Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jest porozumienie w sprawie podwyżek dla lekarzy

Jest porozumienie w sprawie podwyżek dla lekarzy

Wyświetlaj:
mkiedy / 2006-09-06 19:36
+
piniądze te wydane z budżetu to następny pokaz jak W-wa żle rządzi ,albo znowu dostała w łape.Podwyżka była zbyteczna ,gdyż zarobki tych lekarzy naprawde nie były niskie(a nawet przeciętne).Bez podwyżki jak część lekarzy by odeszła -to chyba nie byłby problem?
elblazejo / 83.20.118.* / 2006-09-06 15:40
Sam jestem średnim personelem medycznym a dokładnie ratownikiem medycznym, u mnie w pogotowiu ratunkowym, podobno 4 pod względem zarobków w Polsce (oczywiście chodzi o wypłaty lekarzy), jeden z panów doktorów na kontrakcie pracował bez przerwy ok. 175 po dobie pracy wrócił na powrotem dyżur, nieco krótszy. Dostał wypłatę cos ok. 12 000 zł, wiem to dobrze ponieważ słyszałem to od niego samego. W czasie gdy zwykły ratownik medyczny zarabia ok. 1 000zł. Słabo mi się robi jak łysze jak to oni słabo zarabiają, i jeszcze im mało, jak się jeździ na wizyty z takim lekarzem po tylu dyżurach to trzeba na wszystko uważać i pilnować żeby pan doktor nie zasnął czasem badając pacjenta. Pyzatym My jesteśmy od noszenia od wszystkich czynności manualnych wykonywanych przy pacjencie, ponieważ lekarzowi się nie chce albo nie potrafi. Rozumiem że człowiek po tylu latach studiów powinien dobrze zarabiać, ale większość tzw. Średniego personelu medycznego tez kończyła studia na kierunkach: pielęgniarskich, położniczych czy na ratownictwie medycznym.
Marconi / 83.28.213.* / 2006-09-18 21:03
Tak ale Ty panie ratownik elblazejo kiedy twój kierownik zespołu czyli lekarz rył wiedzę przez 6 lat na studiach i rok na stażu Ty piłeś piwko z innymi głąbami pod blokiem a potem dzięki jakiemuś zbiegowi okoliczności znalazłeś się nieuku w 3 letnim studium policealnym.Często wasz poziom wiedzy jest tak niski że nie można z was oczu zdjąć ani na sekundę.Więc marsz na studia medyczne a potem zabieraj głos!!!
lekarka / 83.19.100.* / 2006-09-17 13:36
trzeba bylo sie uczyc.Ja jak jade na wyjazd to nic mi nie chca dawac do noszenia,bo ja jestem Pania Doktor i szacunek mi sie nalezy.A podwyzki s po to aby lekarze nie musieli brac tyle godzin dyzurow i mieli czas dla siebie i dla rodziny.Policz ile Ty pracujesz a ile ten doktor.Jka Ci wyjdzie 4x tyle to sie nie dziw,ze tyle bierze pieniedzy.A z kontraktu to jeszcze musi zaplacic podatek,ZUS i ubezpieczenie.Sam przejdz na kontrakt zobaczysz jak to fajnie.
pacjent / 83.17.92.* / 2006-09-06 09:59
dla tej najbardziej skorumpowanej grupy zawodowej w Polsce ? w nagrodę !? Ciekawe ile biorą w kopercie od angielskich chorych za operacje? ile bierze salowa za wyniesienie basenu ?
LAD / 80.55.79.* / 2006-09-05 19:12
tylko że inny personel medyczny pracujący na kontraktach a nie działający w ramach indywidualnych praktyk lekarskich lub pielęgniarskich, zgodnie z ustawą z dnia 22 lipca 2006 nie będzie objęty podwyżkami- mam na myśli wszelkich techników medycznych...
Racjonalista_Sieradz / 83.10.121.* / 2006-09-05 17:37
Tyle mówi sie o pkrzywdzonych lekazach i pielęgniarkach a salowe,sanitariuszki, to juz oczywiście"zwierzęta"których nie bierze się pod uwagę !!! Tylko tych,których nieoficjalne dochody przekraczają niejednokrotnie całoroczny dochód salowych.Nie na leże ( z całym szacunkiem ) do tej populacji ale przeraża mnie,że ludzie równie cięzko pracujący są traktowani z góry.Bandytyzm !!!
dr-Matrix / 193.93.158.* / 2006-09-05 22:23
Ależ oczywiście, że dostaną. Zgodnie z komunistyczną definicją "Służby Zdrowia" są nią wszyscy zatrudnieni w jednostkach związanych z lecznictwm. I pan Kazio co kładzie płytki na lewo za 200/dzień też. W tym problem, że myślimy o wszystkich a nie o tych którzy leczą i pielęgnują. Homo soveticus niech żyje...
Kero / 2006-09-05 11:23 / -
Po za wytłuszczonym akapitem nie czytałem tekstu bo już mnie mdli od decyzji Religi. Czy nie ma w jakimś szpitalu dla niego miejsca - oczywiście na łóżku.

"Wcześniejsze zarządzenie prezesa NFZ Jerzego Millera e tej sprawie zakwestionował szef resortu Zbigniew Religa."

Nie dalej jak dwa dni temu Milera odwołano na wniosek Religi ale ten wystawiał najlepsze świadctwo Milerowi.
Religa jest z pewnością chory i to raczej nie namacale lecz widocznie.

Najnowsze wpisy