Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jest ugoda rząd - Eureko

Jest ugoda rząd - Eureko

Money.pl / 2009-10-02 11:07
Komentarze do wiadomości: Jest ugoda rząd - Eureko.
Wyświetlaj:
formic / 2009-10-05 13:57
Minister Grad i media cieszą się happy endem, czyli ugodą z Eureko. O zgrozo!!!!!!! Zastanawia mnie jak można iść na ugodę w sprawie, które była bezprawiem? Przecież zapisy umowy prywatyzacyjnej PZU S.A. z 1999 roku są sprzeczne z polskim prawem. Umowa ta jest bezwzględnie nieważna. Stwierdziła to przecież komisja śledcza ds. prywatyzacji PZU S.A. lata temu. Dlaczego nagle nikt o tym nie pamięta? Między innymi umowa ta była sprzeczna z rozporządzeniem RM, którą kierował wtedy Jerzy Buzek, któremu zdaje się już wybaczono wszystko i teraz obsypuje się go tylko komplementami z powodu zajmowanego stanowiska w Brukseli. W 1999 roku przyjęto ofertę EUREKO BIG Bank Gdański, chociaż nie spełniała ona warunków złożenia takiej oferty, które ustalone były właśnie przez RM. EUREKO i BIG Bank Gdański nie byli inwestorami branżowymi w sektorze ubezpieczeń, za to bez echa odrzucono prawidłową ofertę złożoną przez firmę ubezpieczeniową AXA. Czyżby ktoś miał w tym swój prywatny interes? Żeby zamydlić oczy społeczeństwu zrobiono sprawną akcję medialną i ogłoszono umowę z EUREKO wielkim sukcesem, który miał ułatwić cerowanie dziury budżetowej. Orzecznictwo Sądu Najwyższego mówi: „ dokonana z naruszeniem zakazu z rąk prawa publicznego czynność prawna jest nieważna.” W tej sytuacji wszystkie uchwały walnych zgromadzeń PZU S.A. podjęte z EUREKO są nieważne. Dlaczego żaden z rządów Polskich nigdy nie skierował tej sprawy do sądu, celem stwierdzenie tej nieważności? Obiecywał to publicznie Jarosław Kaczyński, ale nigdy tego nie zrobił. Teraz nagle mamy wielki sukces medialny, finansowy i publiczny. Tylko kto za to wszystko zapłaci? Przecież nie minister Grad tylko MY PODATNICY!!! Czy nas na to stać? Ile zarobiła Polska na sprzedaży PZU, a ile teraz musi do tego dołożyć? Mogłabym się pokusić o podanie liczb, tylko po co? Kogo to obchodzi? Sami zobaczycie już na początku 2010 roku, jaki grad spadnie na Polskich podatników, tylko dlatego, że lubimy lekką ręką obdarowywać tych, którzy jawnie spekulują i to w dobie tak wielkiego kryzysu jaki mamy w finansach publicznych. Wszystko dopiero przed nami, ale może już dziś zaciśnijmy pasa, żeby nie było zaskoczenia z początkiem nowego roku. W tym kraju brakuje pieniędzy na wszystko i niestety zwykły podatnik nie będzie mógł w pewnym momencie na to wszystko wyłożyć ze swojej kieszeni. Nasze dochody realnie spadną, zmniejszy się globalna konsumpcja, zwiększy się zadłużenie gospodarstw domowych. Dług publiczny i tak cały czas rośnie i wierzcie mi nie będą to 52 miliardy ale ponad 100 miliardów. Pan Aleksander Grad to niezwykle odważny człowiek, jeśli bierze na siebie tak ogromną odpowiedzialność. SZACUNEK Panie Ministrze, dzięki takim ludziom biedny ten nasz kraj, biedny podatnik. Cóż grad na Polskę raczej nieunikniony, choć wystarczyło by, aby sąd polski odmówił nadania klauzuli wykonalności wyrokowi arbitrażowemu, bo przecież ten wyrok jest sprzeczny z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczpospolitej. Jakby tego wszystkiego było mało w świecie finansów krąży pogłoska, że PZU, aby sprostać wyrokowi arbitrażowemu musi sprzedać zgromadzone obligacje, które mają kupić banki komercyjne (jakby nie było zagraniczne), takie jak: BRE Bank, Citi Handlowy i Pekao S.A., na co z kolei ma im udzielić pożyczki NPB. SKANDAL! Oto jak przebiega prywatyzacja (czytaj grabież) majątku polskiego. Przekręty, naruszenie i łamanie prawa, a do tego zawierucha medialna ogłupiające szarego podatnika. Oficjalna wersja sfinansowania ugody:

"Kwota odszkodowania składa się z dwóch części: 3,55 mld Skarb Państwa zapłaci do końca roku - źródłem będzie dywidenda Skarbu Państwa z zysku PZU. Druga część 1,22 mld złotych ze sprzedaży akcji Skarbu Państwa w ofercie publicznej.

Podczas wczorajszego walnego zgromadzenia PZU utworzyło na ewentualne odszkodowanie rezerwę w wysokości 12 mld złotych na poczet przewidywanej dywidendy."(źródło: money.pl).

Tylko co jest prawdą???

BRAWO! Mam nadzieję, że moje dzieci wyjadą z tego kraju w czas, bo mi już pozostaje suszenie chleba i robienie zapasów na starość. Na godziwą emeryturę raczej liczyć nie mogę, to oczywiste. Jedyna moja nadzieja, że kiedyś zalegalizują eutanazję.
ora et / 77.114.10.* / 2010-05-14 18:22
Czy ktoś za to został ukarany? Zdecydowanie ta armia pasożytów działa na niekorzyść skarbu. I to jest normalne!!! To zaciskanie pasa pojawi się wraz z nowym rokiem, ale nie kalendarzowym, lecz gospodarczym, czyli za jakieś 3-4 miesiące. Do tej chwili kolesie zdążą zarobić krocie na akcjach pzu. O ile jeszcze do niedawna ustawiana przetargi by ukraść majątek narodowy, fałszowano dokumentację, posługiwano się bankowością i mafią by zagarnąć, to teraz kradnie się już przewidywane przychody.
aszxcdfvb / 77.222.236.* / 2010-04-30 10:41
Kto chciał (i chce) ukraść PZU http://is.gd/bO7kH
śmieszno i durno / 93.105.106.* / 2009-10-03 12:19
Ciekawi mnie, kiedy pójdą siedzieć sprawcy tej afery?

Czy prokuratorzy będą bardziej aktywni przy skazywaniu "starej babki" sprzedającej bez zezwolenia truskawki na ulicy, czy w końcu wezmą się do roboty by polaków nie okradali cwaniaczki?

Zresztą ta afera to na życzenie naszych "pracowników sezonowych" mieniących się obrońcami interesów polaków...... a zapłacimy po 1000 zł na każdego obywatela. Tak się robi interesy zamiast pracować, kasa sama wpada...... a głupi polak za to zapłaci jeszcze.
Taxi-gsm / 83.6.228.* / 2009-10-04 16:16
W tej wypowiedzi tylko durno
tabu / 77.113.236.* / 2009-10-03 07:20
NO I PO CO PRACOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cypryjczyk / 83.10.196.* / 2009-10-02 22:14
Wycyprzone lemingi, do utraconej własności do WASZYCH DZIADOWSKICH KONT jeszcze dopisane zostaną te długi. Spokojny jest sen ubogiego, śpijcie i śnijcie dalej swój sen o cudach cudaków
devill / 213.134.184.* / 2009-10-02 21:35
Nieudacznicy podpisują za nas obywateli umowy a my płacimy wszyscy za ich ignoranctwo i prywatę.
Ludzie odpowiedzialny za majatek narodowy powinni odpowiadać za błędy. Mogą więcej zarobić ale jak popełnią ewidentny błąd to odpowiadają jak zarząd zgodnie z art 299 ksh.
andowc / 83.5.37.* / 2009-10-02 21:13
Aby "rządzić" partia powinna dać "kaucję" za "nieudolnośc" rządzenia państwem.
Biedaki dąża do "rządzenia" (groszem nie "smierdzą",- tylko "ideologią").
Kaucja w/g mnie 1 %, dochodu Narodowego.
Kogo nie "stać" i niema czym "zapłacić",- nie powinien dążyć do "władzy" (posrańce).
Ktoś "musi" brać odpowiedzialność za Naród (Obywateli,ludzi,państwo,itd..).
hipoteza / 79.184.23.* / 2009-10-02 20:33
Paranoja ! Odszkodowanie jest czystym zyskiem " Holendrów " !?
Kupno akcji PZU ( zaparkowanie ) przez BIG BANK GDAŃSKI ( w ramach konsorcjum z EUREKO ) było nielegalne . Transakcję przyklepała Hanna Gronkiewicz - Waltz, która jako Prezes NBP sprawowała jednocześnie funkcję nadzoru bankowego według ówczesnych przepisów !!!
Sprawiedliwość czy spiskowa teoria dziejów ???
Ktoś wyprał niezłą kasę na eropejską skalę !?
Ten """ SUKCES """ ma wielu ojców z prawa i lewa !?
Nasi politycy to tchórze !!!
Nigdy nie dowiedzieliśmy się kto jest, a jeszcze lepiej, kto był na początku właścicielem Eureko ???
jestem prawico / 83.7.94.* / 2009-10-02 19:45
złodzieje i tak nas wyruchają
andowc / 83.5.37.* / 2009-10-02 19:35
Nie powien płaclć "skarb państwa",- tylko "partie" ze swoich "dochodów" (posrańce).
Partie są "winne" stratom dochodu "panstwa",- nie Obywatele.
librator / 2009-10-02 19:07
A mnie interesuje jak zostaną rozliczeni Buzek ,Wąsacz i Krzaklewski. Bo na razie maja sie chyba dobrze.
1Zdzislaw / 2009-10-03 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co z ministrem sprawiedliwości -jeżeli mówimy o odpowiedzialności Rządu Buzka?
Ivv / 89.76.200.* / 2009-10-02 20:32
Zgadza się. Tych złodziei za PZU i inne afery powinni puścić w skarpetkach. Uczciwych polityków mieć będziemy dopiero wtedy, gdy uchwalimy prawo, że odpowiadają całym majątkiem za podjęte decyzje. Wtedy swołocz nie będzie się pchać po kasę i władzę. Ale kto to uchwali? Przecież swołocz sama sobie krzywdy nie zrobi.
Rozrzutny / 83.21.17.* / 2009-10-02 17:57
Jak się cieszę. Stracę tylko 350zł a mogłem być rabnięty na 1000 złociszy
hsgdc / 83.29.225.* / 2009-10-02 15:37
Przyjmę więźniow politycznych z PO do pracy płaca około 900 zł
myślcie / 83.22.115.* / 2009-10-02 16:03
Ja bym ich nie przyjął nawet za darmo .
Na pewno coś by sprzedali.
a320 / 80.68.235.* / 2009-10-02 15:34
W Szczecinie pis protestuje przeciw homoseksualizmowi wśród pingwinów.
sceptyk / 2009-10-02 20:10 / Tysiącznik na forum
Nie w śród pingwinów, kretynie, tylko przeciwko homo propagandzie w przedszkolach.
I to forum nie jest miejscem do streszczania programów WSI24.

A tak przy okazji?
Chcesz, żeby Biedroń zrobił z twojego syna homosia?
-s / 217.113.228.* / 2009-10-02 20:47
Normalnie straszne... szkoda, że nie pomagają ludziom, którzy nie mają co jeść, albo stracili pracę
sceptyk / 2009-10-02 22:54 / Tysiącznik na forum
CZasem odłóż Wyborczą, wyłącz WSI24 i rozejrzyj się wokół siebie.
Świat naprawdę jest inny niż to, co pokazują w tych pejsatych merdiach.
pchelek / 2009-10-03 21:37 / Tysiącznik na forum
pejsaty to ty jestes i wykastrowany
a320 / 80.68.235.* / 2009-10-02 15:08
w których swój sojusz konsumował będzie solidarnościowiec z ubekiem.

Będą paść pisowców bajami i Rydzolem.
Zaraz Gierek stanie się ich bohaterem.

Wszystkiego najlepszego towarzyszu Kaczyński i towarzyszu Napieralski.
Niech nogi, które podkładacie wolnej Polsce jeszcze bardziej zewrą wasze ludowe szeregi.
Elektorat pisoski wiernie merda ogonkiem i skamle z uniżeniem.

Może nawet "przywrócom" peGeeRy
grek zorba / 2009-10-02 16:40
aleś ty mundry!!!!! mądrego ojca syn, świeczkę zje i po ciemku siedzi.
pozdr. / 85.181.75.* / 2009-10-02 15:02
A bedzie jeszcze wiecej niespodzianek ! To prawda ! Menele, swolocz, ludzie nie przystosowani, wetknieci zostali w koszty utrzymania narodu. nawet wzrost dwukrotny dziury budzetowej nie robi na osleplych i oszalalych z milosci do PO wrazenia.
a320 / 80.68.235.* / 2009-10-02 15:10
no nareszcie coś o Żydach
hhhabba / 79.185.229.* / 2009-10-02 22:44
Prosze pamientac ze zydzi sa od nas mondzejsi o pienc tysienci lat za pienc tysiency lat tez bendiemy madrzejsi.................
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy