Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeremi Mordasewicz: Niestety, bariery dla przedsiębiorców nie zmieniają się

Jeremi Mordasewicz: Niestety, bariery dla przedsiębiorców nie zmieniają się

Wyświetlaj:
Emeryt wojskowy / 89.228.61.* / 2011-03-13 08:48
Z tego Pana taki ekspert jak ze mnie zakonnica !!
Właśnie niedawno wypowiadał się w TVN 24 na temat emerytur mundurowych .Albo specjalnie szczuł ludzi przeciwko sobie albo posiada wiedzę nie adekwatną do swojej profesji.Od kiedy to po 15 latach w mundurowce jest pełna emerytura..Po 15 latach jest tylko 40 % a pełna jest po 29 tatach i wynosi 75% ostatniego uposażenia.A przeliczając to na pieniądze to np: podoficer czyli st sierż po 15 latach ma niecałe 1000 zł emerytury czy to wielkie kokosy.Nikt o zdrowych zmysłach nie idzie po 15 latach na emeryturę tym bardziej ,że w tym wieku czyli około 40 lat ma się dzieci na utrzymaniu (wykształcenie).
A w większości żony tych żołnierzy nie pracują bo mieszkają w Zielonych Garnizonach oddalonych od miast po kilkanaście kilometrów!! Panie Mordasewicz proponuję najpierw zapytać się u źródła a potem mówić PRAWDĘ a nie głupoty !!
tere / 194.246.124.* / 2006-01-20 11:17
Niestety, poziom wody sodowej po udziale w filmilku "O dwóch takich co ukradli..." ciagle jeszcze nie opadła.
Braciom Kaczynskim chyba się wydaje, ze nadal występują w tym filmie ;-)
Wandoczka / 83.23.211.* / 2006-01-21 19:26
Wypowiadasz się nie na temat poruszony przez Pana Mordasiewicza.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ziejesz nienawiscia albo wykonujac posłusznie to co Ci pracodawcy nakazali,
albo bronisz swojej ......,
po powołaniu Urzędu Antykorupcyjnego i takie skierowanie uwagi opinii publicznej na inny podmiot niz w tytule dobitnie o tym świadczy.
Powiedziałbym wstydz sie ale to do ciebie nie dotrze!
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-02-08 10:54
same emocje i kompletny brak rozumu - przynajmniej w powyższej wypowiedzi.......
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 22:29
Ooo mój Boże!! A co to jest??!! Czy ktoś rozumie ten bełkot??!
krasic / 83.8.252.* / 2006-01-20 09:39
Brak równowgi nic dobrego nie niesie ! Może przynieść dużo złego.
śficzak / 83.8.230.* / 2006-01-20 13:09
Lewą nogę podcinali wszyscy - huzia na Józia, szkoda Leppera - zostanie wessany...
Mooocher / 83.23.213.* / 2006-01-20 12:06
Ile spokojnego czasu na swoja prace miał ten nowy Rząd?

nieustannie krytykowany przez wrednych służalców - redaktorów; zatrudnionych u obcych właścicieli prasy i mediów w Polsce.
Nawet Pan Mordasiewicz powiedział:
cytuje:
"Widzimy jedynie plusy jeśli chodzi o zasady wykorzystania funduszy z Unii Europejskiej. Tu rzeczywiście, szczególnie pod koniec zeszłego roku, urzędnicy zmienili swoje podejście, są bardziej otwarci co wskazuje, że jest szansa na dalszą poprawę i w tym roku. "
M ysle, ze jak na 2 miesiace rzadzenia to juz coś.
Dalsze reformy sa niemozliwe bo ciagle Rząd ma
"kładzione kłody pod nogi" przez róznego rodzaju mądrali z PO , ktorzy zamiast działac patriotycznie i włączyc sie do naprawiania Polski działaja jak SZLACHTA Polska.
Oby nie spóźnili się z tym balansowaniem na linie jak spóxnił sie z zawarciem ślubu kościelnego ich przywódca
też kaczor (czytaj zachodni bo DONALD) .
Madrzy ludzie jak widzą cała tą obstrukcje robiona przeciwko rzadowi PiS ze strony pojednanych sił SLD-owsko PO-wsko UW to zaczynają kojazyc KTO JEST KTO
w tym kraju!
Jak tylko PiS powołał Urząd Antykorupcyjny do rozwalenia tych układów, zaraz powstała TA panika.
Zyczę duzo siły i wytrwałosci niewłasciwie oczernianym w dodatku bezpodstawnie Panom Kaczyńskim i PiS owi.
zx / 83.16.202.* / 2006-01-20 13:01
Powtarzasz, to co mówią w Radyju. To nic odkrywczego. Od dawna wiadomo, że wszystkim nieszczęściom winni są Żydzi, Murzyni, Cyganie, Arabowie, masoni, cyklisci, bikiniarze, komunisci, ateiści, homoseksualiści i kto tam jeszcze. Znamy to znamy. Nawet wiemy jak to działa bo był już taki kraj, gdzie te wszystkie mniejszości nie miały nic do powiedzenia, a nawet mniej nie miały szans na przeżycie. Nazywał się ten kraj III Rzesza. Zastanów się co mówisz. Jak wygląda rewolucja moralna widać na załączonym obrazku. Lepper wicemarszałkiem Sejmu. Żadnego więcej słowa komentarza już nie trzeba. To wystarczy za wszelkie komentarze.
real / 81.219.244.* / 2006-01-20 22:06
No widzisz kolego zx!!! Napisałeś rozsądnie, użyłeś przykładów na poparcie swoich tez, a w odpowiedzi dostałeś pean pochwalny na temat pewnego radia i jego założyciela. Szkoda zachodu, Vizir działa i to trzeba przyznać, że jest wyjątkowo skuteczny. Róbmy swoje, a jak już będzie to niemożliwe w tym kraju, to zawsze będzie można wyjechać na wycieczkę w jakieś urokliwe miejsce i zostać tam na stałe. Pozdro
Jąkała / 83.23.231.* / 2006-01-20 17:19
To "Radyjo" tak ironicznie nazwane jest własnie traktowane przez takich jak -zx-
jak "nacja" gorsza od TVN , Polsatu i.tp.
A TO JEST WŁASNIE TAKIE TRAKTOWANIE jak III Rzesza traktowała wymienione wyzej nacje i ugrupowania.
Jest to Radio zwykłych ludzi, ktorzy moga zatelefonować i powiedzieć co ich boli.To radio, w ktorym można dowiedziec sie tego, o czym nie mówi sie w innych mediach.
Kiedyś podobna rolę jak O.Rydzyk pełnił Jan Jeziorański w RWE dopiero dziś znalazł uznanie a co wtedy o nim mówiono?
Mowienie żle o jedynym w kraju patriotycznym radiu od razu demaskuje kto to robi.
To jest wydawanie wyroku bez osądzenia.
Tylko na komunistów nie mozna było mówić przed ukaraniem ich prawomocnym wyrokiem.
Znamy to, do dzis nikt nie powiedział słowa przepraszam za zamordowanie setek niewinnych ludzi takich, ktorym nie można było udowodnic winy i nie mozna było ich uciszyc gdy mówili prawdę jak np.:Ks.Jerzego Popiełuszki
Propaganda GAZETY, ktora bezprawnie przywłaszczył jeden, najgenialniejszy "POLAK" codziennie przytacza takie przykłady jak wyżej "zx". Znamy to.
Głupi to "połknie" i będzie powtarzał ale prawy Polak zastanowi się i zagłosuje na prawych ludzi i nie bedziecie ZX-y mieli na to wpływu.
A tak na marginesie to lubię wszystkie nacje.Z zydem kiedyś mieszkałem i pracowałem, z cyganem z Anglii także.
Nie znam tylko polaków ktorzy kradli by "tytuły" gazet w Izraelu tamtym patriotom, ktorzy wywalczyli to sobie we własnym kraju.Zaden tez Polak nie opluwa tam Rabina
jak u nas opluwa się księży.
JA / 217.113.236.* / 2006-01-21 12:31
JAK ŚMIESZ PORÓWNYWAĆ jEZIORAŃSKIEGODO RYDZYKA. WSTYD!!!!!!
Ja-pokolenie JPII / 83.23.211.* / 2006-01-21 14:40
A co ?- O. Rydzyk (a nie Rydzyk ty ateisto) cos ukradł lub gromadzi twoim kosztem jakiś majatek? albo nie działa dla dobra ogólu?
Ty nie znasz wcale życia zakonnego.
Tam się pracuje dla BOGA i dla bliźnich! żyjąc samemu skromnie.
I dlatego to tak razi ZŁODZIEI!
Tam własne interesy nie wchodza w rachubę jak u tych ostatnich.
Wszystkie te Wasze opowiesci o drogich samochodach , pałacach mają krótki żywot bo nie możecie tych kłamstw udowodnic.A papier wszystko przyjmie.
Spróbuj powołac do życia dla ludzi coś takiego co zrobił O.Rydzyk...To wielkie dzieło.Mam na myśli Radio i TV dla LUDZI!!!
A przeciez to nie koniec dzieła O. Rydzyka - działa w Toruniu i to nieźle Wyższa Szkoła kształcąca niezakłamanych redaktorów.
A Papież JPII powiedział:"Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że istnieje takie Radio..."a Papież to niekwestionowany nawet przez komuchów (oficjalnie) autorytet.Czy to tez podważysz?
a moze O.Rydzyk jeździ teraz na nartach w Szwajcarii?
A ja słyszałem koledzy, ze chcielibyscie aby Watykan pomógł wam zniszczyc to WIELKIE DZIEŁO -nic z tego.Wiem, ze najlepiej byłoby dla Was gdyby wróciły tzw.kołchoźniki ale nie wrócą!!!!
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-02-08 10:58
Ja na przykłąd znam życie zakonne, ale co to ma wspólnego z O. Rydzykiem?
Jak np. ma się samochód Pana Rydzyka do zasad chrześcijaństwa?
A gdy ktoś mówi o Panu Rydzyku, per "Rydzyk", to nie świadczy to w żaden sposób o jego wierze, natomiast, gdy ktoś pisze "ty ateisto", to świadczy to niekorzystnie o jego kulturze i rozumie....
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 13:30
To jeszcze nic kolego JA. Słyszałem już porównania Rydzyka z Papieżem JPII. Tylko patrzeć, jak z Watykanu będą przyjeżdżać do Torunia pielgrzymki i prosić o audiencje. Ale co tam, my Polacy też chcemy mieś swój Watykan, tu na miejscu, zawsze to trochę bliżej :))).
Prostaczekj / 83.26.231.* / 2006-01-20 19:41
Jąkało poczułeś się jak widać dotknięty wypowiedzią zx'a ale musisz mu przyznać rację, że ksenofobię i antysemityzm w swych wypowiedziach z wcześniejszego okresu niestety szerzył O.Rydzyk. To przykre, że wykorzystując bojaźń zagubionych w wirze historii ludzi zbudował coś co może doprowadzić do rozpadu w kościele katolickim. Mam nadzieję, że Papież nie dopuści do tego choć obawiam się, że potęga finansowa jaka stoi za O. Rydzykiem trochę rozmydla groźne spojrzenie Watykanu. Jedyne co można przyznać to to że O. Rydzyk ostatnimi czasy w swych wypowiedziach przestał straszyć a próbuje być racjonalny, ale po tym co przedtem czynił szczerze mówiąc boję się go i nie ufam mu.
Jąkała / 83.23.217.* / 2006-01-21 01:37
Nie, nie przyznaje racji....
Prostaczekj posłuchaj różnych audycji w "tym Radiu".
O.Rydzyk moze nic nie mówić, sam nie przepadam za formą rozmowy jaka stosuje na antenie.
To radio to przedewszystkim nasze Polskie i dla Polaków radio i to sie czuje słuchając go.
Porusza problemy nie Kulczyka lecz Kowalskiego, o ktorych ani słowa w innych mediach np.:Co i kiedy załatwić w Spółdzielniach Mieszkaniowych aby nie okradły normalnych uczciwych ludzi z ich własnosci.A wiemy, ze "spady pokomusze i różne niezweryfikowańce z MO" ulokowały sie właśnie tam i w Firmach typu Wodociągi, MPO, elektrownie itp.i doją prawych uczciwych ludzi ile się da i to w imie prawa uchwalonego przez ich kolesiow.
Dobrze, że jest wielu takich ludzi jak np.:Senator Biela
którym lezy na sercu dobro Polski i Polaków.
Dziela sie swoja wiedzą z Kowalskim.
To powinno robic PR i TVP ale nie robi a o abonament się dopomina nieustannie.
Kazda sprawa przedstawiana w programach TVP
i w "Gazecie" o O.Rydzyku i Radiu Maryja to zwykłe pomówienie realizowane w ten sam sposób co film z przed lat o braciach Kaczynskich, ze żekomo przywłaszczyli sobie społeczne pieniadze.Jak to jest ,że posadzono tego śniadego podstawionego kłamcę a nie Kaczyńskich.
Ludzie to widzą i wyciągaja wnioski.
Skoro O.Rydzyk jest w czymś "winien" jak go pomawiali, to niech go Sad osądzi prawomocnym wyrokiem.
Podobnie pomawiali Ks. Jankowskiego, którego skazała "Gazeta" juz w pierwszym artykule na jego temat.
Dlaczego do dziś nie doprowadził autor tego art. do osądzenia winy tego strasznego "PRZESTĘPCY"w sądzie?
Prostaczku jak kogoś pomawiasz, to dawaj przykład winy a WIR HISTORII to jeszcze jak wynika z tych wyzej zamieszconych wypowiedzi będzie jeszce długo pokutował.
Bernard / 83.22.53.* / 2006-01-23 16:41
PO PRZECZYTANIU WSZYSTKICH "NIBY KOMENTARZY" DO WYWIADU Z PRZEDSTAWICIELEM POLSKIEJ KONFEDERACJI PRACODAWCÓW PRYWATNYCH JESTEM PRZERAŻONY POZIOMEM AGRESJI POMIĘDZY RODAKAMI KATOLIKAMI. ZAMIAST RZECZOWEGO PRZEDSTAWIENIA SWOICH RACJI Z POSZANOWANIEM PRAWA INNYCH LUDZI DO PRZEDSTAWIANIA SWOICH POGLĄDÓW ZMARNOWANO WIELE CZASU NA SPORY, KTÓRE NIC DOBREGO NIE PRZYNIOSĄ. A JEŻELI KTOŚ TWIERDZI, ŻE JEST Z POKOLENIA JP2 TO RADZIŁBYM PRZECZYTAĆ DOKŁADNIEJ SŁOWA PAPIERZA GŁOSZONE PODCZAS WIZYT W POLSCE, BO NIE SŁYSZAŁEM NIGDY ZAJADŁOŚCI W JEGO WYSTĄPIENIACH NAWET, GDY STANOWCZO NAPOMINAŁ TYCH, KTÓRZY ŹLE CZYNIĄ. LUDZIE NIE MYLCIE STANOWCZOŚCI Z NIENAWIŚCIĄ, BO TAKIE POSTAWY W PRZESZŁOŚCI BYŁY POWODEM WOJEN RELIGIJNYCH I ŚMIERCI MILIONÓW LUDZI ZABIJANYCH W IMIĘ RZEKOMEGO KRZEWIENIA WIARY ZA, CO PAPIERZ PRZEPROSIŁ W IMIENIU KOŚCIOŁA KRÓTKO PRZED SWOIM ODEJŚCIEM. JAK CHCECIE WPROWADZAĆ POKÓJ MIĘDZY KATOLIKAMI I NIEKATOLIKAMI, JEŻELI TAK BARDZO NIENAWIDZICIE, ŻE NIE POTRAFICIE ROZMAWIAĆ O NASZYCH PROBLEMACH A CHYBA JEST, O CZYM SKORO PRAWIE 3 MILIONY POLAKÓW NIE MA PRACY I 27% ŻYJE W UBÓSTWIE JAK PODAŁY NAJNOWSZE RAPORTY, UE CO STAWIA NAS NA PRZEDOSTATNIM MIEJSCU W EUROPIE. CZY NIENAWIŚCIĄ MOŻNA ROZWIĄZAC PROBLEMY I POPRAWIĆ LOS BIEDNYCH? CZY MOŻNA DAĆ BIEDNYM WIĘCEJ NIŻ POTRAFIMY WSZYSCY WYTWORZYĆ.? Czy NAWET 3 TYSIĄCE BECIKOWEGO WYSTARCZY, ABY BEZROBOTNY MÓGŁ WYCHOWAĆ DZIECKO? CZY BÓG WSZYSTKICH LUDZI OBDAŻYŁ RÓWNO TALENTAMI I UMIEJĘTNOŚCIAMI? CZY POTEPIANIE PRZEDSIĘBIORCZYCH I ZABIERANIE IM SWOJEGO DROBKU TO SPOSÓB NA NOWE MIEJSCA PRACY DLA MNIEJ PRZEDSIĘBIORCZYCH? CZEM OD WYBORÓW ZAJMUJĄ SIĘ GŁÓWNIE WYBRANI PRZEZ NARÓD POSŁOWIE CZY PROBLEMAMI WYBORCÓW CZY TEŻ SWOIMI PROBLEMAMI JAK PRZECHYTRZYĆ POSŁÓW Z INNEJ PARTI I PRZEJĄĆ WIĘCEJ WŁADZY? KOGO ULOKOWAĆ NA INTRATNYCH POSADACH W MNOŻONYCH URZĘDACH I INSTYTUCJACH. JEŻELI UWAŻASZ, ŻE POLSKA PRZEZ OSTATNIE 15 LAT IDZIE W DOBRYM KIERUNKU TO DOWIEDZ SIĘ ILU URZĘDNIKÓW BYŁO W TWOJEJ GMINIE W ROKU 1990 A ILU JEST TERAZ, JEŻELI JEST TAK JAK W MOJEJ GMINIE KTORA MIAŁA 49500 MIESZKAŃCÓW W 1990 ROKU I 87 URZEDNIKÓW ORAZ 25 OSÓB W ZAKŁADACH BUDŻETOWYCH A W 2004 ROKU MIAŁA JUŻ TYLKO 40300 MIESZKAŃCÓW, ALE 143 URZĘDNIKÓW W URZEDZIE I DODATKOWO 175 PRACOWNIKÓW JEDNOSTEK ADMINISTRACYJNYCH W ZAKŁADACH BUDŻETOWYCH. PODOBNIE JEST W CAŁYM POWIECIE. CZY MALEJĄCA LICZBA ŹLE OPŁACANYCH PRCUJĄCYCH W PRZEDSIĘBIORSTWACH MOŻE BEZ KOŃCA UTRZYMYWAĆ ROSNĄCĄ LICZBĘ DOBRZ EOPŁACANYCH URZEDNIKÓW? ODPOWIEDZCIE SOBIE NA TE PYTANIA I JESZCZE STO INNYCH I ROZPOCZNIJCIE DYSKUSJĘ O SPOSOBACH NAPRAWY RP DLA DOBRA MIESZKAJĄCYCH TU POLAKÓW. NIE CHCĘ NA STAROŚĆ NIE WIDYWAĆ MOICH 3 DZIECI I MOICH 3 WNUKÓW BO BĘDĄ MUSIAŁY ZA PRACĄ POJECHAĆ ZA GRANICĘ, GDYŻ WZAJEMNA BEZROZUMNA NIENAWIŚĆ POLAKÓW DO SIEBIE NIE POZWOLIŁA ROZWIĄZAĆ PROBLEMU BEZROBOCIA W NASZEJ OJCZYŹNIE.
jotka / 80.53.92.* / 2006-01-24 09:38
Coś w tym jest. Zamiast o meritum sprawy mówi się o czymś innym. Brak racjonalności w gospodarce rynkowej mści się.

Najnowsze wpisy