2010-08-24 11:32
Palikot chce Polsce zafundowac nowoczesna Polske w stylu taniego panstwa, do ktorego miala doprowadzic jego komisja taniego panstwa. Same czyste przekrety, tak jak z rozkradaniem stoczni.
jake / 93.105.64.* / 2010-08-24 11:29
Jeden z nielicznych w PO, który nie boi się pisuarów i kaczora. Bo Tusk tylko portkami trzęsie przed nimi. Czas na własną partię Panie Januszu.
Wacus Młody Zapaterysta / 83.29.175.* / 2010-08-24 10:24
WydOOpcone LEMINGI - Janusz wsadził Tuskowi pokrzywe pod ogon, a wszyscy myśleli że tylko umie wojować penisem
janiszek72 / 2010-08-24 09:21 / Tysiącznik na forum
PO samo ugotowało sobie takie zgniłe jajo i musi je teraz z uśmiechem na ustach spałaszować. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy