Forum Forum inwestycyjneSpółki

JESTEM NOWY-WZIĄŁEM KREDYT NA ZAKUP AKCJI I NA DZIŚ TRACĘ 40%POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

JESTEM NOWY-WZIĄŁEM KREDYT NA ZAKUP AKCJI I NA DZIŚ TRACĘ 40%POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

NOWY leszcz / 212.2.100.* / 2007-07-13 11:34
Chciałem tak jak każdy zarobić coś w życiu żeby nie być biednym.Wziąłem kredyt gotówkowy z banku i kupiłem następujące akcje:
MASTERS po 66gr!
JW-po 7.40
CASH FLOW po 18.10
HAWE po 84.50
Stal EX po 7.10
ElektroMontażWar po 14.10
I TERAZ DOKUPIŁEM OSTATNIO O ZGROZO:ELEKTRIM po 18.07 i FON 0.54!!!!!!!!!
Wiem że już po mnie i tylko sznurek mi pozostaje!!!Ale pomóżcie co zrobić(mam rodzinę), czy to trzymać i ile, czy coś sprzedawać. Jak tylko wyjdę z tego na zero przyżekam że już skończe z giełdom, bo wyraznie mam pecha!!!!!!!POMÓŻCIE!!POMÓŻCIE!!
Wyświetlaj:
jeem / 2007-07-26 22:58
Radze najpierw zainwestowac w siebie a dokladnie w wiedze o gpw i instrumentach finansowych .A nie odrazu pchac sie na gielde .Gielda moze przyniesc ogromne zyski tylko trzeba wiedziec jak oceniac spolki znac obycwie analizy itd.
Polecam poczytac kilkanascie ksiazek i nie dolowac sie .to jest najlepsze co mozna zrobic a nie sprzedawac i kupowac na pale- to nie tak dziala jeszcze raz zainwestuj najpierw w wiedze a potem wejdz na gielde!!! Ksiazki ktore warto przeczytac i stronki napisze na e-mail
Pozdrawiam
jeem / 2007-07-27 19:12
Jedna ksiazka nie pomoze :) Jezeli po jednej ksiazce chceceie zarobic "miliony"na gpw to zycze powodzenia i dla tego wiekszosc traci podczas bessy i nazywa gielde ryzykowna Prosze podac e-mail to wysle kilka ksiazek a poza tym sa google i wiele wspaniaych stron internetowych dla chcacego nic trudnego Pozdrawiam .
E.J. / 89.174.121.* / 2007-07-17 20:58
Jeżeli tutaj zaglądasz to pewnie Cię ucieszy dywergencja na Mastersie - Wskaźnik Ultimate. Zwróć uwagę, że kurs spada a wskaźnik rośnie co zapowiada wzrost kursu akcji, co da się już zaobserwować- choć jeszcze trochę niewyraźnie. Jeżeli chcesz to sobie poczytaj o wskaźnikach analizy technicznej a tam jest napisane - jeżeli zachowanie wskaźnika nie potwierdza zmian kursu - otrzymujemy zapowiedź zmian. Myślę, że dla Ciebie to bardzo istotna, radosna informacja. Jak wpadnie mi coś jeszcze w oko o Twoich akcjach to obiecuję pomoc w miarę swoich możliwości. Głowa do góry. Jeżeli potrzebujesz pomocy to: GG1728758. Pomogę na miarę swojej obecnej wiedzy. Obiecuję.
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2007-07-16 21:23
Masz bardzo trudną sytuację i wyjścia sensownego z niej nie ma. Po prostu zainwestowałeś nie swoją kasę w nieodpowiednim momencie. Gdybym był na Twoim miejscu (a nie chciałbym) sprzedałbym PKC wszystko i pogodził się ze stratą. Za 10% gotówki sprzedałbym kontrakt FW20U7 i liczył na totalną zwałkę. Ale oczywiście, czego zapewne nie zrobiłeś w przypadku akcji, postawiłbym stopa na góra 30-40 pkt od zakupu. Żeby nie zbankrutować. Jak trafisz masz szansę wyjść z tego obronną ręka. Jak nie o wiele wiecej nie umoczysz. A sugerowanie się opiniami że coś tam odbije albo nie, coś sprzedać, coś zostawić, odpuść sobie. Nikt nie wie co spadnie a co pójdzie do góry. Pozdrawiam.
andrzej/pp / 213.192.70.* / 2007-07-16 18:07
oj ale zainwestowałeś wszystkie spólki mocno spekulacyjne
Nie tak się portfel układa!
Jedna spólka spekulacyjna powinna wystarczyć w portfelu ( 4 to zbyt wiele )
Elektrim powinien się poprawić reszta raczej będzie spadać może JW jeszcze się odbije ale nie szybko raczej dłudoterminowo
Na giełdzie trzeba spokojnie działać bo nerwusów skubią
Wiec spokojnie zastanów się co sprzedać a co trzymać
Po każdej korekcie są wzrosty więć... Ale bez nerwowych ruchów i unikaj częstych transakcji. Powodzenia ta giełda już nie jedną korektę przeżył i nadal rośnie
pinguinn / 62.159.242.* / 2007-07-16 15:45
generalnie chyba kiepsko trafiles poniewaz gielda zaliczyla dolek, ja bym poczekal i trzymal akcje. Jesli wziales kredyt i miales zamiar zainwestowac to raczej nie da sie stac milinerem w cigu tygodnia miesiaca albo roku.

No chyba ze chciale pospekulowac to masz pecha bo spakulanci predzej czy pozniej go miewaja.
Mi-x / 212.2.100.* / 2007-07-16 15:03
Nowy leszczu. Nie przejmuj się wyśmiewaniem. Każdy kiedyś zaczynał i każdy ma wpadki. Nie rezygnuj z giełdy, ale ucz się, a z tego, co się stało wyciągnij wnioski. Giełda to nie jest ruletka, to praca, praca i jeszcze raz praca. Choć nie wszystko da się przewidzieć, ale na szczęście lepiej nie liczyć, choć i ono nie jest bez znaczenia. Ale Ty nie zwalaj na pecha, po prostu popełniłeś błąd w sztuce. Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja materialna, ile kupiłeś akcji, ile wziąłeś kredytu. Na Twoim miejscu zacząłbym spłacać kredyt. Myślę, że jak dostałeś kredyt ,to masz jakieś dochody. I obserowowuj rynek. Kursy akcji są zmienne. Spadają, ale i rosną. Może nie wyjdziesz na tym wszystkim najlepiej, może poniesiesz jakąś stratę, ale nie będzie źle jak wyjdziesz na zero. Ale, co się nauczyłeś w czasie tej lekcji to Twoje. Pozdrawiam.
przezorny / 194.150.197.* / 2007-07-16 10:15
Postąpiłeś niezbyt rozsądnie. Masz jednak wyjście. Jeśli stać cię na spłaty rat, to spłacaj je. Aby ograniczyć straty, sukcesywnie sprzedawaj akcje, a uzyskane kwoty inwestuj w porfele inwestycyjne, np Aegona lub też "schowaj" pod fundusze parasolowe. Polecam CU. To są w miarę bezpieczne narzędzia, pozwalające na dywersyfikację i uzyskanie zadowalających dochodów. Zawsze fundusze inwestycyjne dadzą ( może za wyjatkiem obligacji i rynku pieniężnego ) zysk przewyższający wartość rat i odsetek kredytu. Jedyny minus - to mniejszy zysk. No, ale wybór i tak ostatecznie należy do ciebie.
ppprzemo / 2007-07-16 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Ludzie! Nie dołujcie nowego kolegi (i jego żony). Przecież w czasach korekty właśnie na takiej świeżej krwi się zarabia ;)


A tak na poważnie to jedyną dobrą radą jest przeczekać. Zrobiłeś dwie najgorsze rzeczy jakie tylko mogłeś:
1) kupiłeś akcje za kredyt (co jest sensem życia większości zawodowców ale amatorom bez wiedzy i doświadczenia prawie zawsze odbija się czkawką)
2) kupiłeś akcje dość gorących spółek, jak mniemam zupełnie bez zastanowienia. To, że coś mocno rosło przez ostatnich kilka sesji nie znaczy, że będzie rosło dalej. Poczytaj sobie archiwa choćby tylko tego forum a zobaczysz dlaczego Elektrim nazywany jest cesarzem...

Teraz możesz zrobić jeszcze jedną najgorszą rzecz jaka Ci została: sprzedać ze stratą tak jak leci. Zadołuj się więc na jakiś czas i czekaj na wybicia.

Jeszcze jedno na koniec - jak otwierałeś rachunek maklerski to zapewne musiałeś odpowiedzieć na krótką ankietę a następnie podpisałeś się pod oświadczeniem banku o jej wynikach (taki jest wymóg). Albo skłamałeś (więc miej pretensje tylko do siebie) albo nie zwróciłeś uwagi co tam było napisane (więc znowu - pretensje tylko do siebie).
Analityk111 / 83.23.123.* / 2007-07-16 00:40
Sprzedaj wszystko oprocz Elektrimu - powinien jutro,pojutrze odbic co najmniej do 16,50-17,00, a może i wyżej. Za reszte kup IGROUP - wlasnie startuje, zaczynaja sie pojawiac ciekawe infa. A od czwartku zainteresuj sie ORLEM - zakonczy korekte i pójdzie w góre.
panda / 85.89.183.* / 2007-07-16 13:33
Ja tez jestem nowym graczem . Od miesiąca obserwuję tylko wyniki . Czytam książki [GPW w praktyce ] , porady doświadczonych graczy i jeszcze brak mi odwagi na zainwestowanie w rynek akcji .
Marson / 2007-07-15 02:56 / portfel
Jesli masz nerwy ze stali to wytrzymasz, a sytuacja sie odwroci i powoli odrobisz straty. Jesli nie zamierzsz sprzedawac to najlepiej zajmij sie czyms innym i nie ogladaj notowan przez jakis czas, bo moim zdaniem to jest tylko korekta a nie bessa i wg mnie potrwa do ok. 20-25 lipca a niektore spolki moga zaczepic spadkami nawet sierpien. Zalezy czy masz pieniadze na splate odsetek co miesiac, bo jezeli nie to na brakujaca kwote sprzedaj tyle akcji najgorszej spolki jaka posiadasz zeby pokryc odsetki. W sierpniu sytuacja bedzie lepsza. Ja w roku 1994 poczulem dotkniecia bessy bardzo bolesnie-bylem mlody i niedoswiadczony - dlatego wiem co czujesz.
Pamietaj : nie zalamuj sie, bo to co nas nie zabije to nas WZMOCNI.
Na pocieszenie moze to bedzie pasowac:
-- ZLE DOBREGO POCZATKI -- Zycze Ci tego. CIERPLIWOSCI i glowa do gory, a w miedzyczasie duzo czytaj o gieldzie, nie tylko o spolkach , ktore posiadasz, ale wszystko- na tym forum oraz bankiera, ale na bankierze znajdziesz wszystko jak na pchlim targu - musisz czytac prawie wszystko i w nic nie wierzyc co pisza, a po ok 1 mieciaca czytania zaczniesz odrozniac - mam nadzieje plewy od ziarna Moim zdaniem na http://www.bankier.pl/forum/forum_gielda,6,1.html znajdziesz wszystko ale w proporcji
10% - ziarno
90% - plewy
To tyle Ci moge pomoc na ta chwile. Daj sobie czas - on jest najlepszym lekarstwem.

PS. Jezeli chcesz o cos pytac to podam email: eurobis@wp.pl, ale zastrzegam ze nie mam wiele czasu i moge odpisac co 2-3 dni, najwyzej zostaw tam wiadomosc. Co do Elektrimu to moze spasc jeszcze do ceny 10,20zl potem powinien odbijac w gore-moje zdanie.
NOWY LeszcZ / 212.2.99.* / 2007-07-16 09:15
Bardzo dziękuje za okazaną pomoc i info! Może jestem nowy i nie znam się narazie, ale przecierz tak jak wszyscy na początku, popełnia się błędy. Mam nadzięje że w końcu zdobęde potrzebną wiedzę. Dzisiaj spadł mi jeszcze CashFlow i potrochu inne akcje. Ale chyba zrobię tak jak mi radzono z tym IGROUP i orłem. Czy to dobry pomysł??
Góralek / 83.4.55.* / 2007-07-15 00:24
giełdy nie traktuje się jak hazard..............mam szczęście lub nie ...........to brak wiedzy i doświadczenia powoduje frustrację i utratę kasy.........a no właśnie swojej kasy ..........od tak gram za swoje i to jest zasada której trzeba się trzymać.......proponuje nabyć wiedzę i stopniowo rozwijać słownictwo na ten temat...książki,kursy i to dopiero gwarantuje że wyrabia się niezależne myślenie i nie podąża za tłumem......mój kumpel też stracił 40%na elektrimie ale na szczęście grał za SWOJE! Myśle że dasz radę bo jak to się mówi nie odrazu RZYM zbudowano.............to wymaga czasu jak wszystko nad czym się pracuje aby przyniosło efekty...........POZDRAWIAM I TRZYMAJ SIĘ
tomasz1 / 83.31.129.* / 2007-07-14 22:22
witam kolegę !
moim skromnym zdaniem musisz zachować cier[pliwość :
Fon-- odrobisz się napewno ale jescze nie terazm, musisz poczekać może miesiąc, dwa trudno wywnioskować ile ... jest to spólka z przyszłością , szykująca przejęcia innych firm;
Elekro-montaż-war ---- też tu będzie można zarobić ale kiedy trudno wywnioskować , chodzi o to , że info jest słabe.... ale nadzieja jest , że może być nieżle ;
Elektr --- tu można spodziewać wszystkiego zarówno wybiocia jak i spadku;
Cash flow -- zaczyna powoli odbijać ale czy wybicie bedzie duże któż to wie ,
co do pozostałych spólek tenencja jest spadkowa .... ale ktos powiedział ,żeby coś szło do góry musi pójść w dół...
trzymaj się i nie załamuj!!! pozdrawiam!
złyczłowiek / 85.89.162.* / 2007-07-14 20:09
Ja sznura nie mam, ale użyłbym kabla od kompa....
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy