Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jestem nowy i mam pare pytań

Jestem nowy i mam pare pytań

arczii_21 / 2007-07-25 22:54
Chciałem sie dowiedzieć bo słyszałem że dzienna stopa zwrotu funduszu akcyjnych i misiów zależy od wig i wig20 czy może mi to ktoś przybliżyc dokładnie albo podać jakiś artykuł zebym mógł sobie poczytać z góry dziękuje
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-25 23:09 / Tysiącznik na forum
hmmm arczi powiem Ci tak...

przed Toba dluga droga :)

zasadniczo to fundusze jako,ze inwestuja w akcje maja wyniki powiazane z ich kurasmi, a indeksy to nic innego jak odzwierciedlenie calego rynku akcji lub jego czesci :)

i tak:

wig20 to 20 najwiekszych spolek (dot. np UniKorony)
mWig i sWig to właściwie Misie
Wig to obraz całego rynku...
sa tez indeksy branzowe.

Stopien powiazania funduszy z indeksami jest rozny. Zalezy co i w jakiej ilosci trzymaja.

proponuje bys najpierw sie pouczyl, a potem inwestowal. Na slepo tylko stracisz :)

Pozdrawiam :)
arczii_21 / 2007-07-25 23:27
To może polecisz mi jakąś książkę albo parę artykółow
TaS / 2007-07-25 23:31 / Tysiącznik na forum
artykułów :)

hmm polece Ci poczytanei tego forum - temat ksiazek zostal juz milion razy poruszony :)

wkładajac własny wysiłek w nauke wiecej z niej bedziesz czerpał. Stawianie prostych pytań i szukanie prostych odpowiedzi moze byc niezadowalajace na dluzsza mete :)

szkola sfi... no i strona Bossy www.bossa.pl

to jest trudniejsze niw Ci sie wydaje - to tak na marginesie :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy