Forum Forum podatkowePIT

Jednorazowa sprzedaż rękodziała a rozliczenie podatku dochodowego

Jednorazowa sprzedaż rękodziała a rozliczenie podatku dochodowego

Robert654 / 78.9.15.* / 2013-04-10 13:43
Witam,
chciałbym rozwiać pewne wątpliwości związane z rozliczeniem rocznym, jednakże najpierw kilka słów objaśnienia sytuacji. Wykonałem własnoręcznie urządzenie elektroniczne, które następnie sprzedałem pewnej firmie na podstawie umowy kupna-sprzedaży za kwotę 4000,00 PLN. Nie była to rzecz przeze mnie nabyta, w związku z czym nie istnieje możliwość poświadczenia daty zakupu. Podzespoły które wykorzystałem znalazłem w garażu bądź wymontowałem z innych starych urządzeń - także tu również nie ma możliwości udokumentowania daty ich zakupu. Podejrzewam, że powinienem w związku z tym uwzględnić powyższą transakcję w rozliczeniu rocznym i zapłacić od niej podatek dochodowy. Moje pytania są następujące:
- czy faktycznie muszę zapłacić podatek dochodowy w tym konkretnym przypadku?
- jeżeli tak, jaka kwota powinna być podstawą do obliczenia wysokości tego podatku? Czy mogę uwzględnić jakiś bliżej nieokreślony koszt uzyskania tego przychodu pomimo braku dowodów zakupu podzespołów?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
belladonna / 2013-04-10 17:13 / Tysiącznik profesjonalny
A miałeś jeszcze jakieś inne dochody w roku podatkowym (2012) opodatkowane wg skali (zlecenia, stosunek pracy, renta itp)?
Robert654 / 78.9.15.* / 2013-04-10 17:37
Nie wiem czy to też się wlicza, ale pracuję na umowę o pracę od lutego 2012.

Najnowsze wpisy