Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jeśli zabiorą nam OFE, to w sądzie nie wygramy

Jeśli zabiorą nam OFE, to w sądzie nie wygramy

Wyświetlaj:
znudzony123 / 78.8.76.* / 2010-11-20 20:30
Uważam że za dużo jest w kraju nakazów, zakazów, a za mało możliwości podejmowania decyzji przez obywateli. Przecież można wprowadzić warunki do dowolnego kształtowania momentu przejścia na emeryturę przez zainteresowanych. Wszyscy podlegają jednemu systemowi emerytalnemu i przechodzą na emeryturę kiedy chcą np. po ukończeniu 55 roku życia nabywa się prawo do emerytury, a kiedy z tego prawa skorzystam zależy tylko odemnie. Oczywiście wysokość mojej emerytury będzie zależeć od tego ile sobie do tego momentu odłożyłem w ZUSie i OFE, i przez jaki czas będę takie świadczenie pobierał (dla mężczyzn przyjmuje się do 80 lat). Ile sobie odłożyłem
tyle mam i nikt mi nie dołoży, ani nie zabierze. Zlikwidować wszystkie przywileje.Dajmy więcej swobody Polakom, niech sami o sobie decydują. Jak majmniej państwa w państwie.
jola222 / 89.74.179.* / 2010-11-20 01:50
Zamiast niepotrzebnie mieszac w OFE nalezałoby wprowadzic takie same prawa dla wszystkich. Po pierwsze wszyscy pracujący płacą ZUS ( nawet na umowe o dzielo).. Po drugie: zrównać prawa do emerytury wszystkim! Dlaczego górnicy w Czechach mogą pracować do 62 roku życia a w Polsce w zasadzie do 43 roku zycia? Po trzecie nalezy podwyższyć wiek emerytalny tak , żeby nie trzeba było wypłacać emerytur...i problem z głowy.
paulbociek / 2010-11-20 22:28 / Bywalec forum
E no!! Z tym po trzecie to przegięłaś. To wszyscy mamy zasówać do u...j śmierci?
Mam nadzieję, że to pomyłka w zapisie i że chodziło o dopłacanie a nie wypłacanie.
ufo / 91.218.156.* / 2010-11-19 23:57
Niech u siebie szukają kasy, a nie chcą nas wyrąbać.
Pani minister Fedak chce nam zabrać pieniądze przez przynajmniej dwa lata co jest nie małą kasą.
Nawet najgorszy fundusz przez 2 lata zarobił dla nas 29,08% ciekawe ile dla nas zarobił ZUS.
Chyba najwyższy czas już wykopać rządzących ponieważ Minister Fedak szykuje nam rajTuski.
Szukam odpowiedzi na kogo będzie można głosować skoro koryto jest to samo tylko .............. się przy nim zmieniają.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-11-19 14:15
W OFE trzeba zmienić zasady finansowania, aby zarabiali proporcjonalnie do tego, co emeryci. To muszą być zasady rynkowe a nie takie jak w ZUS. OFE nie zależy na zarabianiu, bo nawet jeśli stracą wszystkie nasze pieniądze, to OFE i tak będzie miało zysk. Do tej pory służy to tylko do kupowania obligacji rządowych i nic więcej.
Zasady ustala rząd i to on jest odpowiedzialny za wszystkie problemy z OFE. A firmy dbają tylko o siebie i nie ma w tym nic dziwnego.
michacel2 / 2010-11-19 13:42 / Tysiącznik na forum
Wybory samorządowe Puck - ciagle manipulacje POmafi
Andrzej Sitkiewicz kandydat na burmistrza i staroste Pucka członek zarządu Mostostal Warszawa ze Znina. Znowu rekomendowany kandydat przywieziony ze stolicy w teczce PO na Kaszuby. Ta mafia wtyka swoje macki wszedzie ale na ile mozemy nato jeszcze pozwolic - dosyc POpsujów i POszolomów, to co sie im udalo, to najwazniejsze dla Polski orliki, wyprowadzenie wojsk z Iraku, letarg i chaos gospodarczy, wielka dziura budzetowa, gigantyczny dlug publiczny i niegodna Polaka wojna polso-polska, która teraz perfidnie zaciekle obwiniaja PiS, bedacy tez wsciekla szydzaca kampania i nagonka wraz z POplecznymi mediami i budka suflera GW jakaly Michnika dekorowal za to Orderem Orla Białego kumpel Komorowski.
Drodzy wyborcy, zwlaszcza Obywatele gminy Puck, jesli uczciwie chcecie oddac swój glos sumienia, to glosujcie wylacznie na kandydatów PiS, z mysla i w trosce o rodziny oraz nasze dzieci. Zawsze lepszy uczciwy radny czy wójt z PiS niz cwaniak rekomendowany z Platformy mianujaca sie falszywie Obywatelska. Zwracam uwage, ze Tusk na swojej zielonej wyspie z wielka dziura budzetowa i gigantycznym długiem publicznym wlasnie obecnie już nawet siega po nasze fundusze inwestycyjne OFE do latania swojej dziury kosztem naszych dzieci czy wnuków, bo podwoil administracje.
Change -Time - Normality nadszedł najwyższy czas zmiany na normalnosc z zakończeniem perfidnej tuskowej wojny polsko-polskiej. Nasi właściwi i uczciwi oraz sprawdzeni zalecani kandydaci z PiS:
Adam Sliwicki, Zygmunt Wisniewski czy Romuald Orzel lub kazdy inny, byle nie Platforma Obłudników rzadzacych aferalnych rozbójników.
M.C.
mkg / 2010-11-19 12:16 / Bywalec forum
Trzeba wypelnic zobowiazania podjete wobec wyborcow Panie Tusk i zlikwidowac KRUS i nie trzeba bedzie siegac po pieniadze w OFE.
jola222 / 89.74.179.* / 2010-11-20 01:54
Ciekawa jestem kto wie ile rolnicy placą na KRUS ? No i jaka otzrymują emeryturę?
Ding-dong / 217.153.15.* / 2010-11-19 10:59
Była sobie reforma emerytalna. Składki na OFE miały rosnąć podczas, gdy na ZUS maleć i w ten sposób rozwiązać problem demograficzny. Niestety (nie)rząd postanowił reformę cofnąć. W praktyce skończy się tak, że pokryje się bieżące zobowiązania z bieżących składek, natomiast o przyszłych będziemy się martwić później. Przy obecnej tendencji demograficznej za 50 lat będzie czterech emerytów na jednego pracującego. W tej chwili jeszcze jest trzech pracujących na jednego emeryta.

Czy Ty nadal wierzysz, że dostaniesz jakąkolwiek emeryturę ?
wolny człowiek / 83.27.13.* / 2010-11-19 10:22
Krótka historia przekrętów emerytalnych (II i III filar)
Gdzieś ok. 1993r weszły na polski rynek zagraniczne firmy ubezpieczeniowe (Amplico, CU, NN). Oferowały dobrowolne ubezpieczenia na życie, ale aby móc to sprzedać w dużych ilościach nazwały to III filarem emerytalnym. Kłamstwo ewidentne, bo z rzeczywistym oszczędzaniem na emeryturę miało to niewiele wspólnego.
Na początku zyski w tych ubezpieczeniach wolne były od podatku (nawet po wprowadzeniu podatku Belki), ale gdzieś ok. 2004 r. gdy już było w tych funduszach trochę kasy, zyski zostały opodatkowane.
Podobnie było z ubezpieczeniami grupowymi wykupowanymi przez firmy dla pracowników, najpierw składki nie wchodziły do podstawy naliczania ZUS, a potem musiały być rejestrowane jako PPE, albo podlegały ZUS.
Wymyślono też IKE, gdzie zyski miały być wolne od podatku pod warunkiem wykorzystania tych środków po przejściu na emeryturę.
Znalazło się trochę naiwniaków, ale widząc jakie cyrki są z II filarem, tylko chyba idiota wierzy w to że te pieniądze dostanie bez podatku.

II filar. Miało być tak pięknie. Pieniądze są własnością klienta. Po jego śmierci kasę dziedziczy rodzina.
Najpierw po złodziejsku pozwolono OFE pobierać prowizję od składek w wysokości 7% !!!!! . Mimo że we wszystkich OFE ta prowizja po 2 latach członkostwa była znacznie niższa. OFE skwapliwie z tego skorzystały i goliły klientów.
Potem (gdy już pierwsze osoby nabyły prawo do świadczeń z II filara) okazało się że te pieniądze to tak nie do końca należą do klienta i jeśli opuści ten świat po przejściu na emeryturę to kasa przepada (taki ZUS bis).
Teraz okazuje się że pieniądze w OFE należą do miłościwie nam panujących i to oni są dysponentami tej kasy.
Po tych wszystkich szopkach tylko skończony dureń pakuje się w jakieś filary i programy emerytalne.
Osobiście uczestniczyłem w tzw.III filarze, ale gdzieś w 2006 r wycofałem się z UWAGA!!! niewielkim ZYSKIEM ( miałem kasę w funduszach akcyjnych).
W II filarze nie uczestniczę (miałem wybór), bo po zapoznaniu się z ustawą o funkcjonowaniu tego przekrętu nie chciałem w tym uczestniczyć.
Osobiście sądziłem że po kasę z OFE sięgną gdzieś po 2015 r, gdy już większa liczba uczestników nabierze prawa do wypłat. Obecnie kasa wciąż wpływa, a wypłat jest znikoma ilość i sięganie w tym momencie po kasę dowodzi jak beznadziejna jest sytuacja państwa, ale puki co orkiestra jeszcze gra, kapitan robi dobre miny, a woda już zatapia dolne pokłady, pasażerowie wciąż tańczą. POWODZENIA.
FUJARA I CO / 79.189.96.* / 2010-11-19 11:21
Kolego zupełnie się z tobą zgadzam ,dodam tylko że te OFE to bylo stworzone a by kolesie znależli posadki i mogli sie nie żle obłowic ,mam kuzyna który werbował tzw. duszyczki do OFE i za każdą płacili mu100zl
oblowił sie nie żle bo werbowal do 3 firm ,teraz cwaniak przerzuca mniej zorientowanych co jakis czas z 1 do 2 lub 3 i ma znów kase
I W TEN SPOSÓB PAŃSTWO NAS RAZ OSZUKUJE A WERBOWNICY I SAMO OFE drugi
nora / 83.15.80.* / 2010-11-19 10:57
Zgadza się "wolny człowieku". Ja również pamiętam w jaki sposób przekonywano nas do reformy emerytalnej. Nic nie pozostało z pierwotnych założeń.
Na stronach ZUS i nie tylko znalazłam takie dane: - zatrudnienie w ZUS- ok. 50tys. ludzi; - ilość emerytów i rencistów: ok.7,3 mln; - roczne koszty działalności ZUS - ok. 3,7 mld (choć obecnie może byc to kwota znacznie wyższa). Łatwo policzyć ilu emerytów średnio ma "do obsłużenia" jeden pracownik ZUS i jaką kasę za to dostaje. - Oczywiście nie są to jedyne powody, dla których emerytura z ZUS jest obecnie taka niska. Doliczmy dopłatę do młodych wojskowych, którzy odchodzą na emeryturę przed czterdziestką, do policjantów, górników, rolników i wszystkich innych, którym budżet państwa funduje długie i wysokie emerytury. Doliczmy do tego koszty funkcjonowania "ZUS bis" czyli OFE i wyjdzie z tego, że cały ten pic z reformą systemu emerytalnego miał służyć temu, aby zapewnić niezłe utrzymanie określonym grupom osób przez wiele, wiele lat. Samymi ubezpieczonymi nikt się specjalnie nie przejmuje.
apolityczny / 46.113.164.* / 2010-11-19 10:07
do Smoleńska powinni jeszcze leicieć Fedakowa, Boni i Tusk. Byłby spokój z tym OFE...
MrRight / 46.113.164.* / 2010-11-19 10:06
No cóż...według mnie to powinni się raczej zająć ostrą modernizacją ZUSu bo jak widać instytucja t aod lat jest nie rentowna i genereje tylko straty. Sam pracuje dla jednego z OFE i wiem że otwarte fundusze dają konkretne zyski.
Swoją drogą polecam felieton prof, Rybińkiego"Zmarnowana dekada?"
Nie zdziwię się jeśli jego przypuszczenia się sprawdzą...
lezdrubinter / 79.185.85.* / 2010-11-19 09:46
W polskich sadach szarak, to może sobie palcym w bucie POkiwać.

Sadownictwo zostało oddane w ickom w całośći.
lezdrubinter / 79.185.85.* / 2010-11-19 09:38
W Zielonej Wyspie zaczynają strzyc baranów !!!!!!!!!
lezdrubinter / 79.185.85.* / 2010-11-19 09:34
Wojskowym, POlicjantom,strażakom nie można podwyższyć wieku emerytalnego, bo maja prawa nabyte.

Czlonkom OFE można zabrać ich prawa nabyte.

Czy Konstytucja dotyczy wszystkich ?/Czy tylko wybranych ??
myszyn81 / 2010-11-19 08:33 / portfel
jestem załamany tym, że głosowałem na tych ludzi. Jeśli dobiorą się do OFE to na 100% więcej mojego głosu nie dostaną.
jola222 / 188.147.183.* / 2010-11-19 09:35
Ani mojego ani żadnego glosu z mojej rodziny ani nikogo z moich znajomych...
Elektro Devil / 2010-11-19 08:50 / Tysiącznik na forum
no cóż człowiek uczy się na błędach...

widzisz PO pluje na swój elektorat byle nie ruszyć KRUS-u
myszyn81 / 2010-11-19 08:58 / portfel
mam nadzieję, że w ostatnej chwili przełkną flegmę i zaczną oszczędzać gdzieś indziej.
niezrzeszony / 2010-11-19 09:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
złudne nadzieje.. ani nie zaczną oszczędzać, ani nie przestaną podnosić nam podatków (bo jak inaczej można traktować składkę na ZUS)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy