Forum Forum finansoweKonta

Jeden rachunek bankowy dostępny w całej Europie

Jeden rachunek bankowy dostępny w całej Europie

Wyświetlaj:
rgfd / 89.78.90.* / 2010-11-10 02:52
Jakie jest oprocentowanie lokat w nowoprzyjetych krajach czlonkowskich? Chodzi mi glownie o np. Rumunie? Czy jest ono wyzsze niz w Polsce? Bo w Wlk. Brytanii te lokaty sa zalosne, a tak nadarza sie szansa korzystniejszego lokowania pieniedzy. Czy majac takie konto nie bede musial zglaszac tego NBP i wypelniac masy beznadziejnych swistkow? Jestem sklonny placic podatek w Polsce, tylko chce miec prosta mozliwosc zalozenia lokaty - jesli konkurencja daje wiecej i moge zalozyc konto w jezyku angielskim lub rosyjskim (idealnie polskim) przez internet w Banku np. rumunskim, ktory daje wiecej to dlaczego mialbym nie skorzystac?
Pitr72 / 213.77.33.* / 2007-05-14 11:54
bo proszę Państwa, wszyscy się chcą szybko nachapać jak najwięcej, tak niestety jest również w przypadku naszych banków, niestety dotyczy to większości gałęzi... a przecież to sektor bankowy winien jest mozolnie, pomalutku, delikatnie (w końcu to my przynosimy tam nasze pieniądze!) wysuwać swoje macki po prowizje i opłaty anie nachalnie pazernie i zawsze z podejsciem że ma rację i mu się należy.....
msmaxxis / 2007-05-14 10:52 / Bywalec forum
W sumie w krajach Euro nic sie nie zmieni, bo tzw. EU-Przelew juz od kilku lat jest traktowany jak przelew wewnatrzny (czytaj darmowy). Ciekawostka moze okazac sie mozliwosc zalozenia darmowego konta rozliczeniowego w innym kraju UE. Przyklad: DBK w Niemczech ma darmowe konto, darmowe Vise i darmowe wyplaty z bankomatow w celej UE, ale niestety wymagany jest meldunek w niemczech.
Mam nadzieje, ze tego typu zapisy dyrektywa rowniez ureguluje i umozliwi zalozenie rachunku np. w Niemczech, Luxemburgu czy Holandii (znanych z niskich kosztow) bez koniecznosci posiadania tam meldunku, czyli przecietnemu obywatelowi UE mieszkajacemu np. w Polsce.
Takie posuniecie bez watpienia wplyneloby baaardzo pozytwynie na obecne ceny za rachunki bankowe (ktore nie oszukujmy sie sa o wiele wyzsze w porowniu z UE).
lovelypl / 2007-05-14 08:51
No może w końcu ceny przelewów zagranicznych w Polsce staną się rozsądne. Przykład: przelew z Polski na Słowację (ok. 300 zł) miał kosztować 80 zł !!! Okazało się, że taniej wyszło wsiąść do samochodu i pojechać na Słowację osobiście przekazać pieniądze :)
Wozek / 62.89.75.* / 2007-05-14 11:00
Kiedyś w Pekao robiłem przelew na Słowację. Zaskoczony byłem gdy na historii, cena koszt przelewu okazał się większy niż w cenniku przelewów do krajów EU. Okazało się że według Pekao - EU nie obejmuje Słowacji (było grubo po 2004).
jko / 89.171.18.* / 2007-05-14 10:08
Ciekawie czyta się takie komentarze prezesa banku Nordea, który w na początku maja zlecenie przelewu z rachunku polskiego na polski realizował mi ostatnio 4 dni po terminie (i 6 dni po złożeniu dyspozycji). Rzekomo "z przyczyn technicznych".

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: