Forum Forum inwestycyjneFundusze

Japonia, Turcja a może Ameryka Łacińska

Japonia, Turcja a może Ameryka Łacińska

YaPaE / 95.178.15.* / 2013-07-24 21:00
To nie kierunki wycieczek a moje pytanie w które z tych wydają się wam bardziej opłacalne które mogły by przynieś zyski i dlaczego ?
Wyświetlaj:
YaPaE / 95.178.15.* / 2013-07-25 08:20
Dodam jeszcze 2 kierunki które mnie interesuja, Azja i takie fundusze:
- ING (L) Nowej Azji
- ING Subfundusz Chiny i Indie
Ameryka Północna
- Amplico SFIO Subfundusz Akcji Amerykańskich
a może poczciwa Rosja?
- Investor Rosja
Co o tym myślicie?
Z wcześniejszych odpada Ameryka łacińska po incydentach w Brazylii i zbliżającym sie mundiale i incydentach pewnie społeczeństwa raczej spokojnie tam nie bedzie, co nie wróży wzrostom.
Turcja sam nie wiem...
Japonia w góre ale korekta po prawie 50% zwyżkach w ciagu roku pewna a później znów lecimy do góry. Takie moje zdanie a wy co myślicie o tych i wcześniejszych propozycjach ?
uki562 / 91.64.187.* / 2013-07-25 00:08
Tez obserwuje Japonie i spolki surowcowe, wyglada ze oba kierunki moga byc niedlugo korzystne.
Odnosnie Turcji, krotkoterminowo (od konca czerwca) zaczyna sie tworzyc lekki kanal wzrostowy wyzsze dolki i wyzsze szczyty, ale zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie przy nastepnym zejsciu w okolice 71k.
Zeus52 / 2013-07-25 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten lekki kanał wzrostowy na ISE100 to wygląda na PROSPADKOWY klin.Obserwuję kilka wskaźników poza moim ulubionym Keltnerem(najbardziej wiarygodny)....ten ruch w górę to była próba ponownego podejścia do chmury ichimoku,taki ruch powrotny...ale jak mówią Japończycy: to próba wchodzenia po drabinie opartej drugim końcem o chmurę!...czyli mrzonki byków,mówiąc po naszemu. Poza negatywnymi wskazaniami Keltnera(naruszenie dolnej bandy)...sugerującymi najwcześniej,że to będą długie i męczące spadki...mamy potwierdzenie od ichimoku,a także"krzyż śmierci" na średnich MA50 i MA200.A to dodatkowo potwierdza długoterminowość ruchu w dół,czyli zmianę trendu.Jasne,że wskaźniki to nie Święty Graal...dlatego więc powinniśmy obserwować okolice 70k.-71k....czy może coś tam,przypadkiem się nie stanie,co zmieni sytuację.Ale tymczasem wygląda to tak źle,jak opisałem.
Zeus52 / 2013-07-24 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z trzech wymienionych kierunków wybrałbym raczej Japonię.Dlaczego? Po pierwsze technika...średnioterminowy(co najmniej)sygnał zakupu. Po drugie,rynek powinien się słusznie spodziewać efektów polityki Abe i Kurody(dodruk)...a w razie słabszych od spodziewanych efektów w gospodarce,zwiększenia interwencji BoJ...a Kuroda raczej nie odpuści. Oczywiście rynkowi należy się korekta po ostatnich wzrostach,a więc należałoby obserwować jej przebieg. Co do Turcji...bardzo źle wygląda technicznie.Sugerowałem już kiedyś,że na ISE100 mamy raczej nie korektę,ale odwrócenie trendu(tak sugerowała technika,ale i sytuacja), i jak na razie to się sprawdza.To moje zdanie i mój głos na ten temat...ale nie twierdzę,że jestem nieomylny.
uki567 / 95.178.9.* / 2013-07-25 20:31
A co sądzisz o Chinach lub Rosji ??
uki562 / 91.64.187.* / 2013-07-24 22:57
A co sadzisz o Ameryce Pld.?
Zeus52 / 2013-07-24 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrząc na Bovespę,to tam jest możliwość ruchu na 56kilo-58kilo...ale to tylko opcjonalna możliwość.Nie mam sygnału średnioterminowego,a przynajmniej taki byłby potrzebny dla fundów.Są dywergencje które mogą doprowadzić do powstania sygnału na dłuższą jazdę,ale na razie go nie mam.A 56,czy 58 kilo(a i to niepewne),to chyba niezbyt wielka jazda dla fundów. Także turecki ISE100...to,że na razie potwierdza trend spadkowy,to nie znaczy,że tak musi być wiecznie.Kluczowy powinien być poziom około 70500p. to,jak tam się zachowa będzie rzutowało na dalszą przyszłość. Nikkei225...to,co pisałem również nie oznacza,że już natychmiast należy w to wchodzić.Powinna rozwijać się korekta...co z niej wyniknie,to zdecyduje.Tu też jest taka sytuacja,że na wykresach,świecach daily(dziennych)jest sygnał średnioterminowy zakupu,jednak na weekly nadal bez zmian,czyli sygnał sprzedaży nie został anulowany.Sądzę,że to co pokazuje wykres daily zostanie zrealizowane,a wtedy otrzymamy również sygnał zakupu na tygodniowym...czyli na bardzo długo...ale najpierw niech się rozstrzygnie sprawa korekty.To jest nieco"płynne" z uwagi na stosowane techniki,jak wstęgi Keltnera,RSI,średnie...więc nie podam z góry poziomów.Po prostu pozostaje pod ścisłą obserwacją: Turcja z nastawieniem NEGATYWNYM trendu spadkowego...ale "nigdy nie mów nigdy",więc może przy 70500 coś się zmieni.Natomiast Nikkei...nastawienie POZYTYWNE...ale to samo,co z Turcją,tyle że w przeciwną stronę...bo a nuż korekta będzie głębsza,niż sądzę? Bovespa...coś się może dopiero wykluje...czyli nastawienie NEUTRALNE(na razie).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy