Forum Polityka, aktualnościKraj

Jarosław Kaczyński przedstawił swój program

Jarosław Kaczyński przedstawił swój program

Wyświetlaj:
demokracjabezposrednia.pl / 85.4.199.* / 2010-06-14 19:58
Mam już dość tego całego cyrku z prezydentami, posłami...słowem demokracją reprezentatywną! Mam już
dość, aby jeden koleś bez programu mógł sobie, za mnie decydować w każdej kwestii życia! Przecież na
większość spraw (zwłaszcza lokalnych) ludzie sami powinni odpowiadać. Tak jest w Szwajcarii. Co
kwartał odbywa się referendum ogólnokrajowe (i kantonalne). Efektem są najniższe podatki w Europie,
mała korupcja i z głową wykorzystywane podatkowe franki.

Referenda powinny odbywać się regularniea, a bzdurne pomysły polityków powinniśmy wetować. Już sama
możliwość odrzucenia ich bzdurnych ustaw zmusiłaby ich do lepszego przygotowania projektów
artykułów, ustaw, czy reform...

To My obywatele jesteśmy narodem, to My jesteśmy suwerenem i to my powinniśmy decydować, czego
chcemy!

Isteniją idealiści, którzy właśnie o to walczą. polecam: http://www.demokracjabezposrednia.pl
ździcho / 87.205.152.* / 2010-06-14 22:32

To My obywatele jesteśmy narodem, to My jesteśmy suwerenem i to my powinniśmy decydować,
czego
chcemy!

Słowo "powinniśmy" najlepiej prezentuje się na transparencie. A ten prezentuje się najlepiej, gdy trzymają go ci, którzy wrzeszczą najgłośniej: "To My [...] powinniśmy...etc. etc. A potem wszyscy idealiści idą do domu ze zwieszonym nosem.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-14 20:58
Demokracja to sa dwa wilki i owca glosujace kogo z nich zjedza na objad.
ździcho / 87.205.152.* / 2010-06-14 22:28
Piszesz o demokracji na świecie. Demokracja w Polsce są to dwa wilki (w pierwszej turze jest ich więcej, tylko się zagryzają) i JEDNA owca, która głosuje na to, który z tych dwóch wilków JĄ zje.
ździcho / 87.205.152.* / 2010-06-14 22:47
Jeżeli można skomentować samego siebie to: "Stop! Źle! Spieprzyłem! Oczywiście masz rację "@@@". Nie załapałem. Owiec jest dużo (może być 40mln). Niektóre chcą być zjedzone przez jednego wilka, niektóre przez drugiego, niektóre NIE CHCĄ zostać zjedzone. Wilk, który wygra zeżre WSZYSTKIE, choćby miał dostać skrętu kiszek, bo jest pazerny (lepiej odchorować, niż ma się zmarnować). P.S. Ciekawa jest warstwa literacka płyty Pink Floyd "Animals" (myślę, ze znasz). Znajdzie się tu trochę analogii. Pozdrawiam:)

Najnowsze wpisy