Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeden podatek zamiast PIT i składek na ZUS i NFZ, ale bez kwoty wolnej. Rząd szykuje rewolucję podatkową

Jeden podatek zamiast PIT i składek na ZUS i NFZ, ale bez kwoty wolnej. Rząd szykuje rewolucję podatkową

Wyświetlaj:
ffffffff3 / 77.252.248.* / 2016-03-08 08:45
No to teraz państwo chce przeżreć do kompletu emerytury na 500 na menela, a wypad czas zacząć robić na czarno bo tylko na to to państwo zasługuje.
jkjkj / 77.252.248.* / 2016-03-08 08:44
Czyli władzunia chce podnieść podatki a w zamian da mniej? A do tego opodatkuje także dorabianie do etatu? No wielka wdzięczność pazernej władzy. Emerytura obywatelska? Znając życie dadzą poziom minimalny czyli de facto najmniej co można odłożyć i potem cytując klasyka 'spieprzaj dziadu'? Albo składka na ZUS to ryczałt albo niech wypadają z takimi pomysłami - niech sobie to płacą sędzią, którzy nic nie odkładają.
-karolcia- / 176.97.81.* / 2016-03-08 08:42
Kolejne obiecanki,mrzonki byle tylko do kolejnych wyborow moze znowu uda sie zlapac wyborcow na lep.Tylko czy to bedzie korzystne dla nas to osobny temat.
jato / 217.153.78.* / 2016-03-08 08:41
To ona ma jakieś pomysły??? pewnie samodzielnie wybierze sobie tytuł filmu na jaki pójdzie do kina kiedy jajosław z antonim będą ustalali jak Polskę podzielić. No może jeszcze zadecyduje jaką broszką i gdzie sobie przypnie - bo widać broszkę lubi nosić na wierzchu:)
pitagoras / 185.52.220.* / 2016-03-08 08:35
z podatku tylko NFZ powinien być opłacany. ZUS powinien być zlikwidowany a każdy powinien mieć swoje konto stosownie oprocentowane z gwarancją państwa,w przypadku zgonu rodzina dziedziczy nasze pieniądze. wszystkie śmieszne umowy o pracę powinny być zlikwidowane, albo potrzebujesz pracownika albo nie jak nie możesz zatrudnić firmę zewnętrzną
tofi / 79.186.7.* / 2016-03-08 08:32
Pracowałam ponad 41 lat ani jednego dnia zwolnienia, mam wypracowaną emeryturę, a teraz co mam oddać pasożytom i nierobom. Emerytury obywatelskie będą dotyczyć też polityków?
daro912 / 95.49.174.* / 2016-03-08 08:26
brawo macie co chcieliście a o emeryturach pomażcie nieroby wszystko dostaną emeryturki pińcet plus a wy łape lizać
pi659 / 194.181.95.* / 2016-03-08 08:21
zarabiam bardzo dobrze i mam "sponsorować" nierobów??!!!!
...pierwszy dzień w którym tylko wejdzie ten pseudo pomysł to będzie mój ostatni dzień jako osoby oficjalnie zarabiającej...wolę dostać "pod stołem"...Państwo opiekuńcze nie jest mi potrzebne
etc. / 194.165.48.* / 2016-03-08 10:07
Nie, to nie tak: Ty zarabiasz bardzo dobrze, bo to dziesiątki, a może setki - jak to mówisz - "nierobów" - pracuje na to, żeby mogło w ogóle istnieć Twoje stanowisko pracy. Jak sądzisz, ile potrzeba sprzątaczek, ekspedientek, listonoszy, kierowców itp. do tego, żeby móc utrzymać jednego przysłowiowego maklera, bankiera czy innego "menadżera do spraw public relations"? I zastanów się trzy razy zanim napiszesz ponownie taki dyskryminujący wpis.
pi659 / 194.181.95.* / 2016-03-08 12:17
Żadna sprzątaczka ani inny pracownik nie dołożył mi do 70 000 pln , które musiałem z własnej kieszeni wyłożyć na moją edukację.Płacić musiałem a jak nie to won z uczelni.
Nie pochodzę z zamożnej rodziny ale pracowałem ciężko i mnie to wkur...ia , że mam teraz dawać tym co się śmiali ze mnie gdy wstawałem o 4 rano do pracy i uczyłem się po nocach...więc nie pisz mi tutaj o dyskrymnacji.
asdasd123asd / 31.178.234.* / 2016-03-08 10:35
no to teraz zobacz na te wszystkie LCC w polsce, 80% z tych firm placi pracownikom nie majac nic wspolnego z interesami w Polsce (przynajmniej posrednio), do tych biur potrzebni sa listonosze itd... ci ludzi ktorzy zarabiaja tam pieniadze moga je wydac w nazwijmy to "sklepach na terenie polski" gdzie pracuja te eskpedientki itp... jesli tych LCC nie ma to po co tyle ekspedientek itd... zadna tez nie dostanie kredytu w bankach na terenie RP... ty sie zastanow co piszesz... polska to nie niemcy.. jestesmy krajem kolonialnym i pseudoinwestycji ktore sponoruja cala gospodarke... ale taki gimbus jak ty naslucha sie jak nie prawackiego to lewackiego g..a i pozneij smaruje te idiotyzmy w internecie...
pi649 / 194.181.95.* / 2016-03-08 12:25
ciekawe czy przesiedziałeś w gmachu uczelni chociaż 1% czasu, który ja poświęciłem na naukę.
Tacy jak Ty potrafią tylko kupić "żubra w puszce, setkę i parówę z bułką..jak wystarczy"..i psioczyć na swój los, a jak matka goniła do nauki to kumple byli ważniejsi...
lilicbchc / 159.205.159.* / 2016-03-08 08:42
"Państwo opiekuńcze nie jest mi potrzebne" nie ujadaj tak bo nie wiesz co ci może los "podarować". Teraz jesteś na szczycie jutro możesz być na poziomie kloszarda, zarozumialcu ty jeden...
asdasd123asd / 31.178.234.* / 2016-03-08 09:36
kloszardem umyslowym to jestes ty.... napracowal sie na swoja ewentualna opieke, a nieroby lub ci co im sie niechce nic ze swoim zyciem zrobic wplacili przez 10 lat okolo 3000zl do budzetu... gdzie taki kontraktor placi 8-10 tys miesiecznie do budzetu... wiec zmaknij lepiej jadaczke... zarozumialbym to trzeba byc zeby wyciagac lapy po czyjeszs i mowic na to "SPRAWIEDLIWOSC SPOLECZNA"
x11 / 94.254.225.* / 2016-03-08 09:43
Przecież każdy obywatel jako konsument, który coś kupuje płaci VAT i Akcyzę. Tego nie liczysz? Chyba dużo więcej wyjdzie przez 10 lat niż te 3tyś?
antyjanuszcebulak / 31.178.234.* / 2016-03-08 09:49
synku mowimy o podatkach bezposrednich... ale skoro juz tak liczysz... to nadal sila nabywcza kogos kto odprawdza 3tys podatku przez 10 lat jest absolutnie smieszna i mala w porownaniu do kogos kto odprowadza miesiecznie 10 tys.. nie sadzisz ? wiec skoro mowimy o sprawiedliwosci to ten co wplaca 10 tys miesiecznie przez 10 lat wplaci 1200 000, czyli 400 razy wiecej niz tacy jak ty... czy otrzyma 400 razy wieksza opieke spoleczna ? czy otrzyma 400 x wiecej opieki medycznej ? czy jego dzieci 400x wiecej godzin szkolnych dostana ? czy 400x wiecej drog tylko dla niego wybuduja ? zastanow sie co piszesz.... pieniadze robia pieniadze... zabieranie im i dawanie ludziom ktorzy nie potrafia ich zarobic prowadzi tylko do krotkotrwalego wzrostu konsumpcjhi konczacego sie inflancja, upadkiem produkcji i pauperyzacji spoleczenstwa.. komus kto zarabia 20 tys nie bedzie sie chcialo juz pracowac jak bedzie mial oddac 14 tys w postaci pdoatkow posrednich i bezposrednich ? po cholere pracowac ? rozumiesz to gamoniu ? czy ty siedzisz z goscmi ktorzy zarabia po 20-30 patoli na dyzurach 24/7/365 ? czy ty z nimi siedzisz i sie uczyc ? jezdzisz na szkolenia ? odpowiadasz karnie za szkody powstale w wyniku dzialalnosci itd itp ? ale w zyskach chcesz partycypowac... zalosne to jest.. wygonicie ludzi pracujacyhc i zostaniecie sami ze soba.. wyobraz sobie tylko e jak kontraktorzy zamkna dzialalnosc w jednym miesiacu ( a tak bedzie bo nikt nie da sie dluzej okradac) to budet upadnie to jest ponad 2 mld miesiecznie do budzetu....
syriana / 91.232.53.* / 2016-03-08 08:13
zaraz, zaraz, z********** dwadzieścia lat - pensje mam niezła, a ktoś kto o******** się całe życie ma mieć taka sama emeryturę co ja????
i co może jeszcze z mojego podatku będzie ja pobierał - toż to komunizm w czystym wydaniu.
wszystkim po równo bez względu na wkład???????????
x11 / 94.254.225.* / 2016-03-08 09:16
Jak dobrze zarabiasz to przecież możesz sobie dodatkowo oszczędzać samodzielnie. Emerytura obywatelska to tylko minimum jakie gwarantuje państwo w wielu krajach.
DDD258 / 93.157.112.* / 2016-03-08 08:30
cały ten system po reformie w 1999 r jest do bani 40 lat za kółkiem jako zawodowy kierowca gdy przejdę na emeryturę dostanę TYLKO 30% stawki emerytalnej a np: mundurowi 100% górnicy mają przelicznik 280-320 % i tu jest łamane prawo w/g KONSTYTUCJI Równość społeczna gdzie jest rzecznik praw obywatela gdzie KOD ,TK i inne instytucje które mają dbać o DEMOKRACJĘ i RÓWNOŚĆ SPOŁECZNĄ ,ktoś powie to trzeba było zatrudnić się w tych zawodach tylko ktoś też musi pracować w innym zawodzie np: piekarz czy murarz , sprzedawca ,krawiec,cieśla itd... aby kraj mógł funkcjonować .
igorr266 / 109.243.248.* / 2016-03-08 08:11
bedziem jesc trawe nie szczaw
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mistrz Polikarp / 91.221.158.* / 2016-03-08 08:08
Jeżeli pomysł prowadzi do obniżenia obciążeń to krok w dobrym kierunku. Ale ja zrobią to "po polsku" czyli byle jak, to będą problemy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wstydihanba / 83.5.170.* / 2016-03-08 08:24
a gdzie ty tu widzisz obnizenie obciazenia ? to jest skok na kase ludzi zarabiajacych... chca ukrasc pieniadze tym co chca pracowac i dac tym co im sie nie chce nic.. od pracowania, podnoszenia swoich kwalifikacji.... bo po co ? takie dzialanie przeciw ludziom srednio i dobrze zarabiajacym moze miec fatalne skutki, jak bym mial tu siedziec bo nie moglbym uciec z jakiegos powodu, to moj pracodawca mialby wielki problem, bo komu by sie chcialo pracowac jakby mu zabierali przynajmnij polowe pensji na start... a pozniej wracasz po pracy i widzisz pijusow wszedzie, rozwydrzona patole biegajaca beztrosko itd... na ch..j pracowac.. pracodawca i tak nie zwoni bo polowa specjalistow jak nie wiecej od razu da noge ... wkoncu taki pracodawca zacznie sie zastanawiac czy nie prosciej mu przeniesc firme do takich czech czy innego panstwa... nie da sie tworzyc wysokich technologi bez ludzi i z ludzmi ktorzy nie beda mieli motywacji do pracy... na ch... j mam sie starac i dymac jak zalozmy zarabiajc 30 kola zabiora ci polowe a z drugiej polowy znowu zaplacisz para podatki w akcyzach vatach itd.... ktos powie stary zostanie ci 15 tys... to i tak duzo.. klasyczne myslenie patoli i niewolnikow wlasnego zycia.. oni nie rozumieja ze ktos ciezko pracuje na 30 tys a nie 15 i za 15 nie bedzie zdzieral se zycia po to zeby drugie 15 dostali wszyscy ktorzy w zyciu chca sie tylko nazrec czyims kosztem
lester803 / 178.43.217.* / 2016-03-08 08:39
Niewiele rozumiesz. Obecnie, głównie przez wysokość obciążeń wiele osób nie zarabia i siedzi na różnego rodzaju zasiłkach. Żeby pracować na siebie muszą na przysłowiowe"dzień dobry" mieć zarobki na poziomie 3-4000 zł żeby opłacić wszystkie daniny dla państwa i mieć z czego żyć. O ile lekarz czy prawnik są w stanie nawet z marnym doświadczeniem miesięcznie tyle zarobić na starcie o tyle osoba wyprowadzający psy czy kobiecina sprzedająca koperek na rynku w życiu tyle miesięcznie nie zarobi. A nawet jeżeli jej się uda miesiąc czy dwa to w końcu przyjdzie okres kiedy nie da rady i pójdzie po zasiłek. Podatek płacony od realnych dochodów i ujednolicenie systemu opieki zdrowotnej, społecznej i emerytalnej to bardzo dobre rozwiązanie. Podobne opłaty i podobne świadczenia. Różny będzie podatek dochodowy czyli to co zostanie po odjęciu minimalnych składek. Zarabiając więcej odkładasz sobie dodatkowo - sam, zamiast liczyć na to że twoją kasą zadysponuje państwo wyliczając ci emeryturę. Krok w dobrą stronę, choć patrząc na to co wyrabia Pis z innymi dziedzinami - spaprają sprawę dając za dużo nierobom i dzieciorobom a proponując za mało tym co realnie utrzymują to teoretyczne państwo.
antyjanuszcebulak / 31.178.234.* / 2016-03-08 10:03
Ty chyba synku masz problemu z czytaniem ze zrozumieniem, przeczytaj jeszcze raz moj komentarz, przeczytaj jeszcze raz artykul i zastanow sie co ty za przeproszeniem p..sz, podatek ma byc progresywny... obecnie kontraktor robiacy za 20 tys musis zaplaci miesiecznie 1090 (ZUS+NFZ+FP), 19% od tj kwoty (czyli placi juz od realnych dochodow) + 23% VAT. malo ci tych obciazen "profesorze gimbusie sprawidliwy III" ?.. podatek progresnwy likwidacja skladek itp oznacza ze nie zaplaci ZUS+NFZ+FP w wysokosci 1090 tylko znacznie wiecej bo cos kolo 4-6 tys miesiecznie, + nie 19% a jakies 30% (zakladajac progresje od progowow) i jescze do tego VAT 23% ? pop..lo cie do konca juz ? ci ludzi zamkna dzialalnosc i przeniosa sie do chin a ty bedzie gruz zrec bo zabraknie na starty 2mld miesiecsznie... ucieczka tych ludzi powoduje potezne straty w pozostalych galeziach ... to sa szacunku na poziomie 2mld z tytulu PIT/ZUS/NFZ/FP/VAT... a gdzie reszta ? wez sie ogarnij chlopcze
wstydihanba / 83.5.170.* / 2016-03-08 08:06
aha czyli znowu proba ataku na kontraktorow (liczba okolo 1mln akualnie w kraju) ktorzy placa juz lacznie nawet z najnizszym podstawowym zusem srednio 7-8tys miesiecznie, to pis chce zeby teraz zaplacili okolo 10 czyl polowe pensji brutto sredniej oczywiscie kontraktorow :).. brawo pis.. czyli zabrac tym ktorzy chca sie uczyc, ksztalca sie, tyraja cale zycie, staraja sie... a dac post ubekom, chorym na wodke, tym ktorzy maja po 5-ro dzieci i nie chce im sie pracowac i tak mozna by wymieniac dlugo.... drogi PiS i jego wyborcy ktorzy juz zacieraja rece ze zabiora komus i dadza im... otoz nie stanie sie tak... przy tak radykalnym ataku na moja wolnosc i poczucie sprawiedliwosci, spakuje walizki jak wiekszosc tych ludzi i opuszcze ten kraj pracowac dla pracodawcy swoje aktualnego w jego kraju (moj pracodawca juz mnie informowal ze z checia to zrobi i zebym podatki zaplacil w jego kraju..).. zakladajac ze ponad polowa wyjedzie to policzcie sobie straty dla "budzetu"... dostaniecie fige z makiem zlodzieje... nic nigdy od panstwa praktycznie nie dostalem, za lekarzy musze placic sam... tyralem od 14 roku zycia jak inni biegali po dyskotekach chlac wode... a teraz mi maja zabrac i dac im bo oni sa tacy poszkodwani bo se popracuje 8h a pozniej doi bronki z biedry... gdzie ja mam dyzury 24/7/365, odpowiedzialnosc cywilna jak zrobie blad (srogie kary po 100tys), musze sie ciagle uczyc.. IT dzisiaj na wysokim poziomie to ciezki kawalek chleba... ale nie TO JA JESTEM ZLODZIEJ bo zarabiam duzo, biore na siebie duza odpowiedzialnosc i nie chce za darmo tych pieniedzy oddac innym ktorym sie nie chce... TFU na takich ludzi i TFU na taki rzad... nie chcecie mojej pracy i juz i tak duzo ZA WYSOKICH podatkow to kij wam w ryj i nazryjcie sie figa z makiem, pojade tam gdzie nie bede "ZLODZIEJEM bo sie staram"

Najnowsze wpisy