Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jaruga-Nowacka: Zabrać wojsku, dać emerytom

Jaruga-Nowacka: Zabrać wojsku, dać emerytom

Money.pl / 2008-10-14 08:28
Komentarze do wiadomości: Jaruga-Nowacka: Zabrać wojsku, dać emerytom.
Wyświetlaj:
rty / 83.7.112.* / 2008-10-14 22:52
A co z UŚMIECHEM DZIECI NIENARODZONYCH??
Kelner / 85.222.39.* / 2008-10-30 20:37
Psy szczekają karawana powinna iść dalej. Do budy.
edek365453 / 85.221.185.* / 2008-10-14 21:48
to czemu zabronić reszcie ludzi. Niech wszyscy tak jak milicjanci idą po 15 latach na emeryturę. Czym prędzej ZUS p********* i emerytury mundurowych p*********, tym lepiej dla społeczeństwa.
jGazz / 2008-10-14 20:44
Tej pani można tylko wręczyć bilet w jedną stronę , na wschód.
Po co do "jasnej....." mamy przepisy o emeryturach, jak co roku dopisuje się kolejne branże do pomostówek. Już brakuje ludzi do pracy, więc niech mi wyjaśni ta pani, kto za pięć lat będzie pracował na emerytury setek tysięcy kolejnych emerytów w wieku 55 lat?????
Raczejjj / 87.205.173.* / 2008-10-14 20:03
Towarzyszko Jarugo-Nowacka ! Czemu nie mówiliście tego gdy tworzony był PKWN i PZPR? Wtedy pieniądze dużo bardziej były potrzebne na na cele inne niż militarne !
edek363456 / 85.221.165.* / 2008-10-14 15:52
Po 15 latach chlania w koszarach q wieku 38 lat idą na emeryturę. Tak jak UBowcy i policja. Więc o co chodzi :)
arturrrooo / 89.239.76.* / 2008-10-14 21:25
Jeśli tak to idź do MON-u zostań trepem, chlej i zostań emerytem. Skoro w wojsku jest tak dobrze, że można zabierać to nikt już do wojska nie pujdzie. Skoro w tej chwili powszechnie reklamuje się służbę wojskową w mediach i bilbordach jako sposób na życie to widocznie nikt do wojska sie nie garnie.
edek365453 / 85.221.185.* / 2008-10-14 21:43
trep tak jak milicjant ma pracować minimum do 50 lat i to wyłącznie operacyjni i terenowi a nie każdy lewus zza biurka. Tak jest na całym świecie.
zeppo / 87.96.63.* / 2008-11-06 14:58
Panie edek z fabryki kredek zamiast obrażać poczytaj. Czas pracy żołnierza zawodowego jest ok 30% dłuższy w skali roku niż pracownika cywilnego pracującego 8h dziennie. O warunkach pracy i odpowiedzialności nie wspominam (liczba chętnych do zawodu mówi sama za siebie). Z tego też powodu nie będę miał skrupułu aby skorzystać z ostatniego przywileju jaki mi w wojsku pozostał.
Bankier_7 / 2008-10-14 13:44 / portfel / Punktator
Sprawa jest prosta tzn. wcześniejsze emerytury powinny być przyznawane jedynie takim zawodom jak górnicy czy hutnicy oraz dla kobiet,które urodziły i wychowały przynajmniej 1 dziecko (oczywiście przy spełnieniu odpowiedniego okresu pracy do tego) i dodałbym jeszcze strażaków za równie ciężkie warunki pracy.
Reszta zawodów jak np. Policjanci czy Lekarze wogóle nie powinni być brani tutaj pod uwagę. A jeszcze co do Policjantów to powinno się po upływie jakiegoś wieku np.45 lat przenosić 'za biórko' (chyba,że tak jest)
Do tego powinno się zweryfikować tak licznie przyznawane w naszym kraju renty,które mam wrażenie wystawiane są mocno nad wyraz! Okazuje się potem jak to np. ktoś na wózku bez kończyn/y nie może dostać renty i wegetuje jak roślina a w pełni zdrów na rzut oka człowiek biega po podwórku straszy dzieci z okna, żeby grać w piłke nie mogli, bo niszczą zieleń i hałasują i bierze rente!!! Gdzie tu sprawiedliwość??? Chyba przyszedł czas aby raz a porządnie przeprowadzić debatę na ten temat i zamknąć sprawę raz na zawsze - a nie jak potrzeba zbijać kapitał wyborczy...
Bernard+ / 83.22.125.* / 2008-10-14 22:57
100 pracujących Polaków utrzymuje 145 niepracujących polaków w tym aż 54 emerytów i rencistów.
Kontynuowanie przedłużanych od ośmiu lat tymczasowych uregulowań w sprawie wcześniejszych emerytur doprowadzi do szybkiego bankructwa systemu emerytalnego w Polsce i utrwali całkowicie nieracjonalne i niesprawiedliwe społecznie prawo. Zgodnie z nim aktywni zawodowo 60 -65 latkowie bez przywilejów utrzymują szybko rosnącą liczbę młodych uprzywilejowanych emerytów: obecnie 100 pracujących utrzymuje 145 osób niepracujących, w tym 54 emerytów i rencistów. Liczba ta do 2030 r. przekroczy 90. Tego ciężaru pracujący Polacy nie udźwigną bo już nie ma pieniędzy w budrzecie na wiele waznych społecznie spraw jak np na poprawienie poziomu szkolnictwa opieki zdrowotnej czy na budowę dróg i mieszkań czynszowych.

Dzisiejsze wydatki na emerytury wcześniejsze i pomostowe to ok. 24 mld zł, z czego dziewięć miliardów przeznaczonych jest na emerytury mundurowe, a trzy miliardy na przywileje górnicze. Wprowadzenie sytemu proponowanego przez rząd dałoby 10 mld zł oszczędność rocznie. W efekcie uprawnienia do wcześniejszych świadczeń straciłoby ponad milion osób, które są dziś przyszłymi beneficjentami niesprawiedliwego prawa.
Nic się więc nie stanie złego, gdy niesprawiedliwe prawo emerytalne przestanie obowiązywać.
— W takich okolicznościach deklarowanie, że ustawa zostanie zawetowana, lub próby legislacyjne zmierzające do wydłużania szkodliwego złodziejskiego prawa uprzywilejowania emerytalnego jest działaniem na szkodę państwa w przyziemnym celu odzyskania elektoratu. Jest to jednocześnie igranie z faktem, że nieuchwalenie ustawy spowoduje wygaśnięcie uprawnień dla wszystkich uprawnionych, w tym 270 tysięcy, których — zgodnie z kryteriami medycznymi — obejmuje obecny projekt.
Autor: / 193.108.194.* / 2008-10-14 14:07
Szanowny 'Bankirze_7'
a nie przyszło Panu do głowy, że już obowiązek ubezpieczeń jest złem samym w sobie? I wszystkie te przepychanki to skutek tego przymusu? Proszę sobie przypomnieć słowa Stefana Kisielewskiego, Członka-Założyciela UPR: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności ... nieznane w żadnym innym ustroju".
Pozdrawiam
jarugawojowyruga? / 84.234.10.* / 2008-10-14 13:07
Dlaczego nie ma na emerytury? Bo kolesie Jatugi rozkradli to co wypracowali przez dziesięciolecia obecni emeryci. Wojsko polskie ma przegonić czerwoną zarazę do Moskwy bo to jej czerwona zaraza służyła. Zrabowane majątki żydokomunie i komunie należy odebrać
Autor: / 193.108.194.* / 2008-10-14 13:04
Szanowni Państwo,
chceciżeby skończyć z takim bełkotem, a co ważniejsze z rabowaniem Waszych pieniędzy przez wszelkiej maści lewaków, głosujcie na UPR.
Pozdrawiam
-s / 85.89.162.* / 2008-10-14 13:54
A wtedy będzie cenzura jak na stronie UPRu, faszystowskie gesty Korwina w TV,
no i najlepsze:

"wybudowanie lotniska tylko dla samolotów... lądujących, aby łodzianie nie uciekali za pracą z Łodzi" -

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/664511.html

GRATULUJĘ TYM CO GŁOSOWALI NA UPR (bo ta partia nie różni się od innych)
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-10-14 13:10
UPR to utopia.
Rząd, sejm to reprezentacja narodu.
Jacy my jesteśmy taki jest rząd.
Nie da się wymienić społeczeństwa, walka z układem to walka z samym sobą.
Gdyby spora grupa społeczeństwa nie oczekiwała, że rząd im coś da lub załatwi, nie byłoby durnych obietnic wyborczych i populistów je głoszących.
Autor: / 193.108.194.* / 2008-10-14 13:29
Szanowny 'Nikodemie Dyzmo'
utopijne to są te wszystkie propagowane socjalistyczne mżonki PO, PiS, PSL, SLD i innych lewicowych mafii. Widać do czego doprowadza wtrącanie się w wolny rynek polityków demokratycznych, na przykładzie finasowego kryzysu w USA.
UPR na program realny.
Pozdrawiam
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-10-14 13:45
Tu nie chodzi o program, tylko kto partię z takim programem wybierze, a jesli juz nawet wybiorą to kto ten program zrealizuje.
Bo rząd to nie tylko premier i ministrowie, ale większość w sejmie i wojewodowie i ludzie w samorządach.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-)
Autor: / 193.108.194.* / 2008-10-14 13:48
Szanowny 'Nikodemie Dyzmo'
kto wybierze? Pan wybierze, ja wybiorę, społeczeństwo wybierze ;-)
Odniosłem się do pana słów o utopii i raz jeszcze podkreślam,
UPR na realny program.
Pozdrawiam
Floyd / 2008-10-14 15:12 / Tysiącznik na forum
Koń by się uśmiał.
sceptyk / 2008-10-14 18:46 / Tysiącznik na forum
Jasne!
Koń się śmieje, bo od dawna ma prywatną opiekę weterynaryjną, dzięki której "weteryniarz" przyjeżdża do konia ZAWSZE, kiedy koniowi to potrzebne. Koń płaci, koń wymaga. No i żaden koń jeszcze nie zdechł z powodu braku pieniędzy na "weteryniarza".
A ja, przez takich osobników jak Floyd, Nikodem Dyzma, Adam Michnik, Donald Tusk czy bracia Kaczyńscy muszę płacić łapówki, nomen omen łapiduchom, żeby łaskawie mnie wyleczyli.

Masz rację! Koń się śmieje z twojej głupoty, Floyd.
Floyd / 2008-10-14 19:20 / Tysiącznik na forum
Masz rację, żaden koń nie zdechł z powodu braku pieniędzy na weterynarza. Jeżeli koszt leczenia konia przekracza jego wartość lub jego właścicielowi brak kasy to właściciel konia oddaje go do rzeźni i kupuje sobie nowego konia. Na ile się wyceniasz sceptyku?
sceptyk / 2008-10-14 20:15 / Tysiącznik na forum
Ja się nie wyceniam.
To MNIE wycenia NFZ. Jak nie wiesz ośle, jak działa system określania wartości pacjenta w obecnym "bezpłatnym" systemie, to nie zabieraj głosu.
Czy wiesz, że operatorzy pogotowia mają cichy prikaz ograniczania wyjazdów do osób powyżej 80 lat?
Czy wiesz, że im jestes starszy, tym tańsza procedura medyczna ci przysługuje w ramach "ubezpieczenia"?
Czy nie widzisz naiwny bałwanie, że jesteś dokładnie tak samo wyceniany jak ten koń, o którym piszesz?
Właśnie przykład który podałes wskazuje, jak skutecznie działa pranie mózgów uskuteczniane przez rządzący reżym, wzmacniany przez połączone siły przodowników wyszkolenia bojowego i ideologicznego pod wodzą Proroka Większego red. Michnika i mgr zootechnik Olejnik Moniki.
Floyd / 2008-10-14 21:10 / Tysiącznik na forum
Dobre! Problem w tym, że ja jestem jak widać inteligentniejszy niż Ty. Dlaczego?
To proste, bo potrafię zrozumieć ciebie i być może będąc na Twoim miejscu piał bym to samo co Ty. Ty natomiast nie jesteś w stanie zrozumieć mnie i tak jest między nami różnica. Ja mam w nosie ideologię jestem po prostu pragmatykiem i obserwatorem realnej rzeczywistości. Wiem bardzo dobrze dlaczego w prywatnych gabinetach stomatologicznych nie ma kolejek, a leczenie może być nawet na najwyższym poziomie światowym, według życzenia klienta.
A, tak z ciekawości. Dlaczego przy Twoich rozwiązaniach zmniejszyły by się kolejki? Lekarzy by przybyło, a może ludzie byli by zdrowsi? Dlaczego przy Twoich rozwiązaniach lekarze zarabiali by dużo więcej. Pieniążki by kapały z nieba. Pan Bukiel wspomina co nieco skąd by się te pieniążki brały, ale PO nie wygodnie to nagłaśniać, tak jak niewygodnie mówić jak to leczenie będzie wyglądało za lat 10.
Z Twojego pisania można by sądzić, że przy Twoich rozwiązaniach, to wszyscy będziemy leczeni za darmo, bo jakoś mało piszesz o pieniądzach.
Howard Webb / 2008-10-14 12:58 / Bywalec forum
żeby lewica mogła żądzić to prawica musi na nich zarobić, mieliśmy 8 lat rządów lewicy i 6 lat rządów lewicy pobożnej to teraz niestety musi przyjść kilka lat rządów prawicy
jeszcze 2 lata i najbardziej rozkapryszona i złośliwa osoba we władzy zostanie wykopana na zbity pysk
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-10-14 13:04
Przepraszam, ale która to zdaniem kolegi partia w Polsce jest prawicowa ?
sceptyk / 2008-10-14 18:48 / Tysiącznik na forum
UPR.
Wszystkie pozostałe, to albo
komuniści (SLD, UD,UP, Demokraci.pl) albo
socjalści (PO) albo
narodowi socjaliści (PiS)
pro-patria / 78.30.82.* / 2008-10-14 12:45
Taki jest stan mentalny lewicy, że z uśmiechem na zębach zniszczy naszą obronność, żeby więcej dać do koryta swojemu elektoratowi!

Wstydu nie masz?!
panrysio / 79.188.238.* / 2008-10-14 12:18
hej feministko, tak chętnie się wypowiadasz na temat klapsów wychowawczych w domu, tak pragniesz pouczać innych jak należy wychowywać dzieci a jaką masz ofertę dla tych zabitych , nienarodzonych dzieci ?

To co automaty aborcyjne w każdej dyskotece ? bez kasy fiskalnej i Vatu
sceptyk / 2008-10-14 18:50 / Tysiącznik na forum
Masz rację.
Niech Jaruga Nowacka opowie coś o swojej córce.
Albo może lepiej: niech córka opowie o tym, jaką "mamusią" była Jariga Nowacka.
prawiezaratustra / 2008-10-14 10:53 / _
Tak sobie myślę, że feministki-aborcjonalistki powinny mieć takie prawa jak mężczyźni i pracować na emeryturę do 65 lat. Pozostałe kobiety powinny pracować do 55 lat aby było status quo.
Mowa tu o pracy a nie synekurze, którą czerwoni urządzili obrończyni aborcji i życia bezstresowego.
Ech te durne baby, kupują i czytają kolorowe czytadła marząc o wielkości i finansując wysokopłatne kretynki mające je głęboko w d. W tym sensie świat się nie zmienia.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-10-14 10:44
Populizm polega na tym, że dopieszczasz jakąś liczną grupę społeczną kosztem mniej licznej po to aby ta liczniejsza patrzyła na ciebie przychylnie podczas kolejnych wyborów i dzięki temu przez kolejne 4 lata jesteś przy korycie.
Czy nie prościej i uczciwiej byłoby na przykład powiedzieć: zabrać wojsku a dać mi?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy