Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeśli jest problem, to powołujemy urząd ds. rozwiązania problemu

Jeśli jest problem, to powołujemy urząd ds. rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
vogel / 212.2.99.* / 2006-05-17 23:53
Tylko likwidacja przymusu ubezpieczeń i prywatyzacja wszystko inne to mydlenie oczu motłochowi i ćwierć inteligentom, których w Polsce jest chyba więcej niż motłochu. Czy ktoś zapytał publicznie co robi minister zdrowia, czy jego funkcja zmienia jakoś stan zdrowia chorego na padaczkę?
Xporferus / 83.20.182.* / 2006-05-17 22:29
Zagadka.
Lekarza zatrudnia urzędnik. Urzędnik jest przedstawicielem pracodawcy. Aby opłacić lekarza urzędnik ściąga pieniądze od klientów medyka (potencjalnych lub rzeczywistych) pod groźbą kary. Pytania. 1. Kim jest pracodawca? Czy urzędnik wykonuje pracę ,,za darmo"? Czy usługa jest tańsza gdy jest więcej pośredników między dawcą i biorcą czy mniej? Jak urzędnik ,,wylicza" wartość usługi?

Pytanie zasadnicze. Co to znaczy, że ,,służba zdrowia" jest bezpłatna?
vogel / 212.2.99.* / 2006-05-17 23:48
Czekam kiedy środowisko lekarskie wskaże na rzeczywiste przyczyny problemów finansowych w państwowych szpitalach, które w istocie sprowadzają się do biurokratycznego pasożytnictwa i marnotrawstwa środków finansowych pod przymusem zabieranych podatnikom. Lekarze uczestniczą w tym procederze, tego nie trzeba udawowadniać to widać. Może nie wszyscy. Nikt z nich jednak nie zająknął się na temat likwidacji przymusu ubezpieczenia i pełnej prywatyzacji tzw służby zdrowia.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-05-17 09:19
Może czas na prywatyzację tego molocha. Jak dotąd pożera on coraz więcej pieniędzy a jest coraz biedniejszy. Mamy już prywatnych dentystów i weterynarzy i jak dotąd nikt nie narzeka na te sektory.
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 09:03
A w kwestii bonów... Świetna rzecz, nie ma co. Na początku myślałem, że ktoś robi sobie żarty. Ale nie. Ta propozycja jest jak najbardziej na serio. Czy może coś jeszcze w tym kraju nas zaskoczyć? Chyba nie, chociaż...
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 08:56
Słusznie prawi Pan Rafał Wójcikowski. Bez fundamentalnych zmian w organizacji służby zdrowia niewiele da się zrobić. Zwiększenie finansowania może i poprawi sytuację finansową lekarzy, ale czy uzdrowi samą służbę zdrowia? Czy polepszy jakość usług medycznych i los pacjentów? Wątpię. Powoływanie się na wskaźniki udziału tych czy innych wydatków w stosunku do PKB jest zwodnicze. Z tego co można usłyszeć, w większości państw europejskich organizacja usług medycznych pozostawia - delikatnie rzecz ujmując - wiele do życzenia. Wydaje się na opiekę zdrowotną ogromne sumy, ale czy są one dobrze wykorzystywane? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć że nie. Wielka machina skrajnie zbiurokratyzowana jaką jest państwowa służba zdrowia konsumuje ogromną część budżetu na finansowanie samej siebie. Może pochłonąć bez widocznych efektów kwoty znacznie wyższe. Twórcy reformy zdrowotnej tak bali się odejścia od socjalistycznych pryncypiów, że nawet nie śmieli zaproponować formuły ubezpieczeniowej, chociaż byli tacy, którzy to postulowali, nie mówiąc już o sprywatyzowaniu rynku usług medycznych. Jak ma być socjalistycznie i solidarnie, to musi być byle jak.
kajkon / 83.31.56.* / 2006-05-16 23:24
w Czechach wydatki na ochronę zdowia są 2 x wyższer niż
w Polsce (w % PKB) ,wydatki wieksze w %PKB mają wszystkie
kraje UE i Białoruś. Ludzie kochani, leczenie kosztuje i albo
przesunie sie wydatki w obrębie budzętu , żeby dorównać Białorusi, albo trzeba dopłacać w inny sposób. Lekarz na prawdę nie ma obowiązku za wasne pieniądze sponsorować Wam leczenia. Nie oczekujcie jakiejkolwiek zmiany w ochronie zdrowia bez dorównania w nakładach
choćby do Litwy i Słowacji. Swoją drogą skąd tyle bezmózgowia ekonomicznego w tym portalu? Nie znacie
danych o % PKB? Nie wiecie co to jest rocznik statystyczny?
marwiac2 / 80.244.136.* / 2006-05-17 07:45
Dlaczego nie pozwala mi się wybrać poziomu jaki ja chcę wydawać na ochronę zdrowia. Może ja chcę wydawać 4 razy więcej?
zx / 217.99.18.* / 2006-05-17 06:24
Zgoda % PKB wydawany na ochrone zdrowia jest w Polsce bardzo niski w porównaniu do sąsiadów. Z drugiej jednak strony jeżeli mają mi podnieść podatki to niech to będzie coś za coś. Jak dotychczas nie widzę specjalnej determinacji ze strony Min Zdrowia i NFZ do racjonalizacji wydatków. Leczenie choroby zwanej służbą zdrowia ma polegać na dorzuceniu pieniędzy do tej czarnej dziury z czego niewątpliwie ucieszą się dostawcy farmaceutyków i sprzętu oraz ludzie, którzy są przez nich skorumpowani, a tych jest cała masa. Dopóki nie znajdzie się ekipa cost killers, która żelazną miotłą nie posprząta w służbie zdrowia dopóty wołanie o podniesienie podatków na zdrowie będzie napotykać na zrozumiały i silny opór. Na koniec z życia wzięte, a dokładniej z ostatniego piątku. Wracam sobie promem relacji Karlskrona - Gdynia ze spotkania z moim klientem ze Skandynawi i prom jest jakoś bardziej pełny niż zwykle rozbawionych ludzi. Okazuje się, że to lekarze mają "szkolenie" zorganizowane przez firmę farmaceutyczną. Kto za to płaci ? Oczywiście my poprzez NFZ. Powiem tak pracuję z biznesie dostatecznie długo i niewiele mnie dziwi. Z drugiej jednak strony tak bezczelnej i jawnej korupcji na skalę nigdzie indziej nie spotykaną jaką uprawiają dostawcy sprzętu i farmaceutyków nie widziałem nigdzie indziej poza ochrona zdrowia. Przecież nawet nikt się z tym nie kryje. Dlatego póki to trwa jęki lekarzy mnie nie wzruszają. A jak to zniknie to jestem gotów zapłacić wyższy podatek.
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 08:40
Producenci jak świat długi i szeroki dość często organizują "szkolenia" dla firm zajmujących się sprzedażą ich wyrobów lub produktów konkurencji i nie ma w tym nic zdrożnego. Jeśli więc firmy farmaceutyczne starają się zachęcić lekarzy do tego, aby łaskawszym okiem patrzyli na ich produkty, też nic specjalnie złego się nie dzieje. Lekarze mają przynajmniej możliwość zapoznania sie z nowościami. Jeśli zaś zdarza się, że jakiś lekarz z pokrzywdzeniem pacjenta zpisze mu leki gorszej jakości lub droższe czując się w obowiązku wobec organizatora takiego spotkania, to należy raczej ocenić tego lekarza lub zainteresować nim komisję etyki lekarskiej, a nie ganić samą formę promocji. Jak bowiem firmy farmaceutyczne mają wprowadzać na rynek nowości i je promować?
obserwator / 213.25.20.* / 2006-05-17 13:17
Ty George zapewne także korzystasz z tego sponsoringu aptekarzy i lekarzy dlatego ich bronisz. Przecież to jest płacone przez NFZ, czy tego nie widzisz. Przecież ceny leków w Polsce są chyba najwyższe w Europie, w odniesieniu do dochodów. Znam aptekarzy i lekarzy, którzy dzięki tym tzw. szkoleniom zwidzieli kawał świata. Czyżeczywiści takie jak to nazywasz szkolenia muszą się odbywać w tak komfortowych warunkach i za pieniądze podatników.
vogel / 212.2.99.* / 2006-05-17 23:42
Znam handlarzy co sprzedają kasy fiskalne ostatnio wozili ich do Brazyli na szkolenia ...
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-05-16 21:37
Błagam Was nie wypisujcie głupot o lekarzach. Usługi lekarskei są u nas smiesznie tanie i ogólnodostępne. Problemem jest brak pieniedzy. Dam jeden przykład. W Szczecinie aresztowano naczelnika III Urzedu Skarbowego niejakiego Jarmurzewskiego za to że za 2.5 mln łapówki (pośrednikami byli SBecy) udzielił BGM Petrotrade (szefowie mafii paliwowej) zwolniena podatkowego w kwocie 800 mln złotych. Słownie - osiemset milionów złotych. Sprawa była znana ale potrzebny był Ziobro. Szef Izby Skarbowej niejaki Gawron , także łapówkarz, nawet bronił aresztowanego. Te 800 milionów to becikowe na prawie 3 lata i podwyzki dla pielegniarek na 2 lata. Smiem twierdzic ze nastapią kolejne liczne aresztowania ale chyba prokuratura zwleka chcąc zebrać miazdzace dowody przeciwko szefowi mafii, Cappo Di Tuti , niejakiemu Preziowi.
Marcin / 2006-05-16 22:24 / Bywalec forum
wg mnie na brak pieniędzy nie powinniśmy narzekać, zobacz sobie ile na służbę zdrowia zgarniają Ci podatki, problemem jest to że ci którzy tymi pieniędzmi zarządzają robią to, delikatnie mówiąc nieudolnie
vogel / 212.2.99.* / 2006-05-17 23:44
robią to bardzo udolnie ty naiwniaku po to stworzyli ten system ...
ALI / 193.110.99.* / 2006-05-16 16:00
Służba zdrowia w Polsce to horror, a tych co myślą inaczej zapraszam do dowolnego państwowego szpitala czy przychodni. Radzę rozmienić sobie kasę tak by móc dawać po 5 albo 10 PLN bo mają straszne przerosty zatrudnienia.
Według przepowiedni służba zdrowia w Polsce upadnie i narodzi się na nowo ale zaraz po tym jak w Polsce powstanie gęsta sieć autostrad - to może niestety trochę potrwać i wielu z nas nie doczeka.
Wydawało się że Religa wie jak trochę szybciej rozłożyć służbę zdrowia, a potem ją odrodzić ale teraz okazało się, że nie wie, może zapomniał, szkoda faceta.
Marcinkiewicz / 217.8.190.* / 2006-05-16 15:01
skoro jest tak źle to pomyślcie kto głosował na tych "jełopów" albo kto nie głosował aby inni mogli wybrać tych jak powiedziałem "jełopów"?
trochę rozsądku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
tyto / 83.15.97.* / 2006-05-16 20:41
A twoim zdaniem Kaziu to kto jest niejełopem?, SLD z Biedroniem a może PO ze Śpiewakiem czy PD z całą plejadą gwiazd co to pierwszy milion trzeba ukraść a ostatni podprowadzić. Kaziu, wychodzi na to , że Ty też Je... .
Qlt / 83.15.97.* / 2006-05-16 14:16
Powiem krótko, socjalizm to śmierć!.
v / 212.2.99.* / 2006-05-17 23:46
mylisz się ponieważ w istocie chodzi o to byś żył ... socjalizm to kradzież.
uhahany / 87.206.145.* / 2006-05-16 12:43
wprowadzić podatek od glupoty polityków i tworzenia nowych stolkow

Najnowsze wpisy