Forum Forum dla firmDotacje

Jednorazowa dotacja z PUP a szersza działalność?

Jednorazowa dotacja z PUP a szersza działalność?

marcin1154 / 46.113.88.* / 2017-02-28 12:28
Witam, staram się właśnie o dotację z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Chodzi o usługi fotograficzne i to m.in. na zakup sprzętu przeznaczę dotację. Nurtuje mnie jednak taka kwestia: Czy przez rok (obowiązywanie umowy z PUP-em) mogę prowadzić wyłącznie działalność fotograficzną? Czy mogę w tym czasie w ramach jednej firmy prowadzić również np. sklep internetowy w ogóle nie związany z fotografią ani dotacją? Zaznaczam, że cała dotacja zostanie wydana wyłącznie na biznes fotograficzny. We wniosku o dotację od razu dałem sobie też numery PKD dotyczące sprzedaży detalicznej i internetowej. Czy to jest legalne?
Wyświetlaj:
Nowy778899 / 83.17.62.* / 2019-01-02 11:53
Z każdym kolejnym naborem mogą (choć nie muszą) zmieniać się kryteria i wymagania. Dlatego każdemu, kto realizuje projekt czy stara się dopiero o dotację polecam śledzenie na bieżąco wartościowych stron - tylko nie takich gdzie ostatni post dodano 6 miesięcy temu ;) Ja się podpieram mojadotacja.pl i jestem zadowolony. Bo każdego sprawa jest indywidualna i ważne że osoby tam odpowiadają bezpłatnie na pytania. Powodzenia endżoj:D
sss1010 / 79.184.128.* / 2018-08-01 13:46
na wszystkie pytania odpowiedzą Ci specjaliści z firmy Aridotacji, super ludzie... bardzo pomocni
Aneta93 / 188.146.170.* / 2017-12-17 19:07
Witam,
Chce starać się o dotacje z UP na rozpoczecie działalności gospodarczej. Jednym z warunków otrzymania dotacji jest:
5) był w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku karany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. - Kodeks karny lub ustawy z dnia 28 października 2002r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

Byłam karana za czyn z art. 270&1 kk, czy podlega to pod przestępstwo gospodarcze i wyklucza możliwość starania sie o dotacje ?
bartekp220 / 2017-09-10 12:57
Ja miałem tak, że jeśli główna oś Twojej działalności to będzie fotografia to nie ma problemu. Ale ważnym jest też odpowiednie zabepzieczenie, w moim PUP wymagali jakiejś dobrej formy zabezpieczenia, kilka osób skorzystało z gwarancji bankowej w Raiffeisen Polbank, więc to też jest kwestia o której musisz pamiętać.
szklarek / 2017-02-28 13:25
Kluczowe tu ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 23 kwietnia 2012 r.
w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;ministra;pracy;i;polityki,dziennik,ustaw,2015,000,1041.html

tego NIE zabrania, ALE każdy PUP ma rozbudowany Regulamin dotacji, który zawiera szereg doprecyzowań, ograniczeń lokalnych i in. rygorów.

Wymaga też we wniosku symulacji finansowej np. na pierwsze 2 miesiące DG, czyli rachunku kosztów i zysków.

Zatem będzie OK, jeśli ostateczna umowa takiego zakazu* nie będzie miała wpisanego, rozszerzenie zakresu DG nastąpi po okresie jaki rozpisano we wniosku.

Czasem spotyka się zapis w tej klauzuli o otrzymaniu DG przez 12 miesięcy, że obo zakazu zawieszania nie dojdzie do zmiany rodzaju działalności. Ale poszerzenie to nie zmiana, bo raczej chodzi PUP-owi o to, by ktoś kto dostał dotację na ag. reklamową nie zamienił się po 3 miesiącach w 17 psiego fryzjera w powiecie :-). Tobie chodzi o poszerzenie. Zresztą PUP-y też stosują opcję po prostu wniosku byłego bezrobotnego związanego umową o zgodę PUP na poszerzenie zakresu DG. Zgoda stanowi 'podkładkę' wtedy.

Reasumując- to zależy od konkretnego PUP. Znajdź jego WWW i regulamin dotacji.

Najnowsze wpisy