Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jedno okienko już w tym miesiącu

Jedno okienko już w tym miesiącu

Money.pl / 2009-03-03 13:15
Komentarze do wiadomości: Jedno okienko już w tym miesiącu.
Wyświetlaj:
klocuszekkk / 188.146.146.* / 2009-11-06 02:22
Jedno okienko to paranoja trzeba czekać i czekać na REGON! Bzdura kompletna!!
noter / 78.8.8.* / 2009-03-12 14:57

Wniosek o wpis lub zmianę wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nie będzie podlegać opłacie.

Nie uwierzę, dopóki nie doświadczę! Prowadzę jednoosobową firmę od 1995 r., kilka razy dokonywałam zmian i nigdy nie darowano mi żadnej opłaty skarbowej! I państwo pozbędzie się takiej forsy ??!! Niemożliwe!
:-P / 89.78.97.* / 2009-03-06 17:21
czy teraz zmieniło się coś z NIPem? jeśli osoba fizyczna zakładała firmę, zadnego NIPu nowego nie dostawała. cały czas był jeden i ten sam, który przynależy każdemu polakowi.....
a to przesyłanie dokumentów z urzędu do urzędu - to jest paranoja!!! i chyba tylko po to zeby utrzymać POcztę Polską przy życiu. to wszystko powinno być w jednej bazie danych!!!!!!! a powiadomienia powinny być elektroniczne!!!!!! między urzędami!!!!! heeelp ! czy u nas nic sie nie zmieni?
INA / 80.51.161.* / 2009-03-06 22:05
Nie zmieni się bo kochamy biurokrację!!! :((
lecher1 / 89.228.94.* / 2009-03-05 20:01
Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd odnośnie założenia FIRMOWEGO konta bankowego skoro nie ma w przepisach takiego obowiązku, wystarczy zwykłe konto osobiste, zaś z konta" firmowanego " banki pobierają bezprawnie wyższe opłaty za dokonywane transakcje. Czyż dla odbiorcy nie jest obojętne, z jakego konta wpływają pieniądze? Czy to jest równość wobec prawa, naganianie przez Państwo zysków dla banków?
Wadolek / 87.119.17.* / 2009-03-05 22:40
Dokladnie tak jest.. Mam konto osobiste i prowadze dzialalnosc gospodarcza (jednoosobowa) Uzywam do tego osobistego konta i jest wszystko cacy. Problem pojawil sie gdy zalozylem spolke z o.o. Wybralem najbardziej (moim zdaniem) przyjazny bank dla mnie ( czyt. najtanszy i zaufany ) Pobiera 14 zl za prowadzenie.. Kazdy przelew to 1 zl, na szczescie do US i ZUS za darmo (m.in. dlatego wlasnie ten bank wybralem) kazde automatyczne polecenie zaplaty za tel. np. to 3 zl a odsetki? Pfff... Praktycznie nie istnieja. Co jeszcze lepsze.. Kazda wplata czy wyplata jest powodem pobrania przez bank zlodziejskich prowizji....
8kaprzedsiębiorca / 83.10.25.* / 2009-03-05 12:03
Już w tym miesiącu? Słyszę o tym dopiero od kilku lat.Nie mogę w to uwierzyć! Już!Już!.Hurra! Moje kochane Państwo!Ajak mi to ułatwi życue! To niesamowite!
dCo / 79.184.230.* / 2009-03-04 16:20
Kolejne zamydlanie rzeczywistości zamiast konkretnego rozwiązania problemu. Normalnie gorzej niż w Azerbejdżanie.
marek 19.53 / 83.24.21.* / 2009-03-03 13:15

Bez odpowiednich dokumentów i ściśle ustalonej kolejności wizyt w poszczególnych urzędach, proces rejestracji działalności zajmował nawet kilka tygodni.


Bez odpowiednich dokumentów też nie zarejestruje w 5 minut.

Zakładałem firmę i jakoś nie przypominam sobie tej gehenny.
petent / 83.15.212.* / 2009-04-13 17:02
Jesto to kolejny bubel
Wniosek wypełniasz i składasz do urzędu miasta , następnie do 3 dni urzędnik przesyła informację do US US ZUS. Aby móc prowadzić działalność musiśz posiadać nadany regon i nip oraz założone konto firmowe aby to zrobić musisz odczekać około 1,5 tygonia aby uzyskać nip i regon. Iść osobiście do US zgłościć rodzaj opodatkowania oraz do ZUS. I co czy rzeczywiście minimum formalnośći tak naprawdę czas się wydłuża bo po regon dotychczas można samemu się było udać i odebrać a teraz tego nie można i w dodatku i tak musisz odwiedzić te wszytkie urzędy więc gdzie tu ulepszenia biurokracja jak była tak jest . Propaganda nic więcej
gość1 / 62.87.243.* / 2009-05-15 10:48
Dokładnie! Zgadzam się z postem powyżej. Zakładałam działalność już na nowych zasadach i wyglądało to tak ze musiałam odwiedzić wszystkie ww instytucje, oprócz urzędu statystycznego. Co faktycznie utrudnia sprawę, gdyż jeśli sama zgłosiłabym się po regon, otrzymałabym go jeśli nie od ręki to najpewniej na drugi dzień. A tak muszę czekać aż urząd miasta prześle moje zgłoszenie do GUS-u(ma na to 3 dni), a ten następnie prześle do mnie Regon...
Niestety, miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.
Nowa *** / 83.10.43.* / 2009-06-14 21:21
oj nie jest tak zle ...zakladalam i nie bylam rozczarowana wszystko poszlo ok .

Najnowsze wpisy