Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jednoosobowa firma doradztwa finansowego!!! (na początek)

jednoosobowa firma doradztwa finansowego!!! (na początek)

skomentuj
rajas / 2008-03-31 18:03
Witam!!

Zastanawiam sie nad rozpoczęciem działalności gospodarczej dotyczącej doradztwa finansowego i mam kilka pytań odnośnie tego tematu. Chcę zabrać sie do rzeczy konkretnie, dlatego rozważam odbycie kursu a potem egzaminu w Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, aby uzyskać tytuł - European Financial Guide.
Z tego, co sie dowiadywałem kurs w trybie skróconym trwa 2X3 dni i kosztuje 1800 zł.
Natomiast kurs w trybie pełnym trwa 10X2dni koszt 5000, niestety z braku chętnych na pełny kurs w najbliższym czasie nie planują jego uruchomienia.
W związku z tym chciałbym sie dowiedzieć czy ktokolwiek z was odbywał ten skrócony kurs lub może słyszał jakieś opinie na jego temat, bo nie jest on zbyt długi, co może nie gwarantować odpowiedniej ilości materiału, co prawda słyszałem, że dają jakieś materiały do nauki w domu, jestem bardzo ciekaw czy dobrze przygotowuje on do pracy jako doradca, bo kosztuje nie mało.
Mam jeszcze jedno pytanko, przed podjęciem współpracy z bankami i TFI , bo głownie chciałbym Sie zajmować kredytami hipotecznymi i dystrybucją jednostek funduszy inwestycyjnych, zastanawiam sie, jakiego rodzaju warunki mogą mi zaproponować te instytucje, tzn. na jakiego rzędu prowizje mógłbym liczyć od udzielonych kredytów i sprzedaży jednostek.
Jakie warunki muszę wogóle spełniać żeby nawiązać współpracę z TFI, bo z bankami to chyba jest łatwiejsza sprawa? (czy prawdą jest że płaci się coś za możliwość sprzedawania udziałów dla TFI)
Dodam jeszcze, że pochodzę z 60 tys. miasta gdzie praktycznie nie ma jeszcze żadnej konkretnej konkurencji(oprócz banków oczywiście), żadnych doradców sieciowych, także moje szanse na powodzenie wzrastają.

Jestem właśnie na etapie planowania tego przedsięwzięcia i bardzo proszę o wszelkie informacje, które mogłyby mi pomóc w rozeznaniu się w sytuacji na rynku. Będę wdzięczny za wszelkie informację.
Kati / 87.96.15.* / 2008-04-07 16:29
Luknij sobie na www.dtsfinance.pl Z tego co mi wiadomo poszukują współpracowników.
skomentuj

Najnowsze wpisy