Forum Polityka, aktualnościKraj

Jest raport w sprawie katastrofy smoleńskiej

Jest raport w sprawie katastrofy smoleńskiej

skomentuj
Wyświetlaj:
ANIEK29 / 80.53.58.* / 2011-01-20 12:32
Moim zdaniem albo rzeczywiście Rosjanie całosc dokładnie ukartowali i jest w tym coś, że Pan Premier wie lub przeczuwa co i jak, tylko boi się o nasz kraj, albo poprostu zgodnie ze stereotypami Polacy i tym razem zawiedli na całej linii. Chociaż osobiście skłaniałabym się ku tej pierwszej wersji-zbyt dużo niejasności, zbyt dużo zbiegów okoliczności jest w tym wszystkim aby prawda była po stronie Rosyjskiej. Poza tym jeżeli Rosjanie nie widzą swojej winy w tym wszystkim (chodzi mi o pracę na wieży i przygotowanie lotniska) to powinni podać w raporcie jak odbywałoa się współpraca pilota z wieza.Przecież nie mają nic do ukrycia. Tłumaczą, że nie miało to wpływu na ten wypadek-bzdura w takiej sytuacji wszystkie czynniki mają znaczenie. Jeżeli natomiast chodzi o premiera-słuchaj Narodzie Polski -powinniśmy jakoś wspierac naszą władze, a nie tylko krytykowac i besztać w chwilach gdy rządzić jest najtrudniej.Łatwo jest kochać i lubic gdy wszystko jest ok. ale gdy pojawiaja się problemy z którymi naprawdę nie łatwo jest sobie radzic -to wszyscy sie odwracamy. Tusk naprawdę stoi przed niełatwym zadaniem musi jednocześnie bronić naszego honoru i niedopuścić do konfliktu z Rosją.A wsparcia znikad
kubek1978 / 2010-05-18 19:57 / Bywalec forum
Mam złe przeczucia ,a jeszcze potwierdziły sie gdy przyjechał do mnie niedawno klient z ukrainy . Gość w podeszłym wielu bardzo doświadczony życiem ,przeszedł wiele i ma kontakty w ukrainie z resztą prowadzi poważny biznes. On powiedział ,że to Ruscy i tyle ale zrobili to bardzo ostrożnie i wykorzystali dobry moment . Być może ktoś był podstawiony na wieży i podawał błędne dane pilotowi ale tego sie nie dowiemy przynajmniej przez 200 lat . Oni też nie przepadają za ruskimi .
Teraz ode mnie .... Po Tusku widać ,że dławi w sobie jakąś tajemnice , a do tego jeszcze dochodzi dzisiejsza dymisja generała? w siłach powietrznych . Może miał dość kłamst albo sie czegoś dowiedział. Uważam ,że trzeba zacząć myśleć bo chyba coś ruscy kombinują .Czy sami ? nie wiadomo być może jeszcze jakiś kraj . Moje domniemania są takie... Tusk wie co sie stało bo widać po nim i po jego wypowiedziach. Jeżeli byłby to tylko wypadek to inaczej by sie wypowiadali . Po prostu pewniej . Nie chce wysnówać wniosków ale boje sie o nasz kraj . Z resztą widać w jakim stanie mamy wojsko ,a stany mają nas teraz w du. Do tego kryzys w europie i myślicie ,że w razie konfliktu będzie nadstawiał głowy za nas jakiś niemiec ,szwed czy włoch ? Gów....prawda bo my nie mamy nic ,ani ropy ani gazu ,a ten gaz łupkowy to b.droga technologia . Być może Tusk dostał propozycje nie do odrzucenia ,został zaszantażowany żeby oddać złoża za bezpieczeństwo naszego kraju.
Jest dużo domniemań i niejasności . Ten wypadek to był wypadek polityczny i tyle, a ruscy mają wszędzie szpiegów . Mogą wiedzieć wszystko ,kto i gdzie leci w jakim terminie . Nadarzyła sie okazja zamachu na ich terenie to ... ? sami odpowiedzcie . U nas i w innym kraju na świecie by tego nie zrobili bo zaraz by była inna komisja i by wyszło ,że to ruscy . Przykład ? Gdyby Kaczka dostał kulkę w Polsce to kogo obstawiacie ? chyba nie pepików czy amerykanów ? Mam nadzieje ,że to tylko domysły i prawda jest daleko ale trzeba mieć rękę na pulsie . Do tego cała ta maskarada z Putinem i jego dochodzeniem . Już od samego początku dochodzenie było sprzedane ,a czarne skrzynki to sobie mogą podłożyć . W tych czasach nie trudno spreparować taki materiał . Dla mnie tym raportem z dochodzenia możemy sobie podetrzeć tyłek bo jest bez żadnych dowodów .
Od samego początku teren powinien być zabezpieczony tylko i wyłącznie przez służby polskie lub w kooperacji z polskimi i wszystkie czesci przesłane do polski ,a nastepnie tutaj u nas badane w obecnosci komisji z różnych państw i niezależnych instytucji od spraw wypadków .
Jajajacek / 78.30.107.* / 2010-05-19 11:16
Gościu - nie jedz tego - TO NIE SĄ PIECZARKI !!
ździcho / 83.238.153.* / 2010-05-18 21:53
Jak już mamy być nieufni, to bądźmy konsekwentni
Uważam ,że trzeba zacząć myśleć bo chyba coś ruscy kombinują .Czy sami ? nie wiadomo być
może jeszcze jakiś kraj .

Wszyscy kombinują, tylko nie Polacy. Przecież sam widzisz, że
Po Tusku widać ,że dławi w sobie jakąś tajemnice

Ale jednak go bronisz
Być może Tusk dostał propozycje nie do
odrzucenia ,został zaszantażowany

bo to Polak. Wychodziłoby na to, że zamachu mógł tylko dokonać ktoś kogo nie lubimy. A sposród tych, których nawet bardzo nie lubimy, wykluczamy jednak naszego rodaka, bo to nasz rodak. Schematy myślowe typu: ruscy i inne kraje to źli ludzie, a Polacy to dobrzy tylko zaszantażowani nie doprowadzą nas do niczego sensownego w naszych prywatnych dochodzeniach.
Andre7 / 2010-05-18 18:10 / Tysiącznik na forum
Tytuł "jest" treść "będzie jutro".
Coraz bardziej money zaczyna przypominac klon onet czy wp ..
ździcho / 83.238.153.* / 2010-05-18 19:20
To nie money jest winny. Wszędzie tak jest to jest: jest znaczy będzie. Przypomnij sobie zniszczenie World Trade Center 10 lat temu. Media informowały KIEDY im pasowało i CO im pasowało. Musiało minąć 10 lat, by zweryfikować oficjalnie podane wówczas wersje. Cierpliwości. O Smoleńsku dowiemy się czegoś istotnego, gdy te osoby, którym opublikowanie tych informacji jest dziś nie na rękę, nie będą już nikim ważnym.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-05-18 17:06
Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, wystąpiła do sądu o zgodę na zniszczenie przedmiotów należących do ofiar. Lista – jak ustaliliśmy – składała się z kilkuset pozycji. „Rz” dowiedziała się też, że chodziło o ubrania pasażerów Tu-154. – Taki wniosek o wydanie zgody na zniszczenie ubrań do nas wpłynął. Jego dokładnej treści nie mogę ujawnić – potwierdza ppłk Rafał Korkus, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie.
Dlaczego śledczy chcieli zniszczyć ubrania ofiar? – Nie informujemy o decyzjach, które dotyczą pokrzywdzonych – odpowiada płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
erte67 / 195.117.16.* / 2010-05-18 17:56

Dlaczego śledczy chcieli zniszczyć ubrania ofiar?

Prawdopodobnie dlatego, że nosiły ślady rabunku. Od momentu katastrofy do chwili rozpoczęcia akcji ratunkowej minęło kilkanaście minut, wystarczająco dużo czasu, żeby dokładnie przeszukać kieszenie zabitych i umierających. Hieny są wszędzie. W Polsce również.
em96 / 151.82.44.* / 2010-05-18 21:20
No taak...! - To jest argument...!
Przecież nawet jak Cię ktoś okradnie, to powinieneś spalić ubranie i "latać" nago, a co dopiero jak ubrania "...nosiły ślady rabunku"...
krupppp / 86.1.71.* / 2010-05-18 16:42
cytat z Blogmedia24:
...Dla zestawienia mozliwych zachowan wladz kraju, ktorego kilkudziesieciu obywateli ginie w katastrofie samolotowej, przytocze kilka faktow dotyczacych wtorkowej kastrofy Airbusa A330-200 w Trypolisie.

We wtorek, czyli w dzien katastrofy, w kilka godzin pozniej polecial na miejsce wypadku zespol z Francji. Stanowilo go 4 technikow z Airbusa oraz 3 francuskich ekspertow sledczych.

W srode, przylecial do Trypolisu holenderski samolot ANWB z ekspertami medycznymi z The Netherlands Forensic Institute oraz ludzie z holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych ("rapid consular support team"). Natychmiast udali sie na miejsce wypadku i spotkali sie z lekarzami libijskimi.

W czwartek, wladze libijskie powolaly Komitet sledczy, w sklad ktorego weszli obok Libijczykow takze eksperci z USA, Afryki Poludniowej i Holandii. Libijski minister transportu, Mohamed Zidan powiedzial, ze wladze libijskie zapewniaja pelna wspolprace z tym komitetem. W tenze sam dzien czlonkowie miedzynarodowego komitetu plus Francuzi starannie sprawdzali miejsce katastrofy. A Neji Dhaou poinformowal, ze pilot samolotu nie raportowal zadnych problemow technicznych. Do ostatniej chwili wszystko bylo w porzadku w komunikacji miedzy samolotem i wieza kontroli lotow.

W piatek, przybyl do Libii zespol amerykanskich ekspertow z "US National Transportation Board".

W sobote, do juz pracujacych pelna para ekspertow, dolaczylo 20 nastepnych z holenderskiego National Forensic Investigative Team (LTFO).

Relacje na temat sprawy wypadku formulowane sa w prasie zainteresowanych krajow w terminach technicznych. Tam, po prostu, ludzie pracuja sprawnie, by znalezc przyczyne wypadku. Taka jest ich rola fachowcow.Nic nie pisze sie o milosci czy nienawisci pomiedzy narodem holenderskim i libijskim. Takze miedzy narodem francuskim i libijskim. Tak to jest w normalnym swiecie.
tom123124 / 83.31.48.* / 2010-05-18 18:09
Czy trzeba być imbecylem umysłowym żeby nie rozumieć, że inaczej stanowi prawo podczas katastrofy samolotu cywilnego a inaczej co do katastrofy samolotu wojskowego???
Tyle razy podawane do wiadomości a cały czas ktoś jątrzy.
em96 / 151.82.44.* / 2010-05-18 21:26
"...Czy trzeba być imbecylem umysłowym żeby nie rozumieć,..."
Trzeba być imbecylem, żeby po tym przedstawieniu wierzyć w te naiwne, sprzeczne, nie trzymające się żadnej logiki brednie...
etretr54 / 195.117.16.* / 2010-05-18 18:54
Nie denerwuj się. Tyle razy już podawano, że Polska podpisała DWIE umowy. Jedną obejmującą przypadek katastrofy samolotu cywilnego, drugą - katastrofy samolotu wojskowego. Z żadnej nie skorzystała. Dlaczego? Przeczytaj sobie wpis niżej.
Kako mnjjhbgv / 130.60.28.* / 2010-05-18 17:07
Takie postepowanie jest niestety za trudne dla polskich wladz. A na zaproponowanie tego wladzom rosyjskim brak im po prostu odwagi. Stad tez nawet nie rzadali zrealizowania umowy polsko-rosyjskiej dotyczacej wypadkow lotnoczych z 1993 roku.
etretr54 / 195.117.16.* / 2010-05-18 18:05

nawet nie rzadali zrealizowania umowy

Nie mogli żądać, bo przelot do Smoleńska został zgłoszony przez MSZ jako "prywatny" - w ramach podkładania prezydentowi nogi i tworzenia wokół niego czarnego PRu. Nie było przecież transportu z lotnisk zapasowych. Jakby to miło wyglądało gdyby prezydent nie dojechał na czas na obchody!? Nieudolny i śmieszny mały człowieczek. A premier przecież przyleciał na obchody bez problemu! Kolejny punkt zdobyty! Dlatego umowa dot. katastrof samolotów wojskowych nie mogła być zastosowana. Natomiast zastosowanie konwencji międzynarodowej odnoszacej się do samolotów cywilnych nie było na rękę rządowi. Uznano, że lepiej będzie jak rosjanie zatuszują wszystkie błędy, niedopatrzenia i inne okoliczności katastrofy.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-05-18 17:53
Właściwie, na jakiej podstawie rząd Tuska przyjął, że dobrowolne zrzeczenie się Polski nabytego prawa do wspólnego śledztwa, lepiej służy wyjaśnieniu katastrofy samolotu prezydenckiego? Skoro Tusk zakładał, że wniosek o powołanie komisji wspólnej (na podstawie art. 11 Porozumienia z 1993 roku) napotka na opór Rosjan, zaszkodzi sprawie i popsuje nasze stosunki dwustronne, to całkowite zawierzenie w śledztwie Rosjanom tym bardziej budzi obawy...
ździcho / 83.238.153.* / 2010-05-18 19:32

rząd Tuska przyjął, że dobrowolne zrzeczenie się Polski
nabytego prawa do wspólnego

Dlaczego zakładasz, że rząd Tuska chciał WYJAŚNIĆ, a nie ZATUSZOWAĆ tę sprawę?
dededepppp / 24.114.255.* / 2010-05-18 17:20
Niestety my zyjemy w kraju rzadzonym przez komunistow, tak powiedzmy otwarcie - to sa starzy komunisci - ich dzialania typu - upolitycznienie IPN, machanie w Moskwie choragiewkami w dzien zwyciestwa, postawa tchorzy (jesli nie zdrajcow) wobec toczacego sie sledztwa po katastrofie samolotowej prezydenta czy tez ogolnie polityka zagraniczna (Rosja i kraje UE) sklania do wniosku ze mamy rzad dzialajacy na szkode panstwa Polskiego. Tak , niech to w koncu ktos powie glosno - ten rzad (PO-PSL) to jest rzad straconych nadziei oraz rzad mataczacy kazda sprawa jakiej sie podejmuje. Jesli Komorowski zostanie prezydentem, bedzie to polityka tatalitarna prowadzona przez komunistow, media beda cicho siedzialy i krytykowaly PIS - takiej rzeczywistosci chyba nie chcemy, prawda ?
ździcho / 83.238.153.* / 2010-05-18 19:36
To co piszesz, to jaki ma związek z raportem z katastrofy smoleńskiej? To niby wyjaśnia jej przyczyny?
em96 / 151.82.44.* / 2010-05-18 21:39
Ma. Nie z raportem, a z faktami. I jeśli nie zrobisz minimalnego intelektualnego wysiłku żeby przyjrzeć się wszystkiemu uważniej, to już niedługo Cię to dopadnie. Tylko że będzie za późno na zmiany... Twoje pokolenie i Twoje dzieci ich nie doczekają. Będą Cię za to rozliczać. Zainteresuj się prawdziwą historią, a nie tą zmanipulowaną, to przejrzysz na oczy bo wracają stare koszmary...
ździcho / 83.238.153.* / 2010-05-18 22:13
A która z tych historii to prawdziwa, a która zmanipulowana? Czyżby ta pierwsza to była ta z którą sympatyzujemy, bo nas gloryfikuje np. sformowanie Legionów Polskich we Włoszech? A przykładem tej zmanipulowanej to może być ta, której się powinniśmy wstydzić np. napaść na Czechosłowację w 1968? A jeżeli już zupełnie mniejsza o ten raport ze Smoleńska, (bo widzę, że Ciebie on też nie interesuje w najmniejszym stopniu), to już pójdę Twoim tokiem myślenia. Czy naprawdę uważasz, że ci z którymi teraz chcemy sympatyzować, bo o nich "dobrze" mówi historia, to nas będą mniej ciemiężyć jak już się dorwą do koryta, niż tamci, których nienawidzimy, bo historia o nich mówi "źle"?
!@#$ / 83.7.17.* / 2010-05-19 09:36

A która z tych historii to prawdziwa, a która zmanipulowana?

Cóż to za durne pytania!? Jeżeli nie widzisz, że prawdziwa historia ma miejsce od roku1989, a ta zmanipulowana od 1945 do 1989 to albo jesteś idiotą albo komuchem. Zresztą znam już twoje inne wypowiedzi, więc jesteś i jednym i drugim. Dlaczego złego słowa nie powiesz o PO, Tusku i Komorowskim? Bo myślisz tak jak oni! Jesteś po prostu rusolifem. Przyjaźń polsko- rosyjska. Rosja to nasz odwieczny wróg i prawdziwy patriota powinien rosjan nienawidzić, podobnież polską lewicę, która z ruskimi kolaboruje i jest mordercą, tak MORDERCĄ Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i przeszło 90 innych polskich patriotów. Przeczytaj sobie wypowiedź Księdza Profesora Tadeusza Guza, to będziesz wiedział, która historia DZIŚ jest prawdziwa, a która zmanipulowana. Może (wco szczerze wątpię) rozjaśni ci się w głowie cokolwiek o historii wcześniejszej, która z nich mówi prawdę, a która kłamie. A z Czechosłowacją mi tu nie wyjeżdżaj, bo to jej ewidentna wtedy była wina. A najlepiej to zejdź z tego forum, bo nikt ciebie tu nie lubi, ale jesteś za tępy, żeby to zauważyć.
skomentuj

Najnowsze wpisy